• Wyniki sprawdzianu po klasie VI

• 23.10.2016 20:29
        • Szanowni Państwo,
          z przyjemnością informuję, że w ostatnich dniach Okręgowa Komisja Egzaminacyjne opublikowała wyniki sprawdzianu po klasie VI dla wszystkich szkół województwa mazowieckiego.
          Uczniowie naszej szkoły osiągnęli wyniki, które plasują naszą placówkę na I miejscu w Dzielnicy Bemowo oraz jednym z najwyższych miejsc w m. st. Warszawa wśród publicznych placówek oświatowych. Z dumą stwierdzam, że kolejny rok z rzędu wyniki sprawdzianu po klasie VI naszych uczniów mieszczą się w 9 najwyższym staninie.
          To ogromny sukces naszych uczniów oraz Państwa: rodziców, nauczycieli, wychowawców i specjalistów szkoły. Nasza rzetelna praca, zaangażowanie, współpraca i konsekwencja na każdym etapie rozwoju uczniów przyniosła zamierzone efekty.
          Cieszę się, że wspólnie osiągamy sukcesy, których miarą są osiągnięcia edukacyjne i wychowawcze naszych uczniów.

Barbara Makowska – Opala

Średnie wyniki Sprawdzianu po klasie VI
          w roku szkolnym 2015/2016
          Część pierwsza Część druga - języki obce
          język polski i matematyka język angielski
          ogółem średni wynik
           dla części 1
           [%]
          język polski średni wynik [%] matematyka średni wynik [%]
          średni wynik
           [%]
          nr 82 im. Jana Pawła II
          78,5 81,7 74,8 90,2
          Dzielnica Bemowo 74,0 79,5 68,0 87,0
          Miasto Stołeczne Warszawa 74,4 79,2 69,1 85,3
          Województwo Mazowieckie 66,1 73,3 58,4 75,0
          Kraj 63,0 71,0 54,0 71,0
        • Do społeczności Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 82 im. Jana Pawła II w Warszawie

• 23.10.2016 19:08
        • Z radością informuję, że w dniu 19 maja b. r. Redakcja programu Dzień dobry TVN reprezentowana przez Panią Annę Kalczyńską przyznała naszej szkole zaszczytny certyfikat KREATYWNA SZKOŁA.

Z tej okazji ekipa telewizji TVN gościła w naszej szkole uczestnicząc w różnych działaniach uczniów i nauczycieli. Efektem tej wizyty jest reportaż prezentujący kreatywną stronę działalności naszej placówki zamieszczony poniżej.

Relacja Dzień dobry TVN

W tym dniu słowo kreatywność odmieniane było na wiele sposobów. Ale czym dla naszej szkolnej społeczności jest kreatywność? Każdy z nas bez wahania odpowie, że to jedna z 7 podstawowych wartości - filarów koncepcji pracy szkoły.

Warto przy tym pamiętać kim jest osoba kreatywna? To człowiek, który nie tylko ma sporo pomysłów. To osoba, która potrafi znaleźć przynajmniej kilka wyjść z sytuacji problemowej, która potrafi wykorzystać to, co znajduje się dookoła niej (zarówno narzędzia, jak i pomysły lub umiejętności innych osób i przekuć je w nową jakość),  to osoba która potrafi myśleć  poza schematem.

Dążąc do wszechstronnego rozwoju uczniów, nauczyciele i specjaliści naszej szkoły podejmują działania kształtujące w dzieciach wysoki poziom kompetencji miękkich, takich jak: kreatywność, współpraca w grupie, komunikatywność, elastyczność, zarządzanie czasem i inicjatywa.

Jesteśmy przekonani, że absolwenci naszej szkoły wyposażeni w rzetelną wiedzę i różnorodne umiejętności odniosą w przyszłości sukcesy na miarę swoich oczekiwań.

Barbara Makowska – Opala

• Sukcesy uczniów klas I- III w IX Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Przyrodniczego Świetlik

• 23.10.2016 19:05
        • 8 marca 2016r. 88 uczniów klas I- III, w tym 44 z klas I, 26 z klas II i 18 z klas III, wzięło udział w Ogólnopolskim Konkursie Przyrodniczym Świetlik. Po ogłoszeniu wyników 9 maja 2016r. okazało się, że 25 uczniów zdobyło w konkursie wyróżnienie, a 4 nagrody.

Uczniowie nagrodzeni:

Natalia Zaręba 2G

Wiktor Biały 3F

Maciej Sugier 3E

Wszystkim uczestnikom gratulujemy szerokiej wiedzy z zakresu nauk przyrodniczych i życzymy dalszych sukcesów w konkursach.

Magda Orzoł

• Wyniki szkolnego konkursu plastycznego dla klas I – III ,,Zmartwienia Świnki Skarbonki

• 23.10.2016 19:04
        • Miło nam poinformować, że Komisja Konkursowa w składzie:

p. wicedyrektor Iwona Seliwiak, p.Dorota Skupień, p.Iwona Lenarcik i p.Jadwiga Myśliwiec postanowiła przyznać:

1 miejsce:

Anna Siecińska – kl. II h

2 miejsce:

Jagoda Polarczyk – kl. I b

3 miejsce:

Julia Krasnodębska – kl. I a

Wyróżnienie:

Lena Czerska – kl. I e

Anna Redlisz – Redlicka – kl. I f

Zuzanna Myron – kl. III a

Dziękujemy wszystkim dzieciom za udział w konkursie.

Gratulujemy nagrodzonym i wyróżnionym!

Hanna Barczewska

• Wyniki konkursu "Multimedialna Matematyka"

• 23.10.2016 19:01
        • Warszawski Konkurs Matematyczno – Informatyczny „Multimedialna Matematyka” jest objęty honorowym patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty oraz Burmistrza Dzielnicy Śródmieście m. st. Warszawy.

Nagrodzeni uczniowie z naszej szkoły to:

Oskar Konior kl. 4e - laureat III miejsca

Oliwier Ignasiak kl. 6e - wyróżnienie

G r a t u l a c j e!

Uroczystość wręczenia dyplomów i nagród laureatom konkursu odbędzie się dnia 10 czerwca 2016r. o godz. 10.00 w Szkole Podstawowej nr 210,  ul. Karmelicka 13.

Hanna Lankiewicz