• MAŁA OLIMPIADA MATEMATYCZNA -WYNIKI

• Z radością informuję, iż laureatami Warszawskiego Konkursu Matematycznego MAŁA OLIMPIADA MATEMATYCZNA zostali:

I miejsce - Ignacy Mościbrodzki kl. 3e

II miejsce - Wojciech Sosnowski kl. 3e

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów!

Koordynator konkursu,

Beata Wieteska

• NIEZWYKŁA LEKCJA HISTORII...

• W środę 24.04 odbył się bardzo wzruszający apel z okazji trzech ważnych rocznic 233 uchwalenia Konstytucji 3 Maja, 80-tej rocznicy wybuchu powstania warszawskiego oraz 20-lecia wejścia Polski do Unii Europejskiej.

Uczniowie, Dyrekcja, nauczyciele wraz z dostojnymi gośćmi uczestnikiem powstania warszawskiego majorem w stanie spoczynku panem Jakubem Nowakowskim ps. "Tomek" oraz pułkownikiem byłym szefem Agencji Wywiadu panem Piotrem Krawczykiem ze łzami w oczach oglądali sceniczną wersję historii naszego kraju...To była niesamowita podróż!

Cześć i chwała bohaterom, dzięki którym dziś żyjemy w wolnym i pięknym kraju!

• NASZA "SUPER TRÓJKA " NAJLEPSZA !

• Z radością informuję, iż uczniowie naszej szkoły: Barbara Jasińska, Filip Woszczyk i Szymon Łapiński zwyciężyli w Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym dla uczniów klas trzecich "Super  Trójka ", pokonując w finale przedstawicieli pozostałych bemowskich szkół.

Szkolny koordynator konkursu,

• „ZBIÓRKA ODZIEŻY I KARMY DLA KOTÓW” - PODSUMOWANIE AKCJI CHARYTATYWNEJ

•

W dniach 15-19.04.2024r. w naszej szkole odbyła się akcja charytatywna pod hasłem „Ubrania do oddania, czyli zbiórka odzieży i karmy dla kotów!

Celem akcji było wsparcie działalności Fundacji Zwierzokracja z Tarczyna, która ma pod swoją opieką uratowane z bezdomności koty. Za każdy 1 kilogram odzieży zebranej przez naszą szkolną społeczność, Fundacja otrzyma 1zł, a środki te przeznaczy na potrzeby swoich kocich podopiecznych.

Zorganizowana akcja charytatywna miała również na celu kształtowanie empatycznej postawy uczniów wobec zwierząt. Chcemy, aby nasi uczniowie uczyli się odpowiedzialności i wrażliwości oraz nie byli obojętni na los pokrzywdzonych zwierząt, których wokół nas nie brakuje.

Zbiórka zakończyła się ogromnym sukcesem! Zebrano w sumie 16 worków odzieży, 3 worki z kocami i ręcznikami oraz kilkanaście kilogramów karmy suchej i mokrej w saszetkach i puszkach.

Wszystkie zebrane dary zostały spakowane i przekazane przedstawicielowi Fundacji Zwierzokracja w dniu 22.04.2024r.

Cieszymy się, że tak wielu uczniów, rodziców i nauczycieli odpowiedziało na nasz apel i wzięło aktywny udział w naszej akcji. Dlatego dziękujemy serdecznie wszystkim Darczyńcom za wrażliwość i serce!

Dzielenie się tym co mamy – to dobry nawyk!

Organizatorzy akcji:

Beata Piotrowska

Anna Kwil

Marzenna Przechowska-Raczmańska

• KONCERT CHARYTATYWNY

• W dniu 17 kwietnia o godzinie 17:00 odbył się koncert charytatywny "Poezja z Rodzinnego Albumu", który był podsumowaniem Projektu Interdyscyplinarnego "Poezja niejedno ma imię". Uczestnicy tego wspaniałego wydarzenia mogli podziwiać występy uczniów, nauczycieli oraz zawsze wspierających nas rodziców.

W czasie koncertu przed salą widowiskową zorganizowano wystawę prac uczestników konkursu plastycznego naszego projektu, kiermasz słodkości i własnoręcznie przygotowanych pięknych ozdób i emotek (wypełnionych dobrem). Chętni mogli zakupić symboliczną cegiełkę. Dochód przeznaczony został na wsparcie rehabilitacji uczennic naszej szkoły.

• Mała Olimpiada Matematyczna

• W sobotę, 13 kwietnia uczniowie klas trzecich: Kornelia Pieślak, Wojciech Sosnowski, Ignacy Mościbrodzki i Mateusz Nieduszyński uczestniczyli w Małej Olimpiadzie Matematycznej na szczeblu warszawskim. Nasi trzecioklasiści dzielnie zmagali się ze skomplikowanymi zadaniami matematycznymi w ostatnim etapie konkursu. Serdecznie gratulujemy sukcesu i z niecierpliwością czekamy na ogłoszenie wyników.

Szkolny koordynator konkursu,

Beata Wieteska

• Szkolne Koło Wolontariatu wspiera projekty zgłoszone i realizowane w ramach Szkolnego Budżetu Partycypacyjnego

• Wzorem lat ubiegłych, doceniając wysiłek autorów projektów, Szkolne Koło Wolontariatu postanowiło przyznać ekstra bonus godzinowy za opracowanie i złożenie  oraz realizację  projektu w ramach Szkolnego Budżetu Partycypacyjnego.

Wymiar godzinowy  zamieszczono  poniżej

Opracowanie i złożenie projektu:

- projekty realizowane indywidualnie lub w zespole do 3 osób -  7 godzin każda osoba w zespole,

- projekty realizowane w dużych zespołach 3 do 8 osób - 5 godzin każda osoba w zespole,

- projekty składane przez całą klasę ( lub w zespołach liczniejszych  niż 8 osób) - 3 godziny każda osoba.

Realizacja projektu

- lider projektu i vice liderzy projektu - 20 godzin,

- członkowie zespołu - 10 godzin,

- projekty składane przez całą klasę ( lub w zespołach liczniejszych  niż 8 osób) - 5 godziny każda osoba.

Ponadto w przypadku realizacji projektów, charakteryzujących się ponadprzeciętnym stopniem złożoności zagadnień, zarówno na poziomie  organizacyjnym, technicznym i merytorycznym. Szkolne Koło Wolontariatu w porozumieniu z opiekunem Samorządu Szkolnego przyzna dodatkowe godziny adekwatnie do realnie poniesionego nakładu pracy.

Życzymy powodzenia w opracowaniu i realizacji projektów

W imieniu Szkolnego Koła Wolontariatu

Aleksandra Kupisz - Dynowska