• „Mała Olimpiada Matematyczna” dla klas 3

• 23.10.2016 19:27
        • Miło nam poinformować, że Wiktor Biały uczeń kl.3f  (wych. Jolanta Trych) zajął
          I miejsce w warszawskim konkursie matematycznym „Mała Olimpiada Matematyczna” pod patronatem Burmistrza Dzielnicy Żoliborz.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Bożena Kuruś

Jolanta Trych

• Wyniki Konkursu Kangur Matematyczny 2016

• 23.10.2016 19:23
        • 17 marca 2016 r. odbył się Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny".
          Zawody miały charakter jednorazowego testu i były to zadania o różnym stopniu trudności.
          Wśród uczniów naszej szkoły zostało wyróżnionych 24 uczniów.
          Wyróżnieni uczniowie to:

Jan Borsuk kl. 6b wyróżnienie
          Gabriela Jastrzębska kl. 6b wyróżnienie
          Franciszek Fabisiak kl. 6a wyróżnienie

Wielkie gratulacje i wyrazy uznania składa
          Zespół nauczycieli matematyki
        • SZKOLNA DRUŻYNA DI - MEDALIŚCI Z USA

• 23.10.2016 19:17
        • W dniach 23 maja - 2 czerwca siedem dziewczynek ze szkolnej drużyny kreatywności Destination Imagination pod opieką trenerki p. Joanny Chochlewicz udały się do Stanów Zjednoczonych na Światowe Finały Olimpiady Kreatywności. Olimpiada odbyła się w Knoxville w stanie Tenneesee.

Do wyjazdu na światowy finał uprawniała  je wygrana w krajowej Olimpiadzie Destination Imagination, do których dziewczynki z klasy Vc przygotowywały p. Ewelina Baran i p. Joanna Chochlewicz. Do USA wyjechały jeszcze pod opieką trenerki innej szkolnej drużyny- p. Ilony Jodzis.

Szkolna drużyna o wdzięcznej i smakowicie brzmiącej nazwie PIZZA (Pomysłowy Inteligentny Zabawny Zespół Artystek) w przeciągu półtorej miesiąca przetłumaczyła swoje przedstawienie na język angielski. Dzięki ogromnemu wsparciu darczyńców i zaangażowaniu Rodziców, udało się pozyskać środki na wyjazd do USA.

Droga była długa i trudna, ale finał naszej podróży okazał się zaskakująco pomyślny. Asia Kuczyńska, Jagoda Maciejewska, Małgosia Miłaszewicz, Kasia Sagan, Julia Styś, Ania Tomaszewska i Kamila Wieczorek okazały się mistrzyniami w swoim fachu! Zdobyły złoty medal w cząstkowej konkurencji - tzw. Wyzwaniu na już, które było jednym z dwóch elementów składających się na punktację całościową. Na 100 możliwych punktów dziewczynki zdobyły prawie 96. Znalazły się na pierwszym miejscu w swoim poziomie wiekowym, a za nimi uplasowała się reszta świata - 75 drużyn! W tej konkurencji członkinie drużyny musiały wykazać się: porozumieniem, współpracą, efektywnym zagospodarowaniem czasu, umiejętnością myślenia technicznego i kreatywnością w tworzeniu i działaniu. Ich zadaniem było zbudowanie z dostępnych materiałów labiryntu i przetoczenie przez niego kulek. A wszystko w czasie tylko 5 minut! To nie lada wyczyn!

Gratulujemy złotym medalistkom! Zachęcamy do wglądu w nasz drużynowy profil na Facebooku, gdzie wszyscy zainteresowani znajdą: szczegółową relację z wyjazdu do USA, zbierania funduszy, atrakcji, które czekały dziewczynki na miejscu, podziękowania dla darczyńców oraz wiele ciekawych filmików.

Jeszcze raz składamy wielkie podziękowania i ukłon w stronę Rodziców dziewczynek, którzy wykazali się wielkim zaangażowaniem i wielogodzinną pracą na rzecz urzeczywistnienia marzeń - prawdziwego "American dream" swoich córek! Szkolnej społeczności - Uczniom, Rodzicom, Nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły, którzy przyczynili się do zebrania funduszy na wyjazd również bardzo dziękujemy! Ogrom wdzięczności również składamy na ręce Pana Burmistrza - Marka Lipińskiego, który kupił dziewczynkom bilety, Fundacji PZU, która wsparła nasze przedsięwzięcie oraz wielu innym darczyńcom!

Joanna Chochlewicz