• DZIEŃ WOLONTARIUSZA 2019

• 23.12.2019 00:00
        • W tym roku był on rozpisany na kilka dni działań SKW.

4 grudnia Wolontariusze pod opieką pani Mileny Chendoszko udali się na obchody Dzielnicowe, które odbywały się w DPS przy ul. Rozłogi 10.

5 grudnia nasi podopieczni ze Szkolnego Koła Wolontariatu zorganizowali dla młodszych kolegów z klas pierwszych wiele interesujących wydarzeń szkolnych a wśród nich: podchody po zakamarkach szkoły, kalambury, zabawy z chustą animacyjną. Od zeszłego roku w szkole dużym zainteresowaniem młodszych uczniów cieszą się spotkania z wolontariuszami w trakcie przerw, gdzie trwa nieodmiennie wesoła zabawa.

Wreszcie 6 grudnia przygotowaliśmy apel pt.: „Święty Mikołaj- najlepszy wolontariusz”, przygotowany przez klasę 6e pod opieką pani Elwiry Bocian, który pozwolił uzmysłowić że każdy z nas może zostać wolontariuszem, gdy ma otwarte serce na potrzeby innych ludzi. Apel obfitował w pięknie odśpiewane przez uczniów piosenki, oraz niezwykłe na zdjęcia wyświetlane w tle. Dowiedzieliśmy się także, dlaczego warto zostać wolontariuszem. Odbyło się także uroczyste wręczenie nagród w związku z konkursem „Kto na ochotnika?”.

Apel obejrzało wielu uczniów, a jego owocem były zgłoszenia do Szkolnego Koła Wolontariatu”.

Pamiętajmy: POMAGANIE JEST SUPER!

Opiekun Wolontariatu

• WOLONTARIUSZE SP82 NA SPARTAKIADZIE W OWIRON

• 22.12.2019 13:29
        • 7 czerwca 2019 kilkoro naszych wolontariuszy brało udział w Spartakiadzie sportowej w Ośrodku Pomocy Społecznej OWIRON przy ul. Rozłogi 10. Impreza odbywała się pod patronatem Burmistrza Dzielnicy Bemowo i zgromadziła podopiecznych kilku ośrodków wspierających osoby z niepełnosprawnością intelektualną. Zadaniem naszych uczniów była pomoc osobom niepełnosprawnym w czasie, gdy brali udział w zawodach. Otrzymali do opieki stanowisko z piłkarzykami, które cieszyło się ogromnym zainteresowaniem wychowanków Ośrodka. Wolontariusze przynosili także wodę dla zawodników. Zostaliśmy również nagrodzeni za udział w imprezie medalami, które wręczał pan Wiceburmistrz Mariusz Wajszczak.

Dziękuję wolontariuszom za ogromne zaangażowanie i odpowiedzialność a  organizatorom za niezwykłe przeżycia na Spartakiadzie i w Ośrodku.

Koordynator i opiekun wolontariatu

• Ośmiu wspaniałych

• 22.12.2019 13:01
        • 21 maja 2019 r. siedmioro naszych wolontariuszy wzięło udział w Gali XXVI Stołecznej Edycji Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu wspaniałych”, który odbywał się w Teatrze Komedia w Warszawie. Galę koncertową poprzedziły eliminacje, w których nasi wolontariusze zaprezentowali przed komisją swoje zaangażowanie społeczne. Efektem tych prezentacji było wyłonienie laureatów w kategorii „Ósemki”.

Laureatką tego konkursu została uczennica naszej szkoły z klasy 8d – Gabriela Żurawik, która jest dobrze znana uczniom SP82 z racji jej wokalnego udziału w koncertach charytatywnych, Festiwalu Piosenki Patriotycznej, czy z innych wydarzeń artystycznych. Gabrysia pomaga w świetlicy szkolnej, jest osobą odpowiedzialną i zaangażowaną w wiele wydarzeń w szkole i poza nią.  Sama mówi o sobie: „Kocham życie i zamierzam czerpać z niego garściami, ale nie zapominam o tych, co mają mniej ode mnie lub los się do nich nie uśmiechnął, a niczym sobie na to nie zasłużyli”.

Koncert galowy, był dużym przeżyciem dla wolontariuszy zgromadzonych w Teatrze – mogli zobaczyć podobnych sobie młodych ludzi, pozytywnie myślących, którzy chcą pomagać innym, otwierają serca dla bliźnich i mogą być przykładem dla rówieśników.

Garść przesłań dla wolontariuszy oraz założenia na przyszłe lata przedstawiła Prezes Fundacji „Świat na tak” pani Joanna Fabisiak a część artystyczną uświetnił Teatr Improwizacji Ab Ovo.

Koordynator wolonatariatu