• Koncert charytatywny pt.: „Kobieta Zmienną Jest”

• 03.03.2019 20:31
        • W dniu 1.marca br. w sali widowiskowej Naszej Szkoły odbył się Koncert charytatywny pt.: „Kobieta Zmienną Jest” zorganizowany przez Szkolne Koło Wolontariatu. Impreza w całości poświęcona kobietom: tym dużym Matkom-Polkom oraz  tym małym – ich córkom. Na scenie można było zobaczyć występy nauczycieli, uczniów, rodziców oraz absolwentów. Publiczność - dopisała! Dla części osób zabrakło nawet miejsc siedzących!  Artyści ze sceny bawili nas profesjonalnie wykonanymi piosenkami, talentem aktorskim oraz popisami tanecznymi. Niezwykłą atmosferę gwarantowały piosenki „Babę zesłał Pan”, „Damą być”, „Z Tobą chcę oglądać świat”, „Pogoda ducha”, „Jaśmin”, „Brunetki, blondynki” czy „Dziewczyny bądźcie dla nas dobre na wiosnę”. Wspaniale wypadły też grupy taneczne dzieci wykonujące układy do „Jeziora łabędziego” czy też do „Walentyna twist”. Niezwykły nastrój imprezy dopełniły zdjęcia kobiet zmieniające się w tle sceny oraz cytaty Jana Pawła II. Po każdym występnie wybuchały gromkie brawa. Szkolne Koło Wolontariatu pragnie podziękować wszystkim osobom, które zakupiły cegiełkę. Koncert zorganizowano, by wesprzeć jednego z naszych uczniów oraz panią Bożenkę – podopieczną SKW. W związku ze zbliżającym się Dniem Kobiet życzymy wszystkim paniom wielu słonecznych dni. Pamiętajcie, że jesteście niezwykłe i cudowne!
          Kamila Zimińska

• 09.01.2019 21:42
        • Zespół ds. wolontariatu i działań charytatywnych serdecznie dziękuje wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji pomocowych: „Szlachetna Paczka”, pomoc dla Ukrainy (obwody Doniecka i Ługańska) pogrążonej w wojnie - Fundacja "Budujmy Lepszy Świat w Ciągu Najbliższych Lat", oraz wsparcie dla niepełnosprawnej, niewidomej pani Bożeny. Dzięki Państwa zaangażowaniu, chęci pomocy zebraliśmy bardzo wiele rzeczy, którymi obdarowaliśmy potrzebujących.

Za naszym pośrednictwem podziękowanie składa także w/wspomniana Fundacja „Budujmy Lepszy Świat w Ciągu Najbliższych lat”, która zabrała z naszej szkoły ogromną ilość rzeczy przyniesionych przez Państwa na pomoc dla Ukrainy.

Agnieszka Przybyszewska

Koordynator zespołu ds. wolontariatu i działań charytatywnych

• SZKOLNE KOŁO WOLONTARIATU W AKCJI – „SZLACHETNA PACZKA”

• 15.12.2018 17:41
        • „Szlachetna paczka” to inicjatywa przeprowadzana w naszej szkole od kilku lat. Szkolne Koło Wolontariatu włącza się do tej akcji z wielkim zaangażowaniem. Nie inaczej było w tym roku. 7.12 o godz. 16:30 do pomocy przy segregacji darów i przygotowywaniu paczek zgłosiło się ponad 20 wolontariuszy. Dzięki ich pracy udało się bardzo sprawnie przygotować prezenty dla rodziny ze Szlachetnej Paczki jak również dla samotnej i niewidomej pani Bożeny.

Koordynator SKW

• „PRZERWA Z WOLONTARIUSZEM”

• 15.12.2018 17:47
        • W związku z Międzynarodowym Dniem Wolontariusza 5.12.2018 r. uczniowie ze Szkolnego Koła Wolontariatu zainicjowali cotygodniowe zabawy z  młodszymi kolegami na przerwach obiadowych nazwane „Przerwa z wolontariuszem”. Wolontariusze ubrani w wyróżniające ich żółte koszulki pojawili się na parterze i pierwszym piętrze starej części szkoły zachęcając młodszych kolegów do zabaw. Spotkało się to z wielkim zainteresowaniem i wręcz zachwytem dzieci, które z wielką radością przyłączały się do zaproponowanej zabawy. Akcja będzie powtarzała się w każdy czwartek na dwóch przerwach obiadowych.

Koordynator SKW

• Światowy Dzień Wolontariusza

• 15.12.2018 17:41
        • W dniu 5 grudnia obchodziliśmy Światowy Dzień Wolontariusza. Na korytarzach zaroiło się od żółtych podkoszulek, które to właśnie noszą wolontariusze Naszej Szkoły.

Z tej okazji odbył się niezwykły apel pt.: „Być dla kogoś – Dzień Wolontariusza”, który w sposób niebanalny i nawiązujący do obecnie panującego „życia w biegu” pozwolił uzmysłowić sobie, co tracimy i czego nie zauważamy oraz, że wystarczą drobne gesty czy zwykła rozmowa, aby zmienić czyjeś życie. Apel obfitował w pięknie odśpiewane piosenki, taniec z pogranicza baletu oraz niezwykłe zdjęcia wyświetlane w tle. Dowiedzieliśmy się także, dlaczego warto zostać wolontariuszem. Wolontariuszki z Naszej Szkoły opowiadały, na czym polega ich udział w wolontariacie, np. pomagają w świetlicy odrabiać młodszym koleżankom i kolegom lekcje. Odbyło się także uroczyste wręczenie nagród w związku z konkursem Pomaganie jest super!.