WAKACJE

WARSZAWA 3D

17.06.2018 20:55
      "W moich snach wciąż Warszawa
      pełna ulic, placów, drzew...."

W ostatnim czasie świetlica szkolna zorganizowała konkurs plastyczno-techniczny Warszawa w 3D. Konkurs cieszył się ogromną popularnością wśród uczstników świetlicy. Dzieci przez cały tydzień dzielnie tworzyły najrozmaitsze budowle, charakterystyczne dla naszej pięknej stolicy. Ich kreatywność oraz zaangażowanie można było podziwiać na wystawie w holu świetlicy. Pojawił się na niej między innymi Pałac Kultury, Stadion Narodowy, Starówka, Kolumna Zygmunta, Barbakan, Most Świętokrzyski, jak również mini makieta naszej szkoły :)

Dziękujemy wszystkim uczniom za wzięcie udziału w konkursie!

Niżej przedstawiamy listę laureatów:
      1 miejsce
      Antoni Jędrysiak 2b
      2 miejsce
      Maciej Kamieniarczyk 1a
      Jagoda Gocałek 1a
      Franciszek Świdnicki 1a

3 miejsce
      Patrycja Okruta 2e

GRATULUJEMY!!!
      Zaczkiewicz Sylwia
      nauczyciel świetlicy

KORCZAK - PRZYJACIEL DZIECI. KORCZAKOWSKA TABLICA OGŁOSZEŃ

14.06.2018 18:11
      W ramach projektu szkolnej świetlicy dotyczącego myśli pedagogicznej Janusza Korczaka powstała Koleżeńska Tablica Ogłoszeń. Począwszy od środy 30.05.2018 r. udostępniona została jedna z tablic na korytarzu świetlicy szkolnej, aby wszyscy jej uczestnicy oraz nauczyciele i rodzice mogli zamieszczać swoje ogłoszenia (np. oferty pomocy w lekcjach, chęć wymiany zabawek lub kart), dobre rady, złote myśli, zabawne historie, quizy i zagadki, narysowane lub wycięte z gazety komiksy; a także dzielić się pomysłami lub spostrzeżeniami. Wspólnie dbamy o to, aby zamieszczane informacje mieściły się w granicach dobrego smaku i kulturalnej ekspresji, życzliwości i szacunku. W ten sposób powstała niepowtarzalna (każdego dnia inna) przestrzeń komunikacji tworzona wspólnie przez społeczność naszej szkoły (realna alternatywa wobec komunikatorów elektronicznych czy wirtualnych serwisów społecznościowych). Z dużą radością obserwujemy rosnące zainteresowanie tą formą komunikacji i uczestnictwa w życiu szkoły oraz zapraszamy do włączenia się w nie.

Monika Siuchta
      nauczyciel świetlicy

ŚWIETLICOWA LOTERIA

13.06.2018 22:31

To niesamowite!

W czasie trwania szkolnego pikniku integracyjnego "Rodzinka, ach rodzinka", czyli w zaledwie 4 godziny, uzbieraliśmy sporą sumę na rehabilitację naszej uczennicy Julii Wróbel z klasy 4h. Wszystkim osobom, które kupiły choć jeden los - ogromnie dziękujemy za wsparcie naszej akcji.

Pamiętajcie, że dobro powraca ;)

Katarzyna Hałka
      nauczycielka świetlicy

WYCHOWANIE PRZEZ CZYTANIE

27.05.2018 22:03
      W ramach projektu Wychowanie przez czytanie, świetlicę szkolną odwiedziła mama Maćka z kl. I a. Przeczytała jedną z serii książek -Biuro Detektywistyczne Lassego i Maii- napisanych przez Martina Widmarka, ilustrowanych przez Helenę Willis "Tajemnica kawiarni". Główni bohaterowie, Lasse i Maja, chodzą do tej samej klasy oraz wspólnie prowadzą małe biuro detektywistyczne. Książki świetnie nadają się dla dzieci, które właśnie zaczynają samodzielnie czytać - duża czcionka, duża ilość charakterystycznych czarno-białych ilustracji, trzymająca w napięciu akcja, a wszystko w formacie prawdziwej powieści. Dzieci z zapartym tchem wysłuchały opowieści, próbując rozszyfrować tajemnicę. Pozycja zaciekawiła słuchaczy, z pewnością sięgną po kolejne części przygód.

Roma Nguyen Anh
      nauczycielka świetlicy