KULINARNA ŚWIETLICA

07.11.2018 14:43

Chrup, chrup!

A co tak chrupie? To zdrowa, pyszna przekąska w formie popcornu, którą zajadały się dzieciaki na pierwszych zajęciach Kulinarnej Świetlicy. Kolejny raz udało się przekonać uczniów, że zdrowe odżywianie nie musi być nudne i trudne. I tak o to popularną, niezdrową i wysokokaloryczną kinową przekąskę zamieniliśmy na chrupiący, przygotowany całkowicie bez tłuszczu oraz soli, pełen witamin popcorn, który wesoło pękał dzięki gorącemu powietrzu. Miska takiego smakołyku może nam śmiało towarzyszyć podczas seansów filmowych w towarzystwie rodziny oraz przyjaciół. To co, chrupiecie razem z nami?

Grażyna Łada-Krasnowska
       Sylwia Konfederak
      nauczycielki świetlicy

EKSPERYMENTY

30.10.2018 22:32
      Co to były za emocje! Chodzi oczywiście o uwielbiane przez rzeszę dzieci świetlicowe eksperymenty, które ruszyły pełną parą 29.10.2018. Na pierwszych zajęciach gościliśmy uczniów klas pierwszych, którzy z pełnym zapałem przystąpili do wykonywania doświadczeń a ich zaangażowanie i chęć współpracy budziło prawdziwy podziw. "Lampa lawa" oraz "Znikający atrament" to tylko początek ciekawych eksperymentów, które przygotowaliśmy dla chętnych dzieci. Najlepsze dopiero przd nami! Mamy nadzieję, że kolejne spotkania również dostarczą wszystkim tyle pozytywnych emocji i usmiechów.

Zapraszamy na kolejne zajęcia!

Zaczkiewicz Sylwia
      Monika Kaczorowska
      nauczycielki świetlicy

POLSKA TO MY. AUTOPORTRET W 100-LECIE NIEPODLEGŁOŚCI

27.10.2018 20:05

Serdecznie dziękujemy za udział w warszawskiej akcji artystycznej społeczności szkół, polegającej na tworzeniu Autoportretów. Z radością chcemy poinformować, że do akcji przystąpiły 124 osoby.

Dziękujemy uczniom, rodzicom, nauczycielom, którzy zechcieli włączyć się do działania i zaskoczyć nas swoją kreatywnością. Powstały niepowtarzalne obrazy.

Ekspozycję prac możemy podziwiać na terenie szkoły w strefie oczekiwań dla rodziców. Wszystkie powstałe prace zostały wyeksponowane tak by pokazać wspólnotę, która jest naszą siłą. Stały się jednym z elementów dekoracji na 100-lecie odzyskania Niepodległości.

Polska to przede wszystkim ludzie, to MY, obywatele w różnym wieku.

Agnieszka Konior
      Dominika Rogowicz
      Ewa Wyskielska
      nauczyciele świetlicy

FESTIWALOWA DEKORACJA 18.10.2018

22.10.2018 14:11

Tradycyjnie świetlica szkolna, z pełnym zaangażowaniem włączyła się w przygotowania do IV edycji Festiwalu Piosenki Patriotycznej ,,Zapytaj o Polskę. Kto był uczestnikiem i widzem tego prestiżowego wydarzenia wie, z jakim pietyzmem organizatorzy etapami przygotowywali scenariusz tej imprezy. Zespół nauczycieli świetlicy szkolnej z radością zaangażował się w to przedsięwzięcie, przygotowując z organizatorami listę uczestników i tworząc klimat podczas przesłuchań, aranżując do tego salę 127. Ta wysoka rangą impreza wymagała szczególnej scenografii podczas gali finałowej w sali widowiskowej BCK. Taką też przygotowali nauczyciele świetlicy, dekorując parawany jakże wymownymi elementami wyciągniętych rąk, które symbolizowały walkę o wolność. Napis ,, Polska – niepodległa” 1918 – 2018,’’ z usytuowaną obok sztalugą, na której umieszczono tablicę objęcia festiwalu Patronatem Prezydenta Polski – Andrzeja Dudy, stworzył tło tego artystycznego wydarzenia. Wzdłuż sceny ciągnęły się biało – czerwone elementy, które dopinały w całość zaprojektowaną dekorację. Przed wejściem do sali widowiskowej można było też podziwiać bogatą galerię autoportretów, stworzonych przez uczniów, rodziców, nauczycieli i chętną społeczność, w 100 – lecie Niepodległości, przygotowaną też przez grupę nauczycieli świetlicy. Również zadbaliśmy o to, aby każdy gość, podziwiający artystyczny talent wokalistów dostał na pamiątkę, zaprojektowaną przez Rodzica – p. Miłaszewicz, symboliczną przypinkę, dotyczącą Festiwalu. Ze swojej strony kieruję podziękowania do mojego kreatywnego zespołu ludzi, którzy stworzyli kolejny ciekawy dekoracyjny projekt i zadbali o estetykę jego ekspozycji. Zawsze można na Was liczyć.

Halina Lustyk

Kierownik świetlicy szkolnej