• Innowacyjny projekt wspierający czytelnictwo  w języku angielskim wśród dzieci

    w wieku 10 -13 lat.

    Projekt został przygotowany przez Oxford University Press Polska z myślą o wsparciu polskiej szkoły w działaniach promujących czytelnictwo wśród dzieci. Ideą jest zachęcenie do czytania i wyrobienie nawyku czytania poprzez dobór lektur o odpowiedniej tematyce i na odpowiednim poziomie trudności. Rozwijanie kompetecji językowych i czytelniczych to kluczowe umiejętności XXI wieku.

    Dzięki wsparciu Rady Rodziców Szkoły Podstawowej nr 82 został zakupiony zestaw
    70 lektur w języku angielskim w celu rozwijania czytelnictwa wśród dzieci zgodnie z założeniami  Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na lata 2016-2020.

    Biblioteczka READ ON została otwarta przez uczniów klasy 6F i 6D. Uczniowie będą czytać wybrane pozycje i opracowywać je według wskazanych zadań i kryteriów.

     Magdalena Bigos

     

     

    *************************************************************************************************

    Uczniowie realizując projekt czytali wiele pozycji z biblioteczki University Press READ ON, dodatkowo wykonywali prace pisemne – krótkie opowiadania, quizowe pytania i odpowiedzi,  a także prace plastyczne do przeczytanych książek. Wszystkie realizacje można zobaczyć na tablicy w sali 313.

     

    W czasie lekcji uczniowie czytali wybrane przez siebie książki i  prezentowali je swoim  kolegom i koleżankom.                            

    Grupa klasy 6F przystąpiła do ogólnopolskiego konkursu – „This is your must-read”, polegajacego na zaprezentowaniu wybranej książki z biblioteczki READ ON. Z dwóch możliwych kategorii została przez nas wybrana kategoria „Book trailer”, gdzie zadaniem było zareklamować jedną książkę przez nakręcenie krótkiego filmiku-reklamy

    Czekamy na wyniki konkursu

    Wszyscy włączali się w projekt z zaangażowaniem i z ciekawością czytali różne książki. Uczniowie wymieniali się swoimi spostrzeżeniami i opiniami o przeczytanych pozycjach. Wzajemnie rekomendowali sobie swoje ulubione książki. Głosząc słowa:


  • Kontakty

   • ul. Górczewska 201 01-459 Warszawa
   • Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 82 im. Jana Pawła II
   • sp82@edu.um.warszawa.pl
   • (22) 6641098
   • iod.bemowo@edukompetencje.pl
   • Dorota Nowak (22) 6640699 wew.1 885853412 (numer funkcjonuje w godzinach pracy) Godziny pracy: poniedziałek, czwartek, piątek: 8.00- 16.00 wtorek: 9.00- 17.00 środa- dzień bez interesanta
   • Anna Żakiewicz: (22) 6641098 wew. 218 Specjalista do spraw kadr: Małgorzata Struzik (22) 6640699 wew. 4
  • Logowanie