Miejsca w konkursie Wielkanocnym

18.03.2016 11:30

W wyniku burzliwych obrad jury,
       dyplomy i wyróżnienia w kategorii Królik Wielkanocny i Jajko Wielkanocne otrzymują:

Królik:
      1. Wiktoria Denis 1a
      2. Amelia Kierepka 1 d
       Jajko:
      1. Pokładek Piotr 1b
      2. Wojtek Jachowicz 1f
      3. Piotr Zygiert 2b

Osoby wyróżnione w Konkursie Wielkanocnym:

1. Anna Janczura
      2. Anna Pokładek 2h
      3. Julianna Nabiałek 2f
      4. Olga Sztetner 2g
      5. Anielka Wyrzykowska 3d
      6. Amelia Kopka 1g
      7. Zuzanna Borowska 2b
      8. Oliwia Pawłowska 3 d
      9. Karolina Bruderek
      10. Marta Mastalerz 1i
      11. Franek Makaruk 2b
      12. Zofia Wójtowicz i d
      13. Wiktoria Kazimierczuk 1d
      14. Lena Nabiałek 1e
      Radosław Walczuk
      nauczyciel świetlicy

Dzień Dinozaura w świetlicy

06.03.2016 21:59
      Rawr...
      Dinozaury opanowały świetlicę szkolną!
      Z okazji Dnia Dinozaura uczniowie stworzyli niesamowite prace plastyczne przedstawiające te prehistoryczne stworzenia. Podczas burzliwej debaty jury wyłoniło najciekawsze prace. Ich twórcy zostali nagrodzeni, a my wszyscy przenieśliśmy się do niewiarygodnego świata dinozaurów."
      Agata Przybysz
      Sylwia Zajączkowska
      Ania Jarzyńska
      nauczycielki świetlicy

Muffinki

06.03.2016 22:12
      Kulinarna Świetlica natchniona ostatnimi dniami zimowej aury pragnie zaproponować piernikowe muffinki.

PIERNIKOWE MUFFINKI
      125 g masła
      100g gorzkiej czekolady
      300g dżemu wiśniowego
      80g cukru trzcinowego
      szczypta  soli
      2 duże jajka (roztrzepane)
      150g mąki
      ½ łyżeczki proszku do pieczenia
      ½ łyżeczki sody oczyszczonej
      1łyżka przyprawy do piernika
      1łyżeczka aromatu rumowego
      1łyżka kakao

SPOSÓB PRZYGOTOWANIA

Masło włożyć do rondelka i roztopić, pod koniec roztapiania dodać połamaną czekoladę. Chwilę podgrzać, zdjąć z palnika wymieszać z  całkowitego rozpuszczenia się czekolady. Następnie dodać dżem, cukier szczyptę soli, przyprawę do piernika, aromat rumowy, kakao i jajka dokładnie wymieszać do połączenia się ze sobą składników. Cały czas mieszając dosypywać po trochu mąkę wymieszaną uprzednio z proszkiem do pieczenia i sodą oczyszczoną. Piec w piekarniku nagrzanym do 180ºC przez około 25 minut.

LUKIER CYTRYNOWY

Wycisnąć sok z połowy cytryny, następnie dodawać cukier puder do  momentu kiedy sok zgęstnieje i zamieni się tym samym w lukier.

SMACZNEGO!

Iwona Gas
      Grażyna Łada Krasnowska
      nauczycielki świetlicy.

Łamigłówki mądrej główki.

28.02.2016 21:01
      Wychodząc naprzeciw wszystkim dzieciom, które chciały zmierzyć się ze sobą, a tym samym  sprawdzić swój refleks, pamięć oraz koncentrację, Świetlica Szkolna zorganizowała Łamigłówki Mądrej Główki.
      W sali tanecznej p. Iwona Gas z p. Marcinem Wyszkowskim, przygotowali  krzyżówki, labirynty,  oraz liczne zadania ruchowe rozwijające umiejętność logicznego myślenia, szybką orientację
      i sprawność ruchową.  Każda rozgrywka dostarczała uczestnikom wielu emocji. Zwycięzcy otrzymali nagrody i dyplomy.
      Miłośnicy gier planszowych mieli szansę rozegrać turniej warcabowy na patio.
      P. Małgosia Rębosz z p. Arturem Franaszkiem wręczyli zwycięzcom dyplomy
      i medale. Wszystkie rozgrywki rozegrano w grupach wiekowych.
      Łamigłówki Mądrej Główki nie mogłyby się odbyć bez wsparcia grona wychowawców świetlicy.
      Różnorodne łamigłówki i ciekawe zadania to gwarancja dobrze spędzonego czasu.
      Iwona Gas
      Małgorzata Rębosz
      Artur Franaszek
      Marcin Wyszkowski
      nauczyciele świetlicy.

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego " Królowie Karnawału - Wymarzony strój karnawałowy"

14.02.2016 23:04
      ROZTRZYGNIĘCIE KONKURSU PLASTYCZNEGO
      pt. „KRÓLOWIE KARNAWAŁU - wymarzony strój karnawałowy”

Z przyjemnością informujemy, że w dniu 26 stycznia 2016 r. nastąpiło rozstrzygnięcie Konkursu Plastycznego
       pt. „KRÓLOWIE KARNAWAŁU -wymarzony strój karnawałowy”.
      Ze względu na to, że do konkursu zostało zgłoszonych wiele przepięknych, kolorowych prac, komisja konkursowa miała niełatwe zadanie. Ostatecznie, po długich dyskusjach, naradach, komisja zdecydowała przyznać następujące nagrody:
      I miejsce: Donald SZOKA – I c
      II miejsce: Franciszek MAKARUK – II b
       III miejsce: Anna POKŁADEK – II h
      Wyróżnienia: Amelia KOPKA – I g

Wszystkim dzieciom składamy serdeczne gratulacje i podziękowania za udział
      w konkursie. Laureaci konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Prace konkursowe można podziwiać na parterze korytarza w świetlicy.

Mariola Kalinowska
      Aleksandra Hacia