I znów świetlica - zachwyca

14.02.2016 23:02
      Przeżyć najpiękniejszy, niepowtarzalny i cudowny bal, to marzenie każdego, ale tylko uczniom z SP.82 udało się poszaleć w karnawałowych rytmach i to w tak magicznej, nastrojowej i śnieżnej scenerii. Dzięki pomysłowi p. Dyrektor i mistrzowskiej, artystycznej pracy nauczyciela świetlicy  – p. Danuty Zaborskiej, stworzono śnieżną krainę Królowej Śniegu. W jej otoczeniu, każdy stał się wyjątkowy  i mógł przenieść się  w bajkowy świat.
      Świetlica zawsze stanie na wysokości zadania i wzbudzi podziw otoczenia. Każdego zachwycił artystyczny kunszt projektantki p. Danuty Zaborskiej, która przy wydatnej pomocy koleżanek w osobach p. Iwony Gas i p. Grażyny Łady- Krasnowskiej,  ukazała  przepiękny, zimowy pejzaż, przenoszący dzieci w  romantyczny świat. Przy tworzeniu śnieżnej dekoracji pomocną dłonią służyli również p. Agnieszka Konior, p. Magdalena Bigos, p. Agata Gizińska, p. Artur Franaszek, p. Radek Walczuk i p. M. Wudarczyk.
      W błysku reflektorów, grze świateł, w tak roziskrzonej scenerii, bal dostarczył dzieciom ogromną dawkę niezapomnianych emocji i wrażeń  i z pewnością trwale wpisał się  w kronikę szkolnych wydarzeń.

P.S. W ocenie znawców artystycznych działań czyli dzieci, rodziców i nauczycieli, tegoroczna scenografia może konkurować z niejedną  profesjonalną, karnawałową salą balową.

BRAWO!!!

W zimowym szaleństwie nie zapominaj o bezpieczeństwie

28.01.2016 13:37
      „My się zimy nie boimy
      Bezpiecznie ferie spędzimy
      Ciepło ubierać się będziemy
      I na pewno nie zachorujemy.
      Ostrożnie na łyżwach i sankach
      Ulepimy niejednego bałwanka.
      Na jezioro skute lodem nie wchodzimy,
      Po śliskich chodnikach ostrożnie chodzimy”.

Kwestią priorytetową w naszej świetlicy jest bezpieczeństwo podopiecznych, zarówno w szkole jak i poza nią.
      Pogadanki, quizy, zabawy edukacyjne i zajęcia audiowizualne to nieliczne sposoby zapoznania uczniów z zasadami zapewniającymi bezpieczne, ale pełne dobrej zabawy ferie.
      Czas naciągnąć czapkę na uszy i śmiało ruszyć naprzeciw zimowej przygodzie.

Z życzeniami zdrowych, bezpiecznych i radosnych ferii:
      Nauczyciele świetlicy.

Małgorzata Szczepanek
      Aleksandra Osińska
      Katarzyna Jermakowicz

Koncet kolęd i pastorałek

30.12.2015 22:12
      Tradycją naszej świetlicy stało się wspólne kolędowanie, kiedy to zbieramy się   i wyśpiewujemy pieśni bożonarodzeniowe ku chwale narodzin Jezusa. Czwartkowy Koncert kolęd i pastorałek wypełnił po brzegi salę świetlicy szkolnej. W atmosferze nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia na scenie wystąpili młodzi artyści, którzy wykazali się niezwykłą pomysłowością, znajomością tekstów wyśpiewanych utworów, po prostu profesjonalizmem.
      Szczególne podziękowania kierujemy właśnie do Nich, naszych artystów, którzy w przygotowanie tego koncertu włożyli bardzo  dużo pracy. Ich kreatywność, zapał i talent muzyczny pozwoliły nam zorganizować taką wspaniałą imprezę.

Izabela Rogowska
      Iwona Gas
      nauczycielki świetlicy

Ozdoby prosto z serca

20.12.2015 23:52
      Przed Świętami Bożego Narodzenia wychowawcy świetlicy wraz z wychowankami przygotowali galerię ozdób bożonarodzeniowych. Ich zaangażowanie i kreatywność w okresie przedświątecznym zaowocowała cudownymi pracami plastycznymi. Dzieci przygotowując ozdoby wykorzystały różnorodne materiały i poznały nowe techniki plastyczne oraz wzbogaciły swoją wiedzę na temat tradycji Świąt Bożego Narodzenia.Wystawa wywołała duże zainteresowanie wśród rodziców i dzieci. Można było podziwiać wiele pięknych, pomysłowych i fantastycznych ozdób, które były dziełem wyobraźni i pomysłowości uczniów. Wszystkie prace zostaną przekazane małym pacjentom ze szpitala przy ulicy Działdowskiej.

Małgorzata Rębosz
      nauczycielka świetlicy

Świąteczna Zbiórka Żywności

16.12.2015 22:47
      W dniach 7-15 grudnia po raz kolejny w naszej szkole została zorganizowana akcja pt. " Świąteczna zbiórka żywności". Dziękujemy bardzo serdecznie wszystkim  darczyńcom, którzy przyczynili się do zakupu artykułów spożywczych, higienicznych itp. rzeczy. Paczka jaka powstała z darów przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Podarowane produkty trafią do Specjalistycznego Ośrodka Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie, prowadzonym przez Fundację Centrum Praw Kobiet.
      Dzięki Waszej hojności te święta nabiorą szczególnego blasku.
      Aleksandra Osińska
      nauczycielka świetlicy