Nagłówek
- Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019
Uroczyste zakończenie roku to dla każdego ucznia chwila niezwykle radosna, niosąca za sobą trud dziesięciu miesięcy nauki, jednocześnie rozpoczynająca okres dwumiesięcznej zabawy, rozrywki i beztroski.
19 czerwca 2019 roku to dzień, na który czekali wszyscy uczniowie SP 82. Już od rana temperatura przypomniała nam, że lato w pełni i pora opuścić szkolne mury. Wszyscy uczniowie naszej szkoły spotkali się na uroczystości zakończenia roku szkolnego 2018/2019 wraz z rodzicami, nauczycielami i dyrekcją szkoły. W czasie uroczystości Pani Dyrektor Barbara Makowska-Opala oraz pozostałe Panie Wicedyrektor dokonały podsumowania osiągnięć uczniów, podziękowały wszystkim za wysiłek włożony w proces dydaktyczny oraz życzyły udanych, bezpiecznych wakacji. Po krótkich przemowach wręczono nagrody uczniom, którzy osiągnęli wysokie wyniki w nauce. Rok ten obfitował w liczne sukcesy naszych uczniów na wielu płaszczyznach.
Dopełnieniem uroczystości były przygotowane przez uczniów programy artystyczne, wprowadzające wszystkich w miły, wakacyjny nastrój.
Po uroczystej ceremonii uczniowie udali się do swoich sal na ostatnie przedwakacyjne spotkania, gdzie na forum klasy otrzymali z rąk wychowawców świadectwa.
Życzymy miłego odpoczynku i do zobaczenia po wakacjach!
Kinga Dworakowska
- Apel podsumowujący osiągnięcia uczniów w roku szkolnym 2018/2019
W poniedziałek 17 czerwca odbyły się apele dla klas IV- VIII podsumowujące pracę uczniów w roku szkolnym 2018/2019.
Podczas nich wręczono nagrody uczniom biorącym udział w wielu konkursach na różnych szczeblach. Nagrodzeni mieli okazję wystąpić przed społecznością szkolną, która gratulowała im sukcesów gromkimi brawami.
Gratulacje złożyły panie wicedyrektor, które na zakończenie przypominały również najważniejsze rady oraz ostrzeżenia dotyczące spędzania wolnego czasu w różnych miejscach podczas wakacji.
Nagrodzonym gratulujemy!
Wszystkim uczniom życzymy udanych i bezpiecznych wakacji.
- „NAJLEPSI Z NAJLEPSZYCH”
W dniu 14 czerwca b. r., odbyło się prestiżowe spotkanie najbardziej utytułowanych uczniów z dyrektorem szkoły „NAJLEPSI Z NAJLEPSZYCH”
Po raz kolejny dyrektor szkoły Barbara Makowska-Opala wraz z Samorządem Uczniowskim gościli najwybitniejszych uczniów z naszej szkoły, osiągających zwycięstwa oraz najlepsze wyniki w konkursach, turniejach, festiwalach i zawodach o zasięgu dzielnicowym, miejskim, wojewódzkim, krajowym lub międzynarodowym.
Z radością i ogromną dumą w gronie „Najlepszych z najlepszych” znalazło się 133 uczniów z klas I – VIII. Wszyscy uczestnicy szkolnego bankietu spotkali się w sali widowiskowej szkoły, gdzie wzięli udział w części oficjalnej prowadzonej przez panie Kingę Dworakowską i Magdę Orzoł – Długołęcką. W czasie spotkania mogliśmy podziwiać talent Gabrysi Żurawik, która swoim słowiczym głosem pięknie zaśpiewała piosenkę „ Kolorowy wiatr” z bajki „Pocahontas”.
Tradycyjnie uczestnicy spotkania wzięli udział w debacie, którą poprowadziła Pani Dyrektor. Podczas dyskusji spisano 10 postulatów, proponowanych zmian, które mają wpłynąć na poprawę funkcjonowania całej społeczności szkolnej.
Po debacie głos zabrała Przewodnicząca Rady Rodziców p. Joanna Jakubowska, która odniosła się do postulatów naszych uczniów, a następnie czas umiliła nam Julia Świętochowska, czytając swój wiersz „Człowiek”. Wiersz Julii zamieszczony został w tomiku wierszy finalistów ogólnopolskiego konkursu poetyckiego „Życie między wierszami” pt. „Nie odkładaj życia na potem”.
Po części oficjalnej wszyscy zostali zaproszenie na słodki poczęstunek, którego sponsorem, jak co roku, był pan Marcin Sikorski właściciel firmy „Szwajcarka”, która przygotowuje posiłki na szkolnej stołówce.
Każdy uczeń uczestniczący w tym wyjątkowym spotkaniu otrzymał pamiątkowy dyplom oraz honorową plakietkę.
Gratulujemy tegorocznym uczestnikom spotkania „Najlepsi z najlepszych” i życzymy im dalszych sukcesów oraz realizacji marzeń i planów. W szczególny sposób gratulujemy rodzicom i opiekunom uczestników tego prestiżowego bankietu. Jesteśmy przekonani, że za sukcesem dziecka często stoi duża troska i poświęcenie jego rodziców i opiekunów.
Kinga Dworakowska
Magda Orzoł - Długołęck- SZKOLNY PLENER FOTOGRAFICZNY
We wtorek 13 czerwca, uczestnicy KOŁA FOTOGRAFICZNEGO oraz miłośnicy fotografowania udali się do Ogrodu Botanicznego w Powsinie. Podziwialiśmy piękne krzewy, różane zagajniki, rumianki, chabry, jaśminy z cudnymi, kolorowymi motylami.Świat potrafi zachwycić:) A my? Z radością robiliśmy zdjęcia, by na dłużej zachować piękno:)
Noemi Joanna Zasada
18
- Piknik Sportowo-Integracyjny 2019 za nami
W dniu 8 czerwca 2019 r. w Naszej Szkole odbył się Piknik Sportowo-Integracyjny.
Tegoroczne hasło pikniku brzmiało: „Bawmy się”
Uroczystego otwarcia Pikniku dokonał Zespól Kierowniczy Naszej Szkoły i Przedstawiciel Rady Rodziców.
Organizatorami tego wspaniałego wydarzenia była cała Społeczność Szkolna. Na dziedzińcu szkoły pojawiło się mnóstwo niespodzianek przygotowanych wspólnie przez nauczycieli rodziców i dzieci. Na scenie uczniowie prezentowali swoje talenty artystyczne, taneczne i sportowe.
Przy barwnych stoiskach można było bawić się w grach, konkursach, śpiewać, tańczyć i ćwiczyć przy muzyce. Malować buzie , robić bańki mydlane , sprawdzić swoje zdolności plastyczne, manualne, przyrodnicze, językowe i wiele innych zabaw.
Główną atrakcją Pikniku była Firma „W świecie rycerzy”, która zaprezentowała tajniki kunsztu rycerskiego. Uczestnicy Pikniku mogli obejrzeć zbroje rycerskie, trening rycerskiego rzemiosła połączony z opowieścią o stanie rycerskim, pasowane na rycerza, walki dzieci na piankowe miecze.
Rycerze rozpoczęli i zakończyli pokazy wystrzałem z hakownicy.
Dużo emocji wzbudziły pokazy Klubu Karate Pana Łukasza Rosiaka, oraz pokazy Cheerliderek w których swoje talenty rozwijają uczniowie naszej szkoły.
Już po raz drugi w Pikniku uczestniczyła Firma Rowerowa Nextbike, która zadbała o bezpieczeństwo rowerów naszych uczniów przygotowując „Serwis rowerowy”, oraz „Trenażer” .
Ekspresyjne stoisko przygotowali nauczyciele świetlicy szkolnej.
Tradycyjnie na naszym Pikniku biblioteka szkolna zorganizowała kiermasz książek.
Firma LEGO Bricks 4 Kidz przygotowała stoisko na którym dzieci bawiły się rozwijając kreatywność i wyobraźnię z klockami lego.
Akcją charytatywną kierował zespół nauczycieli na stoisku z Loterią fantową.
Na boiskach szkolnych odbywały się liczne konkurencje sportowe przygotowane przez nauczycieli wychowania fizycznego. Startowały w nich dzieci wraz ze swoimi opiekunami. Dzieci z klas I-III aktywnie ćwiczyły na torze sprawnościowym.
Dużo wrażeń sportowych wzbudził mecz w „Dwa ognie” między nauczycielami szkoły, a rodzicami naszych uczniów. Drużyny wykazały się wysoką sprawnością sportową, a co najważniejsze przestrzegały zasad i gry fair play. Warto podkreślić, że drużyny posiadały w swym zespole dodatkowego zawodnika – żywo dopingującą widownię! . Na koniec rywalizacji wszyscy sportowcy uhonorowani zostali medalami ufundowanymi przez Firmę Lasermax, stałego partnera i sponsora naszej szkoły.
W trakcie przerw meczu swoje talenty taneczne zaprezentowały dziewczynki z zespołów „Rytm” i „Tempo”.
Na uczestników zabawy czekała pyszna grochówka oraz lemoniada, przygotowane przez firmę cateringowa „Szwajcarka” Marcin Sikorski.
W kawiarence przygotowanej przez Radę Rodziców można było posilić się pysznymi ciastami, a lodami „U Lodziarzy” ochłodzić gorącą atmosferę.
Kawą i herbatą częstowała przy pomocy uczniów Pani Anna Mierzejewska.
Wszystkie emocje, zwycięstwa, radości zostały uwiecznione na zdjęciach.
Tego dnia na szkolnym placu było dużo zabawy, radości, uśmiechów i wszyscy doskonale się bawili !!!.
Koordynator Pikniku Urszula Szczyplińska
- XVIII Wojewódzki Konkurs Plastyczny " Bohaterowie Naszych Bajek"
W tegorocznej edycji konkursu plastycznego "Bohaterowie naszych bajek" pod honorowym patronatem Rzecznika Praw Dziecka zaszczytne miejsca zajęli:
Maciej Andrzejczuk kl. Vf - I miejsce
Anna Janczura kl. Ve - II miejsce
Sedrecznie gratulujemy !!!
Maria Olszak
- Dzień Promocji Zdrowia
W naszej szkole 7.06 obchodziliśmy Dzień Promocji Zdrowia. Z tej okazji drzwi klas ozdobione zostały plakatami wykonanymi przez uczniów. Każda klasa miała przydzielony temat związany ze zdrowiem, dzięki czemu wszyscy poszerzyliśmy swoją wiedzę z tego zakresu. Klasa 6D zajęła się stworzeniem prezentacji o zdrowym jedzeniu i nawykach.
Ponadto klasa 5c wraz z opiekunem zorganizowała apel dla klas czwartych i piątych pod hasłem „Dbajmy o zdrowie na wakacjach”. Dowiedzieliśmy się jak należy przygotować się do wyjazdu i jak zadbać o swoje zdrowie w podróży - zarówno krajowej jak i zagranicznej. Mieliśmy także okazję obejrzeć zabawny film przedstawiający zagrożenie płynące z ukąszeń kleszczy.
Firma Szwajcarka przygotowała dla społeczności szkolnej zdrowy poczęstunek złożony z warzyw i owoców, a w recepcji wyświetlono prezentację dotyczącą profilaktyki chorób zakaźnych wśród dzieci.
Kolejny rok, a my wiemy więcej o tym jak dbać o swoje zdrowie na co dzień i podczas urlopu.
Zespół ds. Promocji Zdrowia
- Wyniki konkursu – „Olimpiada Wiedzy Archimedes Plus. Matematyka Plus” 31 edycja – wiosna 2019
10 maja 2019 r. odbył się w naszej szkole Ogólnopolski konkurs Matematyczny - „Olimpiada Wiedzy Archimedes.Plus Matematyka.Plus”, w którym udział wzięli uczniowie z klas IV - VIII.
Miło mi poinformować, że aż dwudziestu uczniów naszej szkoły rozwiązało test bezbłędnie uzyskując tytuł laureata I stopnia z wyróżnieniem.
W naszej szkole do konkursu przystąpiło 129 uczniów. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają dyplomy i nagrody.
Serdecznie gratulujemy!
- Projekt BohaterON
Właśnie otrzymaliśmy podziękowanie od organizatorów projektu BohaterON w Twojej Szkole.
Oto fragmenty wiadomości:
Szanowni Państwo,
W imieniu organizatorów jeszcze raz serdecznie dziękujemy za udział w projekcie BohaterON w Twojej Szkole – części III edycji ogólnopolskiej kampanii BohaterON – włącz historię!,
To w dużej mierze dzięki pracy Państwa i Państwa uczniów do Powstańców Warszawskich trafiła rekordowa liczba dowodów uznania – 290 544 kartek, listów i laurek ze wzruszającymi życzeniami. Wierzymy, że przełożą się one na setki pięknych relacji międzypokoleniowych.
Przypomnijmy, że w październiku 2018 r. uczniowie naszej szkoły włączyli się w działania III edycji ogólnopolskiej kampanii BohaterON – włącz historię!
Wysłaliśmy ponad 300 kartek ze słowami wdzięczności i życzeniami dla warszawskich Bohaterów jednego z najtragiczniejszych momentów w historii Polski.
Katarzyna Jermakowicz-Rogowska
Mariola Kalinowska
Joanna Szoka
- WOLONTARIUSZE SP82 NA SPARTAKIADZIE W OWIRON
7 czerwca 2019 kilkoro naszych wolontariuszy brało udział w Spartakiadzie sportowej w Ośrodku Pomocy Społecznej OWIRON przy ul. Rozłogi 10. Impreza odbywała się pod patronatem Burmistrza Dzielnicy Bemowo i zgromadziła podopiecznych kilku ośrodków wspierających osoby z niepełnosprawnością intelektualną. Zadaniem naszych uczniów była pomoc osobom niepełnosprawnym w czasie, gdy brali udział w zawodach. Otrzymali do opieki stanowisko z piłkarzykami, które cieszyło się ogromnym zainteresowaniem wychowanków Ośrodka. Wolontariusze przynosili także wodę dla zawodników. Zostaliśmy również nagrodzeni za udział w imprezie medalami, które wręczał pan Wiceburmistrz Mariusz Wajszczak.
Dziękuję wolontariuszom za ogromne zaangażowanie i odpowiedzialność a organizatorom za niezwykłe przeżycia na Spartakiadzie i w Ośrodku.
Agnieszka Przybyszewska
Koordynator i opiekun wolontariatu
- WIELKA ZBIÓRKA MAKULATURY W SP 82 !!!
Jak zawsze można liczyć na naszych uczniów i ich rodziców. W środę 22 maja 2019 r. odbyła się, pod dobrze znanym hasłem „ Każda klasa ratuje jedną sosnę”, wiosenna zbiórka makulatury. Makulatura zbierana była przy budynku szkoły, lub bezpośrednio zawożona do dowolnego skupu makulatury.
Wszystkim serdecznie dziękujemy za zaangażowanie.
Zamiast wyrzucać na śmietnik niepotrzebne gazety i stare zeszyty składali je tygodniami i przeznaczyli na naszą zbiórkę makulatury !!!W II turze zebraliśmy ponad 5,5 tony makulatury i 1524,97 zł.
Zdobyte pieniądze będą przeznaczone na nagrody dla najlepszych klas
oraz na upiększanie naszej szkoły.W dalszym ciągu zachęcamy do segregacji odpadów.
Nie wyrzucajmy pieniędzy na śmietnik!
Życzymy powodzenia w ratowaniu każdej sosny i dbaniu o naszą planetę Ziemię !!!
Liderzy konkursu otrzymają nagrody pieniężne.
Dziękujemy w imieniu każdej sosny i naszej planety Ziemi !!!
Koordynatorzy akcji:
Renata Zygadło
Beata Wieteska
- „Mały Książę”
„Mały Książę” to klasyka, tłumaczona, czytana, ekranizowana i omawiana na wszelkie możliwe sposoby. Nietrudno wiec zrozumieć dlaczego to właśnie ta pozycja została wybrana do wystawienia w tym roku na deskach naszego teatru. 21 maja na sali widowiskowej naszej szkoły, odbyła się premiera dla dorosłych widzów, a następnego dnia przedstawienie mogli obejrzeć wszyscy uczniowie szkoły wraz z nauczycielami. W projekcie reżyserowanym przez panią Joannę Chochlewicz wzięło udział 30 rodziców (wybrane zostały 2 obsady), a główne role zagrali trzej uczniowie: Wojciech Krasnowski, Kai Urlik-Smoliński i Krzysztof Kośmider. Forma musicalu pozwoliła na potraktowanie tematu z odrobinę innej perspektywy, choć oczywiście wszystkie główne postaci pojawiły się na scenie. Sprawiła także, że aktorzy- czyli My-Rodzice, musieli wyjść poza własne ograniczenia i zaśpiewać lub zatańczyć utwory wcale niełatwe, czasem pierwszy raz w życiu.
Małego Księcia nie da się nie kochać, uosabia wszystko to, co niewinne i zadziwione w nas samych i innych ludziach. Wartości zaczerpnięte z Koncepcji Pracy Szkoły, takie jak: szacunek, tolerancja, kreatywność, refleksyjność, edukacja, współpraca, bezpieczeństwo, są tu widoczne gołym okiem, choć i tak „Najważniejsze jest dla oczu niewidoczne”.
Wszystkie godziny naszych prób, spotkań, to kolejny etap: mierzenia się z własnymi słabościami, odkrywania ukrytych znaczeń, oswajania się, zaprzyjaźniania i czucia sercem. A wszystko po to, aby Małego Księcia przedstawić dzieciom. Pokazać paradoksy dzisiejszego świata i uświadomić co tak naprawdę ma w naszym życiu znaczenie. Uśmiechnięte twarze i zainteresowanie najmłodszych okazały się jak zwykle największą nagroda.
Mama z SP 82- Beata Pacześniowska-Łacny
- Wyniki etapu krajowego Konkursu kartograficznego im. Barbary Petchenik
Krajowa Komisja Konkursowa XIV Międzynarodowego Konkursu im. Barbary Petchenikdokonała oceny ponad 500 prac nadesłanych na tegoroczny konkurs pod hasłem „Kochamy mapy”. Tym samym rozstrzygnięta została tegoroczna polska edycja tego konkursu skierowanego do uczniów klas V-VIII.
Wyróżniono trzydzieści prac, w tym dwie należą do uczniów naszej szkoły tj. do Anny Pułkowskiej z klasy VII a oraz Andrzeja Stelmasiaka ucznia z klasy Vb.
Poniżej jest link do wyników wszystkich wyróżnionych prac konkursowych
https://www.kartografia.org/konkurs-bp-2019-pl
Serdecznie gratulujemy autorom wyróżnionych prac!
Elwira Bocian
- Wyniki Konkursu „Orzeł Matematyczny”
Z przyjemnością informujemy, że w Ogólnopolskim Konkursie „Orzeł Matematyczny” mamy wielu uczniów z bardzo dobrymi wynikami.
Gratulujemy ogromnej wiedzy, zaangażowania w naukę, ambicji, odwagi i pasji wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie.
Przedstawiamy listę uczniów, którzy uzyskali najwyższe wyniki:
klasa 4
Piotr Pokładek – laureat
Antoni Ruzik – wyróżnienie
Adam Szczęsny – wyróżnienie
klasa 5
Filip Gulbicki – wyróżnienie
Franciszek Borsuk – wyróżnienie
klasa 6
Wiktor Biały – wyróżnienie
Ignacy Dylik – wyróżnienie
klasa 7
Zofia Cymerys – wyróżnienie
Tymoteusz Nowak – wyróżnienie
Nicole Kuszkowska – wyróżnienie
Jakub Borkowski – wyróżnienie
klasa 8
Michał Osuch – wyróżnienie
Jacek Włodarczyk – wyróżnienie
Aleksander Zeneli – wyróżnienie
Tymon Marcinkowski – wyróżnienie
Karolina Siennicka – wyróżnienie
Karolina Wiśniewska – wyróżnienie
nauczyciele matematyki
- Synapsik MEN
W marcu uczniowie klas drugich podeszli do IX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Synapsik MEN. Konkurs sprawdzał wiedzę ogólną piszących, a było ich 8523.
Wśród piszących z naszej szkoły mamy wielu uczniów z bardzo dobrymi wynikami:
1 miejsce Kamil Bernaś klasa 2 f
2 miejsce Witold Sałaciński klasa 2 f
4 miejsce Solski Igor klasa 2c
5 miejsce Sykacz Jędrek klasa 2c
6 miejsce Nerek Maciej klasa 2c, Antoszczyk Mateusz klasa 2 f, Łacny Angelina klasa 2 f, Piórczyńska Maria klasa 2f
Magda Orzoł- Długołęcka
- Podziękowanie
„Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”
Jan Paweł II
Serdeczne podziękowania składamy wszystkim darczyńcom, którzy uwrażliwieni na losy najmłodszych, wsparli organizowaną w naszej szkole zbiórkę środków czystości dla dzieci z Domu Dziecka. Ogrom Państwa zainteresowania i dobroci przerósł nasze oczekiwania a ilość zebranych produktów, zdecydowanie wzrosła w porównaniu do poprzedniej zbiórki. Dzieciaki są zachwycone, tym co otrzymały. Należy podkreślić, iż przy zbliżających się wakacjach i różnych wyjazdach obozach, najmłodsi będą mogły mieć swoją własną, dobrze wyposażoną kosmetyczkę. Serdecznie dziękujemy w imieniu dyrekcji, wychowawców a także wychowanków Domu Dziecka nr 12 w Warszawie przy ul. Tarczyńskiej.
Koordynatorzy akcji:
Anna Jarzyńska, Agata Przybysz
- Laureaci i wyróżnieni w OGÓLNOPOLSKICH KONKURSACH POLONISTYCZNYCH KLAS V 2018/2019
Milena Mackun kl. 5a
- IV miejsce EDI Ogólnopolski Konkurs PINGWIN 2018 z Języka Polskiego
- II miejsce Ogólnopolski Konkurs GALILEO 2019 z Języka Polskiego
- wyróżnienie Ogólnopolski Konkurs ALBUS 2019 z Języka Polskiego
Klaudia Borowicz kl. 5a
- wyróżnieni EDI Ogólnopolski Konkurs PINGWIN 2018 z Języka Polskiego
- IV miejsce Ogólnopolski Konkurs GALILEO 2019 z Języka Polskiego
- wyróżnienie Ogólnopolski Konkurs ALBUS 2019 z Języka Polskiego
Karolina Łukasik kl. 5d
- wyróżnieni EDI Ogólnopolski Konkurs PINGWIN 2018 z Języka Polskiego
- V miejsce Ogólnopolski Konkurs GALILEO 2019 z Języka Polskiego
- wyróżnienie Ogólnopolski Konkurs ALBUS 2019 z Języka Polskiego
Piotr Mazurek kl. 5d
- wyróżnieni EDI Ogólnopolski Konkurs PINGWIN 2018 z Języka Polskiego
- VII miejsce Ogólnopolski Konkurs GALILEO 2019 z Języka Polskiego
- wyróżnienie Ogólnopolski Konkurs ALBUS 2019 z Języka Polskiego
Patrycja Narożańska kl. 5a
- VII miejsce Ogólnopolski Konkurs GALILEO 2019 z Języka Polskiego
Damian Skawiński kl. 5a
- wyróżnienie Ogólnopolski Konkurs GALILEO 2019 z Języka Polskiego
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów
Ewa Ostrouch
- II Warszawski Konkurs Przyrodniczo – Informatyczny „Multimedialne Nauki Przyrodnicze”
Z przyjemnością informujemy, że w II Warszawskim Konkursie Przyrodniczo – Informatycznym „Multimedialne Nauki Przyrodnicze” organizowanym przez SP 210 pod patronatem Burmistrza Dzielnicy Śródmieście m. st. Warszawy oraz Mazowieckiego Kuratora Oświaty uczennica naszej szkoły Aleksandra Bugalska z kl. 8d zajęła I miejsce w kategorii klas VIII.
Gratulujemy!
Dziękujemy wszystkim, którzy podjęli wyzwanie i wzięli udział w konkursie.
nauczyciele informatyki
- Finał tytana 29.05.2019 - mamy to II miejsce w Warszawie !!!!
-
Dostaliśmy piękny prezent na koniec roku, kolejne podium!!! Ogromne podziękowania dla naszych zawodników, którzy dzielnie, z wielką odpowiedzialnością reprezentowali nas podczas zawodów, a także brawa dla nauczycieli wfu, którzy przyczynili się do tego sukcesu!
29 maja 2019 roku odbył się finał Tytana Warszawy na ergometrze wioślarskim. W zawodach startowały najlepsze szkoły z całej stolicy. Naszą szkołę reprezentowało 14 uczniów.
W kategorii 7 klasa - dziewczęta pierwsze miejsce zajęła Magdalena Romaniuk,w kategorii 7 klasa-chłopcy drugie miejsce zajął Mateusz Wroński.
W czasie zawodów prowadzona była klasyfikacja szkół. Spośród wszystkich szkół startujących w finale Warszawy nasza szkoła zajęła drugie miejsce!!! Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom za walkę i życzymy dalszych sukcesów! Zasłużyliście na wspaniałe wakacje!
Opiekunowie drużyny Tomasz Kapla, Maria Wojsław
- „Warszawa i Syrena. Syrena i Warszawa”. WYRÓŻNIENIE dla Amelii Ryszkowskiej
-
29.05.2019 r. w Muzeum Warszawy odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom Konkursu Literackiego „Warszawa i Syrena. Syrena i Warszawa”. Amelia Ryszkowska z kl. 6d otrzymała WYRÓŻNIENIE.
Warunkiem uczestnictwa w konkursie było napisanie wiersza tematycznie związanego z Warszawą (jej historią, zabytkami, słynnymi miejscami) i jednocześnie z symbolem miasta, z Syreną warszawską. Temat nawiązywał do 80-tej rocznicy odsłonięcia pomnika Syreny w Warszawie przy Wybrzeżu Kościuszkowskim oraz 20-tej rocznicy powrotu pomnika Syreny warszawskiej na Rynek Starego Miasta.
Gratulujemy Amelii i życzymy kolejnych sukcesów literackich!
Magdalena Sadowska-Maciejewska
- Wykład na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego
25 maja 2019 roku na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego odbył się wykład : „Elektryczność wokół nas”, który poprowadził prof. Andrzej Wysmołek.
Młodzież szkół podstawowych i gimnazjalnych miała okazję pogłębić zdobytą już wiedzę oraz dowiedzieć się wielu nowych ciekawych rzeczy.
Prof. Wysmołek z pasją opowiadał i jednocześnie ilustrował zjawiska fizyczne poprzez doświadczenia. Z niektórymi spotkaliśmy się już w codziennym życiu a na wykładzie dowiedzieliśmy się jak one powstają np. elektryzowanie się i przyciąganie ciał, jak powstaje błyskawica, prąd elektryczny, jakie są skutki przepływu prądu, jakie zjawiska elektryczne wykorzystujemy w życiu codziennym.
Celem wykładu było wyjaśnienie, że szereg zjawisk elektrycznych zachodzących w przyrodzie od dawna np. błyskawica można wyjaśnić korzystając z prostych praw fizyki.
Dowiedzieliśmy się też, gdzie ładunki elektryczne gromadzą się najchętniej i jaki ma to związek z konstrukcją piorunochronów. Ruch ładunków powoduje powstawanie prądu elektrycznego. Zaobserwowaliśmy, że prąd może płynąć nie tylko w metalach, ale również w cieczach, gazach a nawet próżni co jest wykorzystywane w sprzęcie elektronicznym i medycznym.
Interesujące i inspirujące prowadzenie wykładu pozwoliło nam poczuć się studentami UW i jeszcze bardziej zachęciło do uczenia fizyki.
Antonina Muszyńska 8d
- Ośmiu wspaniałych
21 maja 2019 r. siedmioro naszych wolontariuszy wzięło udział w Gali XXVI Stołecznej Edycji Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu wspaniałych”, który odbywał się w Teatrze Komedia w Warszawie. Galę koncertową poprzedziły eliminacje, w których nasi wolontariusze zaprezentowali przed komisją swoje zaangażowanie społeczne. Efektem tych prezentacji było wyłonienie laureatów w kategorii „Ósemki”.
Laureatką tego konkursu została uczennica naszej szkoły z klasy 8d – Gabriela Żurawik, która jest dobrze znana uczniom SP82 z racji jej wokalnego udziału w koncertach charytatywnych, Festiwalu Piosenki Patriotycznej, czy z innych wydarzeń artystycznych. Gabrysia pomaga w świetlicy szkolnej, jest osobą odpowiedzialną i zaangażowaną w wiele wydarzeń w szkole i poza nią. Sama mówi o sobie: „Kocham życie i zamierzam czerpać z niego garściami, ale nie zapominam o tych, co mają mniej ode mnie lub los się do nich nie uśmiechnął, a niczym sobie na to nie zasłużyli”.
Koncert galowy, był dużym przeżyciem dla wolontariuszy zgromadzonych w Teatrze – mogli zobaczyć podobnych sobie młodych ludzi, pozytywnie myślących, którzy chcą pomagać innym, otwierają serca dla bliźnich i mogą być przykładem dla rówieśników.
Garść przesłań dla wolontariuszy oraz założenia na przyszłe lata przedstawiła Prezes Fundacji „Świat na tak” pani Joanna Fabisiak a część artystyczną uświetnił Teatr Improwizacji Ab Ovo.
Agnieszka Przybyszewska
Koordynator wolonatariatu
- Nikola Chodinow laureatką jubileuszowej 10. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literacko-Plastycznego BAZGROŁ
Dzielimy się bardzo dobrą wiadomością. Nikola Chodinow, uczennica kl. 6d znalazła się w gronie finalistów jubileuszowej 10. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literacko-Plastycznego BAZGROŁ, zdobywając II miejsce. Nikola napisała opowiadanie pt. „Sen(s)”, które samodzielnie zilustrowała. Wśród jurorów tegorocznego BAZGROŁA znaleźli się m.in.: Grzegorz Kasdepke, Marek Michalak i Jurek Owsiak. Uroczytość wręczenia nagród odbyła się 24 maja 2019 r. podczas 10. Warszawskich Targów Książki na Stadionie Narodowym. Organizatorem konkursu jest portal dużeKa i Papierowy Pies.
Serdecznie gratulujemy!
Magdalena Sadowska-Maciejewska
- Warszawski konkurs matematyczny dla uczniów klas trzecich MAŁA OLIMPIADA MATEMATYCZNA
Z przyjemnością informujemy, że w warszawskim konkursie matematycznym dla uczniów klas trzecich Mała Olimpiada Matematyczna nasi uczniowie:
Sonia Namysł z klasy IIIe i Jan Matkowski z klasy IIId zajęli III miejsce.
Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 22 maja 2019r. w Szkole Podstawowej nr 65.
Laureatom konkursu serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !
Jolanta Trych
- XVI BEMOWSKI EKO-TURNIEJ pod hasłem „Dbajmy o lasy” na ścieżce przyrodniczo-dydaktycznej w Lesie Bemowskim pod honorowym patronatem Burmistrza Dzielnicy Bemowo m. st. Warszawy
W dniu 21.05.2019 r. reprezentacja klas piątych w składzie:
Franciszek Makaruk (kl. 5b)
Agnieszka Zawistowska (kl. 5e)
Nina Wójtowicz (kl. 5g)
zdobyła w turnieju II miejsce.
Serdeczne gratulacje!!
Tomasz Oder – opiekun delegacji
- Złoci chłopcy!
Dnia 17 maja 2019 r. reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w mistrzostwach mini piłki siatkowej dzielnicy Bemowo. Po zaciętej walce zawodnicy SP 82 zdobyli I miejsce, a tym samym złoty medal.
Skład drużyny: Aleksander Gołoś, Hubert Grzymała, Patryk Mazur, Mateusz Powichrowski, Damian Skawiński, Mateusz Siwiński.
Gratulacje dla zawodników!
Michał Radomirski
- Ogólnopolski Konkurs Nauk Przyrodniczych „Świetlik®”
Dnia 12 marca odbyła się XII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Nauk Przyrodniczych „Świetlik®” dla szkół podstawowych.
Nagrodę główną w Konkursie zdobyli:
- Rozalia Zagórowska kl. 1e (72,00 pkt. - 100%)
- Anna Siecińska kl. 5h (150,67 pkt. - 94,17%)
Serdecznie gratulujemy.
Tomasz Oder - szkolny koordynator Konkursu
- Uczennice SP 82 laureatkami Konkursu Poetyckiego „Złota Biedronka”
15 maja 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 306 im. ks. Jana Twardowskiego odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom IX edycji Konkursu Poetyckiego „Złota Biedronka”. W tym roku inspiracją były słowa poety (…) kiedy plany nasze wywracają się do góry nogami. (fragment wiersza Jana Twardowskiego pt. „Nad pustą gazetą”). Dzielimy się ze społecznością szkolną dobrą wiadomością i ogłaszamy, że nagrodzone zostały wiersze naszych dwóch uczennic:
Amelia Ryszkowska z kl. 6d zajęła II miejsce, a Julia Świętochowska z kl. 4b otrzymała WYRÓŻNIENIE.
Uczennice dostały pamiątkowe dyplomy oraz nagrody – nowości książkowe. Organizatorzy konkursu podkreślili, że w kategorii wiekowej kl. IV-VI zarówno liczba jak i kunszt artystyczny utworów poetyckich przerosły oczekiwania jury. Wybór tych najpiękniejszych był trudny. GRATULUJEMY młodym poetkom i życzymy kolejnych sukcesów literackich!
Biblioteka SP 82 - szkolny koordynator konkursu,
- Ogólnopolska Olimpiada Przedmiotowa z Matematyki OLIMPUS
W tegorocznej edycji
Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej z Matematyki OLIMPUS
dwudziestu uczniów naszej szkoły uzyskało tytuł laureata.
Katarzyna Zabielska
- FINALISTKA ETAPU WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU JĘZYKA ANGIELSKIEGO
Uczniowie zakwalifikowani do etapu Rejonowego Konkursu Języka Angielskiegoorganizowanego przez Mazowieckie Kuratorium Oświaty
-
- Matylda Gołębiewska klasa VIIIb
- Alicja Katana klasa VIIIb
- Nikola Drobek klasa VIIIb
- Michał Osuch klasa VIIId
26 lutego odbył się finał Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Angielskiego
Matylda Gołębiewska uczennica klasy VIII b uzyskała tytuł Finalistki Konkursu Języka Angielskiego
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!
- FINALIŚCI WARSZAWSKIEJ OLIMPIADY JĘZYKA ANGIELSKIEGO
25 lutego odbył się finał Warszawskiej Olimpiady Języka Angielskiego.
FINALIŚCI:
-
- Alicja Katana klasa VIII b
- Nikola Drobek klasa VIII b
- Szymon Chmura klasa IV b
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!
- FINALISTKA KONKURSU WOJEWÓDZKIEGO Z MATEMATYKI
21 lutego odbył się finał Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki organizowanego przez Mazowieckie Kuratorium Oświaty.
Matematyczne zmagania w finale konkursu uczennica klasy 8d - Karolina Wiśniewskazakończyła z wynikiem 75% i uzyskała tytuł finalistki Konkursu Matematycznego. Gratulujemy!
Udział uczniów w konkursie na poszczególnych etapach
Wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie serdecznie dziękujemy, gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
- „POTYCZKI MATEMATYCZNE”
W IV edycji dzielnicowego konkursu „Potyczki matematyczne” wzięło udział 126 uczestników z klas siódmych, ósmych oraz klas gimnazjalnych. Zwycięzcy i wyróżnieni wyłonieni zostali ze względu na ilość poprawnie rozwiązanych zadań w trzech kategoriach: klas siódmych, klas ósmych, klas gimnazjalnych.
Miło mi poinformować, że wśród najlepszych znaleźli się:
w kategorii klas VIII:
Karolina Wiśniewska – II miejsce
Julia Rabiega – wyróżnienie
Patrycja Rabiega – wyróżnienie
w kategorii klas VII:
Jakub Wyrzykowski – III miejsce
Tymoteusz Nowak – III miejsce
Iga Marusik – III miejsce
Jakub Madej – wyróżnienie
Zofia Cymerys – wyróżnienie
Wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie serdecznie dziękujemy, gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
- WYNIKI DZIELNICOWEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO „GENIUSZ”
2 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 316 im. Astrid Lindgren odbył się drugi etap Dzielnicowego Konkursu Matematycznego GENIUSZ.
Nasi uczniowie licznie zasilili grono laureatów!
w kategorii klas 4:
Szymon Chmura – I miejsce
w kategorii klas 5:
Filip Gulbicki – III miejsce
w kategorii klas 6:
Wiktor Biały – I miejsce
Maciej Wyrzykowski – III miejsce
w kategorii klas 7:
Zosia Cymerys – II miejsce
Iga Marusik – II miejsce
w kategorii klas 8:
Karolina Wiśniewska – II miejsce
Aleksander Zeneli – III miejsce
Serdecznie gratuluję sukcesu!
Ewelina Baran
- Akcja charytatywna
- MIĘDZYNARODOWY KONKURS KANGUR MATEMATYCZNY 2019!
Konkurs jest organizowany przez Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych.
W Polsce konkursowi patronują: Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytet Mikołaja Kopernika i Polskie Towarzystwo Matematyczne.
Największymi sukcesami w tegorocznej edycji Kangura mogą się pochwalić następujący uczniowie:
Wyniki bardzo dobre:
Piotr Pokładek kl. IV b
Maciej Wyrzykowski kl. VI a
Zofia Cymerys kl. VII a
Dodatkowo 29 uczniów zostało wyróżnionych.
Lista_uczniow_wyrożnionych_kangur_18-19.docx
Wszystkim wyróżnionym gratulacje składa zespół nauczycieli matematyki.
Koordynator konkursu:
Marcin Kaźmierczak
lista_uczniow_wyroznionych_kangur_18-19.docx
- MAMY NOWEGO FINALISTĘ WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU ORGANIZOWANEGO PRZEZ KURATORIUM OŚWIATY W WARSZAWIE
“Znajomość języków jest bramą do wiedzy.” ‒ Roger Bacon
GRATULACJE DLA WADIMA ŁOSIA
Z KLASY VIIB
Wadim Łoś w roku szkolnym 2018/2019 brał udział w Konkursie z Języka Rosyjskiego dla uczniów szkół podstawowych. W wyniku rozstrzygnięcia Wojewódzkiej Komisji Konkursu Języka Rosyjskiego uzyskał tytuł finalisty Języka Rosyjskiego. Jesteśmy dumni z naszego ucznia, który tak dzielnie reprezentował szkołę. Uczeń udowodnił, że warto podjąć się wyzwania. Swoją postawą dał przykład jak pracować nad własna motywacją i satysfakcją.
Gratulujemy i życzymy Wadimowi dalszych sukcesów. Warto próbować i stawiać czoła rutynie.
Mariola Czubkowska
- Dzielnicowy Konkurs Matematyczno- Lingwistyczny „OBIEŻYŚWIAT MATEMATYCZNY”
Patronat Honorowy Urszuli Kierzkowskiej Burmistrz Dzielnicy Bemowo m.st. Warszawy
W Szkole Podstawowej nr 306 w Warszawie, odbyła się Gala Finałowa konkursu matematyczno - lingwistycznego „Obieżyświat Matematyczny”. Poniżej przedstawiamy listę laureatów.
Klasy siódme:
1. Zofia Cymerys - 7a - I miejsce
2. Iga Marusik – 7b - I miejsce
3. Tymoteusz Nowak – 7a - I miejsceKlasy ósme:
1. Karolina Wiśniewska – 8d - I miejsce
2. Patrycja Rabiega – 8d - III miejscePaulina Bielak
- V edycja Konkursu Ogólnopolskiego z Chemii OLIMP SCHOOL
Nasze uczennice, biorące udział w V edycji Konkursu Ogólnopolskiego z Chemii OLIMP SCHOOL uzyskały następujące wyniki:
W kategorii klas 7 szkoły podstawowej IV miejsce w Polsce zajęła Iga Marusik z klasy VIIb
W kategorii klas 8 szkoły podstawowej IV miejsce w Polsce zajęła Aleksandra Bugalska z klasy VIIId
GRATULACJE!
Bogumiła Smejda
- Warszawski Konkurs Chemiczny ATOM I CZĄSTECZKA
W Warszawskim Konkursie Chemicznym ATOM I CZĄSTECZKA, którego II etap odbył się 11-05-2019, nasza uczennica Iga Marusik z klasy VIIb uzyskała tytuł laureata.
Gratulacje !!!
Bogumiła Smejda
- Ogólnopolski Konkurs Chemiczny ALCHEMIK
W Ogólnopolskim Konkursie Chemicznym ALCHEMIK nasi uczniowie zdobyli w tym roku następujące wyróżnienia:
IV miejsce w Polsce oraz tytuł laureata wyróżnienia na szczeblu krajowym - Magdalena Prokopowicz z klasy VIIId
wynik bardzo dobry - Zofia Cymerys z klasy VIIa
wyróżnienia:
Iga Marusik VIIb, Karolina Wiśniewska VIIId, Magdalena Wajler VIIId, Aleksandra Bugalska VIIId, Patrycja Rabiega VIIId, Tymoteusz Nowak VIIb, Dominika Lankiewicz VIIIb, Julia Rabiega VIIId, Aleksander Zeneli VIIId, Karolina Siennicka VIIId, Szymon Konikowski VIIIc, Jędrzej Pawłowski VIIIb, Amelia Fukowska VIIb.
GRATULACJE !!!
Bogumiła Smejda
- Ogólnopolska Olimpiada z Chemii OLIMPUS sesja zimowa
W tegorocznej edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej z Chemii OLIMPUS dwoje naszych uczniów Iga Marusik z klasy VIIb i Tymoteusz Nowak z klasy VIIa uzyskało tytuł laureata.
Gratulacje !!!
Bogumiła Smejda
- Światowy Dzień Higieny Rąk
"Ze względu na obchodzony 5 maja Światowy Dzień Higieny Rąk Państwowa Inspekcja Sanitarna przypomina, jak ważne jest regularne mycie dłoni w codziennym życiu. Jest to główny sposób zapobiegania chorobom tzw. "brudnych rąk". Dłonie są siedliskiem wielu drobnoustrojów chorobotwórczych, więc higiena chroni Nas przed nieprzyjemnymi dolegliwościami.
6 maja w szkole rozwieszono plakaty przypominające o tej ważnej czynności higienicznej, a poprzez radiowęzeł przypomniano o tym uczniom oraz pracownikom szkoły."
Higiena_brudnych_rak_-_ulotka.pdf
Marzena Ożarowska
- Dzielnicowy Konkurs Informatyczny „Słoneczne programowanie”
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Dzielnicowym Konkursie Informatycznym „Słoneczne programowanie” organizowanym przez SP nr 357.
Wśród tegorocznych laureatów znaleźli się:
W KATEGORII KLAS II-IV:
III miejsce: Piotr Gabański
W KATEGORII KLAS V- VI:
I miejsce: Anna Siecińska
Wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie serdecznie dziękujemy, gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów informatycznych.
Edyta Ciosek
- Srebrny medal dziewcząt w Dzielnicowych Zawodach „Wielobój gimnastyczny”
W dniu 03.04.2019r. w Szkole Podstawowej nr 321 odbyły się Dzielnicowe Zawody Sportowe „Wielobój gimnastyczny”. W tym roku do rywalizacji stanęło 6 szkół bemowskich. Zespól sędziowski oceniał trzy konkurencje sportowe: skok przez kozła, układ ćwiczeń układ ćwiczeń równoważnych na ławeczce gimnastycznej i układ ćwiczeń wolnych (stanie na rękach, "mostek", przerzut bokiem, przewrót w przód i w tył).
Na wynik końcowy drużyny i danej zawodniczki składała się suma punktów ze wszystkich trzech konkurencjach gimnastycznych.
Reprezentacja dziewcząt naszej szkoły w składzie: Antonina Baranowska 4h, Gabriela Wiśniewska 2a, Alicja Jarocka 2b, Maria Kiełtyk 1f, Paulina Drozdowska 2c, Karolina Machynia 3a, Zuzanna Zawadzka 5h, Firek Monika 3e, Broniszewska Pola 5h, Oklińska Zuzanna 5f.:
Zdobyła II miejsce
Dodatkowo Zuzanna Oklińska zajęła II miejsce w klasyfikacji indywidualnej.
Dziewczynki wykazały się wielkimi umiejętnościami, precyzją, skupieniem i estetyką przy wykonywaniu układów gimnastycznych.
BRAWO !!!
Opiekun grupy:
Urszula Szczylińska
- XI Dzielnicowy Turniej Klas Integracyjnych I- III
Dnia 2 kwietnia 2019r. w naszej szkole zorganizowany został XI Dzielnicowy Turniej Klas Integracyjnych I-III.
Honorowy Patronat nad Turniejem objęła Burmistrz Dzielnicy Bemowo m.st. Warszawy Urszula Kierzkowska. Pani Burmistrz ufundowała dla wszystkich dzieci biorących udział w zawodach złote medale, bezpłatne wejściówki do sal zabaw na Bemowie, dla szkół puchary, dyplomy i rzeczowe nagrody . Fundatorem nagród dla dzieci była również Rada Rodziców Naszej Szkoły. Zawodnicy otrzymali słodki poczęstunek.
Zaproszonymi gośćmi byli Zastępca Burmistrza Dzielnicy Bemowo Jakub Gręziak, Naczelnik Wydział Sportu i Rekreacji dzielnicy Bemowo Katarzyna Niedźwiecka, Prezes Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych Rodzin i ich Opiekunów „Nadzieja” Anna Gumny i Maria Piotrowska, Kierownik Referatu Sportu w Wydziale Sportu i Rekreacji Marek Horbaczewski. Gospodarzem Turnieju była Pani Dyrektor Barbara Makowska-Opala.
Uroczystego otwarcia dokonała zastępca dyrektora SP 82 Pani Anna Łukasiak.
W zawodach wzięło udział 5 zespołów z bemowskich szkół (SP 301,SP 321,SP 341,SP 357, SP 82) reprezentowanych przez 12 osobowe zespoły
Celem turnieju było prop.agowanie wśród uczniów aktywności ruchowej, dbałość o harmonijny rozwój, kształtowanie postawy tolerancji i integracji. Dzieci rywalizowały w 10 konkurencjach w których wykazały się szybkością, skocznością, zręcznością i celnością.
Uczniowie naszej szkoły pod opieką pań: Marzeny Raczmańskiej, Beaty Piotrowskiej, Agaty Gidzińskiej i Moniki Libera-Rybarczyk znakomicie były przygotowane do zawodów. Kolejne konkurencje sportowe pokonywały z dużym dokładnością i zaangażowaniem. Dzieci rywalizowały znakomicie. Ukończyły turniej i wynikiem REWELACYJNY !!!
Podczas zawodów panowała sportowa atmosfera, wzajemna współpraca, rywalizacja fair play.
Wszystkie dzieci z uśmiechem na ustach, radosne, pełne emocji i wrażeń wracały do swoich szkół.
Organizatorzy i prowadzący :
Alina Sekuła, Urszula Szczyplińska, Dariusz Paklepa
- Ogromne sukcesy naszych Badmintonistów
W czwartek 28.03.2019 r. w SP 150 przy ul. Thommego odbyły się Dzielnicowe Zawody w Badminton grupy młodszej chłopców. W zawodach startowało 5 szkół systemem rozgrywek „każdy z każdym”. Naszą szkołę reprezentowali: Maciej Knych, Piotr Walczak, Bartosz Wróblewski
chłopcy zajęli I miejsce w Dzielnicy Bemowo!
W piątek 29.03.2019 r. w SP 150 przy ul. Thommego odbyły się Dzielnicowe Zawody w Badminton grupy starszej chłopców. Naszą szkołę reprezentowali: Jakub Wróblewski, Jacek Włodarczyk, Michał Osiecki
chłopcy zajęli II miejsce w Dzielnicy Bemowo!
Dnia 29-30.03.2019 r. nasza reprezentacja grupy młodszej Maciej Knych, Piotr Walczak, Bartosz Wróblewski brała udział w Drużynowych Mistrzostwach Szkół w Badmintonie w Bieruniu
chłopcy zajęli VIII miejsce w Polsce!
Dnia 2.04.2019 r. w UCSiR ul. Dereniowa 48 odbyły się Warszawskie finały w Badminton grupy młodszej chłopców. Naszą szkołę reprezentowali: Maciej Knych, Piotr Walczak
chłopcy zajęli IV miejsce w Warszawie !
Opiekunowie drużyn:
Tomasz Kapla i Maria Wojsław
- Podziękowanie za udział w akcji "Góra Grosza"
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w ogólnopolskiej akcji "Góra Grosza", organizowanej przez Towarzystwo "Nasz Dom". W tej edycji udało nam się zebrać rekordową ilość monet o łącznej wadze 82kg i wartości 1232,19 zł ( tysiąc dwieście trzydzieści dwa złote i dziewiętnaście groszy). Zebrane pieniądze zostały przekazane Towarzystwu „Nasz Dom”, z przeznaczeniem na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, a także rodzinnych domów dziecka.
Dziękujemy raz jeszcze za wsparcie akcji.
Koordynatorzy
Jolanta Trych, Katarzyna Zabielska- Srebrny medal w Mistrzostwach Badmintona dziewcząt starszych
W piątek 29.03.2019 r. w SP 150 przy ul. Thommego odbyły się Dzielnicowe Zawody w Badminton grupy starszej dziewcząt. W zawodach startowało 5 szkół systemem rozgrywek „każdy z każdym”. Naszą szkołę reprezentowały:Magdzicka Zuzanna 8c, Aleksandra Jarocka 8c, Magdalena Romaniuk 8d.
Dziewczęta zajęły II miejsce w Dzielnicy Bemowo!
Opiekun: Urszula Szczyplińska
- Mistrzostwa w wieloboju gimnastycznym chłopców Dzielnicy Bemowo- mamy brąz!
4 kwietnia nasza szkoła wzięła udział w Mistrzostwach wieloboju gimnastycznego chłopców Dzielnicy Bemowo odbywających się w Szkole Podstawowej nr 321.
W skład drużyny wchodzili uczniowie klas 2-5: Szkopiński Paweł- kl.2d, Szkopiński Maciej- kl.2d, Świadek Szymon- kl.2g, Kuczyński Bartłomiej- kl.3b, Tutak Szymon- kl.4e, Kurpiewski Oscar- kl.4i, Witulski Antoni- kl.4i, Stąpór Maksymilian- kl.5g.
W skład konkurencji podlegajacej ocenie sędziowskiej wchodziły: skok przez kozła, wymyk na drążku i układ ćwiczeń wolnych.
Jest to ogromny sukces naszych uczniów!
Gratulacje!Opiekun grupy:
Damian Tarnowski
- Brązowy medal dziewcząt w dzielnicowych zawodach w badmintona
W czwartek 28.03.2019 r. w SP 150 przy ul.Thommego odbyły się dzielnicowe zawody w badmintona grupy młodszej dziewcząt.
Naszą szkołę reprezentowały: Banasik Magdalena 6a, Chodinow Nikola 6d.
Uczennice naszej szkoły zdobyły
III miejsce w Dzielnicy Bemowo!
Gratulacje dla dziewczynek za sportową rywalizację i medalowe miejsce.
Opiekun:
Urszula Szczyplińska
- „Let’s Sing Disney Songs”
W dniu 15.marca 2019 odbyła się uroczysta Gala Finałowa I Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Filmowej w Językach Obcych „Let’s Sing Disney Songs” przygotowana przez zespół nauczycieli języka angielskiego Naszej Szkoły pod przewodnictwem Basi Michalak. Na uroczystość przybyli: Dyrektor Sekcji Egzaminacyjnej w British Council p.Ewelina Piorun, oraz zaproszeni dyrektorzy bemowskich szkół i przedszkoli. Nasza szkoła bierze udział w projekcie International Education for Primary Schools organizowanym przez AIESEC, w związku z tym przez 3 tygodnie gościmy dwóch studentów z wymiany zagranicznej - Tarek Chihi z Algerii i Igor Silva z Brazylii.
Galę rozpoczęło przedstawienie pt. „Cinadrella” przygotowane przez uczniów Szkolnego Koła Teatralnego Drama Club prowadzonego przez p.Ewelinę Górecką. Młodzi aktorzy w pięknych strojach i z wielkim zaangażowaniem przypomnieli nam historię biednego Kopciuszka. Całe przedstawienie odegrane było w języku angielskim – oczywiście .Serdecznie gratulujemy naszym uczniom występu!
Kolejnym punktem Gali było ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagród. Nagrody główne za zajęcie 1 (ex eaquo) miejsca ufundowało British Council a były to dwa vouchery na egzamin Cambridge English w centrum egzaminacyjnym British Council w Warszawie.
Miejsce I ex aequo: Julia Bober SP 363 (piosenka What’s my name? z filmu „Następcy”) i Gabrysia Żurawik SP 82 (piosenka I see the light z filmu „Zaplątani”)
Miejsce II:Duet: Lena Brudnicka i Olga Hellak SP 357 (piosenka How far will I go z filmu „Vaiana. Skarb Oceanu”)
Miejsce III:Emilia Schachta SP 350 (piosenka Touch the sky z filmu „Merida Waleczna”)
Wyróżnienia:Amelia Szymanek SP 306 (piosenka Will the sun ever shine again? z filmu „Rogate ranczo”)
Jakub Zdun SP 350 (piosenka Never smile at a Crocodile z filmu „Piotruś Pan”)
Nagrody za udział w konkursie otrzymały Joanny Sabak SP 357, Aleksandra Leśnik SP 82 oraz Natalia Szustek SP 306.
Następnie wszystkie nagrodzone oraz wyróżnione osoby zaśpiewały swoje konkursowe piosenki i pozwolili nam przenieść się do baśniowej krainy Walta Disneya. Bardzo dziękujemy!
Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym uczniom oraz ich nauczycielom. Mamy nadzieję, że spotkamy się za rok! Do zobaczenia!
Kamila Zimińska
- Bemowskie eliminacje do Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w grze w szachy
W dniu 26 marca 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 321 w Warszawie odbyły się bemowskie eliminacje do 52 Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w grze w szachy. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Włodarczyk Karol kl. Va, Mech Karol kl. VIb, Milewski Maciej kl. VIc, Andrysiak Alicja kl. VIc.
W zawodach startowało 8 drużyn z bemowskich szkół podstawowych - rywalizowały one w grze w szachy na czas (15 min.) systemem rozgrywek „każdy z każdym”. Po zaciętej walce nasza reprezentacja zajęła IV miejsce.
Uczniowie dali z siebie wszystko i należą im się gratulacje!
Marcin Kaźmierczak
- Finał Dzielnicowego Konkursu "Znam polskie legendy"
28 marca w Szkole Podstawowej nr 301 odbył się finał Dzielnicowego Konkursu "Znam polskie legendy" dla klas I-III. Delegacja z naszej szkoły w składzie Jagoda Czyż, Łukasz Stolarski i Oliwier Żelechowski- wszyscy z klasy 2d- po szkolnych eliminacjach dołączyli do zacnego grona bemowskich szkół i wzięli udział w drużynowych zmaganiach o tytuł znawcy polskich legend.
Udało im się zająć III miejsce! Gratulujemy!!!
Szczere gratulacje i podziękowania należą się Rodzicom, którzy uczestniczyli w przygotowaniach do tego konkursu!
Joanna Chochewicz
- OGÓLNOPOLSKIE KONKURSY Z JĘZYKA POLSKIEGO
W kwietniu i w maju 13 uczniów z klas IV wzięło udział w ogólnopolskich konkursach z języka polskiego – PANDA i ALBUS.
Na 1053 uczestników z Polski 8 uczniów naszej szkoły otrzymało nagrody i wyróżnienia.
- Klaudia Borowicz z kl. IVa – laureatka konkursu ALBUS (najwyższy wynik w szkole);
- Milena Mackun z kl. IVa – laureatka konkursu ALBUS, wyróżnienie w konkursie PANDA;
- Krzysztof Kośmider z kl. IVe – laureat konkursu ALBUS;
- Natalia Stankiewicz z kl. IVe – laureatka konkursu ALBUS;
- Karolina Łukasik z kl. IVd – wyróżnienie w konkursie ALBUS;
- Zofia Chochlewicz z kl. IVe - wyróżnienie w konkursie ALBUS;
- Damian Skawiński z kl. IVa - wyróżnienie w konkursie ALBUS;
- Piotr Mazurek z kl. IVd - wyróżnienie w konkursie ALBUS.
Bardzo dziękuję uczniom za ich ciężką pracę i ogromne zaangażowanie oraz wielkie wsparcie ze strony Rodziców.
Serdecznie gratuluję sukcesu!
Ewa Ostrouch
- SUKCESY INDYWIDUALNE NA MISTRZOSTWACH DZIELNICY BEMOWO W PŁYWANIU
W piątek 22.03.2019 r. na pływalni „Pingwin” OSIR dziewczęta i chłopcy naszej szkoły uczestnicząc w drużynowych zawodach sportowych w pływaniu rywalizowali również indywidualnie. Uczniowie klas drugich, trzecich i czwartych pokonali dystans 25 m, a uczniowie klas piątych i szóstych płynęli na 50m. W zawodach startowało 48 zawodników w grupie dziewcząt i 48 zawodników w kategorii chłopców szkół podstawowych Dzielnicy Bemowo. Oto najlepiej pływający zawodnicy SP 82:
Dystans 25m
-
- HANNA WIŚNIEWSKA 5f I m 20,00 s - grzbiet
- ANTEK RUZIK I m 21,08 s- grzbiet
- SZYMON PAWLAK I m 18,74 s- kraul
- MAKS DOBOSZ 5h III m 18,06 s-kraul
- NINA PAWLIK 4f III m 19,66 s - kraul
Dystans 50m
-
- JAKUB CZACHORA I m 33,41 s - kraul
- FRANEK WIERZBICKI I m 45,57 s – grzbiet
- ANTONINA GĘBOREK 5b II m 41,50 s – grzbiet
- ANNA ZAJGLIC 5h II m 43,59 s– grzbiet
- IGA ROMANÓW 5b III m 36,93 s– kraul
Uczniowie wpisali aktywność fizyczną w swój codzienny plan dnia.
Regularne treningi, zapał i wytrwałość przyniosły sukces.
Gratulujemy wspaniałych umiejętności w pływaniu .
BRAWO!!!
Opiekunowie: Urszula Szczyplińska, Michał Radomirski
- Gala Finałowa Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego
W piątek 29.03 nasza szkoła gościła młodych Poetów z całej Polski. W sali widowiskowej o godz. 12.30 odbyła się Gala Finałowa Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego pod hasłem: ŻYCIE MIĘDZY WIERSZAMI. Patronatem Honorowym konkurs objęła Pani Urszula Kierzkowska, Burmistrz Dzielnicy Bemowo. Podczas Gali obecni byli: Pan Jakub Gręziak - Zastępca Burmistrza Dzielnicy Bemowo oraz Pani Ewa Wyrwich- Hejduk Inspektor Wydziału Oświaty i Wychowania
Dzięki Artystom scen warszawskich byliśmy świadkami wielu wzruszeń, piękna poetyckiego przekazu oraz wspaniałych doznań. Wiersze Laureatów czytali aktorzy: Teresa Lipowska, Małgorzata Kożuchowska, Marcin Janos Krawczyk, Bartosz Mazur i Maciej Mikołajczyk. Swoim śpiewem do radości zapraszała nas Danuta Stankiewicz. To było wielkie ŚWIĘTO POEZJI.
Gala się zakończyła, uczestnicy rozjechali się do swoich domów i szkół, a my wiemy, że „nie można odkładać życia na specjalną okazję, każdy dzień, każda chwila jest specjalną okazją”.
LaureaciKonkursu.docx
Zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć.Noemi Joanna Zasada
- Brązowy medal dziewcząt w dzielnicowych zawodach drużynowych w pływaniu!!
W piątek 22.03.2019 r. na pływalni „Pingwin” OSIR Bemowo odbyły się dzielnicowe zawody w pływaniu grupy młodszej dziewcząt.
Uczennice naszej szkoły stanęły na pudle medalowym. W rywalizacji bemowskich szkół dziewczęta: Wroblewska Kinga 4f, Pawlik Nina 4e, Wiśniewska Hanna 5f, Baranowska Antonina 4h, Zejglic Anna 5h, Romanów Iga 5b, Gęgorek Antonina 5b, Romaniak Ewa 6c.
Zdobyły III miejsce w Dzielnicy Bemowo!
Gratulacje dla dziewczynek za bardzo dobre umiejętności pływania, zaangażowanie, oraz sportową rywalizację.
Jesteśmy dumni z naszych pływaczek. BRAWO!!!
Opiekun grupy: Urszula Szczyplińska
- SZKOLNY TURNIEJ SZACHOWY
W dniu 21.03.2019 r. odbył się Szkolny Turniej Szachowy dla uczniów z klas IV – VIII. Zawodnicy podczas spotkania rozgrywali między sobą partie szachowe, by ostatecznie wyłonić zwycięzcę. Poniżej przedstawieni są uczniowie, którzy osiągnęli najlepsze wyniki. Po zaciekłej walce bezkonkurencyjny okazał się Karol Włodarczyk, który wygrał wszystkie swoje partie.
1. Włodarczyk Karol kl. 5a 7 pkt.
2. Milewski Maciej kl. 6c 6 pkt.
3. Wojcieszak Julia kl. 7b 5 pkt.
4. Mech Karol kl. 6b 4 pkt.
5. Sawiak Marek kl. 6c 4 pkt.
Wszystkim uczestnikom turnieju należą się serdeczne gratulacje!
Sponsorem nagród jest Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 82 im. Jana Pawła II.
Organizator turnieju
Marcin Kaźmierczak
- Wioślarski Tytan Warszawy Bemowo
Zdominowaliśmy Bemowo na zawodach "Tytan Warszawy" organizowanych przez Warszawskie Towarzystwo Wioślarskie 19.03.2019 r. W kategorii 5, 6, 7, 8 klas nie mieliśmy sobie równych! Startowało siedem szkół, ponad 250 uczestników.
W klasyfikacji drużynowej zdobyliśmy I miejsce - 18408 pkt
Sztafeta naszej szkoły zdobyła I miejsce
Wyniki:
Chłopcy 5 klasa:
Miejsce 1. Jakub Basista 368
Miejsce 4. Jakub Ciesielski 356
Miejsce 5. Mikołaj Raczkowski 349
Dziewczynki 5 klasa:
Miejsce 1. Kamila Piekarek 371
Miejsce 2. Weronika Kiełtyk 362
Chłopcy 6 klasa:
Miejsce 2. Maciej Knych 406
Miejsce 3. Maciej Wlazowski 403
Dziewczynki 6 klasa:
Miejsce 1. Nikola Chodinow 366
Miejsce 2. Julia Ciosek 365
Chłopcy 7 klasa:
Miejsce 1. Mateusz Wroński 444
Miejsce 4. Paweł Kubiszewski 422
Dziewczynki 7 klasa:
Miejsce 1. Magdalena Romaniuk 408
Miejsce 2. Maja Konarzewska 366
Miejsce 3. Aleksandra Podwysocka 364
Miejsce 4. Luiza Narożańska 360
Chłopcy 8 klasa:
Miejsce 1. Jakub Staśkiewicz 472
Miejsce 2. Mateusz Borowiec 467
Miejsce 3. Dawid Krysiński 441
Miejsce 4. Igor Holka 440
Miejsce 5. Michał Pośnik 438
Dziewczynki 8 klasa:
Miejsce 2. Wiktoria Pławska 389
Miejsce 4. Natalia Kazimierczak 370
Najlepsza 5 z każdej kategorii weźmie udział w Finale Tytana Warszawy, który odbędzie się 29 maja.
Opiekunowie drużyny:
Maria Wojsław,
Małgorzata Jarzębska,
Michał Radomirski,
Tomasz Kapla
- Mistrzostwa w dwóch ogniach usportowionych chłopców Dzielnicy Bemowo- mamy srebro!
Nasza szkoła wzięła udział w Mistrzostwach dwóćh ognii usportowionych chłopców Dzielnicy Bemowo .
W skład drużyny wchodzili uczniowie klas 4-5: Tutak Szymon- kl.4e, Skawiński Igor- kl.4e, Pudełko Karol- kl.4b, Chmura Szymon- kl.4b, Olender Patryk- kl.4b, Pokładek Piotr- kl.4b, Ruzik Antoni- kl.4b, Marcinkowski Paweł- kl.5g, Cichoński Maciej- kl.5g, Wrona Filip- kl.5f i Kacpura Dominik- kl.5e.
W dniu 14 marca odbyły się eliminacje, w których to wygraliśmy dwa z trzech rozgrywanych meczy. Pozwoliło to na wyjsćie z grupy na drugim miejscu i awans do ćwierćfinałów, w któych chłopcy wygrali wszystkie mecze.
Podtrzymując zwycięską passę zwyciężyli w meczu półfinałowym awansujać do finału rozgrywek (18 marca).
Po zaciętej walce w meczu finałym uczniowie naszej szkoły zajęli drugie miejsce wśród szkół podstawowych na Bemowie.Jest to ogromny sukces naszych uczniów!
Gratulacje!Opiekun grupy:
Damian Tarnowski
- Mazowiecki Finał Badmintona Chłopców - I MIEJSCE CHŁOPCÓW
W dniu 24 maja 2018 roku w Hali Sportowej ZS RCUKU w Sochaczewie odbyły się zawody badmintona dziewcząt i chłopców (grupa młodsza) o Mistrzostwo Mazowsza w ramach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży.
Naszą Szkołę reprezentowali następujący uczniowie:
CHŁOPCY:
Maciej Knych, Jakub Wróblewski.
Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów sportowych!!!
Opiekun:
Tomasz Kapla
- Macmillan Primary School Tournament 2019 dla uczniów klas I-III
Szanowni Państwo,
Dwie uczennice naszej szkoły wzięły udział
w ostatnim etapie dzielnicowego konkursu:
Macmillan Primary School Tournament 2019
dla uczniów klas I-III.Uzyskały następujące wyniki:
Małgorzata Siecińska z klasy 3a – zajęła III miejsce
Maja Przybyłowicz z klasy 2a – zajęła XII miejsce
Serdecznie gratuluje!
Barbara Michalak
- III miejsce w wojewódzkim KONKURSIE CHEMII DOŚWIADCZALNEJ
Z radością informuję, że uczennice klasy VIIb Iga Marusik i Amelia Fukowska zajęły III miejsce w XIII KONKURSIE CHEMII DOŚWIADCZALNEJ, organizowanym przez Zespół Szkół nr 21 w Warszawie. Konkurs ma zasięg wojewódzki i odbywa się pod patronatem MKO.
Bogumiła Smejda
nauczyciel chemii
- Szkolny Turniej Badmintona
W dniach 12-14.03.2019 r. odbył się w naszej szkole Turniej Badmintona klas 5-8 chłopców.
Uczniowie rozgrywali mecze w kategorii 5, 6, 7, 8 klas i mecz gwiazd badmintona naszej szkoły.
Wyniki Turnieju:
Klasy 5 - I miejsce zdobył Bartosz Wróblewski, II miejsce: Jan Okniński, III miejsce: zdobył Krzysztof Zieliński.
Klasy 6 - I miejsce: Jakub Snopek, II miejsce: Wiktor Biały, III miejsce: Augustyn Kijeński
Klasy 7- I miejsce: Piotr Walczak, II miejsce: Kacper Dłużniewski, III miejsce: Wiktor Król
Klasy 8 - I miejsce: Jacek Włodarczyk, II miejsce: Filip Meller, III miejsce: Mateusz Wroński
W meczu Gwiazd Naszej Szkoły Jakub Wróblewski pokonał Macieja Knycha !!!!!
Życzymy Sukcesów zwycięzcom Turnieju w rozgrywkach Dzielnicowych 28-29.03.2019r.
I mistrzostwach Polski 28-30.03.2019r. w Bieruniu !!!
Sponsorzy nagród: Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 82 im. Jana Pawła II
Organizator : Tomasz Kapla
22 maja 2018r. nastąpiło uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych tak wspaniałych sukcesów.
Beata Wieteska
- Dzielnicowe Obchody Dnia Bezpiecznego Internetu dla Szkół Podstawowych Dzielnicy Bemowo m.st. Warszawy.
13 marca 2019r. w sali widowiskowej naszej szkoły odbyły się już po raz kolejny Dzielnicowe Obchody Dnia Bezpiecznego Internetu dla Szkół Podstawowych Dzielnicy Bemowo m.st. Warszawy.
Tegoroczne hasło „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!” to przede wszystkim próba zwrócenia uwagi na potrzebę współpracy i zaangażowania wielu osób, z różnych środowisk w działania podnoszące bezpieczeństwo online. To apel zarówno do uczniów, rodziców i nauczycieli, jak i dostawców treści, czy usług internetowych, o wspólne działanie na rzecz bezpieczeństwa w sieci nas wszystkich.
Uroczystość została objęta honorowym patronatem: Ministerstwa Cyfryzacji, Mazowieckiego Kuratora Oświaty, Burmistrza Dzielnicy Bemowo m. st. Warszawy Pani Urszuli Kierzkowskiej, NASK Państwowego Instytutu Badawczego.
Uroczystego rozpoczęcia dokonał Zastępca Burmistrza Dzielnicy Bemowo m.st. Warszawy Pan Jakub Gręziak oraz Pani Dyrektor Barbara Makowska-Opala.
Swoją obecnością wspierał nas Pan asp. sztab. Jacek Błaszczyk z zespołu prewencji kryminalnej Komendy Rejonowej Policji Warszawa IV, który zaprezentował informacje o tym jak być bezpiecznym w sieci.
Miło było nam gościć Naczelnik Wydziału Promocji i Komunikacji Społecznej dla Dzielnicy Panią Magdalenę Tomecką- Sadoch.
Tego dnia gościliśmy podczas finału uroczystości uczniów, laureatów, nauczycieli bemowskich szkół podstawowych.
Po wystąpieniach zaproszonych gości przyszedł czas na przedstawienie, które przygotowało koło teatralne „ Kurtyna 82” pod opieką Pani Ewy Ostrouch.
Aktorzy wyczarowali baśniowy świat w oparciu o scenariusz przedstawienia „Różyczka w szponach sieci” podczas, którego ukazali wszystkim zgromadzonym zagrożenia płynące z nieodpowiedzialnego korzystania z sieci.
Części artystycznej towarzyszyły występy wokalne uczennic z kl. VIII Kamili Wieczorek, Gabrysi Żurawik i Nikoliny Turalskiej.
Na zakończenie zastępca Burmistrza Dzielnicy Bemowo Pan Jakub Gręziak oraz Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 82 im. Jana Pawła II Pani Barbara Makowska-Opala wręczyli dyplomy i nagrody laureatom i uczniom wyróżnionym w Dzielnicowym Konkursie „Bezpieczna przygoda z Internetem” dla klas I-VIII.
Nagrody współfinansowane były ze środków Urzędu Dzielnicy Bemowo m.st. Warszawy oraz przez Dyrektora SP nr 82.
Serdeczne podziękowania zostały przekazane nauczycielom przygotowujący uczniów do konkursu.
Za pomoc przy organizacji uroczystości dziękujemy Paniom: Renacie Zygadło, Małgorzacie Michniewicz, Ewie Ostrouch.
► KONKURS BEZPIECZNA PRZYGODA Z INTERNETEM LAUREACI DBI 2019
Organizatorzy:
Edyta Ciosek
Ewelina Baran
- Targi Edukacyjne m.st. Warszawy – 5 marca 2019
5 marca br. uczniowie klas VIII wzięli udział w Targach Edukacyjnych m. st. Warszawy, zorganizowanych w Pałacu Kultury i Nauki.
Uczniowie zapoznali się z ofertą edukacyjną szkół ponadpodstawowych, zasadami rekrutacji do liceów ogólnokształcących, techników i branżowych szkół I stopnia na rok szkolny 2019/2020 oraz zasadami przeprowadzenia egzaminu ósmoklasisty.
Uczestniczyli w wykładach dotyczących egzaminu ośmioklasisty z matematyki oraz egzaminu ośmioklasisty z języka polskiego, które zostały przeprowadzone przez ekspertów OKE w Warszawie.
Osoby zainteresowane mogły również wziąć udział w debacie „Mądrze zaplanuj przyszłość”, oraz wykładzie dotyczącym zasad rekrutacji.
Nasi uczniowie wzięli udział w uroczystym otwarciu Targów Edukacyjnych.Magdalena Stanisz
Pedagog szkolny
- VIII Przegląd Dorobku Artystycznego Dziecięcych Zespołów Teatralnych „O Złoty Laur Tespisa”.
26 kwietnia 2018 roku pod Honorowym Patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty odbył się
VIII Przegląd Dorobku Artystycznego Dziecięcych Zespołów Teatralnych „O Złoty Laur Tespisa”.
Grupa teatralna klas IV i V „Kurtyna 82” przedstawiła spektakl pt. „Babcia Jadzia opowiada bajki” i znalazła się wśród laureatów przeglądu. Zespól zajął III miejsce, a pięcioro uczniów otrzymało wyróżnienia specjalne:
- Milena Osuch z kl. IVa za umiejętność przemiany na scenie i stworzenie postaci teatralnej;
- Natalia Chrzanowska z kl. IVa za osobowość sceniczną;
- Karol Włodarczyk z kl. IVa za ekspresję sceniczną;
- Patrycja Narożańska z kl. IVa za wyrazistość sceniczną, w szczególności śpiew i dykcję;
- Karol Mech z kl. Vb za osobowość sceniczną i higienę w spektaklu.
Całemu zespołowi należą się wielkie gratulacje i ogromne brawa za wysiłek oraz zaangażowanie w przygotowanie spektaklu.
Ewa Ostrouch
- XIV Ogólnopolska Olimpiada Kreatywności Destination Imagination
W dniach 1-3 marca 2019 r. w Hali Orbita we Wrocławiu odbyła się XIV Ogólnopolska Olimpiada Kreatywności Destination Imagination. W tym roku wzięło w niej udział 215 drużyn na różnych poziomach wiekowych, co oznacza koło 2000 uczestników, wśród których znaleźli się uczniowie naszej szkoły. W ciągu trzech dni zmagań drużynowych prezentowaliśmy swoje przedstawienie i przygotowany model techniczny SympToMatu w Wyzwaniu Drużynowym i rywalizowaliśmy z innymi drużynami z naszego poziomu wiekowego podczas Wyzwania Na Już. Poza tym uczestniczyliśmy w Wyzwaniu Bliźniaczym i wielu ciekawych warsztatach np.: Grze Terenowej i Tworzeniu Własnego Łazika Marsjańskiego.
Drużyna z naszej szkoły „Ciasto z Rodzynkiem” – uczniowie klasy III a i V c, w składzie: Kajetan Byliniak, Gabriela Byliniak, Iga Mateusiak, Barbara Telega, ZofiaTraut i Sara Turek, dzięki swojej półrocznej pracy zdobyła IV miejsce (tuż za podium) w Wyzwaniu Naukowym w II kategorii wiekowej, do której należą uczniowie klas V-VIII szkół podstawowych. Biorąc pod uwagę wiek naszych uczniów należą im się ogromne gratulacje. Rywalizowali z uczniami sporo starszymi od siebie i dali radę
Pierwszego miejsca nie przyznano nikomu. Oznacza to, że uczniowie Szkoły Podstawowej nr 82 byli trzeci w Polsce!
Serdecznie gratulujemy „Ciastu z Rodzynkiem” udziału w tym wydarzeniu.
Trenerki drużyny
Ilona Jodzis i Magda Orzoł-Długołęcka
- Koncert charytatywny pt.: „Kobieta Zmienną Jest”
W dniu 1.marca br. w sali widowiskowej Naszej Szkoły odbył się Koncert charytatywny pt.: „Kobieta Zmienną Jest” zorganizowany przez Szkolne Koło Wolontariatu.
Impreza w całości poświęcona kobietom: tym dużym Matkom- Polkom oraz tym małym kobietkom- córeczkom, w których drzemie tyle wdzięku. Na scenie można było zobaczyć występy nauczycieli, uczniów, rodziców oraz absolwentów. Publiczność - dopisała! Dla części osób zabrakło miejsc siedzących! Artyści ze sceny bawili nas profesjonalnie wykonanymi piosenkami, talentem aktorskim oraz popisami tanecznymi. Niezwykłą atmosferę gwarantowały piosenki: „Babę zesłał Pan”, „Damą być”, Czego pragnie dziewczyna”, „Być kobietą”, „Tyle wdzięku”, „Z Tobą chcę oglądać świat”, „Pogoda ducha”, „Jaśmin”, „Ech mała”, „Bo z dziewczynami”, „Brunetki, blondynki”, „Przyjdzie na to czas”, „Takiego chłopaka” i „Nie dokazuj” czy „Dziewczyny bądźcie dla nas dobre na wiosnę”. Wspaniale wypadły też grupy taneczne dzieci wykonujące układy do „Jeziora łabędziego” czy też „Znajdziesz mnie znowu” oraz zaśpiewane przebojowo „Chce do Bodzia” i „Walentyna twist”.
Niezwykły nastrój imprezy dopełniły zdjęcia kobiet zmieniające się w tle sceny oraz cytaty Jana Pawła II. Po każdym występnie wybuchały gromkie brawa. Szkolne Koło Wolontariatu pragnie podziękować wszystkim osobom, które zakupiły cegiełkę. Koncert zorganizowano, by wesprzeć jednego z naszych uczniów oraz panią Bożenkę – podopieczną SKW. W związku ze zbliżającym się Dniem Kobiet życzymy wszystkim paniom wielu słonecznych dni. Pamiętajcie, że jesteście niezwykłe i cudowne!
Kamila Zimińska
Koncert charytatywny „ Kobieta zmienną jest” przygotowali:
Scenariusz: Agnieszka Przybyszewska, Julia Ukielska (absolwentka)
Konferansjerzy:
Monika Błażejak
Julia Ukielska
Wojciech Krasnowski kl. 6d
Mateusz Powichrowski kl. 5c
Wystąpili (w kolejności pojawiania się na scenie):
Babę zesłał Bóg - Arkadiusz Włodarczyk, Jakub Wądołowski, Grzegorz Rybicki, Piotr Miłaszewicz, Grzegorz Skowroński, Wojciech Tur i Agnieszka Miłaszewicz
Bo z dziewczynami - Grzegorz Skowroński i chórek: Agnieszka Miłaszewicz, Beata Pacześniowska-Łacny, Marta Jarkowska, Magdalena Gulbicka
Taniec łabędzi - klasa IIIc (wychowawca, Katarzyna Małachowska)
Tyle wdzięku - Mirosława Madej
Seksapil - „Ale Babki” w składzie: Agata Przybysz, Marzena Ożarowska, Katarzyna Supeł-Sokulska,
Przyjdzie na to czas - Gabrysia Żurawik klasa 8d
Brunetki, blondynki - Stanisław Markiewicz
Znajdziesz mnie znowu - Zespół teatralny klas młodszych (Joanna Chochlewicz)
O czym marzy dziewczyna - Julia Ukielska absolwentka
Chcę do Bodzia – Weronika Sierakowska 5d i Jagoda Kosmala 4c
Chcę chłopaka/Nie dokazuj – The Tymczals w składzie: Joanna Chochlewicz, Katarzyna Jermakowicz, Marcin Kozieł oraz Arkadiusz Włodarczyk, Piotr Miłaszewicz, Grzegorz Rybicki, Jakub Wądołowski
Być kobietą – Magdalena Gulbicka
Ech mała – Krysia Yakowych klasa 5a, Kasia Supeł-Sokulska, Hanna Sztranc
Damą być – Marta Jarkowska, Magdalena Gulbicka, Beata Pacześniowska-Łacny
Z Tobą chcę oglądać świat: Marcin Kozieł i Monika Urlik
Taniec: Ewa Ostrouch i Piotr Lis
Pogoda ducha – Agnieszka Przybyszewska
Jaśmin- Monika Urlik
Walentyna twist – klasa III b Mirosława Madej
Dziewczyny bądźcie dla nas dobre na wiosnę - Grupa teatralna rodziców SP82: Agnieszka Miłaszewicz, Beata Pacześniowska-Łacny, Marta Jarkowska, Magdalena Gulbicka, Jakub Wądołowski, Arkadiusz Włodarczyk, Grzegorz Rybicki, Piotr Miłaszewicz, Grzegorz Skowroński, Grzegorz Gralczyk – pod kierunkiem Joanny Chochlewicz
Akompaniament: Monika Urlik, Marcin Kozieł
Dekoracje: Magdalena Bigos, Mariola Kalinowska
Prezentacje/ilustracje do utworów: Ewelina Baran
Realizacja dźwięku: Krzysztof „Polifer” Politowski
Realizacja światła: Marcin „Marcyś” Antonkiewicz
Pomoc techniczna: Jacek Włodarczyk kl. 8d, Max Podbielski kl. 8a, Kacper Pluta kl. 6e
Koordynacja projektu: Agnieszka Przybyszewska
Plakat: Justyna Bloch
Zaproszenia, fotografie: Edyta Ciosek
Kwiaty: Marzenna Przechowska-Raczmańska, Teresa Janiaczyk, Małgorzata Michniewicz
Świetlica szkolna
Wolontariusze SP82
SUKCES NASZYCH SIÓDMOKLASISTÓW
W czwartek 28 lutego w Szkole Podstawowej nr 341 im. Twórców Literatury Dziecięcej odbył się Dzielnicowy Turniej "Potyczki z językiem polskim", w którym o tytuł najlepszego znawcy języka polskiego walczyło dziesięć drużyn ze szkół podstawowych z całego Bemowa .
Uczniowie odpowiadali na niełatwe pytania dotyczące między innymi: związków frazeologicznych, akcentu w języku polskim czy rodzajów błędów językowych.
Najlepsza okazała się drużyna z naszej szkoły, w której skład wchodziło troje uczniów: Zofia Cymerys (kl. 7a), Iga Marusik (kl. 7b) oraz Kacper Pędzik (kl. 7c).Drużyna w nagrodę otrzymała statuetkę, która została przekazana szkole. Niespodzianką dla uczestników konkursu był występ rapera Mikołaja Mądrzyka "Miksera".
Patronat Honorowy nad turniejem objęła Burmistrz Dzielnicy Bemowo Urszula Kierzkowska. Nagrody współfinansował Urząd Dzielnicy Bemowo.
Konkurs zorganizowano w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego, ustanowionego w 1999 roku.Kacper Pędzik, kl. 7c
Wyniki I etapu III Mazowieckiego Konkursu Chemicznego „KWAS”
Do I etapu III Mazowieckiego Konkursu Chemicznego KWAS, który odbył się 1 marca 2019r., przystąpiło 16 uczniów z klas ósmych.
Do II etapu zakwalifikowali się:
Aleksandra Bugalska kl. VIIId, Magdalena Prokopowicz kl.VIIId, Karolina Wiśniewska kl.VIIId, Aleksander Zeneli kl.VIIId, Jacek Włodarczyk kl.VIIId, Patrycja Rabiega kl.VIIId.
II etap konkursu odbędzie się 26 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 87.
Bogumiła Smejda
- I etap Warszawskiego Konkursu Chemicznego „ATOM i CZĄSTECZKA”
Do I etapu Warszawskiego Konkursu Chemicznego „ATOM i CZĄSTECZKA”, który odbył się 28 lutego 2019r, przystąpiło 23 uczniów z klas siódmych i ósmych.
Do II etapu zakwalifikowali się: Iga Marusik kl. VIIb, Aleksandra Bugalska kl. VIIId, Magdalena Prokopowicz kl.VIIId
II etap konkursu odbędzie się 11 maja w Szkole Podstawowej nr 86 .
Bogumiła Smejda
- PIERWSZE I TRZECIE MIEJSCE W IV BEMOWSKIM KONKURSIE FOTOGRAFICZNYM „ZAWODY ZATRZYMANE W OBIEKTYWIE”
Z radością informujemy, że zwycięzcami
IV edycji Konkursu Fotograficznego „Zawody Zatrzymane w Obiektywie”
zostali uczniowie naszej szkoły, którzy zajęli:
I miejsce – Nikola Drobek Uczennica klasy VIII b
III miejsce – Mateusz Antoszczyk Uczeń klasy II f
Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się 28 lutego w Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej.
Gratulujemy wygranej!
Magdalena Stanisz
Pedagog szkolny
- Międzyszkolny Konkurs Matematyczny „Super Trójka”
We wtorek 26 lutego 2019r. w SP 321 odbył się finał 15 edycji Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego „Super Trójka”. Do konkursu przystąpiły trzyosobowe zespoły trzecioklasistów z siedmiu szkół podstawowych.
Zespół z naszej szkoły, uczniowie z kl. 3e : Sonia Namysł, Piotr Gabański i Magdalena Kamińskazajęli
I MIEJSCE.
Brawa dla zwycięzców ! Życzymy dalszych sukcesów.
Wychowawca klasy 3e
Jolanta Trych- Apel z okazji Dnia Ziemi
24 kwietnia w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Ziemi. Apel przygotowały i przedstawiły dzieci z klasy: 3c, 3b i 3f. Uczniowie klas 0-III z zainteresowaniem obejrzeli przedstawienie „Jak rozweselić Ziemię” propagujące ekologiczne zachowania. Dzieci przypomniały, że Ziemia jest naszym wspólnym dobrem i trzeba o nią dbać. Podczas wygłaszania wierszy i śpiewania piosenek o tematyce ekologicznej uczniowie zachęcali wszystkich do dbania o środowisko naturalne i segregowania śmieci.Tegoroczne obchody Dnia Ziemi uwrażliwiły dzieci na problemy środowiska przyrodniczego .
Podczas apelu ogłoszono również wyniki konkursu literackiego „Wiosenne rymowanki”.
Aneta Sołtysiak
- Warszawski Konkurs Czytelniczy "Magia lektur"
Uczniowie naszej szkoły kolejny raz przystąpili do rywalizacji w Warszawskim Konkursie Czytelniczym "Magia Lektur". Tym razem lekturą, której magię próbowali odnaleźć, była "Zemsta" Aleksandra Fredry. W tym roku szkolnym przypada bowiem 180 rocznica pierwszego wydania utworu.
Dnia 22.02.2019 r. odbył się etap szkolny, w którym wzięło udział 7 uczniów. Najwyższy wynik uzyskał Jarosław Nowak z klasy 7b i to on reprezentował szkołę w etapie finałowym. W tej części konkursu brało udział 61. uczniów z warszawskich szkół podstawowych. Musieli oni wykazać się nie tylko doskonałą znajomością treści lektury, ale także wiedzą dotyczącą życia i twórczości Aleksandra Fredry oraz tajników produkcji filmu Andrzeja Wajdy, będącego ekranizacją tej romantycznej komedii.Jarek został PÓŁFINALISTĄ XIII Warszawskiego Konkursu Czytelniczego "Magia lektur".
Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!
Katarzyna Supeł - Sokulska
- Dzielnicowy Konkurs Plastyczny "Ziemia to nasz dom, więc wspólnie chrońmy ją"
Wśród Laureatów Dzielnicowego Konkursu Plastycznego "Ziemia to nasz dom, więc wspólnie chrońmy ją" znalazło się troje uczniów naszej szkoły:
♦ Karol Wieczorek kl. III b,
♦ Zofia Busz kl. Ia,
♦ Kaja Organa kl. Ia.
Serdeczne gratulacje dla młodych artystów.
Katarzyna Jermakowicz Rogowska
„Język polski ma ortografię o jakieś sto razy łatwiejszą niż inne języki świata!
Nawet gramatyka nie jest tak trudna.
Tym się jednak różnimy od innych narodów,
że przykładamy szczególną uwagę do poprawności językowej”.
Jan Miodek
- Dzień Języka Ojczystego 21 lutego 2019 roku
W tym szczególnym dniu uczniowie naszej szkoły stanęli do rywalizacji w turnieju międzyklasowym „Potyczki ortograficzne”. Uczniowie klas od IV – VIII stanęli w ortograficzne szranki na poziomach. Każda klasa reprezentowana była przez 3-osobową drużynę ortograficznych ekspertów, którzy rozwiązywali w określonym czasie zadania sprawdzające znajomość zasad ortograficznych.
Tego dnia również nauczyciele i rodzice zostali poddani testowi poprawnościowemu. Uczniowie klasy Va sprawdzali wiedzę nauczycieli dotyczącą użycia poprawnych forma wyrazów, np.: wziąść czy wziąć. Bardzo cieszymy się, że wszyscy testowani znają zasady obowiązujące w języku ojczystym.
Wygląd zmieniły drzwi wejściowe do pracowni polonistycznych. Pojawiły się tam ciekawe wklejki promujące poprawne używanie języka polskiego. Ściany ozdobiły plakaty.
Zespół nauczycieli języka polskiego
Wyniki turnieju ”Potyczki ortograficzne”
Klasy czwarte:
I - 4D
II - 4G i 4C
III - 4B
Klasy piąte:
I - 5H i 5A
II - 5D
III - 5C
Klasy szóste:
I - 6F
II - 6D
III - 6E
Klasy siódme:
I - 7A
II - 7B
III - 7C
Klasy ósme:
I - 8B
II - 8C
III - 8DSerdecznie gratulujemy laureatom!
- II miejsce w Mini Piłce Siatkowej
W dniach 20 i 21 lutego 2019r. chłopcy naszej szkoły uczestniczyli w Dzielnicowych rozgrywkach mini piłki siatkowej. Zawody odbyły się w SP 341 ul. Oławska 3.
Po emocjonujących i dramatycznych meczach reprezentacja Naszej szkoły zajęła II miejsce.
Gratulacje !!!
Reprezentacja SP82: Borkowski Jakub, Czochara Jakub, Knych Maciek, Król Wiktor, Gołoś Alek,Wierzchowski Franek, Milewski Maciek, Grzymała Hubert, Rozenek Mateusz, Gazzera Leo.Dariusz Paklepa
- Kosmiczny bal karnawałowy
Odlotowo i fantastycznie było 20 lutego w sali gimnastycznej naszej szkoły, dzięki wspaniałej kosmicznej dekoracji przygotowanej na szkolny bal karnawałowy przez nauczycieli świetlicy. Dekoracja spowodowała, że mogliśmy poczuć się niczym Neil Armstrong lądujący na Księżycu. Przez cały dzień uczniowie zabierani byli w podróż w przestworza dzięki nauczycielom, którzy wcielili się w animatorów kosmicznych tańców, zabaw i konkursów.
W kosmicznej scenerii, pełnej gwiazd, planet, kolorowych kosmoludków oraz statków kosmicznych Dyrektor Szkoły Pani Barbara Makowska-Opala uroczyście rozpoczęła bal. Uczniowie zaskoczyli nas swoimi kosmicznymi strojami, ale na balu pojawiły się też księżniczki i królewny, wirowały i „fruwały” biedronki, motylki i pszczółki. Bardzo elegancko pląsali policjanci, piłkarze oraz postacie z bajek książkowych i… było tak kolorowo i różnorodnie, że trudno wymienić wszystkich przybyłych na bal gości.
Mamy nadzieję, że tegoroczny kosmiczny bal na długo pozostanie w naszej pamięci i już z niecierpliwością czekamy na przyszłoroczną zabawę karnawałową.
Magda Orzoł- Długołęcka
- TYDZIEŃ WARZYW I OWOCÓW
W ramach programu „Szkoły Promującej Zdrowie” w dniach 21.01-25.01.2019r. w Szkole odbył się Tydzień owoców i warzyw pod hasłem:
„Jedz owoce i warzywa zimą a choroby Cię ominą”
Akcja ta, została zaplanowana w celu przypomnienia uczniom, że warzywa i owoce dostarczają składników odżywczych niezbędnych dla zdrowia i prawidłowego funkcjonowania organizmu. Jedzenie warzyw i owoców zapewnia liczne korzyści zdrowotne u dzieci. Jedzenie produktów z tej grupy w ramach zbilansowanej zdrowej diety zmniejsza ryzyko występowania chorób.
Cała społeczność szkolna aktywnie włączyła się w organizację tego wydarzenia.
Uczniowie klas 0-8 codziennie przychodzili kolorowo ubrani i przynosili na drugie śniadanie owoce i warzywa.
W klasach 0-3 odbyły się pogadanki i prelekcje na temat wartości odżywczych warzyw i owoców. Czwartek dla uczniów tych klas był dniem degustacji potraw z owoców i warzyw. Dzieci przygotowały sałatki, soki z owoców i warzyw, które wspólnie spożywały. Miały również okazję spróbować ciast z owocami lub z warzyw przygotowanych przez rodziców.
Uczniowie klas 4-8 każdego dnia przyklejali kolorowe karteczki na przygotowaną dekorację na korytarzu na II piętrze. Przyklejona karteczka była wyrazem poparcia i udziału danego ucznia w szkolnej akcji.
To był tydzień pełen pozytywnych wrażeń i doznań.
Zespól Szkoły Promującej Zdrowie
- Dzień Ochrony Danych Osobowych
Nasza szkoła w roku szkolnym 2018/2019 kontynuuje działania w ramach Programu „Twoje dane – Twoja sprawa”. Za sprawą, specjalnie do tego celu powołanego zespołu nauczycieli, zgłoszono wybranych uczniów szkoły do II edycji „ Programu Sprawnościowego ODO”.
Na pierwszym etapie realizacji ww. programu została zorganizowana grupa uczniów, którzy wspólnie z nauczycielami opracowali harmonogram działań programu. Następnie w czasie poprzedzającym Święta Bożego Narodzenia przeprowadzono akcję świąteczną pt. „ Zaprojektuj bombkę - dowiedz się co to są dane osobowe i jak je chronić”. Akcja miała za zadanie zaangażowanie szerokiego grona uczniów szkoły oraz zwrócenia uwagi na powstanie grupy sprawnościowej ODO i ijej udziału w programie.
Kolejną inicjatywą grupy zadaniowej uczniów szkoły było oplakatowanie szkoły mające na celu utrwalenie wiedzy o danych osobowych. Uczniowie postanowili umieszczać na drzwiach klas i tablicach informacyjnych czarne ludziki z symbolami Messengera, Snapchata i Facebooka oraz informacje o rozsądnym umieszczaniu informacji na portalach społecznościowych. W tym czasie, z inicjatywy grupy aktywnych uczniów, powstawał „ MURAL” na którym grupa umieszczała „ papierowe graffiti” z informacjami, w jaki sposób można korzystać z Internetu i jak chronić swoje dane osobowe. Na muralu zaczęły się pojawiać karteczki uczniów spoza grupy, którzy zamieszczali własne informacje o ochronie danych osobowych. Tym samym założone cele programu zostały osiągnięte.
25.01.2019 roku w czasie długich przerw śródlekcyjnych, obchodziliśmy Dzień Ochrony Danych Osobowych. Uczniowie klas starszych wykonywali zadania przy specjalnie zorganizowanych stoiskach oraz otrzymali instrukcję jak etykietować postacie w maskach – Happening pt. „Człowiek w masce”. Natomiast uczniowie klas młodszych wspólnie wykonali prezentację ścienną nt.: „O czym nie wiedział Czerwony Kapturek”.
Cieszy fakt, że realizacja zaplanowanych zadań programowych spotkała się z dużym entuzjazmem uczniów i pracowników naszej szkoły!
Zespół nauczycieli „Twoje dane – Twoja sprawa”
- Spotkanie teatralne pt. „Teatralne ABC
Spotkanie ze sztuką
Dnia 23 stycznia 2019 r. uczniowie klas IV – VI uczestniczyli w spotkaniu teatralnym pt. „Teatralne ABC”. Przedstawienie miało na celu przybliżenie dzieciom historii teatru, zapoznanie ze specjalistyczną terminologią i pracą osób, bez których przedstawienie teatralne nie odbyłoby się. Także uczniowie klas VII i VIII obejrzeli spektakl pt. „Teatralne potyczki”. Tematyka przedstawienia była zbliżona, jednak dostosowana do wieku widzów.
Oba spektakle poruszały tematykę zapisaną w Podstawie Programowej dla II etapu edukacyjnego. Zostały przygotowane przez Narodowy Teatr Edukacji im. A. Mickiewicza we Wrocławiu.
Katarzyna Supeł - Sokulska
Recenzja
Z przyjemnością obejrzałam spektakl ,,Teatralne potyczki” wystawiony w Art-Bemie. Odsłaniał on przed widzami kulisy teatru w sposób niezwykle przystępny i ciekawy. Zastosowany tutaj zabieg ,,teatru w teatrze” zapoznał nas z drogą, jaką muszą przejść twórcy sztuki, zanim wystawią ją na scenie. Z jednej strony poznajemy fachowe słownictwo, takie jak inspicjent (dowiadujemy się, na czym polega jego praca), uświadamiamy sobie, jak ważne są w teatrze kostiumy, rodzaj sztuki, sposób jej ukazania, a także- jaka jest rola reżysera, a jaka- dyrektora teatru. Z drugiej zaś strony- co dla mnie jest najciekawsze- poznajemy uczucia i emocje, jakie towarzyszą podczas tworzenia sztuki, oraz problemy związane z zawodem aktora.
Akcja spektaklu rozgrywa się w czasach współczesnych, w teatrze, w którym aktorzy przygotowują się do premiery ,,Hamleta”. Podczas jednej z ostatnich prób słynny reżyser dzwoni z niezwykle kuszącą propozycją zawodową dla Beatrycze. Wiadomość ta jest źródłem napięć między aktorami, a także ujawnia cienie i blaski tego zawodu.
Czarek - znany celebryta - świetnie pokazuje współczesny obraz wielu aktorów. Ma dylemat, czy ambitnie grać w teatrze, zdobywając uznanie krytyków, czy robić karierę w serialach i reklamach, zyskując sympatię przeciętnego odbiorcy. Aby sprostać wymaganiom rynku, musi używać botoksu i innych zabiegów medycyny estetycznej.
Według mnie jest to świetnie zagrana postać, która tworzy doskonałe dialogi z Beatrycze. Tutaj muszę podkreślić jeszcze jedną zaletę tej sztuki - momentami jest naprawdę komiczna.
Beatrycze to doświadczona aktorka, której też marzy się błyskotliwa kariera poza teatrem. Największą moją sympatię budzi jednak postać Michała, który jest wierny swojej grze scenicznej i całkowicie się jej poświęca.
Myślę, że gra aktorska to dość mocna strona tego spektaklu. Jedynie postać reżysera została według mnie zagrana nieco sztucznie.
Sztukę odbieram bardzo pozytywnie, bo porusza problem klasycznego teatwe współczesnym świecie: czy jest dla niego miejsce w obecnym, kolorowym, szybkim i żądnym sensacji życiu? A jeśli tak, to w jakiej formie - dawnej, klasycznej - czy może w zmienionej, dostosowanej do zmieniającego się życia?
Sztuka zmusza do refleksji, wyzwala dyskusję, ale w sposób niezwykle przyjemny, ciekawy i zabawny.
Iga Marusik, klasa 7b
- Apel o zdrowiu
22.11.2018r w Szkole Podstawowej nr 82 odbył się apel o zdrowiu. Uczniowie klas 0, 2a oraz 3a przygotowali dla swoich rówieśników przestawienie pt.„ Szanuj zdrowie jak je masz, bo o różne bzdury dbasz”.
W przedstawionych inscenizacjach i piosenkach uczniowie naszej szkoły przypominali wszystkim o właściwym odżywianiu się, dbałości o higienę osobistą. Na koniec przedstawienia wszyscy wspólnie wykonaliśmy taniec Makarena bo jak wszystkim wiadomo od dawna ruch to zdrowie.
GaleriaOrganizatorzy:
Barbara Dobrowolska
Aleksandra Osińska- WYRÓŻNIENIA w Warszawskim Konkursie Recytatorskim „Kilka słów o... Polsce”
W czwartek, 23.11.2018 r. Iga Marusik z kl. 7b i Wojciech Krasnowski z kl. 6d reprezentowali naszą szkołę w III edycji Warszawskiego Konkursu Recytatorskiego „Kilka słów o... Polsce”. Wzięli w nim udział uczniowie starszych klas szkoły podstawowej (kl. VI – VIII) oraz gimnazjum. Organizatorem przedsięwzięcia była Szkoła Podstawowa nr 204 im. Pułku Ułanów Wołyńskich, a młodych aktorów gościło Wawerskie Centrum Kultury. Jury po wysłuchaniu ponad trzydziestu wierszy miało trudny wybór, ponieważ poziom konkursu okazał się wysoki. Iga Marusik i Wojciech Krasnowski otrzymali WYRÓŻNIENIA. Recytacje konkursowe zostały przygotowane pod opieką nauczycielek języka polskiego, Katarzyny Supeł-Sokulskiej i Magdaleny Sadowskiej-Maciejewskiej.
Magdalena Sadowska-Maciejewska
- Sukces w konkursie fizycznym!
Uczniowie z naszej szkoły(kl. VIII d) brali udział w konkursie fizycznym dla gimnazjalistów oraz szkól podstawowych z Warszawy i okolic. Organizatorem był Zespół Szkół Samochodowych i Licealnych nr 3 ul. Włościańska 35.
Konkurs przebiegał w 2 etapach. W etapie pierwszym, który odbywał się do 09.11.18 r. uczestnicy mieli przesłać swoje prace na konkurs. Uczestników konkursu było 61.
Z tej liczby do II etapu jury wyłoniło 16 finalistów. W ich gronie znaleźli się: Rabiega Patrycja i Włodarczyk Jacek z kl.8 d.Finał konkursu odbył się 15.11.18 r.
Laureatem ( I miejsce) został Jacek Włodarczyk.
Serdecznie gratulujemyTematy konkursowe:
1.Uczeni polscy, których osiągnięcia zapisane są na kartach historii nauki.
2. Światło naturalne i sztuczne.
3.Twoje doświadczenia, prace, przemyślenia fizyczne. Opowiedz nam o nich!Anna Omasta
- Mistrzostwa w mini koszykówce chłopców Dzielnicy Bemowo - mamy medal!
Nasza szkoła wzięła udział w Mistrzostwach w mini koszykówce chłopców Dzielnicy Bemowo odbywających się w ramach 52. Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży w koszykówce.
W skład drużyny wchodzili uczniowie klas 5-7: Kleniewski Aleksander – kl.5f, Czerwiński Mateusz – kl.6c, Gazzera Leonardo – kl.6c, Milewski Maciej – kl.6c, Rozenek Mateusz– kl.6c, Rozenek Tomasz – kl.6c, Wierzbicki Franciszek – kl.6c, Gołoś Aleksander – kl.6f, Borkowski Jakub – kl.7a, Czochara Jakub – kl.7b, Rudy Szymon – kl.7b, Knych Maciej – kl.7e
Po przejściu eliminacji grupowych w dniu 9 stycznia 2019 roku zagraliśmy w meczu półfinałowym, a następnie finałowym. Chłopcy dali z siebie wszystko, grali z pełnym zaangażowaniem i zdobyli zaszczytne drugie miejsce wśród szkół podstawowych na Bemowie, pokonując sześć drużyn. W finale walka była bardzo wyrównana i mecz zakończył się wynikiem 22:16.
Jest to ogromny sukces i jesteśmy bardzo dumni z naszej drużyny. Składamy wszystkim serdeczne gratulacje!
Opiekun: Marcin Kaźmierczak
- Kampania #cojaczytam ? w naszej szkole
W ostatnim czasie na drzwiach do klas i na korytarzach pojawiły się kolorowe plakaty z hasłami promującymi czytanie. Dziewczyny z kl. 6 e: Zofia Perzyńska, Julia Szmańska i Maria Zasadowska czytają na potęgę i namawiają wszystkich do tego samego. Czytały i dawały dobry przykład w klasach 3c, 4a i 4g. Wykonały kolorowe plakaty, ulotki, wybrały się także na Uniwersytet Warszawski i przygotowały wywiady z ludźmi kultury i nauki na temat wartości czytania.
Tym samym wzięły udział w konkursie #cojaczytam, #wolnelektury.
Kampania ma na celu wspieranie i rozpowszechnianie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży.
https://prezi.com/-tvfkva5hwys/copy-of-warto-czytac/?utm_campaign=shareutm_medium=copy
Magdalena Sadowska-Maciejewsk
- ŚWIATOWY TYDZIEŃ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI – OD 12 DO 18 LISTOPADA
W dniach od 12 do 18 listopada 2018 roku odbędzie się jedenasta edycja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości – największego na świecie (organizowanego w stu siedemdziesięciu krajach) wydarzenia promującego świadomy rozwój, aktywną postawę wobec życia i podejmowanie biznesowych inicjatyw.
W szczególnym dla Polaków 2018 roku Światowy Tydzień Przedsiębiorczości organizowany jest pod hasłem Mówimy o tradycji, myślimy o przyszłości. Organizatorzy chcą pochylić się nad bohaterami polskich batalii o niepodległość - przedsiębiorcami, którzy nie tylko mieli niepodważalny wkład w ponowne pojawienie się Polski na mapie, ale przede wszystkim swoją zawodową aktywnością wspomagali rozwój wolnego państwa na przestrzeni stu lat.
W ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości podejmujemy następujące działania:
- przeprowadzenie w klasach I-V w ramach lekcji plastyki, zajęć na temat „Zawody moich dziadków, moich rodziców oraz mój wymarzony zawód”. Najciekawsze prace plastyczne, przekazane przez szkołę, zostaną zaprezentowane na wystawie w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 20 w Warszawie;
- uczniowie klas VI-VIII realizują temat „Przedsiębiorcy w mojej rodzinie, mojej najbliższej okolicy”. Prace mogą zostać wykonane w dowolnej technice.
Może być to wywiad z prezentowaną osobą, prezentacja multimedialna, wywiad z przedsiębiorcą, film, czy też fotoreportaż.
Magdalena Stanisz
Pedagog szkolny
- Dzielnicowe Zawody w Mini Piłkę Koszykową
W dniach 7- 8 stycznia 2019r. dziewczęta naszej szkoły uczestniczyły w Dzielnicowych Zawodach Mini Piłki Koszykowej. Zawody odbyły w SP 301 ul. Brygadzistów 1.
Po emocjonujących meczach reprezentacja Naszej Szkoły
zajęła V miejsce.Reprezentacja naszej szkoły:
Piontek Aleksandra 7c, Wyśmierska Weronika 7e, Boboli-Jaworska Rita 6b, Krasowska Wiktoria 7c, Chodorowska Jagoda 6c, Fukowska Amelia 7b, Kalicka Zofia 6b, Kraśnicka Aleksandra 6b, Myron Zuzanna 6a, Roszak Patrycja 6c, Rybak Zuzanna 6b, Śmiechowska Zuzanna 7c.
Gratulacje dziewczęta !!!
Opiekun: Urszula Szczyplińska
- Unihokejowe sukcesy naszych uczniów
W dniach 6 i 8-9 listopada 2018r. reprezentacje chłopców i dziewcząt naszej szkoły uczestniczyły w Dzielnicowych rozgrywkach unihokejowych. Zawody odbyły w SP 341 ul. Oławska 3.
Wyniki :
6.11.2018r. - Grupa starsza chłopców klasy VII - VIII - III miejsce !
8.11.2018r. - Grupa młodsza chłopców klasy V - VI- II miejsce !
9.11.2018r. - Grupa starsza dziewczęta klasy VII - VIII - I miejsce !Po emocjonujących meczach reprezentacja Dziewcząt grupy starszej awansuje do Finałów Warszawskich 26.11.2018r.
Gratulujemy !!!- Marzycielska Poczta
W dniach od 10-14.12.2018 r. uczniowie klas IV-VIII mieli okazję wesprzeć słowem dzieci przewlekle chore. W tym roku pisaliśmy listy do Patrycji, Ewy, Kuby i Filipa. Jak mówił Jan Paweł II: „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”. My podzieliliśmy się życzliwością. Nasz niewielki gest spowodował uśmiech na twarzach dzieci, które na co dzień muszą zmagać się z pewnymi ograniczeniami zdrowotnymi. Warto pomagać.
Agata Przybysz
- Podziękowanie
- ŚWIĘTO DOBROCI!
Dzień 12 grudnia na długo pozostanie w naszej pamięci. Było to wielkie święto otwartych serc, oczu i dłoni.
W tym dniu w naszej szkole odbył się kiermasz i koncert charytatywny DLA JULKI z klasy 5h.
Hasłem pomagania były słowa: BĄDŹ CZŁOWIEKIEM, JAKIEGO CHCIAŁBYŚ W SWOIM ŻYCIU SPOTKAĆ.
Gośćmi specjalnymi byli artyści scen warszawskich: Karolina Nowakowska, Małgorzata Szarek, Anna Bystroń Jajkiewicz,
Olga Paszkowska, Łukasz Nowicki, Marcin Janos Krawczyk, Marcin Jajkiewicz i Maciej Mikołajczyk.
Odwiedziły nas również WIARA, NADZIEJ i MIŁOŚĆ.
Takie chwile i tyle pokrzepiających słów sprawia, że świat i my, ludzie, piękniejemy.
Z całego serca DZIĘKUJĘ wszystkim za wsparcie duchowe i materialne.
Przekonałam się, że dużo Aniołów wokół nas:)Noemi Joanna Zasada
- Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania
Dnia 08.11.2018r. w naszej Szkole obchodzony był Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania. W tym roku akcja skupiona była szczególnie wokół tematu wody, jako niezbędnego elementu zdrowia.
Na ten dzień każda klasa pod opieką wychowawców przygotowała plakat.
Klasy 0, 1 - przygotowały plakaty z hasłem zachęcającym do picia wody.
Klasy 2 - plakat z hasłem o szkodliwym wpływie picia słodkich gazowanych, kolorowych napojów dla zdrowia.
Klasy 3 - przygotowały plakaty o szkodliwości picia napojów energetycznych przez dzieci.Żeby podkreślić i bardziej zaakcentować temat przewodni uczniowie przyszli do szkoły ubrani na niebiesko i przynieśli ze sobą wodę do picia.
Na ten dzień przygotowana została dla uczniów prezentacja multimedialna, która pokazała dzieciom, jaki wpływ na zdrowie ma picie wody, dlaczego nie warto pić napojów kolorowych i gazowanych. Na terenie szkoły zawisła również gazetka prezentująca m.in. zawartość cukru w poszczególnych napojach słodkich. Do obchodów Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania przyłączyła się również Firma „Szwajcarka”. Pracownicy kuchni szkolnej przygotowali stoisko z warzywami i owocami, którymi dzieci i goście naszej szkoły mogli się poczęstować.
Aneta Sołtysiak - koordynator zespołu SPZ kl. 0-III
Aneta Sołtysiak
- W poszukiwania piękna cz.I
Do zrobienia dobrego zdjęcia potrzebny jest: talent, pomysł, refleks i koniecznie JESIEŃ:)
To wszystko mają Uczestnicy Koła Fotograficznego.
Parę metrów od szkoły można zachwycić się pięknymi widokami.
Zobaczcie sami:)Zdjęcia uczestników Koła.
Pozdrawiam i zapraszam do zatrzymania się w biegu:)
Noemi Joanna Zasada- Październikowy spacer Koła Varsavianistycznego
Uczniowie szkolnego Koła Varsavianistycznego wzięli udział w spacerze „Śladami Września 1939 i Prezydenta Stefana Starzyńskiego”.
Na Pradze Północ i w Śródmieściu odwiedziliśmy miejsca związane z kampanią 1939 roku. Organizatorem spaceru był Szkolny Klub Krajoznawczo – Turystyczny ze Szkoły Podstawowej z Oddziałam Integracyjnymi nr 30 w Warszawie. Odwiedziliśmy Muzeum Wojska Polskiego, gdzie z zapałem wzięliśmy udział w poszukiwaniu skarbów – odkopanych na ul. Targowej pozostałości uzbrojenia z czasów II wojny światowej. Wirtualnie spotkaliśmy się z Prezydentem Starzyńskim na Powązkach, gdzie przy jego symbolicznym grobie wysłuchaliśmy nagrania jednego z ostatnich przemówień tego zasłużonego warszawiaka.
Następny spacer już 27 października – tym razem śladem Henryka Sienkiewicza.
Ewa Ostrouch
- Ogromny sukces naszej reprezentacji w unihokeja w finałach Warszawska Olimpiady Młodzieży
W dniach 26-29.11.2018r. nasza szkoła reprezentowała Dzielnicę Bemowo w Finałach unihokeja dziewcząt rocznika 2003-2005.
Reprezentacja naszej szkoły zajęła zaszczytne VI miejsce w Warszawie !!!Napastniczki:
1. Natalia Markowska
2. Karolina Sienicka
3. Gabriela Żurawik
4. Zuzanna MagdzickaObrończynie:
1. Kamila Wieczorek
2. Magda Romaniuk
3. Martyna Jezierska
4. Patrycja ChodinowBramkarki:
1. Wiktoria Pławska
2. Luiza NarożańskaOpiekun drużyny
Tomasz Kapla
- Światowy Dzień Mycia Rąk- SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE
15 października obchodziliśmy Światowy Dzień Mycia Rąk. Z tej okazji w naszej szkole odbyły się pokazy i warsztaty mycia rąk, w których uczestniczyli uczniowie. Podczas przerw dzieci myły ręce ściśle według instrukcji umieszczonych we wszystkich toaletach.
Szczegółowe instrukcje mycia rąk umieszczone zostały na tablicy Szkoły Promującej Zdrowie.
Marzenna Przechowska-Raczmańska
Teresa Janiaczyk
- Dzielnicowe zawody tenisa stołowego dziewcząt
W dniu 3 grudnia 2018r. w Szkole Podstawowej nr 301 przy ul. Brygadzistów 18 odbyły się Zawody Tenisa Stołowego dziewcząt grupa starsza Dzielnicy Bemowo w ramach rozgrywek WOM.
Dziewczęta zdobyły I miejsce.
Skład reprezentacji naszej szkoły:
Aleksandra Jarocka, Zuzanna Magdzicka, Patrycja Rabiega.
Nasze złotka będą reprezentować Dzielnicę Bemowo w Mistrzostwach Warszawy.
Brawo dziewczęta !!!
Opiekun grupy
Urszula Szczyplińska
- Zimowy Puchar Wisły
Ten rok należy do nas! A raczej do naszych sportowców, którzy kolejny raz zrobili wszystko, żeby wygrać i to im się udało! Medale się posypały! 12.12.2018r. odbył się Zimowy Puchar Wisły -zawody na ergometrze wioślarskim organizowane przez Warszawskie Towarzystwo Wioślarskie.
Nasi uczniowie rywalizowali indywidualnie na dystansie 500m oraz w sztafecie 8x1min.
1 miejsce w kategorii chłopców z kl. VII zajął Kacper Tkaczyk,
1 miejsce w kategorii dziewcząt kl. VII Magdalena Romaniuk3 miejsce w kategorii kl. VIII chłopców zajął Mateusz Borowiec,
3 miejsce w kategorii kl. VIII dziewcząt zajęła Wiktoria Pławska,
W rywalizacji sztafet mieszanych dziewcząt i chłopców zajeliśmy 2 miejsce.
Na grupowym zdjęciu naszym zawodnikom towarzyszy olimpijczyk Marcin Brzeziński i Mistrzyni Świata Agnieszką Renc.
Gratulujemy! #wioślarski #złotka #podium
Opiekunowie grupy:
Maria Wojsław i Tomasz Kapla
- „Sztafeta biegów przełajowych”
W dniu 28 września 2018r. w Parku Górczewska odbyły się dzielnicowe zawody sportowe „Sztafeta biegi przełajowych”. Dystans 10 x 800m.
Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas V-VII .
Dziewczęta w składzie:
Kamila Godlewska 7b, Rykaczewska Martyna 6e, Romanów Iga 5b, Gęborek Antonina 5b, Wiśniewska Hanna 5f, Kowalczyk Katarzyna 6f, Banasik Magdalena 6a, Aleksandra Piórkowska 6e, Bieniak Matylda 6f , Siennicka Antonina 6f.
Chłopcy w składzie:
Wroblewski Mateusz, Siudalski Adam, Borkowski Jakub, Mazur Patryk, Kleniewski Aleksander, Milewski Maciej, Dobosz Maks, Knych Maciej, Strus Dariusz, Rudy Szymon.
Na starcie stanęło dziesięć bemowskich szkół grupy młodszej.
Po zaciętej i wyrównanej rywalizacji dziewczęta ukończyły sztafetę na IV miejscu,
chłopcy ukończyli sztafetę na V miejscu.
Wielkie gratulacje dla uczniów na wspaniałą sportową postawę, współpracę zespołową i waleczność do ostatnich metrów dystansu.
BRAWO !!!
Opiekunowie grup:
Urszula Szczyplińska
Dariusz Paklepa
- V Gala Warszawskiej Nagrody Wychowawczej imienia Janusza Korczaka
24 października 2018 roku w Kinie Atlantic odbyła się Gala V edycji Warszawskiej Nagrody Wychowawczej imienia Janusza Korczaka.
Nasza Szkoła, jako jedna z ośmiu w kategorii szkół podstawowych, przeszła etap formalny i otrzymała zaszczytne miano finalistów konkursu.
Ustanowiona w 2013 r. Warszawska Nagroda Wychowawcza imienia Janusza Korczaka jest prestiżowym wyróżnieniem dla warszawskich szkół, przedszkoli i placówek oświatowych, poszukujących własnych, innowacyjnych i skutecznych rozwiązań w kluczowych obszarach wychowania. Konkurs promuje ideę placówki otwartej, mądrej, przyjaznej i twórczej – miejsca, w którym dostrzega się potrzeby wychowanków, uczniów oraz ich rodziców. Placówki, w których podstawowe prawa dziecka: do miłości, bycia szanowanym, posiadania własnych tajemnic, samostanowienia o sobie, własności, rozwoju, zabawy, pracy i sprawiedliwości są na co dzień respektowane.
Nasze działania zostały docenione w obszarze rozwijania podmiotowości uczniów (wyróżnienie Najlepszy z najlepszych; IX Festiwal Nauki Ciekawi Świata), ich samorządności (Wybory do Samorządu Uczniowskiego; zaangażowanie uczniów, rodziców, nauczycieli w liczne akcje charytatywne i współpraca z fundacjami; III Festiwal Piosenki Patriotycznej Zapytaj o Polskę), uzdolnień(srebrny medal podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Kreatywności Destination Imagination; wyróżnienia w ogólnopolskich konkursach matematycznych i przyrodniczych), przestrzegania praw dziecka (Dni Tolerancji, Integracji i Życzliwości; I miejsce wWojewódzkim Konkursie Kuratoryjnym Odkrywanie śladów historii lat 1944-1989 w przestrzeni publicznej mojej małej ojczyzny), postaw nauczycieli (podążanie, towarzyszenie, tolerancja, uważność) i rozwiązywania problemów wychowawczych (System reagowania i interwencji w sytuacjach agresji i przemocy rówieśniczej).
Monika Siuchta
- Uroczystość ślubowania klas pierwszych
Dnia 28 września 2018 r. uczniowie klas pierwszych zostali przyjęci w poczet społeczności naszej szkoły. Podczas uroczystości uczniowie zaprezentowali swoje zdolności, recytując wiersze oraz śpiewając piosenki. Po części artystycznej, niezwykle odświętnie ubrani pierwszoklasiści, zostali uroczyście pasowani na uczniów Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 82 im. Jana Pawła II w Warszawie.
Pasowania, wielkim ołówkiem, dokonała pani Dyrektor Barbara Makowska- Opala. Podczas uroczystości, zastępca Burmistrza Dzielnicy Bemowo pan Marek Lipiński wraz z panią Inspektor Wydziału Oświaty i Wychowania naszej dzielnicy, panią Ewą Wyrwich-Hejduk, wręczyli pierwszoklasistom pakiet wybranych lektur szkolnych wraz z listem gratulacyjnym.
Występy dzieci spotkały się z bardzo ciepłym przyjęciem. Uroczystość dostarczyła im, oraz wszystkim zaproszonym gościom, wielu miłych przeżyć i wzruszeń. Mamy nadzieję, że ten uroczysty dzień na zawsze pozostanie w pamięci dzieci i ich rodziców.
Anna Kostecka
Justyna Galant- Ignasiak
- ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA
28 września obchodziliśmy w naszej szkole ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA.
Jest to międzynarodowa akcja, która ma na celu zachęcenie wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia po wakacjach, a także uświadomienia sobie jak bardzo jest nam potrzebna.
Akcja trwała pod hasłem "Młodsi sprawdzają czy starsi tabliczkę mnożenia znają". Uczniowie przeprowadzili egzaminy ustne osobom dorosłym, które odwiedziły w tym dniu naszą szkołę.Monika Magdziak
- „Losy Polaków na drodze do niepodległości”
W dniu 23.10 w komnatach Zamku Królewskiego odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom konkursu pt: ” Losy Polaków na drodze do niepodległości”.
Organizatorem wydarzenia była Szkoła Podstawowa nr 341 im Twórców Literatury Dziecięcej w Warszawie. Celem konkursu było upamiętnienie 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz uczczenie pamięci bohaterów walczących o wolność ojczyzny.
Niezmiernie miło jest nam poinformować, iż pięcioro naszych uczniów zostało laureatami tego prestiżowego konkursu.
W kategorii poetyckiej: III miejsce zajęła Patrycja Chodinow;
W kategorii konkurs plastyczny: wyróżnienie dla Karola Wieczorek i Nikoli Chodinow;
W kategorii prezentacji multimedialnej: II miejsce zajęła Oliwia Zięba;
W kategorii fotografia: wyróżnienie dla Marii Gilewskiej.
Wszystkim laureatom i wyróżnionym serdecznie jeszcze raz gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach konkursu.
Katarzyna Jermakowicz Rogowska
- Eliminacje IV Festiwal Piosenki Patriotycznej „Zapytaj o Polskę”
Dnia 27.09.2018r. odbyły się przesłuchania konkursowe IV Festiwalu Patriotycznego „Zapytaj o Polskę”.
W przeglądzie wzięło udział prawie 360 uczniów z ponad 30 szkół podwarszawskich i warszawskich.
Jury konkursowe nie miało łatwego zadania, bo uczestnicy i ich opiekunowie pięknie się przygotowali.
Laureatów można będzie zobaczyć i usłyszeć na koncercie galowym, który odbędzie się 18.10. 2018r. w sali widowiskowej SP 82 o godz. 12:00.
Agnieszka Przybyszewska
- 18 października 2018 r. - Koncert Galowy IV Festiwalu Piosenki Patriotycznej „Zapytaj o Polskę”.
Biało-czerwone barwy polskiej flagi rozkołysanej w tańcu i piosenka Grzegorza Ciechowskiego pt.: „Nie pytaj o Polskę” zaśpiewana przy dźwiękach fortepianu rozpoczęły Koncert Galowy IV Festiwalu Piosenki Patriotycznej. Projekt jest organizowany przez naszą szkołę od 4 lat i nawiązuje do idei patrona szkoły, który będąc wielkim patriotą przypominał, że: „Naród, który zapomina o swojej przeszłości jest narodem bez przyszłości”.
Koncert Galowy uzyskał Patronat Narodowy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy i został wpisany w kalendarz wydarzeń związanych ze 100-leciem odzyskania Niepodległości na stronie Prezydent.pl. Otrzymaliśmy również list z Kancelarii Prezydenta RP od Podsekretarza Stanu Pana Wojciecha Kolarskiego, który w imieniu Prezydenta RP złożył Pani Dyrektor i wszystkim uczestnikom, „życzenia udanego przebiegu Koncertu i radosnego świętowania wielkiego narodowego jubileuszu w poczuciu dumy z naszych bohaterów narodowych, z naszej tradycji, kultury i wielkiej historii”.
Uroczystość zgromadziła ogromą widownię. Wśród gości specjalnych mogliśmy powitać: włodarzy Dzielnicy Bemowo m. st. Warszawa, przedstawicieli Rady Dzielnicy Bemowo m. st, Warszawa, przedstawiciela dyrekcji Muzeum Powstania Warszawskiego, pracowników Wydziału Oświaty i Wychowania naszej dzielnicy, ksiądza proboszcza pobliskiej parafii, przedstawicieli zaprzyjaźnionych ze szkołą instytucji: Poradni Psychologiczno Pedagogicznej, Biblioteki Publicznej, Spółdzielni Mieszkaniowej Wola oraz dyrektorów szkół naszego miasta. Należy dodać, że projekt Festiwalu otrzymał patronat honrowy: Instytutu Pamięci Narodowej, Mazowieckiego Kuratora Oswiaty oraz Burmistrza Dzielnicy Bemowo m. st. Warszawa p. Michała Grodzkiego. Patronem medialnym Festiwalu byli: TVP2 oraz TV Górczewska.
Na zaproszenie do udziału w Festiwalu odpowiedziało ponad 360 uczniów z 30 warszawskich szkół. Koncert Galowy był podsumowaniem przygotowań uczniów i ich opiekunów artystycznych, którzy brali udział w eliminacjach konkursowych. W sali widowiskowej udekorowanej pięknie przez nauczycieli świetlicy szkolnej, zaroiło się od ubranych w barwy polskie laureatów Festiwalu, którzy zachwycili zaproszonych gości wspaniałymi występami na scenie. Laureatka Grand Prix – uczennica klasy Ia ze Szkoły Podstawowej nr 135 w Warszawie, Kaja Kusak otrzymała owacje na stojąco.
Koncert galowy otworzyła dyrektor szkoły Barbara Makowska-Opala dedykując go swemu dziadkowi, żołnierzowi II Korpusu Polskiego dowodzonego przez gen. Władysława Andersa. Prezentacji laureatów dokonali konferansjerzy: p. Anna Łukasiak i p. Przemysław Krawczyk oraz Zosia Runo i Jakub Krawczyk – uczniowie klasy 8. Podczas konceru mogliśmy usłyszeć pieśni legionów, piosenki powstańcze oraz współczesne utwory odnoszące się do naszej historii. Całości występu laureatów dopełniały prezentacje multimedialne przygotowane przez p. Ewelinę Baran. Wsparcie techniczne na scenie zapewniali uczniowie Jacek Włodarczyk i Max Podbielski z klasy VIII.
Tradycyjnie finałową piosenkę dedykowaną wszystkim uczestnikom Festiwalu zaśpiewały: Gabrysia Żurawik i Kamila Wieczorek, uczennice kl. VIII naszej szkoły oraz przedstawicielki jury Festiwalu: p. Monika Urlik i p. Anna Bystroń-Jajkiewicz przy akompaniamencie p. Marcina Kozieła.
Dziękujemy uczestnikom, laureatom, ich opiekunom i wszystkim, dzięki którym byliśmy świadkami żywej lekcji historii.
Organizatorki: Agnieszka Przybyszewska i Aleksandra Kupisz-Dynowska
- SZKOLNE KOŁO WOLONTARIATU W AKCJI – „SZLACHETNA PACZKA”
„Szlachetna paczka” to inicjatywa przeprowadzana w naszej szkole od kilku lat. Szkolne Koło Wolontariatu włącza się do tej akcji z wielkim zaangażowaniem. Nie inaczej było w tym roku. 7.12 o godz. 16:30 do pomocy przy segregacji darów i przygotowywaniu paczek zgłosiło się ponad 20 wolontariuszy. Dzięki ich pracy udało się bardzo sprawnie przygotować prezenty dla rodziny ze Szlachetnej Paczki jak również dla samotnej i niewidomej pani Bożeny.
Agnieszka Przybyszewska
Koordynator SKW
- Międzynarodowy Dzień kropki, czyli globalne święto kreatywności, odwagi i zabawy
Kiedy Peter Reynolds napisał książkę "The Dot" nie myślał pewnie, że poruszy kropkowy świat i to dosłownie. Jest autorem i ilustratorem książek dla dzieci i młodzieży, zdobywcą wielu nagród. Książeczka „The Dot” opowiada o kropce, która zmieniła świat małej Vashti, która dzięki kropce uwierzyła w siebie.
Historia ta zainspirowała nauczycieli, bo przecież w każdym w nas tkwią talenty. Udział naszej szkoły w tym globalnym wydarzeniu był doskonałą okazją do odkrywania uczniowskich talentów oraz do rozbudzania kreatywności. Nauczyciele prowadzili lekcje z kropką jako motywem przewodnim lub wymyślali zadania z kropkami.
Tego dnia kropki królowały na ubraniach. Ci, którzy nie znaleźli ich w swoich szafach, ozdobili swoje koszulki w samodzielnie wykonane kropeczki i kółeczka.
Koordynator SU
Ewelina Baran
- Próbne egzaminy dla ósmoklasistów
18, 19 i 20 grudnia 2018 roku odbyły się próbne egzaminy dla ósmoklasistów (język polski, matematyka i język obcy). Przez trzy dni uczniowie ósmych klas mogli sprawdzić, czy są przygotowani do testów, które będą musieli rozwiązać w kwietniu 2019 roku.
18 grudnia - ósmoklasiści przystąpili do testu z języka polskiego, następnego dnia - do testu z matematyki, a 20 grudnia - sprawdzili swoje umiejętności językowe z jednego z sześciu języków nowożytnych.Małgorzata Kozłowska
- Apel „Bezpieczny uczeń”
Dnia 13 września 2018 roku odbył się w naszej szkole apel porządkowy dla klas IV-VIII, na którym uczniowie z klasy 8c i 8d przypomnieli swoim kolegom i koleżankom jak należy poprawnie zachowywać się będąc uczestnikiem ruchu drogowego. Zwrócili uwagę na zasady bezpiecznego zachowania na terenie szkoły, szczególnie podczas przerw.
Najważniejsze zasady zostały wywieszone na gazetce ściennej na korytarzu II piętra.
Każdy uczeń, i ten młodszy i ten starszy, chce czuć się w szkole bezpiecznie. Dbajmy więc o to i zachowujmy się tak, aby każdy mógł poczuć, że szkoła jest przyjazna i bezpieczna.
Koordynator Samorządu Uczniowskiego
Ewelina Baran- „PRZERWA Z WOLONTARIUSZEM”
W związku z Międzynarodowym Dniem Wolontariusza 5.12.2018 r. uczniowie ze Szkolnego Koła Wolontariatu zainicjowali cotygodniowe zabawy z młodszymi kolegami na przerwach obiadowych nazwane „Przerwa z wolontariuszem”. Wolontariusze ubrani w wyróżniające ich żółte koszulki pojawili się na parterze i pierwszym piętrze starej części szkoły zachęcając młodszych kolegów do zabaw. Spotkało się to z wielkim zainteresowaniem i wręcz zachwytem dzieci, które z wielką radością przyłączały się do zaproponowanej zabawy. Akcja będzie powtarzała się w każdy czwartek na dwóch przerwach obiadowych.
Agnieszka Przybyszewska
Koordynator SKW
- Kolejne sukcesy naszych uczniów!
Tegorocznym obchodom Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji przyświecało hasło "100 odcieni dysleksji, czyli moje życie z dysleksją". W placówkach oświatowych na terenie Bemowa zorganizowano wiele imprez, akcji i konkursów zarówno dla dzieci, młodzieży, jak i dorosłych.
Miło nam poinformować o sukcesach naszych podopiecznych:
• Martyna Adamek z klasy 3c- laureatka "Bemowskiego Konkursu Ortograficznego dla uczniów klas III szkół podstawowych".
• Natalia Kazimierczak z klasy 8d- laureatka "Bemowskiego Konkursu Ortograficznego dla uczniów klas VII,VIII, III gimnazjum".
• Amelia Kwil z klasy 2f- laureatka konkursu "Portret sławnego dyslektyka".
• Maria Fedyk z klasy 3c- laureatka konkursu "Portret sławnego dyslektyka".
• Nikola Chodinow z klasy 6d- laureatka konkursu "Portret sławnego dyslektyka".
• Jakub Czochara z klasy 7b- laureat konkursu "Portret sławnego dyslektyka".
Zwycięzcom, ich rodzicom i nauczycielom serdecznie gratulujemy talentów i umiejętności laureatów.Cieszymy się, że ich zaangażowanie przyczynia się do poszerzenia wiedzy na temat dysleksji rozwojowej.
Karolina Sosin- Pospiszył
- II miejsce w Mini Piłce Ręcznej
W dniach 16 i 17 października 2018r chłopcy naszej szkoły uczestniczyli w Dzielnicowych rozgrywkach mini piłki ręcznej. Zawody odbyły w SP 341 ul. Oławska 3.
Po emocjonujących i dramatycznych meczach reprezentacja Naszej szkoły zajęła II miejsce.
Gratulacje !!!
Reprezentacja SP82:Borkowski Jakub, Czochara Jakub, Knych Maciek, Dłużniewski Kacper, Król Wiktor, Rudy Szymon, Wierzchowski Franek, Paliwoda Maciek, Garnega Filip, Milewski Maciek, Gołoś Alek. Karpiński Michał
Dariusz Paklepa
- WIELKA ZBIÓRKA MAKULATURY W SP 82 !!!
Do tradycji naszej szkoły można już zaliczyć akcję zbiórki makulatury. W środę 10 października 2018 r. odbyła się szesnasta jesienna edycja pod dobrze znanym hasłem „ Każda klasa ratuje jedną sosnę”.
W dalszym ciągu popularność akcji i zaangażowanie uczniów, rodziców i wszystkich pracowników, którzy wspierali swoje wybrane klasy nie spada. Makulatura zbierana była przy budynku szkoły, lub bezpośrednio zawożona do dowolnego skupu makulatury.Wszystkim serdecznie dziękujemy, że zamiast wyrzucać na śmietnik niepotrzebne gazety i stare zeszyty składali je tygodniami i przeznaczyli na naszą zbiórkę makulatury !!!
Zebraliśmy ponad 7,6 tony makulatury i 2145,96 zł.
Wszystkie zdobyte pieniądze będą przeznaczone dla naszej szkoły.
W dalszym ciągu zachęcamy do segregacji odpadów. Już teraz możecie przygotowywać się do kolejnej, wiosennej tury. Jeśli nie macie gdzie trzymać zgromadzonego surowca, warto od razu zawieźć go do skupu, a pokwitowanie i pieniądze przekazać wychowawcy. Wszystkie „paragony” będą doliczone podczas wiosennej zbiórki makulatury.
Życzymy powodzenia w ratowaniu każdej sosny i dbaniu o naszą planetę Ziemię !!!
Koordynator akcji:
Renata Zygadło
Beata Wieteska
- Piknik Naukowy
16.09.2018 w Parku Górczewska odbył się Piknik Naukowy. Nauczyciele świetlicy szkolnej jako koordynatorzy i reprezentacja naszej szkoły, przygotowali na tę okoliczność stoisko oraz dużo atrakcji dla dzieci a wszystko opieczętowane było hasłem naszej szkoły: KREATYWNOŚĆ.
Koło fortuny- bo od niego wszystko się zaczęło- sprawiło wiele radości dzieciom, które z ogromnym zainteresowaniem wypełniały wylosowane zadania i pytania. Wiele uśmiechu dostarczyło kolejne zadanie czyli odwzorowywanie budowli z wielkich kartonowych pudeł. Wycinanie oraz naklejanie odbitej stopy na ogromny karton, na którym zresztą pod koniec pikniku brakowało miejsca- cieszyło się również ogromną popularnością. Super atrakcją okazały się także tekturowe szare domki w 3D, które pod koniec pikniku mieniły się wszystkimi kolorami. Najbardziej wytrwałe maluchy spędziły z nami nawet 2 godziny. Pamiętajmy o tym, że gdy chodzi o dzieci, to nie rywalizacja jest ważna, ale współpraca. I taką umiejętnością zdecydowanie wykazali się nauczyciele Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 82 im. Jana Pawła II w Warszawie oraz jej uczniowie, którym serdecznie dziękujemy za pomoc i aktywną postawę. Wy, Uczniowie najlepiej promujecie naszą szkołę! Dajecie dobry przykład rówieśnikom i innym. Brawo!
Sylwia Zaczkiewicz
- „Nakręć się i Pomóż Dawidkowi”
W imieniu rodziców Dawidka Cętkowskiego serdecznie dziękujemy za włączenie się do akcji „Nakręć się i Pomóż Dawidkowi”. Dzięki Państwa wsparciu udało się kontynuować rehabilitację w ośrodku Biomicus, który współpracuje z Fundacją Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”, zakup suplementów diety oraz potrzebne leki.
W najbliższym czasie czeka Dawidka operacja i długie leczenie. Dlatego w tym roku szkolnym 2018/2019 także zachęcamy do zbierania nakrętek. Dzięki temu chłopiec będzie mógł kontynuować rehabilitację.Nakrętki można przynosić do pojemników znajdujących się w szatni szkoły.
Koordynatorzy akcji
Renata Zygadło
Jolanta Trych
- Światowy Dzień Wolontariusza
W dniu 5 grudnia obchodziliśmy Światowy Dzień Wolontariusza. Na korytarzach zaroiło się od żółtych podkoszulek, które to właśnie noszą wolontariusze Naszej Szkoły.
Z tej okazji odbył się niezwykły apel pt.: „Być dla kogoś – Dzień Wolontariusza”, który w sposób niebanalny i nawiązujący do obecnie panującego „życia w biegu” pozwolił uzmysłowić sobie, co tracimy i czego nie zauważamy oraz, że wystarczą drobne gesty czy zwykła rozmowa, aby zmienić czyjeś życie. Apel obfitował w pięknie odśpiewane piosenki, taniec z pogranicza baletu oraz niezwykłe zdjęcia wyświetlane w tle. Dowiedzieliśmy się także, dlaczego warto zostać wolontariuszem. Wolontariuszki z Naszej Szkoły opowiadały, na czym polega ich udział w wolontariacie, np. pomagają w świetlicy odrabiać młodszym koleżankom i kolegom lekcje. Odbyło się także uroczyste wręczenie nagród w związku z konkursem Pomaganie jest super!.
Starsi uczniowie i członkowie koła Wolontariatu odbyli dwa ciekawe spotkania na Sali widowiskowej. Pierwsze dotyczyło „Szkoły pod żaglami”. Jest to inicjatywa uczestniczenia w zajęciach na żaglowcu „Chopin”, w której mogą wziąć udział uczniowie po przepracowaniu na rzecz wolontariatu 160 godzin i spełnieniu innych kryteriów opisanych na stronie Fundacji Niebieska Szkoła pod żaglami.
Kolejne spotkanie, które odbyło się pod hasłem „Wolontariusz zmienia świat” to wizyta dziennikarki TVP pani Marzeny Kawy prowadzącej program „Pytanie na śniadanie”. Pani Marzena opowiadała o swoich doświadczeniach jako wolontariuszka starająca się zrealizować marzenie o pracy dziennikarskiej. Przytoczyła szereg przykładów ze swego życia jak i znanych jej kolegów z TV, którzy podobnie jak ona wciąż angażują się w różne wydarzenia jako wolontariusze.
Obydwa spotkania spotkały się z dużym zainteresowaniem zgromadzonych uczniów.
Cały dzień minął nam bardzo szybko i zakończył się uczestnictwem w gali podsumowującej pracę wolontariuszy w Urzędzie Dzielnicy Bemowo.
Pamiętajmy: POMAGANIE JEST SUPER!
Kamila Zimińska
Agnieszka Przybyszewska
- Kiermasz „Świąteczne pierniki”
W okresie przedświątecznym, a dokładnie w poniedziałek 17 grudnia uczniowie klasy 5f wspólnie z rodzicami zorganizowali kiermasz charytatywny.
Na stołach kiermaszu królowały pierniki w różnej postaci. Były muffinki piernikowe, pierniczki reniferki, pierniki gwiazdki, choinki, piernik marchewkowy. Znalazły się również galaretki oraz wspaniałe serniki i wiele innych słodkości. Wszyscy uczestnicy kiermaszu mogli kupić w przystępnej cenie swój ulubiony słodki przysmak.
Celem akcji była pomoc dla samotnej i niewidomej pani Bożeny, która w tym miesiącu potrzebowała wsparcia finansowego.
Dziękujemy wszystkim, którzy kupili tego dnia pierniczki i jednocześnie wsparli naszą akcję.
Wychowawca Urszula Szczyplińska
Uczniami klasy 5f
Godzina kodowania
Wszyscy znamy i lubimy popularną grę Minecraft. Możemy w niej budować domy, opiekować się zwierzętami, pielęgnować rośliny, a kiedy nadchodzi noc ukrywać się przed potworami. Jak to dobrze, że nauczyciele informatyki o tym wiedzą. Dzięki temu 5 grudnia mogli nam zafundować godzinę kodowania z Minecraftem. Nasze zadania dostępne były na stronie www.code.org. Polegały one na układaniu bloczków zgodnie z poleceniem. Wymagało to od nas współpracy, koncentracji i uwagi, bo źle ułożony skrypt prowadził naszego bohatera na manowce i wszystko trzeba było zaczynać od początku. Na koniec zmagań otrzymaliśmy certyfikaty ukończenia kursu kodowania z Minecraft. Dzięki tym zajęciom w bardzo ciekawy sposób zdobyliśmy podstawowe umiejętności z zakresu programowania.
Dziękujemy przedstawicielom firmy Accenture, którzy zaszczycili nas swoją obecnością oraz zainspirowali i upowszechniali naukę programowania w ramach ogólnoświatowej akcji Hour of Code.
Łucja Pawlińska z klasy 4c
- CodeWeek 2018
W dniach 6- 21.10.2018 r. trwał Europejski Tydzień Kodowania(EU Code Week, to oddolna inicjatywa promująca programowanie i umiejętności cyfrowe wśród uczestników w ciekawy i interesujący sposób).
Tydzień ten był szansą dla uczniów, aby nauczyć się kreatywnego programowania. O tym, jak ważne jest w dzisiejszym świecie chyba nikogo nie trzeba przekonywać. Umiejętność programowania już teraz jest kluczowa, a będzie nabierała jeszcze większego znaczenia.
Dlatego uczniowie klas IV- VII przystąpili do działania poprzez tworzenie gier i quizów w języku wizualnym Scratch a kl. VIII tworzyły stronę internetową zawierającą polecenia języka HTML.
Zmienialiśmy otaczający nas świat inspirując i motywując siebie i innych do działania.
nauczyciele informatyki
- Wybory do Samorządu Uczniowskiego Klas Młodszych
25 września 2017 roku odbyły się wybory do samorządu Uczniowskiego Klas Młodszych.
Wybory były poprzedzone kampanią wyborczą, w trakcie której kandydaci prezentowali swoje programy w formie plakatów.
W czasie wyborów społeczność klas młodszych zapoznała się z kandydatami. W dniu wyborów wszyscy uczniowie klas II i III wybierali swoich przedstawicieli spośród 20 kandydatów.
Nauczycielami nadzorującymi przebieg wyborów byli wychowawcy i opiekunowie Samorządu Uczniowskiego Klas Młodszych.
W roku szkolnym 2017/2018 Samorząd Uczniowski Klas Młodszych reprezentowany będzie przez:
Przewodniczący: Filip Dworakowski kl. III g – 36 głosów
Zastępca: Hanna Mogielnicka kl. III c – 25 głosów
Członkowie:
Aleksandra Ryś kl. III c – 22 głosy
Wszystkim kandydatom bardzo dziękujemy za udział w wyborach, nowym członkom Samorządu Uczniowskiego Klas Młodszych serdecznie gratulujemy.
Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego Klas Młodszych
Sztafeta biegów przełajowych”
W dniu 27 września 2018r.
w Parku Górczewska odbyły się dzielnicowe zawody sportowe „Sztafetowe biegi przełajowe”. Dystans 10 x 800m.
Naszą szkołę reprezentowały dziewczęta klas V-VII w składzie:
Wiktoria Boczarska 6b, Kamila Godlewska 6e, Julia Dłużniewska 6e, Rykaczewska Martyna 5e, Gajzler Martyna 6b, Magdzicka Zuzia 7c, Kuszkowska Nikola 6b, Sachaj Zosia 6b, Urbańska Natalia 7d, Karolina Siennicka 7d.
Na starcie stanęło siedem bemowskich szkół. Po zaciętej i walecznej rywalizacji nasze dziewczęta zakończyły bieg na III miejscu i wyszły z zawodów z brązowym medalem na szyi.
Wielkie gratulacje dla dziewcząt na wspaniałą sportową postawę, współpracę zespołową i waleczność do ostatnich metrów dystansu.
BRAWO DZIEWCZYNKI !!!
Opiekun grupy
Urszula Szczyplińska
- Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019
„Są dwie trwałe rzeczy, które możemy dać w spadku naszym dzieciom:
pierwsza to korzenie, druga to skrzydła”- Hodding Carter, Jr.
„Korzenie” - to rodzina, dająca dziecku to, co najcenniejsze,
czyli miłość, poczucie bezpieczeństwa i świadomość swego pochodzenia.
„Skrzydła”- to potencjał dziecka, jego zdolności, które możemy rozwijać i pielęgnować,
aby zapewnić dziecku jak najlepszy start.
Państwo zapewniacie swojemu dziecku korzenie – my damy skrzydła.Rozpoczęcie roku szkolnego to ważny dzień w życiu każdego ucznia. 3 września 2018 roku uczniowie uroczyście przywitali nowy rok szkolny 2018/2019.
W nowym roku szkolnym powitała wszystkich Dyrektor Szkoły p. Barbara Makowska – Opala oraz p. Grażyna Krawczyk i Iwona Seliwiak - zastępcy dyrektora szkoły.
W inauguracji roku szkolnego swym udziałem zaszczycili nas przybyli goście: Zastępca Burmistrza Dzielnicy Bemowo m.st Warszawy pan Błażej Poboży oraz przedstawiciele Rady Rodziców, którzy złożyli wszystkim zgromadzonym życzenia z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego.
Po części oficjalnej uroczystości zebrani mogli poznać nowych nauczycieli rozpoczynających pracę w naszej szkole i nowych wychowawców oraz obejrzeć program artystyczny przygotowany przez uczniów.
Po zakończeniu uroczystości, uczniowie udali się do klas na spotkania z wychowawcami.
Życzymy wszystkim uczniom wielu sukcesów, wytrwałości, ciekawych doświadczeń oraz radosnych chwil spędzonych w naszej szkole.