Wielkie wróżenie w świetlicy

09.12.2014 21:32
      Czary mary, wosku lanie co ma stać się niech się stanie.
       No i stało się - nadeszły Andrzejki, a wraz z nimi okazja do świetnej zabawy.
       Tajemnica, zaskoczenie, wyjątkowy nastrój, dziecięca ciekawość i zaangażowanie - to wszystko złożyło się na wielkie emocje podczas konkursów i wróżb.
       Tradycja młodemu pokoleniu została przekazana tak,że każdy z uczestników dzięki pozytywnym przepowiedniom uwierzył, że wszystko mu się uda, że spełnią się jego marzenia, że jest cudowny, niepowtarzalny i na tym chyba polega andrzejkowa magia...

Katarzyna Muciek

Akademia Kakadu w świetlicy

30.11.2014 19:55
      Nie samą pracą, zabawą i wypoczynkiem młody człowiek w naszej świetlicy żyje, otóż w środę (19 listopada) odwiedzili nas wyjątkowi goście.
            W progi zaprzyjaźnionego ArtBemu przybyła ekipa Akademii Kakadu ze swoimi przeuroczymi podopiecznymi. Mogliśmy osobiście poznać Pytona tygrysiego, Warana kolczasto ogonowego oraz Agamę brodatą. Zwierzęta były na tyle oswojone, że dzieci mogły ich dotknąć czy nawet wziąć na ręce. Panowie eksperci z entuzjazmem opowiadali o wymaganiach i zwyczajach swoich podopiecznych.
      Nadrzędnym celem pokazów Akademii Kakadu jest przekazywanie rzetelnej wiedzy na temat zwierząt egzotycznych oraz propagowanie szacunku do nich. Po entuzjazmie i komentarzach naszych podopiecznych sądzić możemy, iż cel został osiągnięty a my mamy nadzieję, że ci niecodzienni goście jeszcze do nas wrócą smiley

Katarzyna Jermakowicz

Pasowanie na uczestnika świetlicy

18.11.2014 23:41
      Pierwszy tydzień października na długo pozostanie w pamięci naszych podopiecznych. Zgodnie z tradycją  wychowawcy świetlicy szkolnej zorganizowali „Pasowanie na uczestnika świetlicy”.
      Główny cel imprezy polegał na uroczystym przyjęciu do naszego grona nowo przybyłych dzieci, a także stworzenie w świetlicy atmosfery radości, przyjaźni oraz zaufania. Dzieci z uśmiechami na twarzy brały udział w konkursach wiedzy na temat zasad funkcjonowania świetlicy oraz wykonywały przygotowane dla nich zadania sprawnościowe. Najbardziej emocjonującym momentem było uroczyste pasowanie na uczestnika oraz złożenie przysięgi na wzorowego świetliczaka. Przypieczętowaniem całej uroczystości było wręczenie dyplomu dla każdego z uczestników.
      Ten tydzień na pewno zaliczy się do tych niezapomnianych, pełnych emocji i miłych wrażeń.
      Witamy wszystkich nowych uczniów w naszej świetlicowej gromadce.smiley

Małgorzata Rębosz
      Katarzyna Jermakowicz
      nauczycielki świetlicy

Święto Dyni

18.11.2014 23:32
      Cukierek albo psikus ... - nie u nas takie zwyczaje.  My od duchów i potworów wolimy barwną dynię. To właśnie jej walorom estetycznym, jak i smakowym poświęciliśmy ostatni tydzień pażdziernika (27.10-31.10.2014)
      Hol naszego korytarza zamienił się w pachnącą krainę, w której królował kolor żółty i pomarańczowy. Uczniowie mieli możliwość rozwinąć aktywność i wyobraźnię twórczą przez różnorodne wykorzystanie dyń w działalności artystyczno – technicznej.

Katarzyna Muciek
      Joanna Szoka
      nauczycielki świetlicy

Ferie zimowe

18.11.2014 23:40
      Najlepsze ferie- tylko z nami!
      Pragniemy wszystkich zapoznać z ofertą ferii zimowych zorganizowanych przez UKS KETER. Jeżeli jeździcie na nartach lub snowboardzie to ta oferta jest dla Was. Jeżeli nie jeździcie to jeszcze lepiej, gdyż wykwalifikowani instruktorzy dołożą wszelkich starań by Was tego nauczyć i zarazić swoją pasją. Kadrę wychowawców natomiast, stanowic będą sprawdzeni i niezawodni nauczyciele naszej szkoły.
      Oprócz jazdy na stokach gwarantujemy wiele innych atrakcji, między innymi gry zespołowe, łyżwiarstwo, kulig, ognisko, dyskoteka, karaoke, zajęcia plastyczne, wyjazd na baseny termalne oraz wiele innych. Dobra zabawa, aktywny wypoczynek i bezpieczeństwo to podstawa, także z nudą na czas wyjazdu należy się pożegnać.

Sylwia Zaczkiewicz