• Paczka z SP82

• 21.12.2021 19:25
        • Wzorem ubiegłorocznej Akcji Paczka z SP82, Szkolne Koło Wolontariatu we współpracy z pedagog szkolną, wychowawcami klas 1-8 oraz Rodzicami, wspólnie przeprowadziliśmy akcję pomocy Rodzinom z naszej szkoły. Udało się zebrać dedykowane czterem rodzinom paczki. Akcja trwała do 17.12. 2021r. Otrzymaliśmy bardzo dużo prezentów i słów wpierających dla rodzin w potrzebie. To bardzo piękne gesty jednoczące wspólnotę, którą jest społeczność szkoły.  W imieniu Rodzin z całego ser dziękujemy wszystkim darczyńcom i tym, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do sprawienia radości ludziom w potrzebie. „Gdy się Chrystus rodzi, i na świat przychodzi (…)” cieszy to, że potrafimy być blisko siebie, okazując sobie życzliwość i zrozumienie.

Agnieszka Przybyszewska

Opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu

• Światowy Dzień Wolontariusza

• 21.12.2021 19:22

• Wolontariusze Szkolnego Koła Wolontariatu z wielką radością i entuzjazmem przeprowadzili Światowy Dzień Wolontariusza, który w SP 82 odbył się 3.12.2021r.. Na korytarzach szkolnych zaroiło się od ubranych w żółte koszulki wolontariuszy, którzy prowadzili gry i zabawy dla młodszych kolegów. Najwięcej radości sprawiło wszystkim uruchomienie szkolnego radiowęzła (po raz pierwszy), z którego popłynęły dźwięki tańców integracyjnych: Belgijka, Yerusalema czy taniec kowbojski. Na dwóch długich przerwach wolontariusze tańczyli, włączając, zachęcając i ucząc tych tańców uczniów klas młodszych i wszystkich, którzy chcieli przyłączyć się do zabawy. W tak radosnej atmosferze dzień wolontariusza stał się niezapomnianym wydarzeniem dla całej społeczności szkolnej.

Agnieszka Przybyszewska

Opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu

• Akcja charytatywna

• 16.09.2021 10:32
        • Szanowni Państwo,
          nasza szkoła jest miejscem, w którym pomoc innym jest sprawą oczywistą. Dlatego chcielibyśmy włączyć się w akcję Uniwersytetu Warszawskiego związaną z pomocą dla uchodźców - kobiet z Afganistanu.
          Przy wejściu do szkoły od 7.09 br. zostanie wystawiony kosz, do którego można będzie wkładać potrzebne artykuły higieniczne - do 10 września 2021r.

Szczegóły w załączniku:

Lista potrzeb

Serdecznie zachęcamy

Szkolne Koło Wolontariatu

• ul. Górczewska 201 01-459 Warszawa
      • Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 82 im. Jana Pawła II
      • sp82@edu.um.warszawa.pl
      • (22) 6641098
      • iod.bemowo@edukompetencje.pl
      • Dorota Nowak (22) 6640699 wew.1 885853412 (numer funkcjonuje w godzinach pracy) Godziny pracy: poniedziałek, czwartek, piątek: 8.00- 16.00 wtorek: 9.00- 17.00 środa- dzień bez interesanta
      • Anna Żakiewicz: (22) 6641098 wew. 218 Specjalista do spraw kadr: Małgorzata Struzik (22) 6640699 wew. 4