• Warsztaty Młodego Chemika

• W styczniu 2023 uczniowie kl. 3B wzięli udział w warsztatach chemicznych. Podczas ćwiczeń  prezentowane były ciekawe doświadczenia.  Dzieci w młodym wieku chłoną wiedzę jak gąbka, jednak w dalszym ciągu lubią świetną zabawę, dlatego nie ma nic lepszego niż połączenie nauki oraz zabawy! Doświadczenia były  całkowicie bezpieczne. Dzieci samodzielnie wykonywały wiele eksperymentów pod okiem doświadczonego chemika, który w przystępnym języku opowiadał o zachodzących reakcjach i odpowiadał na pytania. Nie zabrakło więc  mieszania i przelewania określonych substancji.  Nagłe reakcje i niesamowite efekty oraz uśmiechy uczniów to rzeczy, których z pewnością nie zabrakło podczas warsztatów. Czekamy na następne!

Joanna Cegielska

• Szkolny Budżet Partycypacyjny

• Rusza właśnie III edycja wyjątkowej inicjatywy, jaką może poszczycić się nasza szkoła. Jest to Szkolny Budżet Partycypacyjny. W jej ramach dotychczas zrealizowano już szereg inicjatyw uczniowskich, takich jak: akwarium, gry edukacyjne, kanapy, pufy, artystyczne malowanie ścian szkolnych.

W tym roku projekt finansują wspólnie Rada Rodziców oraz Dyrektor Szkoły. Dzieci mają do wykorzystania zawrotną sumę 20 000 zł. To naprawdę taka ilość pieniędzy, która może pomóc spełnić niejedno uczniowskie marzenie.

Projekty można składać do 13 marca bezpośrednio do sekretariatu szkoły lub na adres mailowy a.wenda@eduwarszawa.pl. Harmonogram i pełna dokumentacja znajdują się w plikach poniżej.

Agnieszka Wenda

• Interdyscyplinarny projekt edukacyjny „POEZJA NIE JEDNO MA IMIĘ”

• Projekt edukacyjny pt. „POEZJA NIE JEDNO MA IMIĘ” ma charakter interdyscyplinarny. Pragniemy zwrócić uwagę na korelację edukacji polonistycznej, artystycznej, informacyjnej i sfery wychowawczej. Zaproponowane wiersze polskich poetów zostaną przedstawione jako utwory muzyczne, plastyczny przekład intersemiotyczny bądź prezentacja multimedialna.

Realizacja założeń projektu pozwoli na zaprezentowanie społeczności szkolnej zdolności uczniów naszej szkoły. Aktywnościami projektowymi objęci zostaną uczniowie klas 4- 8.

Szczegóły zamieszczone zostały w pliku poniżej:

Katarzyna Supeł – Sokulska

• SZKOLNE DNI ŚWIADOMOŚCI DYSLEKSJI

• Zależy nam, by nasi uczniowie mieli świadomość czym są specyficzne trudności w uczeniu się. By wiedzieli, że dysleksja to nie wada, ale również to nie wymówka dla leniwych. Dlatego od kilku lat organizujemy SZKOLNE DNI ŚWIADOMOŚCI DYSLEKSJI.

W tym roku uczniowie mieli okazję pogłębić wiedzę na temat dysleksji oraz utrwalić znajomość ortografii.

Przygotowaliśmy:

• Krótki filmik naszego autorstwa na temat dysleksji.
            • Prezentację na temat dysleksji.
            • Konkurs ortograficzno-plastyczny pt.  „Walka z bykami”.
            • Gry multimedialne utrwalające znajomość wyrazów niewymiennych.
            • Dekoracje utrwalające znajomość wyjątków ortograficznych.

Karolina Sosin

• W POSZUKIWANIU DRÓG ROZWOJU NASZEJ SZKOŁY

• Dążąc do rozwoju naszej szkoły, dbając o wzrost poziomu realizacji statutowych celów jej funkcjonowania, podejmuję szereg działań i inicjatyw, współpracując w tym zakresie z podmiotami naszej szkolnej społeczności oraz poszukując partnerów zewnętrznych.

Jednym z nich jest Fundacja TEACH FOR POLAND https://teachforpoland.org/o-nas/

Widoczne efekty współpracy z Fundacją to:

• pomoc w pozyskaniu młodych, kreatywnych nauczycieli;
            • podejmowanie wspólnych działań w celu podniesienia atrakcyjności zawodu nauczyciela;
            • udział w procesie przemiany od nauczyciela do EduLidera,
            • wzmocnienie działań szkoły w celu rozwoju kompetencji uczniów przygotowujących zarówno do wyzwań rynku pracy, jak też funkcjonowania w życiu społecznym.

Współpraca z Fundacją Teach for Poland jest jednym ze sposobów radzenia sobie z trudną sytuacją
            w jakiej funkcjonuje współczesna szkoła.

Dziękuję pracownikom Fundacji oraz nauczycielom związanym z tą organizacją za wszelkie działania
            na rzecz rozwoju naszej szkoły.

Barbara Makowska – Opala

dyrektor SP nr 82