ZABAWA Z LEGO

19.03.2018 23:01

Uczniowie świetlicy szkolnej z  klas II, mieli okazję uczestniczyć w pokazowej lekcji prowadzonej przez Young Engineers. Celem proponowanych przez nich zajęć jest przekazywanie wiedzy z zakresu inżynierii, fizyki i matematyki, jak również rozwijanie kreatywności, niezależnego myślenia, zdolności ruchowych, umiejętności postrzegania przestrzennego, budowania poczucia pewności siebie i własnej wartości, a także umiejętności finalizowania rozpoczętych zadań. Podczas lekcji uczniowie dowiedzieli się kim był Archimedes i poznali jego niezwykłe zdolności inżynieryjne, wykorzystane do obrony Syrakuz. Niewątpliwie, najbardziej atrakcyjnym elementem, była dla dzieci konstrukcja z klocków Lego, której działanie mogło wypróbować każde z nich. Zajęcia były pełne zabawy, zaangażowania i skupienia ze strony uczniów, którzy poznali prawa fizyki przedstawione w przystępny oraz jasny sposób.

Anna Krasnowska
      nauczycielka świetlicy

WYCHOWANIE PRZEZ CZYTANIE

14.03.2018 19:48

Nosy w książkach i skupienie na twarzach. Takie widoki są na porządku dziennym podczas zajęć w ramach Programu edukacyjno-wychowawczego „Wychowanie przez czytanie” realizowanego w naszej świetlicy szkolnej. Jedną z bardzo lubianych i cieszącą się popularnością wśród uczniów propozycją jest książka autorstwa Małgorzaty Skowrońskiej oraz ks. Roberta Nęcek pod tytułem „Jak być dobrym człowiekiem. Jan Paweł II dzieciom”. Nasi wychowankowie w interesujący i przystępny sposób zyskują wiedzę na temat wartości, które warto wyznawać oraz praktykować w codziennym życiu.

Sylwia Konrederak
      Agnieszka Konior
      nauczycielki świetlicy

ZBIÓRKA DLA POLAKÓW MIESZKAJĄCYCH NA BIAŁORUSI

07.03.2018 21:21

W dniach 19.02-06.03.2018r. świetlica szkolna zorganizowała zbiórkę darów dla Polaków mieszkających na Białorusi. Zebrane rzeczy tuż przed Świętami Wielkanocnymi zostaną zawiezione przez Wolontariuszy na Białoruś dla rodzin wielodzietnych, mało zasobnych, osób niepełnosprawnych. Oprócz zebranych słodyczy, zabawek i żywności dzieci ze świetlicy szkolnej przygotowały Wielkanocne kartki z życzeniami dla naszych rodaków.

Serdecznie dziękujemy za okazane wsparcie!!!

Monika Kaczorowska
      Roma Nguyen Anh
      nauczycielki świetlicy

MIŁOŚĆ OCZAMI DZIECKA

07.03.2018 13:56
      Rozstrzygnięcie konkursu "Miłość oczami dziecka" było dużym wyzwaniem.
      W rezultacie nagrodzono 16 najciekawszych prac, które można było podziwiać na tablicy w korytarzu świetlicy.
      Autorzy komiksów zaskoczyli nas pomysłowością, poczuciem humoru oraz talentem plastycznym.

Gratulujemy!!!
      Katarzyna Hałka