Dzień Niepodległości

15.11.2015 23:36
      DZIEŃ ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ  -  Jest jednym z najważniejszych dni w polskim kalendarium historycznym. Po 123 latach zaborów Polska stała się wolnym państwem.
      Uczniowie świetlicy również pamiętali o tym ważnym święcie. Ich prace plastyczne upamiętniające to wydarzenie można podziwiać na wystawie przy wejściu szkoły, a także na wystawkach nieopodal sal świetlicowych. Przechodząc korytarzem warto zatrzymać się przy owych pracach i w zadumie pomyśleć o tych, którzy walczyli o nasz wolny kraj.

Aleksandra Osińska

Król śmieci

17.12.2015 14:44
      Projektem: "Recykling - to nam się opłaca" świetlica szkolna rozpoczęła cykl  zajęć ekologicznych, rozbudzając świadomość uczniów w kwestii selektwnej zbiórki odpadów.
      W pełnych kreatywności pomieszczeniach sal świetlicowych powstawały dzień po dniu wyjątkowe postaci - Króla śmieci!
      Z niepotrzebnych resztek sznurków, szmatek, butelek i korków powstały barwne i oryginalne pokażnych rozmiarów obrazy. Autorami tych wyjątkowych dzieł sztuki byli sami uczniowie, wychowawcy zaś, służyli klejem i dobrą radą :)
      Całą galerię tych nietuzinkowych figur można oglada
      ć w korytarzu świetlicy szkolnej na pierwszym piętrze, a także w zakładce "Galeria" na stronie internetowej szkoły.
      Katarzyna Jermakowicz

Kulinarna świetlica

08.11.2015 21:15
      KULINARNA ŚWIETLICA RUSZYŁA!!!
      Z przyjemnością informujemy, że II edycja Kulinarnej Świetlicy ruszyła z dniem   6 października. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu we wtorek. Prowadzącymi są wychowawcy świetlicy p. Grażyna i p. Iwona. Na naszych kulinariach  proponujemy dzieciom przygotowanie przekąsek  tylko ze zdrowych produktów. Nie ma tu miejsca  na cukier, białą mąkę czy sól. Poznajemy nowe smaki… a za nami już praliny z kaszy jaglanej, koreczki owocowe, koreczki z pastą warzywną oraz niebanalne kanapki.  Po każdych spotkaniach „Kuchciki” oprócz degustacji własnoręcznie zrobionej potrawy dostają przepis do domu.
      Życzymy udanej zabawy w gotowanie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
      Grażyna Łada-Krasnowska
      Iwona Gas
      nauczycielki świetlicy

Pasowanie na uczestnika świetlicy

17.12.2015 14:54
      Bohaterami minionego tygodnia stali się uczniowie klas pierwszych, którzy w czwartek 29.10 przystąpili do uroczystego pasowania na uczestnika świetlicy.

Dla wszystkich był to prawdziwy chrzest bojowy. Nasi pierwszoklasiści mogli wykazać się w zadaniach sprawnościowych, muzycznych, jak i zaprezentować swoje talenty i wiedzę - wypadli znakomicie!

Na ważność wydarzenia wskazują ogromne emocje, które towarzyszyły nam jeszcze na długo po zakończeniu zabawy tanecznej i rozdaniu dyplomów.

Wszystkim "pierwszakom" GRATULUJEMY
      i jesteśmy dumni, że mamy takich uczniów w naszym świetlicowym świecie.

Katarzyna Hałka

Dzień brokuła

17.12.2015 14:52
      W naszej świetlicy obchodziliśmy „Dzień Zielony - Brokułowy” w ramach kształtowania nawyków prozdrowotnych. Przez cały tydzień uczniowie omawiali temat „Smacznie, zdrowo, kolorowo”. W czwartek 22 października br. w świetlicy w klasach pierwszych zrobiło się zielono, ponieważ uczniowie mieli ubrania w kolorze zielonym. Na korytarzu zawisł plakat z wielkim „Brokułem” wykonany przez dzieci. Uczniowie, którzy przyszli na świetlicę mogli uczestniczyć w różnych zajęciach edukacyjnych. Każda klasa ze swoją panią wychowawczynią świetlicy odebrała w patio przygotowane listy od Pani Brokułowej. Następnie klasy udały się do swoich sal, aby wykonać przygotowane zadania. Dzieci wysłuchały opowiadania pt. „Brokuł i zieloni przyjaciele”. Poznały nazwy zielonych warzyw. Zapoznały się z wyglądem brokułów i ich właściwościami. Uczniowie ułożyli puzzle z obrazkiem „Brokuła”. Wspólnie rozwiązali krzyżówkę o zielonych warzywach. Zrobili także pracę plastyczną wyklejając obrazek „Brokuła”. Uczniowie obejrzeli krótki film z Domisiami pt. „Tajemnicze warzywo”. Na zakończenie dzieci miały poszukać Pani Brokułowej - Kucharki. Na patio odbyła się wspólna zabawa przy piosence „Witaminki dla chłopczyka i dziewczynki” oraz poczęstunek w postaci słodkich, brokułowych ciasteczek. Wszyscy byli bardzo zadowoleni i dzięki temu bardziej polubią zielone warzywa, w tym brokuły.

Agnieszka Pietruszko