Zimowe zabawy

06.12.2016 16:25
      Pierwsze opady śniegu wzbudziły ogromne poruszenie wśród uczestników naszej świetlicy. Nauczyciele nie pozostali na to obojętni- zabawom na śniegu nie było dziś końca. Na świeżym powietrzu z uśmiechem na ustach czas spędzili najmłodsi, a także Ci nieco starsi. Drodzy rodzice, do Was kierujemy prośbę o przygotowanie sniegowych ubrań dla Waszych pociech, aby te radosne chwile zabawy nie zakończyły się przeziębieniem. Pamiątkowe zdjęcie z pierwszym bałwanem wykonanym przez klasę II H i II F wędruje do naszej galerii.

Marta Kobielska
      nauczycielka świetlicy

Finał konkursu: " Mój pluszowy przyjaciel"

06.12.2016 16:12
      25 listopada świętowaliśmy Dzień Pluszowego Misia.
      Na korytarzu świetlicy szkolnej zostały wyeksponowane konkursowe prace dzieci,
      przedstawiające wizerunek ich pluszowych przyjaciół.
      Każda praca zasługiwała na uwagę, była wyjątkowa w swoim rodzaju, a przede wszystkim odzwierciedlała uczucie jakim dzieci darzą swoje przytulanki.
      Po długich obradach i głosowaniu, zostali wyłonieni zwycięzcy, którzy otrzymali dyplomy i nagrody.
      Pamiętajmy... mały, duży, bury czy kolorowy - każdy MIŚ jest wyjątkowy!.
      Gorąco dziękujemy za udział w konkursie  plastycznym pt. ,,Mój pluszowy przyjaciel”oraz zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć.

I miejsce: Julia D. klasa IIe
      II miejsce: Klara G. klasa Id
      II miejsce: Amelia K. klasa 2g
      III: Basia Z. klasa 2a
      III miejsce: Hanna S klasa 2f

Izabela Rogowska
      Ewa Maciejewska,
      Marzena Ożarowska
      nauczycielki świetlicy

Andrzejkowe szaleństwo!

05.12.2016 12:05

Każdy wie, na czym polega andrzejkowa tradycja . Wzorem lat ubiegłych wróżby, czary, magia a przede wszystkim dobra zabawa pochłonęła bezgranicznie całą świetlicę. Nasi podopieczni oprócz poznani historii tego święta, mieli również możliwość przekonania się, jakie emocje towarzyszą wróżbom andrzejkowym. I możecie nam wierzyć, uśmiech z twarzy dzieci nie schodził nawet na chwilę!

Anna Jarzyńska

Marzycielska Poczta

28.11.2016 16:16

Jak to dobrze, że my –  zdrowi i silni możemy pomóc tym słabszym, którzy cieszą się z nawet małego gestu kolorującego im szarą codzienność. Od 14 do 18 listopada uczniowie w świetlicy szkolnej oraz wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu pisali niezwykłe listy, wypełnione dobrym słowem lub rysunkiem przez tych najmłodszych. Każda kartka jest wyjątkowa ponieważ została skierowana do małych bohaterów, codziennie zmagających się z przewlekłą chorobą. Listy z naszej szkoły wysłane „Marzycielską Pocztą” poleciały do Kuby, Martyny, Krystiana, Karoliny, Szymona, Irminy, Krzysia i Nikoli. Przesyłki na pewno sprawią im wiele radości i dodadzą sił!

Agata Przybysz
      nauczycielka świetlicy
    • Śniadanie daje moc w świetlicy

23.11.2016 16:26
      Nie od dziś wiadomo, że śniadanie jest najważniejszym posiłkiem dnia. Dzięki niemu jesteśmy w stanie zacząć dzień pełen wyzwań z energią  i dobrym samopoczuciem. I właśnie promowanie tego jakże ważnego posiłku miała na celu akcja "Śniadanie daje moc", która odbyła się w naszej szkole i świetlicy szkolnej. Na stołach biesiadnych nasi wspaniali podopieczni wraz z pomocą nauczycieli oraz rodziców przygotowali prawdziwą śniadaniową ucztę. Były kolorowe kanapki, koreczki, sałatki, wrapy oraz wiele innych, w tym nawet pizza! Dzięki tej inicjatywie każdy niejadek znalazł coś pasującego idealnie do tego na co miał smaka.
      Sylwia Zajączkowska