05.06.2017 13:28

Zielony happening

03.05.2017 21:32
      Nie jest skoczkiem lecz ma tyczkę,
      i przerośnie ogrodniczkę.
      Zdobi działki i ogródki,
      w nazwie swojej ma trzy nutki…

W naszej świetlicy jest kolorowo i zawsze dzieje się coś ciekawego. Ostatnio, oprócz ciekawej
      i kreatywnej wystawy Rupaków, można było podziwiać piękno natury w postaci zielonych roślin. Wszystko, co zaprezentowaliśmy było dziełem naszych młodych ogrodników. I trzeba przyznać, nasi uczniowie sprawdzili się w tej roli doskonale! Oprócz przygotowania doniczek oraz zasadzenia nasionek trzeba było również systematycznie doglądać i podlewać roślinki. Efektami tej pracy a jednocześnie zwieńczeniem Zielonego Happeningu, była wystawa roślin, wśród których można było zobaczyć rzeżuchę, rzodkiewkę, fasolkę, groszek a także zioła takie jak bazylia, cząber czy koperek. Ozdobą całej wystawy były również zwierzątka i postaci wykonane m.in. z kiełków jęczmienia. Mamy nadzieję, że ta wystawa podobała się wszystkim oglądającym a być może kogoś zainspirowała do stworzenia własnego „małego ogródka”.

Anna Jarzyńska
      Agata Przybysz
      Marzena Ożarowska
      nauczycielki świetlicy

Czy ktoś widział rupaka?

03.05.2017 21:33

Czy ktoś widział rupaka? Jak wygląda rupak? Czy to fruwa czy lata? Czy ma pióra czy dziób?
      W ramach szkolnego Tygodnia Kreatywności świetlica szkolna podjęła się zadania wykreowania tej tajemniczej postaci. Powstały rupaki zwierzaki, kociaki
      i rupaki dzieciaki. Każdy inny i niepowtarzalny. Nasze rupaki tworzą swój magiczny świat, są jedną rodziną. Poznajcie każdego z nas!!!
      Ewa Kujawa
      nauczycielka świetlicy