Marzycielska poczta

03.01.2015 20:50
      Święta Bożego Narodzenia mają to do siebie, że budzą w nas chęć pomagania innym.
      Uznaliśmy więc, że to świetna okazja, aby wesprzeć dobrym słowem tych, którzy tego potrzebują i na to czekają.
            Krystian, Natalia, Kacper, Oliwia, Tomek, Ola, Monika i Sebastian - to właśnie do nich od 08.12 do 12.12 pisaliśmy listy i robiliśmy wyjątkowe kartki świąteczne pełne szczerych, ciepłych życzeń.
            Takie przesyłki dodają dzieciakom siły do walki z chorobą, ich rodzicom otuchy, a samym piszącym mnóstwo frajdy.

Katarzyna Muciek
      nauczycielka świetlicy

Świetlicowy koncert kolęd i pastorałek.

14.01.2015 13:26
      W naszej świetlicy zrobiło się bardzo świątecznie.
      Udekorowane sale, przepięknie ubrane choinki wprowadzają Nas w atmosferę nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.
      Świąteczny nastrój dopełnił "Świetlicowy Koncert Kolęd i Pastorałek". Wszędzie rozbrzmiewały jakże znajome Nam od dzieciństwa słowa radosnych pieśni bożonarodzeniowych, m.in. ,,Bóg się rodzi”, ,,Pójdżmy wszyscy do stajenki” czy ,,Cicha noc”. Wszyscy uczestnicy wykazali się znajomością tekstu, pomysłowością i oryginalnością wykonania prezentowanych utworów. Pamiętajmy, że kolędy stanowią cenny skarb w naszym  narodowym dziedzictwie kulturowym. My na świetlicy o tym dobrze wiemy, dlatego o ten skarb dbamy i co roku je wspólnie śpiewamy!

Izabela Rogowska

Świąteczna zbiórka żywności

17.12.2014 21:37

„Kto pragnie dobra dla drugiego człowieka, zawsze znajdzie sposób, aby coś dla niego uczynić” Jean Anouilh
                        Wzruszeni świąteczną scenerią, poddając się ogarniającej wszystkich i wszystko uroczystej atmosferze zorganizowaliśmy przedświąteczną zbiórkę żywności. Ciesząca się dużym zainteresowaniem akcja wyzwoliła wiarę we wzajemną życzliwość, optymizm, i poczucie jedności  z otaczającym nas światem.
       Zebrane artykuły zostaną przekazane podopiecznym „Specjalistycznego Ośrodka Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie” prowadzonym przez Fundację Centrum Praw Kobiet w Warszawie.
           Dziękujemy za okazane wsparcie.

Joanna Szoka

Charytatywnie w naszej świetlicy

19.12.2014 00:11
      W dniach 08.12-18.12.2014 w holu świetlicy szkolnej zaprezentowana została galeria ozdób bożonarodzeniowych. Wszystkie prace zostały wykonane przez dzieci, które przy pomocy pań nauczycielek ze świetlicy przez wiele dni tworzyły te wszystkie „cuda". Praca upływała w przyjemnej i świątecznej atmosferze, gdyż każdemu udzieliła się magia świąt. Dzieci z każdej sali dołożyły wszelkich starań, aby galeria wyglądała pięknie i cieszyła oczy nam wszystkim. Inwencja twórcza dzieci, kreatywność oraz zaangażowanie przerosło nasze wszelkie oczekiwania. Powstały oryginalne, ciekawe prace, które zostaną przekazane podopiecznym Fundacji Clown i małym pacjentom ze szpitala przy ulicy Działdowskiej.

Sylwia Zaczkiewicz

Dawno temu na wsi

09.12.2014 21:30
      Cyklem czterech spotkań rozpoczęła się jesienna współpraca naszej świetlicy z Fundacją „Dom Kultury”.  Zajęcia prowadziła według własnego autorskiego programu Pani Małgorzata Brus z grupą dzieci klas drugich i trzecich.
      Spotkania miały charakter warsztatów a celem było zaznajomienie dzieci z tym, jak kiedyś wyglądała polska wieś od XIX do XX wieku. Dzieci ochoczo brały udział w zajęciach plastyczno – technicznych, szyjąc, wycinając i ozdabiając swoje małe dzieła sztuki. Spotkaniom towarzyszyła prezentacja, w trakcie, której uczniowie oglądali fotografie i malarstwo oddające klimat dawnych czasów.

Katarzyna Jermakowicz