• „O ZBĘDNE GROSZE NA POMOC PROSZĘ”

     • Drodzy Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele!

         Skrzyneczka z grosikami, która stała w holu naszej szkoły w ubiegłym roku napełniła się po brzegi. W profesjonalnej maszynie liczącej w NBP na ul. Wareckiej wszystkie Wasze grosiki zostały policzone, a było ich 17.779 sztuk, czyli 408,44zł. Te pieniądze zostały przekazane potrzebującym, fundacji Stowarzyszenie Waleczne Elfiki oraz na OPS Dzielnicy Bemowo.

      Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy.

      Skuteczność zbiórki zachęciła nas do jej kontynuacji pod hasłem „O ZBĘDNE GROSZE NA POMOC PROSZĘ”.

      Skarbonka na drobne grosiki na wielkie rzeczy, zakupiona przez Radę Rodziców, znajduje się w holu naszej szkoły.

                                                                                

      Marzenna Przechowska-Raczmańska

                                                                                        przewodnicząca zespołu edukacji ekonomicznej

                                                                oraz członek zespołu ds. wolontariatu i akcji charytatywnych

     • Szkolne Dni Świadomości Dysleksji

     • Za nami Szkolne Dni Świadomości Dysleksji. Jako że jesteśmy szkołą z oddziałami integracyjnymi szczególnie zależy nam, by przypominać uczniom oraz rodzicom, że wśród naszych podopiecznych są dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Uczniowie z dysleksją również należą do tej grupy.

      Szkolne Dni Świadomości Dysleksji to dobra okazja do tego, aby dowiedzieć się lub przypomnieć sobie, czym jest dysleksja, a przy okazji dobrze się bawić.

      W tym roku hasło przewodnie akcji brzmiało „Porusz umysł”. Cała szkoła została oklejona łamigłówkami, zagadkami logicznymi, rebusami oraz różnymi ćwiczeniami wymagającymi twórczej aktywności. Dzieci miały okazję wykazać się spostrzegawczością, wyobraźnią przestrzenną, logicznym myśleniem, kreatywną postawą, a przy okazji w aktywny i ciekawy sposób spędzić przerwy lekcyjne.

      A może Państwo chcieliby przypomnieć sobie, czym jest dysleksja oraz „poruszyć umysł”?

       

      Karolina Sosin-Pospiszy

     • Pasowanie na czytelnika klas I

     • W dniach 12 i 13 stycznia w naszej bibliotece odbyła się ceremonia pasowania na czytelników klas pierwszych. Nasi najmłodsi uczniowie poznali zasady panujące w bibliotece, a po uroczystym ślubowaniu odebrali pamiątkowe wyprawki czytelnicze i zakładki. Nie zabrakło także słodkiego poczęstunku oraz twróczego zadania w postaci uzupełnienia przygotowanego na tę okazje plakatu. Witamy bardzo serdecznie nowych czytelników w naszej bibliotece!

      Fot. Agata Kluczyńska i Antoni Kaszuba

      Nauczyciele bibliotekarze

     • Program ćwiczeń w wodzie i na lądzie dla dzieci z zespołem postcovidowym" AWF Warszawa

     • Szanowni Państwo,

      AWF uruchomiła projekt naukowy zatytułowany „Program ćwiczeń w wodzie i na lądzie dla dzieci z zespołem postcovidowym”. Jest on realizowany na Wydziale Rehabilitacji Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie.

      Zaproponowany program postCOVIDkids przeznaczony jest dla dzieci w wieku 10-12 lat, które przechorowały lub miały kontakt z osobą chorą na COVID-19. Zajęcia na pływalni bądź w sali gimnastycznej odbywać się będą przez okres 8 tygodni (2 x w tyg. po 45 min) w dzielnicy Wola i/lub Bielany.

      Udział w programie jest całkowicie bezpłatny.

      Rejestracja do projektu jest już otwarta!

      Z poważaniem,

      Joanna Żuchowska.

      Kierownik Rekrutacji

      Projekt PostCOVIDkids

      tel. 602 693 584

      e-mail: postcovidkids@awf.edu.pl

      adres: www.postcovidkids.pl

      Urszula Szczyplińska

     • Wyniki konkursu

     • Uczeń naszej szkoły z klasy 5d Mateusz Mańko zakwalifikował się do 3 etapu konkursu informatycznego InstaLogik.

      Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

      Nauczyciele informatyki

     • Jasełka

     •    „Noc już czarna, noc ponura, straszny nawet cień na murach. Noc ta trwa już lat tysiące, chociaż świeci księżyc, słońce. Lecz nadzieja jest też dana, przyjdzie Mesjasz z woli Pana. Bożą nocą ludzkość zbawi. Ale kiedy on się zjawi?”

         Tymi słowami rozpoczęły się tegoroczne jasełka, które jak co roku przypominają nam o jednym z najważniejszych wydarzeń w historii ludzkości, jakim było narodzenie Jezusa Chrystusa – Boże Narodzenie.

         Wszyscy, z wielką niecierpliwością czekają na te grudniowe święta. Czekają z nadzieją w sercu na lepsze jutro, na spotkanie z rodziną lub na wspomnienia tego, co już minęło.   

         Radość betlejemskiej nocy przeżywaliśmy ponownie 17 grudnia  br.  dzięki uczniom, którzy wcielili się w postacie biblijne. Klasa 3c i 3d wystawiła wyjątkowe przedstawienie artystyczno-wokalne - „Jasełka”. Szkolni aktorzy zaprezentowali tradycyjną historię narodzin Jezusa Chrystusa. Zawarte w programie treści przeplatane kolędami oraz tańcem aniołków wytworzyły niepowtarzalny klimat. Występy w wykonaniu najmłodszych wprawiły uczestników spotkania w prawdziwie świąteczny nastrój.

         Wszyscy występujący uczniowie wykazali się dużym kunsztem aktorskim, wokalnym i tanecznym. Ich gra była ciepła, pełna otwartości i szczerości. Uroczystość jasełkowa okazała się bardzo udana, widzowie byli oczarowani magią przedstawienia.

         Na zakończenie głos zabrała Pani dyrektor Iwona Seliwiak, która złożyła wszystkim zebranym bożonarodzeniowe życzenia.


         Nie pozostaje nam już nic innego, jak pogratulować i podziękować aktorom, którzy włożyli wiele pracy i trudu w przygotowanie tegorocznych jasełek.

      Katarzyna Małachowska

      Jolanta Trych

       Karolina Malec

     • Paczka z SP82

     • Wzorem ubiegłorocznej Akcji Paczka z SP82, Szkolne Koło Wolontariatu we współpracy z pedagog szkolną, wychowawcami klas 1-8 oraz Rodzicami, wspólnie przeprowadziliśmy akcję pomocy Rodzinom z naszej szkoły. Udało się zebrać dedykowane czterem rodzinom paczki. Akcja trwała do 17.12. 2021r. Otrzymaliśmy bardzo dużo prezentów i słów wpierających dla rodzin w potrzebie. To bardzo piękne gesty jednoczące wspólnotę, którą jest społeczność szkoły.  W imieniu Rodzin z całego ser dziękujemy wszystkim darczyńcom i tym, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do sprawienia radości ludziom w potrzebie. „Gdy się Chrystus rodzi, i na świat przychodzi (…)” cieszy to, że potrafimy być blisko siebie, okazując sobie życzliwość i zrozumienie.

      Agnieszka Przybyszewska

      Opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu

     • Światowy Dzień Wolontariusza

     • Wolontariusze Szkolnego Koła Wolontariatu z wielką radością i entuzjazmem przeprowadzili Światowy Dzień Wolontariusza, który w SP 82 odbył się 3.12.2021r. Na korytarzach szkolnych zaroiło się od ubranych w żółte koszulki wolontariuszy, którzy prowadzili gry i zabawy dla młodszych kolegów. Najwięcej radości sprawiło wszystkim uruchomienie szkolnego radiowęzła (po raz pierwszy), z którego popłynęły dźwięki tańców integracyjnych: Belgijka, Yerusalema czy taniec kowbojski. Na dwóch długich przerwach wolontariusze tańczyli, włączając, zachęcając i ucząc tych tańców uczniów klas młodszych i wszystkich, którzy chcieli przyłączyć się do zabawy. W tak radosnej atmosferze dzień wolontariusza stał się niezapomnianym wydarzeniem dla całej społeczności szkolnej.

      Agnieszka Przybyszewska

      Opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu

     • Tenis stołowy

     • 15 grudnia 2021r. chłopcy naszej szkoły uczestniczyli w Dzielnicowych rozgrywkach tenisa stołowego. Zawody odbyły w SP 301 ul. Brygadzistów 3.

      Po emocjonujących i dramatycznych meczach reprezentacja Naszej szkoły zajęła II miejsce.

      Reprezentacja SP82: Łukasz Zieliński  kl.7, Jan Szczepańczyk kl.5c

      Gratulacje !!!

      Dariusz Paklepa

     • MOŻNA BYĆ ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM

     • Czas przedświąteczny to czas, który kojarzy nam się z przekazywaniem prezentów osobom w naszym najbliższym otoczeniu. To także czas refleksji i skupienia. To szczególny okres, kiedy pomaganie jest nam bliższe i jesteśmy wrażliwsi na potrzeby innych. W grudniu społeczność naszej szkoły, jak co roku, myślała o potrzebujących. W związku z tym nauczyciele z aktywnym udziałem rodziców i uczniów zorganizowali następujące akcje charytatywne:

      • „Gwiazdka SP 82” dla 4 rodzin z naszej szkoły
      • zbiórka słodyczy, zabawek oraz książek dla dzieci z Domu Samotnej Matki i Domów Dziecka - Stowarzyszenie Waleczne Elfiki
      •  "Bemowski Mikołaj"
      • zbiórka produktów na OPS na Bemowie
      • Paczuszka dla maluszka
      •  zbiórka rzeczy na Schronisko w Celestynowie
      • oraz Wielka Charytatywna Zbiórka Grosza

      Świąteczne akcje charytatywne cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Integrowały całą społeczność szkoły, jak również uwrażliwiały młodych ludzi na potrzeby innych. Kolejny raz utwierdziliśmy się w przekonaniu, że pomaganie daje dużo radości.

      DZIĘKUJEMY!

       

      zespół ds. wolontariatu i akcji charytatywnych oraz zespół edukacji ekonomicznej

      Marzenna Przechowska-Raczmańska

  • Kontakty

   • ul. Górczewska 201 01-459 Warszawa
   • Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 82 im. Jana Pawła II
   • sp82@edu.um.warszawa.pl
   • (22) 6641098
   • iod.bemowo@edukompetencje.pl
   • Dorota Nowak (22) 6640699 wew.1 885853412 (numer funkcjonuje w godzinach pracy) Godziny pracy: poniedziałek, czwartek, piątek: 8.00- 16.00 wtorek: 9.00- 17.00 środa- dzień bez interesanta
   • Anna Żakiewicz: (22) 6641098 wew. 218 Specjalista do spraw kadr: Małgorzata Struzik (22) 6640699 wew. 4
  • Logowanie