Nauczanie dwujęzyczne

Klasy dwujęzyczne, w których wybrane przedmioty nauczane są w języku angielskim.

Nauka języka angielskiego obejmuje 5 godzin tygodniowo.

Realizacja podstawy programowej  odbywa się na poziomie rozszerzonym.

Przedmioty nauczane w języku angielskim to: matematyka, geografia, wychowanie fizyczne, biologia, chemia i plastyka.

Uczniowie z klas dwujęzycznych „angielskich” biorą udział w międzynarodowym projekcie Global Scholars, w trakcie którego uczniowie mogą nawiązać kontakt z rówieśnikami z różnych miejsc świata i wymieniać z nimi swoje poglądy/perspektywy na dany temat.

Klasy dwujęzyczne, w których wybrane przedmioty nauczane są w języku niemieckim.

Nauka języka niemieckiego obejmuje 5 godzin tygodniowo.

Realizacja podstawy programowej  odbywa się na poziomie rozszerzonym.

Przedmioty nauczane w języku niemieckim to: matematyka, wychowanie fizyczne.

Uczniowie z klas dwujęzycznych „niemieckich” biorą udział w szkolnych projektach, zajęciach kulturoznawczych. Poprzez aktywny udział w konwersacjach i pracach grupowych przygotowują się do egzaminu DSD I.

Barbara Makowska- Opala

dyrektor szkoły

• ul. Górczewska 201 01-459 Warszawa
      • Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 82 im. Jana Pawła II