• Aktualności

    • Rok 2021/2022

      

     22 października 2021r. obchodziliśmy w naszej szkole „Dzień Jabłka”. Była to akcja prozdrowotna, której celem było zachęcanie uczniów klas I-III do spożywania jabłek jako źródła witamin oraz wyrabianie nawyku zdrowego odżywiania. W każdej klasie odbyła się prezentacja filmików edukacyjnych, a nauczyciele przeprowadzili pogadanki na temat właściwościach zdrowotnych i leczniczych jabłek i wpływie obecnych w nich witamin, soli mineralnych i innych składników pokarmowych na stan naszego organizmu. Uczniowie poznali m.in. budowę jabłka oraz ich odmiany. Obchody „Dnia Jabłka” były też okazją aby przypomnieć, że jedzenie warzyw i owoców jest podstawowym warunkiem zapewnienia sobie zdrowia, witalności i zminimalizowania ryzyka wielu chorób.

     Uczniowie otrzymali również obrazki do pokolorowania związane z omawianym tematem, a niektórzy wykonali również jabłko techniką origami. Przebieg „Dnia Jabłka” uwieczniono na fotografiach.

     Dziś już wszyscy uczniowie naszych najmłodszych klas wiedzą, że jabłka są zdrową i smaczną przekąską oraz mają dobry wpływ na nasze zdrowie.  W „Dniu Jabłka”, jako podsumowanie wydarzenia każdy uczeń chętnie zjadł ten owoc.

     Zespół Nauczycieli Edukacji Wczesnoszkolnej do Spraw Certyfikatu Szkoły Promującej Zdrowie

      

     Rok 2020/2021

     Światowy Dzień Zdrowia_.pdf

     DZIEN_PROMOCJI_ZDROWIA.pptx

     Zywienie_dzieci_-_prezentacja_dla_Rodzicow.pptx

      

      

      

     Zdrowo i kolorowo!

     W ubiegłym tygodniu uczniowie klas I-III brali udział w akcji „ Zdrowo-kolorowo” z elementami wydarzenia „ Jesienne owoce i warzywa”.  W poniedziałek wychowawcy zaprezentowali swoim małym podopiecznym filmiki oraz prezentacje o jabłkach, przedstawiając ich właściwości zdrowotne oraz możliwości ich wykorzystywania.  Uczniowie do szkoły przychodzili codziennie w innych barwach i tak we wtorek ubrani w kolor czerwony zajadali się owocami i warzywami w tym właśnie kolorze.  Następnego dnia w murach placówki gościł kolor zielony, a w śniadaniówkach uczniów gruszki, ogórki i papryka. W czwartek żółty kolor rozjaśniał sale lekcyjne. W piątek z kolorem niebieskim zachęcaliśmy do częstego picia wody. Dodatkowo uczniowie klas pierwszych mogli wykonać stemple z ziemniaków, klasy drugie tworzyły owocowo-warzywne ludziki, a dzieci z trzecich klas wczuwając się w rolę artysty rzeźbiły w ziemniaku.

     Efekty prac  niektórych uczniów dostępne są w formie zdjęć – zachęcam do obejrzenia!

      

     Koordynator Zespołu ds. Szkoły Promującej Zdrowie

     Aleksandra Osińska

      

      

      

      

     16 października obchodziliśmy Światowy Dzień Żywności. Uczniowie naszej szkoły zostali zapoznani z prezentacją multimedialną. Poznali szczegółowo zagadnienia związane z tym ważnym dniem.  Wiedzą już jak mądrze i rozsądnie dysponować jedzeniem. 

     Z ciekawością obejrzeli krótkometrażowe filmiki, z których zaczerpnęli pomysły na niemarnowanie jedzenia.

     Zachęcamy wszystkich do zapoznania się z materiałem edukacyjnym.

      

     Swiatowy_Dzien_Zywnosci.pptx

      

      Zespół ds. Certyfikatu Szkoły Promującej Zdrowie

      

      

      

     Rok 2019/2020

      

      

     W ramach Szkolnego Dnia Promocji Zdrowia, który przypadał na 3 czerwca Zespół ds. Certyfikatu Szkoły Promującej Zdrowie opracował szereg pomysłów, aby zachęcić  uczniów do aktywności fizycznej  i zdrowego odżywiania. Pomimo trudnej i niespodziewanej sytuacji, w której przyszło nam żyć chcieliśmy promować zdrowy tryb życia! Powstały prezentacje stworzone przez panią Marzennę Przechowską- Raczmańską oraz panią Ewę Wojtowską. Nauczyciele wychowania fizycznego przeprowadzili pogadanki o zdrowym trybie życia oraz aktywnie ćwiczyli ze swoimi uczniami. Niektórzy wychowawcy klas zorganizowali spotkania online, na których prowadzili ciekawe rozmowy o zdrowiu oraz wspólnie, przy pomocy kamerek, przygotowali zdrowe i kolorowe przekąski. Uczniowie klas młodszych i starszych z wielką ochotą dzielili się fotografiami swoich pysznych smakołyków. Dzięki całej społeczności szkolnej powstał Kodeks Dobrych Praktyk, w którym uczniowie za pomocą zdjęć uwiecznili swoje starania o zdrowie każdego dnia.  Owocem pracy jest prezentacja, która dostępna jest dla uczniów, rodziców i nauczycieli - zachęcamy do jej obejrzenia! Link do prezentacji: https://tiny.pl/79n8q

     Link do folderu ze wszystkimi materiałami: https://tiny.pl/79nsg

     Pamiętajmy, że zdrowie jest najważniejsze!

     Koordynatorzy Zespołu ds. Certyfikatu Szkoły Promującej Zdrowie

     Marzena Szewczuk

     Aleksandra Osińska

      

      

     Rok 2018/2019

      

     Obrazek 2019-06-06 12:19:41

     Światowy Dzień Wody

               Dnia 22.03. 2019 r. w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Wody. Tego dnia uczniowie przyszli ubrani na niebiesko i przynieśli do picia wodę. Podczas zajęć dzieci rozmawiały o tym ile wody  do picia znajduje się na Ziemi, komu potrzebna jest woda, jak oszczędzać wodę. Rozwiązywały zadania i zagadki, a także uczestniczyły w doświadczeniach związanych z wodą np. „Co pływa, co tonie”, ,, Magiczna woda”, „Woda, mydło, pieprz”. Ten dzień przypomniał  każdemu, że woda jest największym skarbem i każdy z nas powinien ją chronić, cenić, szanować i we właściwy sposób wykorzystywać, by nie nastał nigdy taki dzień, w którym nie popłynie ona z naszego kranu. Przecież jeśli jej zabraknie, zabraknie i nas!!!

     Zespół Szkoły Promującej Zdrowie

     TYDZIEŃ WARZYW I OWOCÓW

      

     W ramach programu „Szkoły Promującej Zdrowie” w dniach 21.01-25.01.2019r. w Szkole odbył  się  Tydzień owoców i warzyw pod hasłem:

     „Jedz owoce i warzywa zima a choroby Cię ominą”

     Akcja ta, została zaplanowana w celu przypomnienia uczniom, że warzywa i owoce dostarczają składników odżywczych niezbędnych dla zdrowia i prawidłowego funkcjonowania organizmu. Jedzenie warzyw i owoców zapewnia liczne korzyści zdrowotne  u dzieci.  Jedzenie produktów z tej grupy w ramach zbilansowanej zdrowej diety zmniejsza ryzyko występowania chorób.

                Cała społeczność szkolna aktywnie włączyła się  w organizację tego wydarzenia.

     Uczniowie klas 0-8 codziennie przychodzili kolorowo ubrani  i przynosili na drugie śniadanie  owoce i warzywa.

                 W klasach 0-3 odbyły się pogadanki i prelekcje na temat wartości odżywczych warzyw  i owoców. Czwartek dla uczniów tych klas był dniem  degustacji potraw z owoców  i warzyw. Dzieci przygotowały sałatki, soki z owoców i warzyw, które wspólnie spożywały. Miały również okazję spróbować ciast  z owocami lub z  warzyw przygotowanych przez rodziców.

                  Uczniowie klas 4-8 każdego dnia przyklejali kolorowe karteczki na przygotowaną dekorację na korytarzu  na II piętrze. Przyklejona karteczka była wyrazem poparcia i udziału danego ucznia w szkolnej akcji.

     To był tydzień  pełen pozytywnych wrażeń i doznań.

     Galeria

                                                                                         Zespól Szkoły Promującej Zdrowie.

      

        

     Galeria

      

     KLASY IV-VIII

     Dnia 8 listopada w naszej szkole obchodziliśmy  Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Picia (wody – jako niezbędnego elementu zdrowia).
     Jak co roku, cała społeczność szkolna aktywnie włączyła się  w organizację tego wydarzenia.
     Uczniowie i nauczyciele w tym dniu ubrani byli w kolorze wody, czyli w różnych odcieniach koloru  niebieskiego.
     Na lekcjach  informatyki  w klasach 4 – 8, uczniowie zapoznali się z zagadnieniami:
     - picia wody jako niezbędnego elementu zdrowia;
     - zawartość wody w organizmie; 
     - czy spożywanie wody ma wpływ na wyniki w nauce i dobre samopoczucie?
     Uczniowie wszystkich  klas przygotowali plakaty na temat pożytków płynących z picia wody niegazowanej oraz plakaty prezentujące szkodliwy  wpływ na zdrowie jakie wywiera  picie słodkich, gazowanych, kolorowych napojów.
     Sklepik szkolny  „82 SMAKI”, w tym dniu sprzedawał do picia tylko wodę niegazowaną. Na korytarzach pierwszego i drugiego piętra uczniowie zostali  poczęstowani  jabłkami zamówionymi specjalnie na ten dzień w ramach realizacji programu Owoce i warzywa w szkole. Dla zapewnienia porządku przy skrzynkach z jabłkami dyżur pełnili wybrani uczniowie z klasy 4i.

     Na korytarzu 2 piętra  klasa 6d zorganizowała stoisko ze świeżo  wyciskanymi sokami bez dodatku cukru. Mogliśmy również zjeść m.in.: sałatki, musy, szaszłyki owocowe, ciasta marchewkowe, szarlotkę, muffinki i wiele innych smakołyków przygotowanych na ten dzień przez uczniów i rodziców klasy 6d.  Na parterze w holu szkoły, Firma SZWAJCARKA również włączyła się w te obchody i przygotowała dla społeczności szkolnej poczęstunek złożony z warzyw i owoców. To był dzień pełen pozytywnych wrażeń oraz doznań dla naszych podniebień i kubków smakowych.  

      

     Małgorzata Jarzębska

     z zespołem SzPZ

     KLASY I -III

      

     Apel promujący zdrowy tryb życia.

             22.11.2018r w Szkole Podstawowej nr 82 odbył się apel o zdrowiu. Uczniowie klas 0, 2a oraz 3a przygotowali dla swoich rówieśników przestawienie pt.„  Szanuj zdrowie jak je masz, bo o różne bzdury dbasz”.

               W przedstawionych inscenizacjach i piosenkach uczniowie naszej szkoły przypominali wszystkim o właściwym odżywianiu się, dbałości o higienę osobistą. Na koniec przedstawienia wszyscy wspólnie wykonaliśmy taniec Makarena bo jak wszystkim wiadomo od dawna ruch to zdrowie.

     Galeria

     Organizatorzy: 
     Barbara Dobrowolska
     Aleksandra Osińska

      

      

      

     Dnia  08.11.2018r. w naszej Szkole obchodzony był Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania. W tym roku akcja skupiona była szczególnie  wokół tematu wody, jako niezbędnego elementu zdrowia.

     Na ten dzień każda klasa pod opieką wychowawców przygotowała plakat.

     Klasy 0, 1 - przygotowały plakaty z hasłem zachęcającym do picia wody.
     Klasy 2 - plakat z hasłem o szkodliwym  wpływie  picia słodkich gazowanych, kolorowych napojów dla zdrowia.
     Klasy 3 - przygotowały plakaty o szkodliwości picia napojów energetycznych przez dzieci.

     Żeby podkreślić i bardziej zaakcentować temat przewodni uczniowie  przyszli do szkoły ubrani na niebiesko i przynieśli ze sobą wodę do picia.

     Na ten dzień przygotowana została dla uczniów prezentacja multimedialna, która pokazała dzieciom, jaki wpływ na  zdrowie ma picie wody,  dlaczego nie warto pić napojów kolorowych i gazowanych. Na  terenie  szkoły zawisła również gazetka prezentująca m.in. zawartość cukru w poszczególnych napojach słodkich. Do obchodów Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania przyłączyła się również  „Szwajcarka”. Pracownicy przygotowali stoisko z warzywami  i owocami, którymi  dzieci mogły się poczęstować.

     Koordynator zespołu 0-III

     Aneta Sołtysiak

      

     opiekunowie tablicy 

     Szkoły Promującej Zdrowie

     Marzenna Przechowska- Raczmańska

     Teresa Janiaczyk

      

      

               

      

     DZIEN_DOBREGO_JEDZENIA_I_PICIA.pptx

     W dniu 15 października przypadał Światowy Dzień Mycia Rąk.
     Święto obchodzone corocznie 15 października, ustanowione przez UNICEF w 2008 roku, 
     jako akcja edukacyjna, której celem jest globalna edukacja na temat mycia rąk.

     Tego  dnia dzieci odbyły krótkie pogadanki  na temat  zarazków i bakterii. Dowiedziały się, jak ważne jest mycie rąk,  kiedy należy myć ręce, czym i w jaki sposób. Dzięki ilustracjom  umieszczonym w łazienkach dzieci  poznały poszczególne etapy mycia rąk. Następnie mogły tą wiedzę wykorzystać w praktyce. Światowy Dzień Mycia rąk dostarczył nam wielu wrażeń oraz pokazał, że pewne umiejętności i nawyki należy kształtować już od najmłodszych lat.

     Galeria

     Aneta Sołtysiak

      

      

      

                   opiekunowie tablicy 

     Szkoły Promującej Zdrowie

     Marzenna Przechowska- Raczmańska

     Teresa Janiaczyk

      

  • Kontakty

   • ul. Górczewska 201 01-459 Warszawa
   • Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 82 im. Jana Pawła II
   • sp82@edu.um.warszawa.pl
   • (22) 6641098
   • iod.bemowo@edukompetencje.pl
   • Dorota Nowak (22) 6640699 wew.1 885853412 (numer funkcjonuje w godzinach pracy) Godziny pracy: poniedziałek, czwartek, piątek: 8.00- 16.00 wtorek: 9.00- 17.00 środa- dzień bez interesanta
   • Anna Żakiewicz: (22) 6641098 wew. 218 Specjalista do spraw kadr: Małgorzata Struzik (22) 6640699 wew. 4
  • Logowanie