Uroczyste pasowanie na Uczestnika świetlicy

03.11.2016 13:31
      Bohaterami minionego piątku w naszej świetlicy byli uczniowie klas pierwszych, którzy w piątek 28pażdizernika przystąpili do uroczystego pasowania na uczestnika świetlicy.
          Dla wszystkich było to wydarzenie pełne pozytywnych emocji
      i uśmiechu!  Spotkanie rozpoczęło się od powitania naszych nowicjuszy przez dwoje uczniów klasy III, którzy na tę okazję przygotowali wiersz.
          Następnie pierwszoklasiści, aby stać się pełnoprawnymi uczestnikami świetlicy  musieli pokonać tor przeszkód niczym Runmagedon, przejść próbę wiedzy z pytaniami trudnymi jak „Jeden z dziesięciu”, test smaku jak z „MasterChefa” oraz zaprezentować swoje zdolności muzyczne nie gorsze niż uczestnicy „The Voice of Poland” - wypadli znakomicie!!!!
           Po wypowiedzeniu słów ślubowania obecni dyrektorzy: Pani Dyrektor Barbara Makowska Opala, Iwona Seliwiak i Pan Przemysław Jeruszka, pasowali każdego ucznia na uczestnika świetlicy, a Pani Kierownik Świetlicy wręczyła dzieciom pamiątkowe dyplomy i długopisy.
          Aby dodatkowo uczcić ten wyjątkowy dzień, dzieci po uroczystości pasowania udały się do sali na bajkę i popcorn.
          Wszystkim „pierwszakom” GRATULUJEMY!
         Jesteśmy dumni i szczęśliwi, że do naszego świetlicowego grona dołączyli nowi wspaniali uczniowie, z takim dziećmi, wygraną w każdym teleturnieju mamy gwarantowaną :) !

Jadwiga Stępień

28.11.2016 16:03
      Z okazji Dni Edukacji Narodowej oprócz życzeń, społeczność uczniowska szkolnej przygotowała galerię składającą się z portretów przedstawiających nauczycieli. Akcja ta wsród uczniów wzbudziła duże zainteresowanie, o czym świadczą wykonane prace. Jej efekty podziwiać można w holu świetlicy szkolnej.

Joanna Szoka

Kulinarnie w świetlicy

17.10.2016 11:29
      CZOSNEK  to jest stary sposób na wirusy i choroby,
       bo naturalny antybiotyk sam w sobie on stanowi.

KULINARNA ŚWIETLICA poleca w tym tygodniu potrawy z dodatkiem czosnku, cennego w swoje właściwości zdrowotno – lecznicze.

PESTO  BAZYLIOWO-PIETRUSZKOWE
      SKŁADNIKI
      1 szkl. listków bazylii
      ½ szkl. natki pietruszki
      1 lub 2 ząbki czosnku (ilość czosnku zależy od naszych preferencji)
      ¼ szkl. uprażonych orzechów nerkowca (oryginalnie są orzechy piniowe)
      ¼ szkl. oleju rzepakowej bądź oliwy z oliwek (jeśli pest będzie zbyt gęste można dodać nieco więcej oleju)
      ¼ szkl. startego parmezanu
      Szczypta soli i pieprzu

PRZYGOTOWANIE
      Umyte i osuszone liście bazylii i natki pietruszki przekładamy do wysokiego naczynia,                    w którym będziemy miksować wszystkie składniki. Następnie dodajemy orzechy (uprzednio uprażone na patelni), czosnek przeciśnięty przez praskę, olej, sól, pieprz i za pomocą blendera wszystko razem miksujemy. Dodajemy starty ser parmezan i dokładnie mieszamy składniki ze sobą.
      Tak powstałe pesto można podawać z pieczywem bądź makaronem razowym oprószone parmezanem i kawałkami orzechów.
      Pesto można przechowywać w szczelnym pojemniku przez tydzień czasu
      w lodówce.

BRUSCHETTA Z POMIDORAMI I BAZYLIĄ
      SKŁADNIKI
      4-5 pomidorów bez skórki
      1 łyżka oleju rzepakowego
      Oregano
      Kilka posiekanych listków bazylii
      Sól, pieprz
      Przyprawa do pomidorów Vegeta

PRZYGOTOWANIE
      Pomidory należy przekroić na pól i wydrążyć pestki, a miąższ pokroić w kostkę. Pomidory przełożyć do miski dodać oliej, szczyptę roztartego w rękach oregano ( w ten sposób wydobywamy aromat z suszonych ziół) oraz posiekane listki bazylii, sól i pieprz. Wszystko razem wymieszać i odstawić na 10 minut.
      Z bagietki zrobić chrupiące grzanki natrzeć je czosnkiem i nałożyć pomidorową mieszankę, posypać przyprawą do pomidorów i skropić kilkoma kroplami oleju.

Zdjecia                                                                            SMACZNEGO!

Grazyna Łada Krasnowska
      Sylwia Zajaczkowska
      nauczycielki świetlicy
    • Aby zdrowym być!

12.10.2016 14:56
      Aby zdrowym być!
      Z dniem 29 września, klasy I d i III d rozpoczęły cykl zajęć o tematyce zdrowego żywienia. Tym razem, dzieci dowiedziały się wielu ciekawostek na temat wspaniałych właściwości śliwek. Okazało się, że te niepozorne owoce mają w sobie wiele witamin. Zajęcia zaczęły się od degustacji różnych suszonych owoców. Następnie uczniowie sami przygotowali owoce do ich wysuszenia. Kwintesencją tych zajęć jest komentarz jednego z uczniów: Proszę Pani! To jest lepsze od słodyczy!

Anna Kozicka
      Anna Jarzyńska
      nauczycielki świetlicy

Śmieciaki - kreatywny recykling

12.10.2016 12:37
      Ah, co to była za wystawa…
      Niedawno, cała społeczność szkolna jak również rodzicie i opiekunowie naszych uczniów, mogli podziwiać wystawę poświęconą tematyce ekologii . Celem wystawy „Śmieciaki-Cudaki”  było propagowanie postaw proekologicznych i zwrócenie uwagi na to, iż niektóre śmieci to….prawdziwe skarby! Tak, to prawda. Świadczą o tym prace, które uczniowie naszej świetlicy wykonywali w pocie czoła i z wielkim zaangażowaniem.  Oczy z zakrętek, rączki z butelek, włosy z rolek po papierze toaletowym i wiele, wiele innych ciekawych zastosowań śmieci. Zajrzyjcie do galerii a sami się przekonacie, jakie fantastyczne rzeczy można stworzyć ze zwykłych odpadów .
      P.S. To nie koniec przygody z ekologią, świetlica dopiero się rozkręca;)

Anna Jarzyńska