Żyjemy zdrowo i komfortowo.

18.11.2014 23:47
      "Ruch to zdrowie, witaminy to podstawa - promujemy zdrowy styl życia, gdyż życie to najcenniejsza dla nas sprawa."
      W ramach Programu Szkoły Promującej Zdrowie świetlica wzorem lat ubiegłych kontynuuje cykl zajęć "Żyjmy zdrowo i komfortowo".
      Było ciekawie, smacznie i kolorowo, a dzieci przepełniała radość i duma z samodzielnie wykonywanych zadań. Prowadziliśmy konkursy pogłębiające wiedzę na temat zdrowia, zabawy sportowe, zachęcające do codziennego ruchu oraz warsztaty twórcze, a także lubiane przez dzieci zajęcia kulinarne. Robiliśmy: świeżo wyciskany sok - idealny na jesienną słotę, zabawne jeżyki z jabłek - nakłaniające do spożywania owoców, pyszny deser witaminowy - taki nasz eliksir na długowieczność, a na "przystawkę" wykonywane były bransoletki z suszonej marchwi i rodzynek, które dzieci wręczyły nauczycielom w dniu ich Święta.
      W czasie naszych kuchennych rewolucji dało się zauważyć wybitne talenty, które z powodzeniem mogłyby wziąć udział w kolejnej edycji programu MasterChef.

Sylwia Zaczkiewicz
      Izabela Rogowska

nauczycielki świetlicy

IX Świetlicowy Turniej Warcabowy

09.12.2014 21:34
      Wielu chętnych - jedna wygrana, czyli
        IX Świetlicowy Turniej Warcabowy.
      Impreza cykliczna prowadzona w  świetlicy od kilku lat i ciesząca się coraz większym zainteresowaniem - już na tydzień przed dzieci nie chcą grać w nic innego - trenują.
      Wydarzenie miało miejsce na korytarzu świetlicy szkolnej dn.21.10.2014 i jak co roku nasi uczniowie nas nie zawiedli.
      Do konkursu przystąpiło prawie 70 uczestników podzielonych na dwie kategorie wiekowe.
      Turniej
       okazał się ogromną fabryką emocji, pełną małych i dużych sukcesów naszych uczniów.
      Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów smiley

Katarzyna Jermakowicz
      nauczycielki świetlicy

Kremówkowe niespodzianki

18.11.2014 23:23
      Wielu twierdzi, że najlepsze kremówki są w Wadowicach, jednak my w piątek 17.10.2014 udowodniliśmy, że najwybitniejszych cukierników mamy tu - w świetlicy. Proszę zobaczyć z jaką radością i zaangażowaniem dzieci z klas pierwszych robiły pierwsze takie ciasto w swoim życiu.

nauczycielka świetlicy

Eko - Fashion - czyli moda ze skrawka

18.11.2014 23:46
      26 września w świetlicy szkolnej odbył się pokaz mody Eko-Fashion. Dzieci z klas młodszych i starszych z wielkim zapałem i zaangażowaniem wzięły w nim udział. Przez wiele dni wspólnie z nauczycielami świetlicy przygotowywane były eko-stroje, czyli ubrania wykonane z gazet, rolek po papierze, reklamówek, płyt CD, słomek, worków na śmieci itp. Kreatywność i inwencja twórcza dzieci przerosła najśmielsze oczekiwania. Stroje prezentowały się wspaniale „na wybiegu”. Cała impreza miała oprawę muzyczną, przy której wszyscy razem świetnie się bawili.

nauczycielka świetlicy