ŚWIĄTECZNA ZBIÓRKA

20.12.2017 22:02

Człowiek jest wspaniałą istotą
      nie z powodu dóbr,
      które posiada, ale jego czynów.
      Nieważne jest to, co ma,
      ale czym się dzieli z innymi”.

Jan Paweł II

W dniach 04 - 15 grudnia już po raz czwarty Świetlica szkolna wraz z Zespołem ds. Akcji Charytatywnych i Wolontariatu zorganizowała ,,Świąteczną zbiórkę”. Podarowane rzeczy trafiły do kobiet i dzieci znajdujących się w szczególnie trudnej sytuacji materialnej, mieszkających w Specjalistycznym Ośrodku Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie w Warszawie.

Dziękujemy bardzo wszystkim darczyńcom!

Zespół ds. Akcji Charytatywnych
      i Wolontariatu

MARZYCIELSKA POCZTA

20.12.2017 21:40

Zbliżają się święta. Nadchodzi czas spokoju, dobroci, radości. My, aby umilić ten świateczny czas innym, przyłączyliśmy się po raz kolejny do ogólnopolskiej akcji "Marzycielska poczta". W tym roku dodatkowo, oprócz pisania listów do dzieci postanowiliśmy zrobić również kartki świateczne i drobne upominki wigilijne dla podopiecznych zakładu Sióstr Felicjanek dla chronicznie chorych kobiet w Wiśniewie. Mamy nadzieję ze nasze ciepłe słowa oraz życzenia płynące prosto z serca wywołają uśmiech na twarzy obdarowanych osób.

Katarzyna Hałka
      nauczyciel świetlicy

GALERIA OZDÓB BOŻONARODZENIOWYCH

21.12.2017 20:50

Świetlica szkolna serdecznie zaprasza na GALERIĘ OZDÓB BOŻONARODZENIOWYCH w dniach 18.12-22.12.2017. Wszystkie prace zostały wykonane przez uczestników świetlicy szkolnej.

Uczniowie włożyli wiele serca i wykazali się ogromnym zaangażowaniem podczas tworzenia ozdób świątecznych. Wszystko dlatego, że nasza akcja ma cel charytatywny- dołączamy się do zbiórki funduszy dla FUNDACJI „SERCE DZIECKA.”

Prezentacja prac odbędzie się w strefie oczekiwań dla rodziców.

POKAŻMY JAK WIELKIE MAMY SERCA !

13.12.2017 21:14

Drogie dzieci ze świetlicy szkolnej!

Bardzo się cieszę, że mogłem Was odwiedzić i w tym roku roku szkolnym. Wiem, że czekaliście na mnie i wspaniale się przygotowaliście na mój przyjazd. Wasze gorące przyjęcie i głośny śpiew kolęd ucieszyły moje serce. Zimowa sceneria w waszej świetlicy sprawiła, że poczułem się jak w domu. Bardzo Wam za to dziękuje! Pamiętam jak rozwoziłem prezenty w zeszłym roku a tu już kolejna zima i zbliżają się święta. A to może oznaczać tylko jedno: zbliżam się ze swoimi pomocnikami, żeby sprawić wam radość i obdarować prezentami! Tak jak Wam opowiadałem, u mnie na Dalekiej Północy przygotowania idą pełną parą. Elfy dokładnie przygotowują prezenty, renifery trenują i rozgrzewają się do podróży a ja wciąż podjadam smakołyki w mikołajkowej kuchni :) Już wkrótce znowu się spotkamy, przyjade moimi saniami oraz zacznę rozwozić prezenty grzecznym dzieciom. A w Waszej świetlicy szkolnej, zdradziła mi w sekrecie Pani kierownik, są same wyjątkowe i  grzeczne dzieci. Bardzo się staracie. Ale pamiętajcie, musicie być nadal grzeczni, pomagajcie innym. Moje elfy wszystko widzą i opisują w swoich notesach. Wiem, że mnie nie zawiedziecie, bo jesteście wspaniali.

Coś czuję, że w tym roku przywiozę Wam coś wyjątkowego...

Święty Mikołaj

MOJA ULUBIONA POSTAĆ Z BAJKI - WYNIKI KONKURSU

07.12.2017 20:39

W dniach od 20 listopada do 27 listopada 2017r. odbył się zorganizowany przez Świetlicę szkolną konkurs plastyczny pt. „Moja ulubiona postać z bajki”. Do udziału w nim zaprosiliśmy wszystkich uczniów klas I-III.

Przedmiotem konkursu było zachęcenie dzieci do stworzenia pracy, której głównym celem była ulubiona postać z bajki, wykonana techniką orgiami.

W konkursie wzięło udział 60 uczniów. Na ręce organizatorów oddano urozmaicone prace. Wszystkie prace wzbudziły zachwyt organizatorów, a ich autorzy zasługują na pochwałę i uznanie.

Wyłonienie zwycięzców było bardzo trudne, więc jury zdecydowało nagrodzić prace odznaczające się szczególną pomysłowością.

Laureatami konkursu zostali :

I miejsce – Anna Filipczyk kl. III i

II miejsce – Michał Machynia kl. III h

III miejsce – Franciszek Świdnicki kl. I a

Wyróżnienia otrzymały:

Magdalena Zadrożna kl. II a

Marta Mastalerz kl. III i

Laureaci konkursu otrzymali upominki rzeczowe.

Milena Dudek
      Ewa Maciejewska