09.11.2017 20:50

SZANOWNI   RODZICE  /   OPIEKUNOWIE !!!

Z przyczyn technicznych, uruchomienie domofonów i zamknięcie drzwi
      do świetlicy w godzinach podanych Państwu wcześniej,
      nastąpi 13 listopada 2017r.

W celu podniesienia poziomu bezpieczeństwa dzieci, zachowania w czystości przestrzeni świetlicowej oraz zminimalizowania zakłóceń w realizacji zajęć świetlicowych, uprzejmie informujemy Państwa, że wzorem lat ubiegłych, od 6 listopada 2017r. wejście do świetlicy zostanie zamknięte od godz. 8.00 do 16.00Uczestnicy świetlicy wchodzą na jej teren po uruchomieniu przycisku pracownika w recepcji. Odbiór dzieci ze świetlicy będzie odbywał się za pośrednictwem telefonów z oznaczeniem numeru sali.

Prosimy o wyrozumiałość  i uszanowanie tej decyzji.

DZIĘKUJEMY !

• WYNIKI KONKURSU "PRZYSZŁOŚĆ ZACZYNA SIE DZISIAJ, NIE JUTRO"

26.10.2017 21:40

Jury, w skład którego weszli nauczyciele naszej szkoły, przyznali uczniom następujące miejsca:

W kategorii kl. I-III

I m-ce Aleksander Chodurski SP 82

II m-ce Marta Mastalerz SP 82

II m-ce Aleksandra Tur SP 82

III m-ce Ignacy Kaczmarek SP 150

Wyróżnienia:

- Tomasz Badylak SP 150

- Anna Barczyk SP 150

W kategorii kl. IV-VII

I m-ce Jakub Czochara SP 82

I m-ce Lena Badylak SP 150

II m-ce Maja Hadło SP 82

III m-ce Jakub Pękala SP 150

Wyróżnienie:

- Antonina Bałdyga SP 82

Wszystkim laureatom dziękujemy za udział w konkursie
      i gratulujemy kreatywności w przygotowaniu ciekawych prac.
      Zapraszamy na rozdanie nagród w dniu 26.10.2017r. o godz. 14.00 w przestrzeni świetlicy - parter Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 82 im. Jana Pawła II.

KULINARNA ŚWIETLICA

26.10.2017 21:02

Najsmaczniejsze zajęcia w całej szkole powracają!

Kulinarna Świetlica ruszyła pełną parą zaczynając kolejny sezon swojej działalności. Wszystkich małych smakoszy i przyszłe gwiazdy kulinarnej sceny zapraszamy do udziału w naszych zajęciach prowadzonych przez niezastąpione panie Grażynę Ładę-Krasnowską oraz Sylwię Konfederak.

Zielone pesto bazyliowo-pietruszkowe

CZOSNEK to jest stary sposób na wirusy i choroby,

bo naturalny antybiotyk sam w sobie stanowi.

SKŁADNIKI:

• 1 szkl. listków bazylii

• ½ szkl. listków natki pietruszki

• 1 lub 2 ząbki czosnku (ilość czosnku zależy od naszych preferencji)

• ¼ szkl. uprażonych orzechów nerkowca (oryginalnie są orzechy piniowe)

• ¼ szkl. oleju rzepakowego bądź oliwy z oliwek (jeśli pesto będzie zbyt gęste można dodać nieco więcej oleju)

• ¼ szkl. startego parmezanu

• migdały w płatkach

• szczypta soli i pieprzu

PRZYGOTOWANIE:

Umyte i osuszone liście bazylii i natki pietruszki przekładamy do wysokiego naczynia, w którym będziemy miksować wszystkie składniki. Następnie dodajemy orzechy (uprzednio uprażone na patelni), czosnek przeciśnięty przez praskę, olej, sól, pieprz i za pomocą blendera wszystko razem miksujemy. Dodajemy starty ser parmezan i dokładnie mieszamy składniki ze sobą. Tak powstałe pesto można podawać z pieczywem bądź makaronem razowym oprószone parmezanem i migdałami w płatkach. Pesto można przechowywać w szczelnym pojemniku przez tydzień czasu w lodówce.

Smacznego!

Grażyna Łada-Krasnowska
      Sylwia Konfederak
      nauczycielki świetlicy

PODSUMOWANIE AKCJI CHARYTATYWNEJ

26.10.2017 20:38

Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi .

Jan Paweł II

W dniach 2 – 13 października 2017r. z inicjatywy nauczycieli świetlicy szkolnej, została przeprowadzona kolejna, charytatywna zbiórka darów na rzecz Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Korabiewicach. Początkowo akcja miała trwać tydzień, ale odzew na nasz apel był tak wielki, że postanowiliśmy ją przedłużyć. Podczas tych tygodni mieliśmy przyjemność gościć w naszej świetlicy pracowników Schroniska oraz Panią weterynarz, którzy przedstawili dzieciom specyfikę swojej pracy, a także uwrażliwili je na trudną sytuację zwierząt.

Po raz kolejny uczniowie oraz ich rodzice i najbliżsi udowodnili nam, że mają WIELKIE SERCA i los zwierząt nie jest im obojętny. Dzięki nim udało się zebrać: 97 kilogramów karmy, olbrzymią ilość koców, ręczników i poduszek, a także metalowe miski, smycze oraz dużą ilość suchego pieczywa. Niektóre z dzieci oddały również swoje pluszaki – przytulanki. Te bardzo osobiste podarunki to dla nas świadectwo ogromnej wrażliwości i empatii naszych dzieci wobec bezdomnych zwierząt. Zbiórka, którą zorganizowaliśmy przeszła nasze najśmielsze oczekiwania.To sygnał, że nasi uczniowie wiedzą, że pomaganie jest dobre i zmienia nie tylko nas, ale i naszą rzeczywistość na lepsze. Każdy gest, nawet najdrobniejszy jest ogromnie ważny w czynieniu dobra. Pamiętajmy o tym i podarujmy sobie lepszy, piękniejszy świat.

Wszystkim zaangażowanym w akcję SERDECZNIE DZIĘKUJEMY.

Roma Nguyen – Anh

Anna Krasnowska

nauczycielki świetlicy

Co ofiarowane ze szczerego serca, winno być szczerym sercem przyjęte

A. Dumas

18.10.2017 10:36
      SZANOWNI RODZICE/OPIEKUNOWIE !

Świetlica szkolna uprzejmie informuje, że w związku z małą reorganizacją, od 16 października 2017r. sala 127 będzie przeznaczona na lekcje wychowania fizycznego i inne zajęcia pozalekcyjne.

Klasa III b , III f, III g, III e będzie przebywać na świetlicowym patio, które w perspektywie będzie zabudowane, a klasa III c, III i w sali 110.

Prosimy o wyrozumiałość i życzymy miłego pobytu w świetlicy szkolnej.

Halina Lustyk
      kierownik świetlicy