Świetlicowe kulinaria

19.04.2015 21:21
            Kulinarna Świetlica  -
      to cykl cotygodniowych  zajęć kulinarnych, prowadzonych przez panie: Grażynę Łada – Krasnowską i Iwonę Gas. Spotkania te mają na celu  wprowadzenie dzieci do przygody z gotowaniem. Poprzez uczestnictwo uczniowie mają szansę zapoznać się  nie tylko z zasadami  bezpieczeństwa  podczas przygotowywania posiłku ale również własnoręcznie przygotować  zdrowy przysmak.
      Kto z nas nie lubi przegryźć małej smacznej przekąski? Wiadomo, że najlepiej gdyby była ona np. w postaci warzyw, które korzystnie wpływają na funkcjonowanie naszego organizmu. W samodzielnym gotowaniu najlepsze jest to, że przygotowujemy potrawę według własnego gustu używając składników, które lubimy!
      Iwona Gas
      Grażyna Łada  -  Krasnowska

X Świetlicowy Turniej Warcabowy

14.04.2015 22:25
      Pewnego pięknego, słonecznego dnia zebraliśmy się całą naszą świetlicową społecznością, aby rozegrać X Jubileuszowy Turniej Warcabowy im. Tomasza Kapla. Było fajnie i wesoło.
      Wyjątkowość wydarzenia podkreślają trzy pierwsze miejsca w kategorii starszej grupy wiekowej.

Oto wyniki warcabowych zmagań:
      Klasy I - II
      I miejsce:  Kacper Umiński
      II miejsce:  Szymon Werner
      III miejsce:  Leonardo Gazzera
      IV miejsce:  Augusyn Kijeński

Klasy III - VI:
      I miejsce:
      Wiktoria Gazzera
      Grzegorz Wudarczyk
      Jakub Kwieciński

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy do następnych edycji Turnieju.

Katarzyna Muciek
      Marcin Kozieł
      nauczyciele świetlicy

Podsumowanie akcji "Świąteczny Podarunek"

07.04.2015 20:02
      Świetlica szkolna po raz kolejny pokazała, że w okresie świątecznym pamięta o potrzebujących dzieciach. W dniach 20.03-30.03 została zorganizowana akcja pt. ,,Świąteczny podarunek”. Zebrane podarunki dnia 31.03.2015 r. zostały przekazane podopiecznym Ośrodka Wsparcia dla Kobiet z Małoletnimi Dziećmi i Kobiet w Ciąży ,,Etezja” .
      Dziękujemy za udział w akcji.

Aleksandra Hacia
      nauczycielka świetlicy.

Święto Wiosny

23.03.2015 21:42
      Zaklęcia przywołujące ciepłe i słoneczne dni, kolorowe stroje, śpiew ptaków, kwiaty, radosny nastrój i wesoła atmosfera – tak Pierwszy Dzień Wiosny przywitały dzieci w naszej Świetlicy Szkolnej.
       Po humorystycznej części artystycznej, prawdziwe poruszenie wzbudziło rozstrzygnięcie konkursu na „Najładniejszą Marzannę”. Jury po burzliwych naradach, w pocie czoła wybrało zwycięskie prace i nagrodziło trud wszystkich wykonawców. Poziom emocji wzrósł jeszcze bardziej podczas konkursów, w których każdy uczestnik musiał się wykazać umiejętnościami niezbędnymi w wiosennym czasie. Honorowym gościem podczas imprezy była Pani Barbara Makowska-Opala - dyrektor szkoły.
      Jesteśmy pewni, że po takim powitaniu Wiosna zagości u nas na dobre!
      Anna Jarzyńska
      Sylwia Zajączkowska

Wielka zbiórka zabawek

03.03.2015 21:53
      Świetlica Szkolna
      po raz pierwszy zorganizowała
      w dniach 02 - 09 2015

WIELKĄ ZBIÓRKĘ ZABAWEK NOWYCH I UŻYWANYCH.
      To dzięi całej społeczności szkolnej
      udało się zebrac 14 worków zabawek.
      Wszystkie rzeczy przewieżliśmy
      do Domu Samotnej Matki na Białołęce.
      Obraz zachwytu jaki zobaczyliśmy na twarzach
      potrzebujących dzieci to widok jakiego na długo nie zapomnimy.
                                      W imieniu Domu Samotnej Matki
      Składamy serdeczne podziękowania
      wszystkim Darczyńcom, którzy włączyli się
      do akcji charytatywnej, przyczyniając
      się do wywołania usmiechu na twarzach
      dzieci, od których dobry los się odwrócił.

Iwona Gas
      Katarzyna Jermakowicz