Finał konkursu

II msce: Julia Krasnodębska 1a
      III msce: Wiktoria Kazimierczak 1d
      III msce: Franciszek Andrzejczuk 1h
      wyróżnienia: Natalia Robak 1a,  Zuzanna Borowska 2b.

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do brania udziału w kolejnych plastycznych wyzwaniach.

Joanna Szoka
      Katarzyna Jermakowicz
      nauczycielki świetlicy

Zaczytani w świetlicy - Finał

14.06.2016 11:47
      Świetlica Szkolna bardzo dziękuje społeczności lokalnej naszej szkoły za przynoszenie książek na zbiórkę książek nowych i używanych.
      Dzięki tej akcji mali pacjenci mogą zapomnieć chorobie, gdyż zebrane książki trafią właśnie do nich – do placówek leczniczych w całej Polsce.
      Jeszcze raz dziękujmy wszystkim darczyńcom za dobre serce i empatię.
      Zbiórkę można monitorować na stronie fundacji zaczytani.org

Iwona Gas
      nauczycielka świetlicy

Zaczytani w świetlicy szkolnej.

08.05.2016 20:36

Świetlica Szkolna
      bierze udział w ogólnopolskiej akcji

zorganizowanej przez  fundację Zaczytani.org

„Oddaj książkę, stwórz bibliotekę, zainspiruj innych”

Wielka Zbiórka Książek  rusza  w Warszawie Gdańsku, Krakowie, Poznaniu oraz Wrocławiu. Zebrane książki trafią do dzieci i młodzieży przebywających w szpitalach w całej Polsce.

Dzięki prowadzonej akcji mali pacjenci szpitali mogą zapomnieć o chorobie.

Dzięki Wam otworzymy więcej Bibliotek Małego Pacjenta i pomożemy dzieciom w trudnym czasie choroby!

Celem zbiórki jest aby:

•       Każde dziecko, które zostanie przyjęte na oddział dziecięcy otrzymało
      książkę, którą będzie mogło zabrać do domu

•       W jak największej ilości szpitali powstawały biblioteki z wartościowymi książkami

•       Biblioteczki powstały w miejscach, gdzie potrzebne są książki

•       Zachęcać do czytania polskiej literatury dzieci, przebywające poza granicami naszego kraju

•       Rozwijać wyobraźnie i zachęcać do czytelnictwa

Książki mogą być nowe lub używane w dobrym stanie. Można  je zostawiać w specjalnie przygotowanym miejscu w  holu na parterze nowej części szkoły  do 22 maja 2016r.

Na chwilę obecną zbiera z nami 500 punktów zbiórek.

Więcej informacji u p. Iwony Gas

Dzień naukowy

03.05.2016 17:16

"Powiedz mi, a zapomnę,
      pokaż - a zapamiętam,
      pozwól mi działac, a zrozumiem"
      Konfucjusz

Ahh co to był za dzeń… czwartek 28 kwietnia by niezwykłym dniem dla wszystkich pierwszoklasistów. Szkolne patio zamieniło się w laboratorium.  Dzięki różnym doświadczeniom fizycznym i chemicznych dzieci dowiedziały się dlaczego jajko wpada do butelki? Jak działa cytrynowa bateria? jak można w domowych warunkach zrobić ,,lampę lawa” czy erupcję wulkanu.  Do przeprowadzenia doświadczeń zostały wykorzystane produkty codziennego użytku takie jak: olej, soda, cytryna, ocet.
      Dzieci z uwagą i zainteresowaniem śledziły pokaz doświadczeń oraz zadawały dużo pytań. Uczniowie mieli również możliwość brania udziału w warsztatach na
      których wspólnie robili piankolinę i ciecz nieniutonowską
      „Dzień Naukowy” dostarczył wszystkim niezwykłych wrażeń. Uczniowie przekonali się, że nauka nie musi być nudna i trudna.

Aleksandra Hacia
      nauczycielka świetlicy

Działamy ponad schematami

03.05.2016 16:18
      Z okazji Tygodnia Kreatywności w naszej szkole działo się naprawdę wiele. Świetlica włączyła się w szereg działań kreatywnych pokazując, że nasi podopieczni potrafią działać nieszablonowo, a ich wyobraźnia jest niemal nieskończona. Inspiracją do tworzenia nietypowych dzieł sztuki, które można było podziwiać na wystawie zatytułowanej „Wychodząc z gry” był dobrze nam znany Minecraft. Uczniowie podczas warsztatów wykonali postaci wzorowane na stylistyce gry, bądź kreowali nowe biografie bohaterów, którzy wyszli z wirtualnego świata by zagościć w progach naszej placówki.
      Małgorzata Szczepanek
      Anna Jarzyńska