Dobrolandia - happening z okazji tygodnia integracji, tolerancji i życzliwości

25.01.2017 14:47
      Dzień 16 stycznia w naszej świetlicy poświęcony był TOLERANCJI, ŻYCZLIWOŚCI I INTEGRACJI.
      Happening pod hasłem "Dobrolandia" miał za zadanie zachęcić uczniów do refleksji i rozmowy nad własna postawą wobec innych, a także zwrócić uwagę jak ważny w życiu codziennym jest szacunek i tolerancja. Rozwijaniu poprawnej postawy sprzyja poszerzanie wiedzy, otwartość oraz komunikowanie się, co w tym dniu szczególnie podkreślali wychowawcy.
      Efektem zajęć są makiety miast Dobrolandii stworzonych przez uczniów klas I-III

Marta Kobielska
      nauczycielka świetlicy
    • Rozstrzygnięie konkursu na maskę karnawałową

24.01.2017 23:19

Z przyjemnością informujemy, że w dniu 18 stycznia 2017 r. nastąpiło rozstrzygnięcie Konkursu Plastycznego
       pt. „MASKA KARNAWAŁOWA”
      Ze względu na to, że do konkursu zostało zgłoszonych wiele przepięknych, bardzo karnawałowych prac, komisja konkursowa miała niezwykle trudne zadanie. Po długich dyskusjach i  burzliwych naradach, komisja zdecydowała nagrodzić następujące osoby:

I miejsce: Martyna Jurkiewicz – II i

II miejsca: Gabriela Szczęsna – I b
                            Milena Maciejewska – I c

III miejsca: Anna Siecińska- III h
                          Julia Szelerska – II a

Wyróżnienia: Andrzej Wyrzykowski – I b
                        Małgosia Siećińska – I a
                     Karol Wieczorek – II b

Wszystkim dzieciom składamy serdeczne gratulacje i podziękowania za udział
      w konkursie. Laureaci konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Prace konkursowe można oglądać na korytarzu w świetlicy.
      Życzymy szalonej, wesołej i niezapomnianej zabawy w karnawale !!!

Jadwiga Stępień

Świąteczna zbiórka

19.12.2016 12:33
      „Jedynie prawdziwy człowiek
      zauważy potrzeby innego człowieka.
      Jedynie człowiek wielkiego serca
      wyciągnie doń pomocną dłoń.”
                                                  Jan Paweł II

W dniach 12- 16 grudnia już po raz trzeci świetlica szkolna organizowała ,,Świąteczna zbiórkę”.
      Celem akcji było zebranie trwałych produktów żywnościowych, środków czystości i kosmetyków dla kobiet i dzieci znajdujących się w szczególnie trudnej sytuacji materialnej mieszkających w Specjalistycznym Ośrodku Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie. Dziękujemy darczyńcom za okazaną pomoc i zrozumienie.

Aleksandra Mądry

Ho, Ho, Ho...Mikołajkowe kolędowanie

20.12.2016 13:16
      Prawdopodobnie piękna, zimowo – świąteczna dekoracja, która zdobi świetlicę, zaprosiła wyjątkowego gościa w nasze progi.
      6 grudnia  uczestników świetlicy odwiedził sam św. Mikołaj ze swoim małym pomocnikiem elfem. Tego dnia, każdy z obecnych uczniów mógł porozmawiać z gościem o świątecznych podarunkach oraz również wspólnie pokolędować. Uczniowie ochoczo śpiewali znane kolędyi pastorałki, zarówno indywidualnie jak i wspólnie. Na koniec na uczniów czekała słodka niespodzianka, którą częstował czarodziejski elf.
      Mikołaj powiedział, iż pierwszy raz spotkał tak grzeczne i rozśpiewane dzieci. No cóż: wyjątkowi uczniowie uczęszczają do naszej świetlicy.
       Każdej grupie dziękujemy za wspólne kolędowanie, ciepłe słowa i moc pozytywnej energii.

Katarzyna Jermakowicz Rogowska
      nauczycielka, kierownik świetlicy

Galeria ozdób bożonarodzeniowych

19.12.2016 11:29
      "Galeria ozdób bożonarodzeniowych"
      Pod takim hasłem od początku tygodnia pracowicie mija czas w świetlicy. Uczniowie z wielkim entuzjazmem wykorzystywali ciekawe techniki, różnorodne materiały plastyczne oraz inwencję twórczą, a przede wszystkim ogromny zapał do tworzenia rękodzieł.
      Podziwiając ich pomysłowść i orginalność oraz serce włożone w wykonanie różnorodnych ozdób bożonoradzeniowych, możemy zainspirować się orginalnymi pomysłami jak pięknie przyozdobić dom na święta. Za sprawą dekoracji możemy sprawić, że święta będą magiczne, a dom stanie się przytulny i radosny. Dzieci doskonale wiedzą, że własnoręcznie wykonane ozdoby choinkowe nie tylko cieszą wzrok ale dają dużo satysfakcji.
         Zapraszamy do podziwiania wystawy pt. ,, Magia świąt w twórczości dziecięcej” -  wystawionej w holu naszej szkoły.
      Izabela Rogowska