W XIV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Nauk Przyrodniczych "Świetlik" nagrodę główną zdobyła Ania Siecińska z klasy 7h.
Serdecznie gratuluję wygranej.
Tomasz Oder
Szkolny koordynator konkursu
W XIV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Nauk Przyrodniczych "Świetlik" nagrodę główną zdobyła Ania Siecińska z klasy 7h.
Serdecznie gratuluję wygranej.
Tomasz Oder
Szkolny koordynator konkursu
24 maja świętujemy Europejski Dzień Parków Narodowych. Podczas nauczania zdalnego klasa 4d grupa2 przygotowała prezentacje przedstawiające wybrane przez uczniów najsłynniejsze polskie parki narodowe. Zapraszamy do obejrzenia prac.
Europejski_Dzien_Parkow_Narodowych.pdf
Agata Sobol
Z ogromną przyjemnością informuję, że uczeń Marek Sawiak z kl. 8a został laureatem II miejsca i srebrnym medalistą XV Olimpiady Informatycznej Juniorów.
Serdecznie gratulujemy!!!
nauczyciele informatyki
Drodzy Rodzice i Uczniowie!
Serdecznie zachęcam do zapoznania się z poniższymi wskazówkami, które ułatwią powrót do szkoły po okresie nauczania zdalnego.
Anna Łukasiak
wicedyrektor szkoły
Społeczność szkolna, chcąc przypomnieć sylwetkę Patrona Szkoły oraz pamiętając o 40. rocznicy zamachu na życia Jana Pawła II, serdecznie zachęca do zapoznania się z materiałami, jakie z tej okazji przygotowało Ministerstwo Edukacji i Nauki.
Na stronie https://www.wychowujmy.pl/ znajdują się animacje o Janie Pawle II z cyklu „(ZA)ATAKOWANY”.
Anna Łukasiak
wicedyrektor ds. wychowawczych i organizacji pomocy psychologiczno-pedagogicznej
Akcja odbędzie się 15 maja o 12:00 (spotykanie: przy moście, ulica Waldorffa). Link do wydarzenia na Facebooku https://fb.me/e/8PcjG5bpy
Jest nam bardzo miło ogłosić, że uczeń kl.7e Krzysztof Ładniak został finalistą Mazowieckiego Konkursu Lingwistycznego. Krzyś zajął XIV miejsce i otrzymał tytuł finalisty.
Gratulujemy!
Urszula Głodowska
Uczennica klasy 7h Ania Siecińska uzyskała tytuł laureata i zajęła 7 miejsce w Polsce.
Serdecznie gratulujemy!
Urszula Huryń
Z ogromną przyjemnością informujemy, że laureatami V edycji Dzielnicowego Konkursu "Słoneczne Programowanie" zorganizowanego przez SP 357 zostali:
W KATEGORII KLAS IV – V:
I miejsce Karol Stolarski kl. 4
II miejsce Małgorzata Siecińska kl. 5
III miejsce Piotr Gabański kl. 5
Wyróżnienie
Łukasz Stolarski kl. 4
W KATEGORII KLAS VI – VII:
I miejsce – Anna Siecińska kl. 7
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Dyplomy oraz nagrody zostaną dostarczone do sekretariatów szkół.
nauczyciele informatyki
Wychodząc naprzeciw problemom uczniów powracających do edukacji stacjonarnej, nasza szkoła włącza się w działania ogólnopolskiej kampanii „TYDZIEŃ ULGI”, zainicjowanej przez Instytut Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Młodzieżową Radę Bemowa.
Wprowadzany TYDZIEŃ ULGI to dla uczniów powracających do nauki stacjonarnej tydzień bez klasówek, bez odpytywania i bez zadawania prac domowych. To dodatkowe zajęcia reintegracyjne, ułatwiające dzieciom odbudowywanie relacji uczniowskich, ponowne odnalezienie się w rzeczywistości szkolnej.
Szczegółowy plan działań będący wynikiem współpracy Rady Pedagogicznej i Rady Rodziców szkoły zostanie przekazany społeczności szkolnej poprzez komunikator dziennika Librus.
Barbara Makowska – Opala
dyrektor szkoły
Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 82 im. Jana Pawła II przystąpiła do ogólnopolskiej akcji społecznej „Serce Kapsuły Czasu”. Dla mieszkańców Warszawy uruchomiona została specjalna edycja tej akcji pt. „Warszawa za 100 lat”. Celem jest stworzenie prac plastycznych, literackich oraz nagrań, które następnie zostaną umieszczone we wnętrzu Kapsuły Czasu.
Szczegółowe informacje znajdują się na stronie https://kapsulaczasu.org/opis-akcji/
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału!
Anna Łukasiak
wicedyrektor szkoły
Szanowni Państwo,
informuję, że na podstawie Rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 29 kwietnia 2021 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. 2021 poz. 824 ) w okresie od 4 maja 2021 r. szkoła pracuje zgodnie z poniższą organizacją:
I. Od 4 do 16 maja 2021 r.:
- w klasach I – III realizowane jest nauczanie stacjonarne zgodnie z dotychczasowym planem lekcji;
- w klasach IV - VIII realizowane jest nauczanie zdalne;
- świetlica szkoły pracuje stacjonarnie zapewniając opiekę wszystkim uczniom z klas I – III zapisanym do świetlicy w roku szkol. 2020/2021;
- na wniosek rodziców, dla uczniów posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego oraz uczniów, którzy z uwagi na brak możliwości realizowania zajęć zdalnych w miejscu zamieszkania kontynuowane są zajęcia zdalne z terenu szkoły.
- dla uczniów klas VIII kontynuowane są w trybie stacjonarnym konsultacje z nauczycielami przedmiotów egzaminacyjnych zgodnie z dotychczasowym harmonogramem;
- biblioteka szkolna pracuje w trybie stacjonarnym;
- Specjaliści szkolni pracują w trybie hybrydowym; zajęcia z uczniami klas I – III realizowane są w trybie stacjonarnym, zajęcia z uczniami klas IV – VIII realizowane są zdalnie, współpraca z rodzicami, nauczycielami lub podmiotami zewnętrznymi realizowana jest w trybie mieszanym
II. Od 17 do 30 maja 2021 r.:
- w klasach I – III realizowane jest nauczanie stacjonarne zgodnie z dotychczasowym planem lekcji;
- w klasach IV - VIII realizowane jest nauczanie hybrydowe, zgodnie z dotychczasowym planem lekcji. Szczegółowy harmonogram pracy klas IV - VIII uwzględniający pracę stacjonarną lub pracę zdalną zostanie opublikowany w dzienniku Librus;
- świetlica szkoły pracuje stacjonarnie zapewniając opiekę wszystkim uczniom z klas I – III zapisanym do świetlicy w roku szkol. 2020/2021;
- na wniosek rodziców, dla uczniów posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego oraz uczniów, którzy z uwagi na brak możliwości realizowania zajęć zdalnych w miejscu zamieszkania kontynuowane są zajęcia zdalne z terenu szkoły.
- dla uczniów klas VIII do dnia 24 maja br. kontynuowane będą w trybie stacjonarnym konsultacje z nauczycielami przedmiotów egzaminacyjnych zgodnie z dotychczasowym harmonogramem;
- biblioteka szkolna pracuje w trybie stacjonarnym;
- Specjaliści szkolni pracują w trybie hybrydowym; zajęcia z uczniami klas I – III realizowane są w trybie stacjonarnym, zajęcia z uczniami klas IV – VIII oraz współpraca z rodzicami, nauczycielami lub podmiotami zewnętrznymi realizowana jest w trybie mieszanym.
III. Od 31 maja 2021 r. wszyscy uczniowie pracuję w trybie stacjonarnym.
Praca stacjonarna szkoły uwzględnia obowiązujące wytyczne opracowane przez Ministerstwo Edukacji i Nauki, Ministerstwo Zdrowia oraz Głównego Inspektora Sanitarnego kraju. Szczegółowe zasady stacjonarnej pracy szkoły opisane są w Regulaminie organizacji pracy i postępowania prewencyjnego pracowników/rodziców/opiekunów/uczniów SP82 w czasie zagrożenia epidemicznego Covid-19, dostępnym w plikach szkoły Dziennika elektronicznego Librus.
Dodatkowe informacje dotyczące organizacji pracy szkoły przekazywane są uczniom, ich rodzicom i nauczycielom na bieżąco za pomocą dziennika elektronicznego.
Barbara Makowska – Opala
dyrektor szkoły
Wszystkim uczestnikom, dziękujemy za udział w konkursach oraz gratulujemy!
Jednocześnie, zapraszamy do udziału w Gali Finałowej, która odbędzie się na platformie Teams 8 czerwca 2021 r. o godz. 10.00. W trakcie Gali poinformujemy Państwa między innymi o sposobie odbioru dyplomów i nagród.
Aby wziąć udział w spotkaniu, wystarczy kliknąć poniższy link w dniu Gali.
Z poważaniem,
Kamila Zimińska
Bożena Mazur
Nasza klasa 7e zorganizowała wielką zbiórkę do schroniska ,,Na paluchu’’. Zbiórka została zorganizowana w marcu i udało nam się zebrać wystarczającą ilość karm, koców i zabawek dla potrzebujących psów i kotów. Jesteśmy bardzo wdzięczni, że tyle osób zechciało pomóc nam w podarowaniu schronisku potrzebnych rzeczy do opieki nad zwierzętami. Po zakończeniu akcji charytatywnej zebrane przedmioty zostały przekazane opiekunom zwierząt. Dziękujemy za pomoc!
Milena Mackun - zastępca przewodniczącej Samorządu klasy 7e
Serdecznie gratulujemy laureatom z naszej szkoły:
Kategoria piosenka w języku angielskim, kl.I-III: wyróżnienie - Karol Jachowicz, kl.1
Kategoria piosenka w języku angielskim, kl.IV-VI: II miejsce - Aleksandra Grzegorczyk, kl.5a
Kategoria wiersz w języku angielskim, kl.VII-VIII: II miejsce - Julia Stępień, kl.7e
Kategoria wiersz w języku niemieckim, kl.IV-VI: II miejsce - Aleksandra Gawor, kl.4
Kategoria wiersz w języku niemieckim, Kl.VII-VIII: I miejsce - Anna Siecińska, kl.7h
Nagrody i dyplomy zostaną rozdane przez nauczycieli języków obcych podczas lekcji stacjonarnych.
Urszula Głodowska
Drodzy Uczniowie!
Mam przyjemność ogłosić wyniki dzielnicowego konkursu „Śladami Krzysztofa Kamila Baczyńskiego”.
Organizator: Szkoła Podstawowa nr 341
Kategoria IV-VI (praca plastyczno-literacka):
Zofia Busz SP 82
Wyróżnienie:
Karol Wieczorek SP 82
Serdecznie gratulujemy!
Nagrody i dyplomy zostaną dostarczone do sekretariatów szkół do 30 maja.
Oto praca zwyciężczyni z naszej szkoły - Zofii Busz z klasy 4A:
Katarzyna Smolińska- Pietrzyk
W dn. 22.04.2021 r. odbył się konkurs matematyczny KANGUR. W naszej szkole konkurs przeprowadzony został w formie on-line, a uczniowie rozwiązywali zadania przed komputerami.
Konkurs jest organizowany przez Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych , a w Polsce konkursowi patronują: Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytet Mikołaja Kopernika oraz Polskie Towarzystwo Matematyczne.
Najlepsze wyniki osiągnęli:
Klasy 4 – Maluch (maksymalna ilość punktów to: 120p)
1.Mańko Mateusz 120 p.
Lipiński Mikołaj 120 p.
3.Stolarski Łukasz 111,25 p.
Szczepańczyk Jan 111,25 p.
Klasy 5 – Beniamin (maksymalna ilość punktów to: 150p)
1.Gabański Piotr 118,5 p.
2.Mańkowski Bartłomiej 93,5 p.
3.Lech Bartłomiej 92,25 p.
Klasy 6 – Beniamin (maksymalna ilość punktów to: 150p)
1.Hellich Anna 138,75 p.
2.Sułko Jakub 128,5 p.
3.Ruzik Antoni 123,75 p.
Klasy 7 – Kadet (maksymalna ilość punktów to: 150p)
1.Gulbicki Filip 133,75 p.
Werner Szymon 133,75 p.
3.Pawłowski Krzysztof 113,75 p.
Klasy 8 – Kadet (maksymalna ilość punktów to: 150p)
1.Biały Wiktor 127,5 p.
2.Maciej Dobrzański 117,5 p.
Jakub Oleszkowicz 117,5 p.
Wszystkim wyróżnionym gratulacje składa zespół nauczycieli matematyki!
Koordynator konkursu
Marcin Kaźmierczak
Jest mi niezmiernie miło poinformować, że w konkursie plastycznym „Żonkile pamięci” organizowanym przez Państwowe Ognisko Artystyczne „Nowolipki” pod patronatem Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN z okazji 78. rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim, wyróżnienie zdobyła uczennica naszej szkoły, Melania Bieniak z klasy 6c.
Link do galerii prac konkursowych: https://nowolipki.edu.pl/zonkile-pamieci-2021-wyniki/
Serdeczne gratulacje!
Anna Dubieniecka
W marcu i kwietniu 2021r uczniowie kl.5 z naszej szkoły realizowali międzynarodowy projekt w ramach programu eTwinning. Projekt zatytułowany "Easter wishes online" uczniowie realizowali wspólnie ze swoimi rówieśnikami z Bułgarii, Chorwacji, Czech, Finlandii, Włoch, Hiszpanii i Turcji. Piątoklasiści poznawali tradycje i zwyczaje wielkanocne pochodzące z innych krajów. Uczniowie przygotowali prezentacje swojego kraju i szkoły. Na koniec przygotowali kartki z życzeniami świątecznymi w programie Canva (Galeria prac znajduje się pod linkiem: https://view.genial.ly/6064c8e6da2fe30ce2f434ea/presentation-basic-presentation). Wszystkie materiały były zamieszczane na stronie projektowej eTwining Live.
Ponadto, współpraca zaowocowała spotkaniem online pomiędzy uczniami z kl.5a a uczniami z kl.5 z Turcji. Podczas całego spotkania uczniowie bardzo żywo rozmawiali na różne tematy, począwszy od temperatury na zewnątrz po ulubione gry komputerowe. Spotkanie było bardzo owocne dla obu stron. Uczniowie byli bardzo szczęśliwi, że mogli spotkać kogoś z innego kraju. Na koniec dzieci wymieniły się adresami mailowymi aby podtrzymać kontakt, dowiedzieć się więcej na temat Turcji, a przy okazji ćwiczyć język angielski:)
Urszula Głodowska
Powered by aSc EduPage