Agnieszka Wenda
JOKER
GALA FINAŁOWA
- 4
GALA FINAŁOWA IV WARSZAWSKIEGO KONKURSU INFORMATYCZNEGO PT. „BEZPIECZNA PRZYGODA Z INTERNETEM” DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH
Dzień Bezpiecznego Internetu był nie tylko okazją do świętowania, ale przede wszystkim do edukacji i promowania bezpiecznych praktyk online. Wspólnie z naszą społecznością podjęliśmy kroki w celu budowania świadomego i bezpiecznego środowiska internetowego dla wszystkich użytkowników organizując IV Warszawski Konkurs Informatyczny pt. „Bezpieczna przygoda z Internetem”, którego gala finałowa odbyła się 20.03.2024 r w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 82 im. Jana Pawła II w Warszawie.
Konkurs objęty został honorowym patronatem: Mazowieckiego Kuratora Oświaty, Burmistrz Dzielnicy Bemowo m. st. Warszawy Panią Urszulę Kierzkowską, Centralne Biuro Zwalczania Cyberprzestępczości, NASK Państwowy Instytut Badawczy.
Tego dnia gościliśmy podczas finału uroczystości uczniów, laureatów, nauczycieli warszawskich szkół podstawowych, którym przekazaliśmy słowa podziękowania i uznania oraz wręczyliśmy nagrody.
Specjalne słowa podziękowania skierowaliśmy do wszystkich sponsorów, partnerów za wsparcie i zaufanie, które okazali nam podczas organizacji tego wydarzenia.
Uroczystość zakończyła się niezwykłym przedstawieniem, które przygotowali utalentowani uczniowie naszej szkoły. Ich praca i zaangażowanie w tworzenie tego spektaklu były nieocenione, a zaproszeni goście mieli przyjemność podziwiać ich na scenie. Wierzymy, że to przedstawienie było nie tylko źródłem rozrywki, ale także inspiracji dla nas wszystkich.
Zespół nauczycieli informatyki
47. Konkurs Recytatorski Warszawska Syrenka
- 2
W lutym 2024 r. odbyły się przesłuchania uczestników konkursu recytatorskiego Warszawska Syrenka z podziałem na kategorie wiekowe kl. I-III, kl. IV-VIII.
Jest to konkurs z wieloletnią tradycją, jego istotą jest pobudzanie aktywności artystycznej, ujawnianie młodych talentów recytatorskich, ale również wyrobienie nawyku czytania, rozwój czytelnictwa i popularyzacja literatury.
Dn.4 marca 2024 podczas etapu dzielnicowego SP82 reprezentowało 10 uczniów.
Jury i zgromadzona publiczność obejrzała i wysłuchała 111 prezentacji ze szkół Dzielnicy Bemowo m.st. Warszawy. Z naszej szkoły wyróżnienie otrzymały trzy uczennice:
- Laura Aleksandrowicz 3F
- Hanna Michaluk 5A
- Kamila Pachniewska 7B
Gratulujemy!Recytacja to nie tylko sztuka wyrażania emocji, ale także doskonała okazja do trenowania publicznych wystąpień i budowania pewności siebie. Przekonajcie się sami oglądając filmiki z udziałem uczniów SP82 😊
1. 46.Konkurs Recytatorski Warszawska Syrenka 2023r. -SP82 Warszawa ( wyróżnione prezentacje)
https://www.youtube.com/watch?v=5lgC8k3PzTA
2. 46.Konkurs recytatorski Warszawska Syrenka - 2023r. ( fotorelacja)
https://www.youtube.com/watch?v=uLVIVjXEmlk
Dla zainteresowanych :
Koncert Laureatów 47. Konkursu Recytatorskiego Warszawska Syrenka odbędzie się 20 kwietnia 2024 r. w Mazowieckim Instytucie Kultury w Warszawie.
Joanna Cegielska
Konkurs InstaLogik V edycja 2023/2024
Z radością informujemy, że w 3 etapie – finałowym – ogólnopolskiego konkursu matematyczno-informatycznego nasi uczniowie zostali:
1. Kalina Nowińska klasa 4D – LAUREATEM I miejsca w kategorii klas 4.
2. Kacper Urbański klasa 4F – finalistą w kategorii klas 4.
3. Pola Wygocka klasa 5C – LAUREATEM III miejsca w kategorii klas 5.
4. Alicja Czok klasa 5D – finalistą w kategorii klas 5.
5. Krzysztof Masłowski klasa 5F – LAUREATEM II miejsca w kategorii klas 5.
6. Bartosz Aleksandrowicz klasa 6A – LAUREATEM I miejsca w kategorii klas 6.
7. Jan Gałązka klasa 6B – finalistą w kategorii klas 6.
8. Mateusz Antoszczyk klasa 7B – LAUREATEM II miejsca w kategorii klas 7.
9. Jan Szczepańczyk klasa 7F – LAUREATEM II miejsca w kategorii klas 7.
Gratulujemy!
Nauczyciele Informatyki
DZIEŃ KOLOROWEJ SKARPETKI
21 marca - ten dzień patronuje narodzinom wiosny i jest świętem ludzi niezwykłych…
421 marca obchodziliśmy MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ ZESPOŁU DOWNA, zwany inaczej DNIEM KOLOROWEJ SKARPETKI.
Z tej okazji na korytarzach naszej szkoły pojawiły się barwne gazetki tematyczne oraz plakaty informujące o tym wydarzeniu. Zachęcały one społeczność szkolną do przyłączenia się do akcji poprzez założenie tego dnia dwóch różnych, nie pasujących do siebie kolorowych „skarpetek nie do pary” w geście solidarności z osobami dotkniętymi tą przypadłością.
Kolorowe „skarpetki nie do pary” są symbolem niedopasowania społecznego osób z Zespołem Downa oraz pokazują, że nam to nie przeszkadza, że akceptujemy ich bez względu na to, czy są sprawni w stu procentach, czy trochę mniej, czy też różnią się od nas trochę wyglądem. Niezależnie od wyglądu czy braku pewnych sprawności, każdy może wieść radosne, kolorowe życie i nie trzeba idealnie pasować, aby być szczęśliwym.
Podczas zajęć w młodszych klasach (I-III) wykorzystano wiele ciekawych materiałów edukacyjnych. Uczniowie obejrzeli m.in. wywiad z chłopcem z Zespołem Downa oraz filmik pt. „Skarpetkowe wyzwania”, a także zapoznali się z prezentacją multimedialną na temat Zespołu Downa.
W klasie 3c (integracyjnej) zostały przeprowadzone zajęcia otwarte dla nauczycieli naszej szkoły, tematycznie powiązane z Dniem Kolorowej Skarpetki. Tu także celem zajęć było zwiększenie świadomości uczniów na temat Zespołu Downa oraz promowanie wartości takich jak różnorodność, akceptacja, życzliwość, szacunek i zrozumienie. Uczniowie aktywnie i z zaangażowaniem wykonali przygotowane zadania na kartach pracy oraz uczestniczyli w grach i zabawach. Wykonali plakat promujący akceptację dla różnorodności, a także zaprojektowali wiele różnobarwnych skarpetek.
W tym dniu także w gabinecie psychologów w ramach planowych zajęć oraz podczas długich przerw, uczniowie brali udział w zabawach i quizach.
Wychowawcy klas starszych w ramach godziny wychowawczej przybliżyli uczniom informacje dotyczące Międzynarodowego Dnia Zespołu Downa wykorzystując prezentację multimedialną.
Natomiast uczniowie wybranych klas 4-7 podczas lekcji plastyki wykonali indywidualne projekty „skarpet nie do pary”, którymi następnie zostały udekorowane różne miejsca naszej szkoły. Pracy nad projektami towarzyszyła tematyczna pogadanka.
Na ekranie telewizyjnym w holu szkoły przez cały ten wyjątkowy dzień była wyświetlana również prezentacja multimedialna dotycząca Zespołu Downa.
Nie oceniaj... Nie odsuwaj się...
Nie wykluczaj...
Beata Piotrowska
Marzanna Przechowska-Raczmańska
Anna Kwil
Aneta Syryło
Mieczysława Burczyńska
Renata Zygadło
Małgorzata Jarzębska
WARSZTATY "LAS W SŁOIKU"
- 1
Dn.19 marca 2024r. uczniowie z klas pierwszych wzięli udział w warsztatach „Las w słoiku”, podczas których nauczyli się jak stworzyć własny mały ekosystem. W trakcie zajęć zostały przedstawione poszczególne etapy pracy nad leśnym słoikiem. Dzieci usłyszały od prowadzących wiele przydatnych informacji na temat ekologii. Nie każdy może sobie pozwolić na codzienny spacer po lesie, dlatego tworzenie jego miniaturki nie tylko poszerza wiedzę na temat leśnej flory, ale jest także okazją do integracji zespołu i świetnie spędzonego czasu w grupie rówieśników. Jesteśmy przekonani, że własnoręcznie wykonany ekosystem zamknięty w szklanym naczyniu będzie cieszył oczy przez długie lata każdego uczestnika warsztatów i jego najbliższych.
Fotorelacja - wychowawca kl.1B
Joanna Cegielska
BIBLIOTECZNE NOWOŚCI
ZAPROSZENIE
Międzynarodowy Dzień Liczby Pi
- 1
14 marca w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Liczby Pi. Z tej okazji lekcje matematyki w klasach 4-8 były poświęcone tej właśnie niezwykłej liczbie. Uczniowie obejrzeli film dotyczący liczby Pi, następnie wyznaczali liczbę Pi mierząc obwody i średnice okrągłych przedmiotów, rozwiązywali łamigłówki, tworzyli miasto Pi. Klasy 4 przygotowały piękne plakaty. Na kole matematycznym uczniowie klas siódmych zmagali się z wyzwaniami escape roomu: Tajemnice Pi-ramid (co ciekawe Egipcjanie nie wykorzystywali koła, jedynie używali belek jako podkładu do transportu ciężkich przedmiotów). Wszyscy uczestnicy dotarli do skarbu :) Zmęczeni, odzyskali siły dzięki pi-erniczkom. Przypominamy także o konkursie na Pi-emat (szczegóły w Ogłoszeniach w Librusie).
Zespół matematyków
WYNIKI KONKURSU
Wymienionych laureatów zapraszamy na Galę finałową, która odbędzie się
dnia 20 marca 2024r. w godzinach 12:00 – 13:30
Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 82 im. Jana Pawła II,
ul. S. Konarskiego 20 (sala widowiskowa)
Organizatorzy
zespół nauczycieli informatyki i techniki
SZKOLNY BUDŻET PARTYCYPACYJNY
DZIEŃ OTWARTY Z RODZICAMI
Szanowni Państwo,
informujemy, że w dniach 18.03. oraz 20.03. 2024 r. odbędzie się Dzień Otwarty w godz. 17.30.-19.00
18.03.2024 r. - kl. I – III
KL. I- III: Przydział_sal.pdf
20.03.2024r. - kl. IV - VIII
KL. IV-VIII: Przydział_sal.pdf
Zespół kierowniczy SP82
Dyplom za promowanie nauki gry w szachy
Mamy przyjemność ogłosić, że nasza Szkoła otrzymała Dyplom za promowanie nauki gry w szachy od Biura Edukacji i Polskiego Związku Szachowego!
Od lat w naszej szkole uczniowie mogą brać udział w dodatkowych zajęciach szachowych, świetlicowych turniejach szachowych oraz w turniejach finałowych projektu Edukacja przez Szachy w Szkole. Aktywnie uczestniczymy w programie Wars i Sawa grają w szachy i zachęcamy dzieci do rozwijania swoich kompetencji matematycznych, umiejętności logicznego i analitycznego myślenia poprzez grę w szachy. W tym roku dodatkowo wspaniała mentorka młodych szachistów, Pani Zofia Marks prowadzi zajęcia dla wszystkich uczniów klas pierwszych.
Jesteśmy dumni z wyróżnienia przez przedstawicieli Biura Edukacji i PZSzach-u i będziemy kontynuować nasze dobre praktyki.
Marzena Szewczuk
FINAŁ Warszawskiej Olimpiady Języka Angielskiego
Finał odbędzie się w SP 84 ul. Radzymińska 227 (Warszawa) w dniu 11 kwietnia 2024r. (czwartek) o godz. 10:00.
Podczas tego etapu uczestnik prezentuje ustnie w języku angielskim wcześniej przygotowany projekt na dowolny temat dot. Wielkiej Brytanii (Anglia, Walia i Szkocja).
Prezentacja powinna trwać od 3 do 5 minut.
Prezentacje dłuższe niż określony limit czasowy będą przerywane.
Wszystkie wystąpienia będą odbywać się jedynie w obecności komisji finałowej. Informujemy, że wszystkie wystąpienia mogą zostać nagrane przez Organizatora w celu dokonania oceny prezentacji.
Komisje finałowe oceniając wystąpienia będą brać pod uwagę następujące zagadnienia: pomysłowość, samodzielność i wkład pracy, płynność wypowiedzi, wymowę i intonację, bogactwo leksykalne, poprawność gramatyczną oraz stopień trudności wystąpienia oraz umiejętności komunikacyjne.
Wyniki finału zostaną opublikowane na stronie internetowej Organizatora konkursu: www.sp84targowek.eduwarszawa.pl oraz na stronie naszej szkoły a także w Ogłoszeniach w Librusie.
Ocena Komisji finałowej jest niepodważalna, ostateczna i nie przysługuje od niej odwołanie.
Ostateczny wynik jest sumą punktów uzyskanych przez uczestnika w II etapie olimpiady oraz w finale.
Trzymamy kciuki za Michała Palacza!
Kamila Zimińska
wraz z Zespołem Języka Angielskiego
Konkurs o Zdrowiu Higieja
Jest mi niezmiernie miło poinformować, że do etapu wojewódzkiego Konkursu o Zdrowiu Higieja w roku szkolnym 2023/2024, zakwalifikowali się następujący uczniowie naszej szkoły:
1. Maja Galska kl.7 f
2. Igor Kalinowski kl. 7f
Serdeczne gratulacje!!!
Etap wojewódzki odbędzie się w dniu 11 kwietnia 2024 r. w MANS w Warszawie, ul. Kawęczyńska 36.
Rozpoczęcie konkursu o godz. 11.00.
Koordynator konkursu- Karolina Nowak
Archiwum aktualności