• CHRISTMAS CARDS

• 08.01.2024 15:15
        • Klasa 7f wzięła udział w ramach projektu wymiany kartek świątecznych. Uczniowie przygotowali piękne kartki świąteczne, które zostały wysłane do małego miasteczka na wschodzie Hiszpanii -Montblanc.

• NATURE AND OUR CITIES

• 08.01.2024 15:11
        •
          W roku 2023/2024 tematem przewodnim programu Global Scholars jest NATURE AND OUR CITIES. W rozdziale drugim, uczniowie dowiedzieli się jaka rolę ogrywa natura w naszym życiu. Uczniowie obserwowali faunę oraz florę w ich otoczeniu. Swoimi obserwacjami dzielili się na platformie e-learningowej z uczniami z innych krajów.  Jako podsumowanie swoich obserwacji uczniowie klasy 7f sporządzili projekty na temat zielonych miejsc w naszym mieście.
        • Program edukacyjny

• 07.12.2023 14:42
        •
          To już kolejny rok, w którym nasz szkoła bierze udział w międzynarodowym e-learningowym programie edukacyjnym- GLOBAL SCHOLARS. Jest to innowacyjny programem edukacyjny promujący komunikację i globalną świadomość. Tematem przewodnim w tym roku jest Natura. Uczniowie klasy 7f będą realizować rożnego rodzaju projekty oraz prezentacje a także dzielić się tym z uczniami z innych krajów.

• "The World of Water”

• 08.05.2023 08:00
        •

Tegoroczna edycja programu dotyczy tematu "The World of Water” ("Świat wody"). Uczniowie będą się skupiać na dostępie do wody w naszych miastach, o jej znaczeniu dla ekonomii, transportu, zdrowia i kultury oraz o zmianach klimatycznych.

Jednym z projektów w ramach tegorocznej edycji programu było przeprowadzenie ankiety na temat zanieczyszczenia wody, jak należy dbać o nasze środowisko oraz przedstawienie swoich wniosków w postaci infografiki. Uczniowie byli bardzo zaangażowani, ankieta została przeprowadzona wśród społeczności szkolnej. Zarówno uczniowie jak i nauczyciele chętnie wzięli udział w ankiecie.

Paulina Hacia, Anna Day

• „Droga do Hiszpanii”

• 21.03.2023 10:09

„Droga do Hiszpanii”
          W tym semestrze w naszej szkole po raz pierwszy odbędzie się wyjazd do Hiszpanii związany z programem Erasmus+. Na Półwysep Iberyjski poleci kilkunastu uczniów
          z dwujęzycznej klasy 8A. Czym jest ten projekt i kto będzie mógł wziąć w nim udział?

Historia programu Erasmus
          Erasmus+ to program wymiany uczniów, który powstał w 1987 r. Projekt od samego początku cieszył się ogromnym zainteresowaniem wielu szkół, gdyż już w pierwszej edycji wzięło w nim udział 3200 uczniów z 11 europejskich państw. Przez kolejne trzy dekady program nieustannie się rozwijał i łącznie miał ok. 10 mln uczestników. Erasmus+  jest również silnie powiązany z rynkiem pracy, bo jak pokazują statystyki, co trzecia osoba, która wzięła w nim udział, już rok po zakończeniu studiów znajduje pracę w zagranicznym przedsiębiorstwie. Co więcej, według zgromadzonych danych ponad 96% członków programu Erasmus+ jest z niego zadowolona.
          Cele programu Erasmus+
          Głównym założeniem projektu Erasmus+ jest pomoc uczniom w nauce nowych języków oraz w posługiwaniu się nimi w życiu codziennym. Poza tym program pozwala uczestnikom na poznanie nowych kultur i znacznie ułatwia zaznajomienie się z nimi. Erasmus śpieszy także
          z pomocą w usunięciu barier pomiędzy państwami wielokulturowej Europy.
          Co również istotne, projekt chce edukować w bardzo ważnych współcześnie kwestiach takich jak m.in. dbanie o środowisko i zmiany klimatyczne.

Przygotowania klasy do programu Erasmus+
          Niestety do Hiszpanii nie mogą polecieć wszyscy uczniowie klasy 8A. Z tego powodu został stworzony proces rekrutacji, w którym zawarte są zadania. Jedno z nich jest realizowane już od 7 klasy, a mianowicie chodzi o eTwinning z partnerską szkołą znajdującą się w Hiszpanii. Przez ostatnie półtora roku grupa tworzyła wszelkiego rodzaju prezentacje oraz filmy.
          Do wykonania był m.in. plakat na temat Erasmusa w języku angielskim.
          Większość uczniów robiła go z wyraźnym uśmiechem na twarzy, skrupulatnie dopinając swoją pracę na ostatni guzik. Innym zadaniem było stworzenie filmu na wybrany przez siebie temat również po angielsku. Komisja sprawdzała w nim naszą poprawność językową, ale też innowacyjność i kreatywność prezentacji. Wiele osób bardzo się do tego przyłożyło, nie ukrywając swojej chęci poznania i zobaczenia Hiszpanii.

Ogromne gratulacje dla wszytkach uczniów z klasy 8a zaangażowanych w przygotowania do wyjazdu w ramach projektu Erasmus+.  Poniżej kilka plakatów przygotowanych przez uczniów.

Paulina Hacia, Magdalena Bigos