KREATYWNA ŚWIETLICA

14.05.2018 22:14

"Na wyspach Bergamutach podobno jest kot w butach..."

...a w naszej świetlicy - wiemy to na pewno - kreatywni i wrażliwi uczniowie wraz ze swymi twórczymi nauczycielami. 🙂 Zapraszamy do zapoznania się z relacją z realizacji projektu "Wyspa, której nie ma" podczas Szkolnego Tygodnia Kreatywności w Świetlicy Szkolnej. Tytuł Projektu „Wyspa, której nie ma” odnosi się do idei „coś z niczego”, ponieważ z ogólnie dostępnych materiałów razem tworzyliśmy oryginalne konstrukcje wysp wraz z ich mieszkańcami. Wyspy powstawały na naszych oczach dzięki kreatywności i zaangażowaniu uczniów, stając się symbolami wartości, którymi kierujemy się w szkole, świetlicy oraz poza nimi. Przed przystąpieniem do współpracy przedstawiciele każdej sali świetlicowej losowali jedną z wartości zawartych w Koncepcji Pracy Szkoły: Edukacja, Tolerancja, Współpraca, Bezpieczeństwo, Szacunek, Kreatywność, Refleksyjność oraz kolor przewodni: biały, czerwony, zielony, niebieski, żółty, pomarańczowy i fioletowy. Efekty prac przerosły nasze najśmielsze oczekiwania! Każda wyspa miała swoją flagę, dominujący kolor, mieszkańców, wyjątkowe miejsca (zakątki, place, doliny, wybrzeża, wzniesienia, itp.). Mieszkańcy chcący zachęcić gości do odwiedzania i czerpania z bogactwa, przygotowali foldery turystyczne zawierające informacje o atrakcjach turystycznych czy pamiątkach. Świetlicowy Archipelag Wartości zaprezentowany w holu szkoły cieszył się zainteresowaniem Uczniów, Rodziców i Nauczycieli, ukazując co może powstać podczas twórczej i opartej na wartościach współpracy.

Monika Siuchta
      Ewa Kujawa
      nauczycielki świetlicy

KSIĄŻKA PRZYJAZNA DZIECKU- ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU

11.05.2018 08:10

Z przyjemnością informujemy, że konkurs plastyczny na projekt okładki do książki pt. ,,Książka przyjazna dziecku” został rozstrzygnięty! Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie, wykazali się nie tylko bardzo dobrą znajomością literatury dziecięcej, ale także niesamowitą inwencją twórczą oraz pomysłowością. Okładki zostały wykonane odręcznie z wielką starannością, dokładnością, a każda praca była niepowtarzalna, przedstawiała własną interpretację plastyczną istniejącej już książki. Poniżej prezentujemy listę laureatów w poszczególnych kategoriach wiekowych:

Klasy I – II

I Miejsce: Wiktoria Kamosz  1b
      II Miejsce: Chioma Uzoigwe  1d

III Miejsce: Igor Kalinowski  1e
      Wyróżnienie: Aleksandra Tur 2a

Klasy III - IV

I Miejsce: Hanna Sitarczuk 3f
       II Miejsce: Lena Jachowicz 3f

III Miejsce: Martyna Jurkiewicz 3i
      Wyróżnienie: Nina Załuga 3i

Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie, a laureatom serdecznie gratulujemy.

Anna Krasnowska
      Izabela Rogowska
      Agnieszka Konior
      nauczycielki świetlicy

FINAŁ YOU CAN DANCE&THE VOICE KIDS

27.04.2018 10:46

„Gdy emocje już opadną, jak po wielkiej bitwie kurz...”

Dokładnie tak było....! Mnóstwo pozytywnych emocji, radości oraz wzruszeń dostarczyli nam nasi cudowni artyści, podczas koncertu finałowego YOU CAN DANCE & THE VOICE KIDS. Aż trudno ubrać w słowa, jak bardzo dumni jesteśmy z naszych małych gwiazd. Każdy występ okazał się wyjątkowy, niepowtarzalny aż zapierał dech w piersiach. Nie obyło się bez łez wzruszeń jak i śmiechu. Cała gala finałowa odbyła się w przepięknej scenerii oraz obfitowała w liczne niespodzianki. Swoją obecnością zaszczyciła nas wokalistka pani Martyna Ciok, pan Łukasz Owczarski wraz ze swoimi tancerzami oraz szkolny zespół The Tymczals. Uczniowie, tak jak w piosence zaśpiewanej przez panią Martę Kobielską-nauczyciela naszej szkoły, pokazali na co ich stać! A stać ich na bardzo dużo i jeszcze więcej.

Sylwia Zaczkiewicz
      nauczyciel świetlicy

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy i dziękujemy naszym uzdolnionym finalistom za prezentację swoich talentów, również nieocenionym nauczycielom świetlicy , którzy wykazali  wielkie zaangażowanie i włożyli serce w przygotowanie całej gali, wspaniałej publiczności, która tłumnie przybyła i nie szczędziła aplauzów.
      Wielki ukłon w stronę tych, którzy bez rozgłosu, z wielkim zapałem zawsze wspierają nas w świetlicowych działaniach.

Wszystkim serdecznie gratulujemy...!

Halina Lustyk