• KOCH MIR WAS II-  WYNIKI KONKURSU

• 22.12.2021 14:40
        • Z wielką  radością  przekazuję  wyniki ogólnopolskiego  konkursu  kulinarnego  Instytutu  Goethego.

Uczennica naszej szkoły  Maja Galska z klasy 5E zajęła  3 miejsce w konkursie "Koch mir was 2"- ogólnopolskim konkursie  kulinarnym organizowanym  przez Instytut Goethego w kategorii  wiekowej  10-14 lat.

W tegorocznej  edycji zainteresowanie było ogromne  i przesłano  bardzo dużo prac konkursowych, tym bardziej  cieszymy się z sukcesu.

Link do strony konkursowej wraz z tabelą wyników konkursu:

Gratulacje!

Nauczyciel koordynujący

Paulina Repka

• Der Nikolaustag

• 22.12.2021 14:50
        • Uczniowie klasy dwujęzycznej 8g oraz klas 5 innowacji pedagogicznej niemieckiej brali udział w warsztatach muzycznych organizowanych przez goszczącą w naszej szkole p. Praktykantkę  Leandrę Pfeffer z Niemiec. Przy akompaniamencie pianina oraz gitary uczniowie poznali oraz wspólnie zaśpiewali najpopularniejsze utwory o tematyce Bożonarodzeniowej.
          Nauczyciel prowadzący
          Paulina Repka
        • Świąteczny projekt eTwinning klasy dwujęzycznej 8e

• 17.12.2021 15:45
        • Kliknij galerię

W ramach międzynarodowego projektu eTwinning uczniowie kl.8e przygotowali pocztówki swiateczne z zyczeniami bożonarodzeniowymi w języku angielskim. Opisali również tradycje i zwyczaje związane z Bożym Narodzeniem w Polsce. Pocztówki zostały wysłane do dwóch szkół w Hiszpanii i na Słowacji.
          W tym tygodniu otrzymaliśmy piękne karty świąteczne od uczniów z tych właśnie krajów.
          Wesołych Świąt! Merry Christmas!
          Urszula Głodowska
        • „Märchenstunde”

• 01.12.2021 06:42

• Uczniowie klasy dwujęzycznej niemieckiej przenieśli się podczas lekcji do świata baśni dzięki propozycji Instytutu Goethego pt. „Märchenstunde”. Podczas lekcji obejrzeli bajkę „Rapunzel” (link do filmu https://youtu.be/fYVESFbstAo ), a następnie pracowali z tekstem. Podczas pracy w grupach tworzyli słowniczki z nowym słownictwem oraz ćwiczyli nowe zagadnienie gramatyczne.  Lekcja była ciekawa i uczniowie chętnie wykonywali zadania.

Paulina Repka

• ul. Górczewska 201 01-459 Warszawa
      • Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 82 im. Jana Pawła II
      • sp82@edu.um.warszawa.pl