• Etap II Warszawska Olimpiada Języka Angielskiego

Termin: 01/02/2024 (czwartek) godz. 10:30-11:15

Termin: 01/02/2024 (czwartek) godz. 11:30-12:15

Termin: 02/02/2024 (piątek) godz. 9:30-10:15

Informacje dotyczące przydziału uczniów do podanego terminu zostały zamieszczone w OGŁOSZENIACH dziennika librus.

Uczniowie pojadą na konkurs z pracownikiem szkoły komunikacją miejską. Szczegółowe informacje zostaną podane w terminie późniejszym.

Etap II stanowi test składający się z pytań otwartych i zamkniętych. Test będzie zawierać zagadnienia gramatyczno-leksykalne oraz kulturoznawcze na aktualny temat (Wielka Brytania - Anglia, Walia i Szkocja).

Do Finału zakwalifikują się uczniowie, którzy uzyskają min. 85% możliwych do zdobycia punktów.

Wyniki II etapu zostaną opublikowane na stronie internetowej Organizatora konkursu: www.sp84targowek.eduwarszawa.pl oraz w Librusie w Ogłoszeniach a także na stronie Naszej Szkoły.

06.02.2024 r. - Ogłoszenie wyników II etapu

Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejny etap!

Kamila Zimińska

wraz z Zespołem Języków Obcych

• Tydzień Kwitnących Akacji

• Uczniowie naszej szkoły z klas 7 wzięli udział w warsztatach Stowarzyszenia Moja Białołęka Stres pod lupą. Podczas spotkań omawiane były sposoby radzenia sobie w życiu w trudnych sytuacjach, w szczególności podczas sytuacji stresowych. Wzmacnialiśmy postawy liderskie, radzenie sobie z emocjami. Ćwiczyliśmy dokonywanie wyborów sprzyjających rozwijanie pasji, zdrowego stylu życia.

Projekt finansuje Dzielnica Bemowo m.st. Warszawa.

• Szkolne Dni Świadomości Dysleksji

• Tradycyjnie w styczniu obchodziliśmy Szkolne Dni Świadomości Dysleksji.

Tegoroczne przedsięwzięcia: LOTERIA „O CO CHODZI?” oraz CHARYTATYWNY KIERMASZ KSIĄŻEK „KSIĄŻKA NA FERIE” okazały się sukcesem.

Uczniowie z entuzjazmem odrywali zrywki z przysłowiami i frazeologizmami. Zmotywowani otrzymaniem nagrody za znajomość znaczenia wyrażeń, z zaangażowaniem korzystali ze słowników oraz podpowiedzi nauczycieli. ROZDALIŚMY PRAWIE 700 NAGRÓD! Oznacza to, że wiele dzieci wzięło udział w akcji i tym samym poznało znaczenie przysłów i związków frazeologicznych.

Uczniowie, rodzice, nauczyciele, a także inni pracownicy szkoły równie chętnie zaangażowali się zarówno w zbiórkę książek, jak i kiermasz książek. Dzięki akcji mieliśmy okazję zrobić porządki w domowych biblioteczkach. Wiele publikacji znalazło nowych właścicieli. Ze sprzedaży książek UDAŁO SIĘ ZEBRAĆ 3000ZŁ! Pieniądze zostały przekazane FUNDACJI ESPERO-NADZIEJA DLA DZIECI, w celu sfinansowania rehabilitacji uczennicy naszej szkoły.

Dodatkowo, jak co roku, uczniowie i rodzice mieli okazję pogłębić wiedzę na temat dysleksji, dzięki przygotowanym gazetkom ściennym oraz prezentacji wyświetlanej w holu głównym szkoły.

Cieszymy się, że nasze akcje spotkały się z tak dużym zainteresowaniem, a wszystkim w nie zaangażowanym serdecznie dziękujemy.

Zespół ds. Dysleksji oraz Szkolne Koło Wolontariatu

Karolina Sosin-Kaszubska, Marzenna Przechowska-Raczmańska

• ŻYCZENIA NA FERIE

• Z okazji ferii zimowych, życzymy Wam, drodzy Uczniowie bezpiecznego i radosnego wypoczynku.
            Dobrze odpocznijcie, by nabrać siły i motywacji do dalszej nauki.

Zespół kierowniczy SP82

• KSIĄŻKA NA FERIE

• Zachęcamy do udziału w ZBIÓRCE KSIĄŻEK NA KIERMASZ CHARYTATYWNY.

Zbieramy używane, niezniszczone książki, albumy, komiksy oraz różne inne publikacje.

Zbiórka trwa do wtorku (09. stycznia 2024 r.).

Kiermasz „Książka na ferie” odbędzie się w czwartek (11. stycznia 2024 r.)

Czas na noworoczne porządki w domowych biblioteczkach!

Zespół ds. dysleksji oraz Szkolne Koło Wolontariatu