Degustacje w ramach kulinarnej świetlicy

24.04.2016 21:40
      Zgodnie z obietnicą, Kulinarna Świetlica, zorganizowała degustację warzyw.
      Młodzi kucharze poczęstowali wszystkie dzieci przebywające w świetlicy warzywami w połączeniu z własnoręcznie przygotowanymi sosami.. Puste tace jakie zostały były najlepszym dowodem, że marchewka, ogórek czy seler naciowy wzbogacone o aromatyczny sos, to doskonała przekąska nie tylko na wiosenne dni ale na cały rok!

Grażyna Łada-Krasnowska
      Iwona Gas
      nauczycielki świetlicy

Masterchef w świetlicy

18.04.2016 11:33
      KOLOROWA PRZEKĄSKA
      Basia! Dawid! Ola! - tak dzieci dopingowały w poniedziałek uczestników konkursu kulinarnego. Pozytywne emocje towarzyszyły nam wszystkim przez cały czas trwania zaciętej rywalizacji i jeszcze długo, długo po niej ... :) Do zrobienia przekąski miały do dyspozycji produkty ze spiżarni: różnorodne warzywa, urozmaicone sery, mnóstwo przypraw i wiele , wiele innych smakołyków. Mieszanie, doprawianie, smakowanie, układanie i dekorowanie to czynności, które miały wpływ na ocenę przekąski. Jury w składzie Pani Kasi Jermakowicz, Pani Gosi Szczepanek i Pani Oli Osińskiej miało nie lada wyzwanie, ponieważ powstałe przekąski były na wyrównanym wysokim poziomie :)
      Wszystkim uczestnikom konkursu należą się gromkie brawa, a wspaniałej publiczności wielkie podziękowania za tak głośny doping !

I miejsce- Ola Lisiecka kl. I C
      II miejsce- Franek Makaruk kl. II B
      III miejsce- Dawid Kuszewski kl. I H

Aleksandra Osińska
      nauczycielka świetlicy

Mali mistrzowie

12.04.2016 08:17
      Wiosna kolorami zachwyca, a uczestnicy naszej świetlicy zachwycają swoimi talentami.

Mali artyści z klasy 1b i 1d przenieśli arcydzieła światowego malarstwa na szkolne podwórko. Podzieleni na grupy koleżeńskie stworzyli oszałamiająco urodziwą „Mona Lisę” oraz portret  Fridy Khalo. Nie zabrakło również słynnej weduty mistrza Van Gogha oraz „Primabaleriny” Edgara Degas'a.
      Kredowe dzieła można podziwiać w galerii zdjęć.

Katarzyna Jermakowicz
      Małgorzata Szczepanek
      nauczycielki świetlicy

Kiermasz Wielknocny

31.03.2016 10:47
      W dniach 21-23.03.2016 świetlica szkolna organizowała "Kiermasz Wielkanocny". Sprzedawane były prace wykonane przez uczniów naszej szkoły. Dzieci były bardzo zainteresowane powodzeniem naszego kiermaszu, aktywnie w nim uczestniczyły. Widziały, że ich prace wzbudzają zainteresowanie
      i znajdują nabywców. W wyniku tej akcji zebrano kwotę 2241,60 zł którą przekazano dla Fundacji "Zdążyć z Pomocą" na leczenie i rehabilitację Piotrusia z Bemowa. Miejmy nadzieję, że zakupione ozdoby nadały każdemu domowi przyjemny i świąteczny klimat. Z całego serca dziękujemy wszystkim darczyńcom.
      Ewa Maciejewska
      nauczycielka świetlicy

Święto wiosny

22.03.2016 23:39
      Jakiś czas temu do naszej świetlicy weszła ukradkiem niezwykła Pani Wiosna. Poprosiła dzieci, aby obwieściły w szkole jej przybycie. Uczniowie ćwiczyli w pocie czoła, żeby godnie uczcić jej nadejście. 21 marca wysłannicy Pani Wiosny odwiedzili każdą salę naszej świetlicy. Recytowali wiersze, opowiadali baśnie, rozdawali nauczycielom piękne tulipany a dzieciom słodkie niespodzianki. Nie mogło także zabraknąć wizyty u Pani Dyrektor Barbary Makowskiej – Opala, której wręczony został wiosenny kosz pełen ręcznie robionych kwiatów. Oprócz oficjalnego ogłoszenia nadejścia wiosny, nasi podopieczni dodatkowo przyczynili się do pojawienia się radosnego uśmiechu na każdej buzi. Teraz możemy być pewni, że słońce i piękna pogoda zostaną już z nami!

Anna Jarzyńska
      Agata Przybysz