Mikołaj

17.12.2015 14:48
      Niecodzienny i wyjątkowy gość zawitał w świąteczne progi naszej świetlicy. Jak głosi legenda odwiedza tylko grzeczne dzieci a na imię mu Mikołaj, Święty Mikołaj.
      Czerwona czapa i śnieżnobiała broda zrobiły nie lada furorę wśród naszych najmłodszych uczestnikach świetlicy. Mikołaj przybył do naszych uczniów z uśmiechem, świątecznymi życzeniami a co najwazniejsze, słodkim poczęstunkiem.
      Wizycie towarzyszyło wspólne kolędowanie, bo jak sam potwierdził, najbardziej lubi grzeczne i rozśpiewane dzieci ;)

Mamy tylko cichą nadzieję, że i w przyszłym roku do nas zawita ten wyjątkowy i dobroduszny gość!
      Katarzyna Jermakowicz

Andrzejkowo

17.12.2015 14:58
      Wróżby i wesoła zabawa przy muzyce wskazywały, iż ostatni piątek listopada w naszej świetlicy zaczął się magicznie.
      Za pomocą wędrujących butów, serc z imionami, szczęśliwych liczb oraz innych symbolicznych przedmiotów uczniowie dowiadywali się, czy spełnią się ich marzenia.
      Andrzejkowe zabawy dostarczyły wszystkim uczestnikom wielu niezwykłych przeżyć i radości.
                    Na koniec w podziękowaniu i na dobry nastrój uczniowie otrzymali słodkie serca z piernika.

Joanna Szoka

Dzień pluszowego Misia

17.12.2015 15:05

Dnia 25 listopada obchodziliśmy „Światowy Dzień Pluszowego Misia”. Tego dnia każde dziecko mogło zabrać ze sobą swojego ulubionego pluszaczka. Z tej okazji został zorganizowany konkurs plastyczny pod hasłem „Mój pluszowy przyjaciel”. Uczestnikami konkursu byli uczniowie klas I-VI.
      Celebrowanie Dnia Pluszowego Misia nie skończyło się tylko na plastycznych popisach podopiecznych świetlicy. Dzieci z Sali 128 dołączyły do akcji „Historia Misia” powstałej jako sprzeciw fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dla przemocy wobec dzieci. Nasi podopieczni przygotowali oprócz gazetki ściennej także charakterystyczne dla „Historii Misia” maskotki opatrzone bandażami i plastrami z tabliczkami „Nie bij mnie. Kochaj mnie”. Dzieci entuzjastycznie wzięły udział w akcji wykazując się empatią dla ofiar przemocy oraz niezwykłą jak na ich wiek dojrzałością dla problemu przemocy. Podopieczni świetlicy w tym tygodniu przysporzyli nam, nauczycielom świetlicy szczególnie dużo powodów do dumy.

Małgorzata Szczepanek
      Ewa Maciejewska
      nauczycielki świetlicy

Tydzień dobrego jedzenia w świetlicy

17.12.2015 14:47
      Tegoroczne Dni Dobrego Jedzenia Świetlica Szkolna obchodziła z wielkim zaangażowaniem. Dzieci miały szansę na poszerzenie wiedzy o czystości, bezpieczeństwie, zdrowym odżywianiu oraz o sporcie. Prócz teorii nie brakowało działań praktycznych. Wszystkie grupy przygotowały 10 Zasad Zdrowego Żywienia, wielką, trójwymiarową piramidę żywieniową, warzywa i owoce z różnych materiałów plastycznych. Radość wszystkim sprawiła  „Kulinarna Świetlica”, przygotowując degustację czekolady zrobionej z awokado, bananów i gruszek. Podczas Tygodnia Dobrego Jedzenia dzieci mogły spróbować nie tylko czekolady ale i popcornu prażonego bez dodatku tłuszczu oraz wybrać ulubione danie ze stołówki szkolnej.
      Działania prozdrowotne nie mogłyby się odbyć bez zabaw sportowych, które przyniosły dzieciom ogromną radość.  W świetlicy sprawdziło się więc znane powiedzenie: śmiech to zdrowie. Pod koniec tygodnia wychowawcy razem z dziećmi zgodnie stwierdzili, że najlepiej aby Tydzień Dobrego Jedzenia trwał przez cały rok.

Iwona Gas
      Grażyna Łada Krasnowska
      nauczycielki  świetlicy

Promyk słońca

22.11.2015 23:16
      Tradycyjny list zawiera w swej treści informację o nadawcy, pytania do adresata, pozdrowienia.
        Nasze listy, pisane w ostatnim tygodniu  (16.11-20.11) nie są jednak zwykłymi przesyłkami. Trafiając do podopiecznych Marzycielskiej Poczty dają  ogromną radość, wsparcie, nadzieję, chwilowe zapomnienie o chorobie, rehabilitacjach i bólu. Są wyjątkowym antidotum na rzeczywistość, lekarstwem na samotność.
         Serdecznie dziękujemy wszystkim tym, którzy przyłączyli się do naszej akcji i wspólnie z nami pisali do Tobiasza, Natalki, Maksymiliana, Dominiki, Mateusza, Juli, Maćka i Patrycji.

Katarzyna Hałka