Zaproszenie
Wyniki konkursu zawodoznawczego pt. „Zawód mojego rodzica – dlaczego warto go wybrać”
Pierwsza kategoria wiekowa: klasy I-III:
I miejsce – Mateusz Kawa kl. 3 A
Druga kategoria wiekowa: klasy IV-VI
I miejsce: Igor Kalinowski klasa 5 E
Trzecia kategoria wiekowa: klasy VII-VIII
I miejsce: Weronika Zielińska klasa 7 i
Wyróżnienia:
Natalia Barszcczewska – klasa 1 B,
Nina Pszenny klasa 2 F,
Laura Staszewska klasa 4 D
Katarzyna Korpusińska
Zebrania z Rodzicami
Szanowni Państwo,
informujemy, że w dniach 30.05.2022 r.(poniedziałek) oraz 31.05.2022 r.(wtorek) zaplanowane zostały zebrania klasowe dla rodziców uczniów klas I - VIII:
- poniedziałek - zebrania z rodzicami uczniów klas I - III;
- wtorek - zebrania z rodzicami uczniów klas IV - VIII.
Zebrania odbędą się w trybie stacjonarnym na terenie szkoły.
Zespół kierowniczy SP 82
Wyniki Konkursu Matematycznego Mały Pitagoras
II etap Konkursu Mały Pitagoras odbył się w soboty 7 i 14 maja 2022 roku w Szkole Podstawowej nr 1 w Ożarowie Mazowieckim. Udział w konkursie wzięło 26 uczniów z klas 3-8 z naszej szkoły. Gratulujemy wszystkim uczestnikom zdobytych punktów, a szczególnie uczniom, którzy zostali laureatami lub wyróżnionymi w konkursie.
Laureaci I miejsca:
1. Antoni Ruzik z kl.7
2. Maciej Bugalski z kl.8
3. Anna Siecińska z kl.8Laureaci II miejsca:
1. Pola Wygocka z kl.3
2. Jakub Wojdyło z kl.7
3. Hubert Majkowski z kl.8
4. Antoni Zieliński z kl.8
5. Szymon Werner z kl.8Laureaci III miejsca:
1. Marta Ładniak z kl.4
2. Michalina Radzio z kl.4
3. Rozalia Zagórowska z kl.4
4. Hanna Lisiecka z kl.4
5. Karol Włodarczyk z kl.8Wyróżnienia:
1. Lena Czosnowska z kl.4
2. Jan Szczepańczyk z kl.5
3. Igor Solski z kl.5
4. Jan Kochanek z kl.7
5. Oskar Wojtunik z kl.8Dyplomy zostaną wręczone laureatom i wyróżnionym jak tylko zostaną przysłane do szkoły przez organizatorów konkursu. Należy je zachować do końca szkoły, ponieważ Konkurs Mały Pitagoras znajduje się na kuratoryjnej liście konkursów, które można wpisywać laureatom na świadectwo(dają dodatkowe punkty w rekrutacji do liceów).
Zespół matematyków SP82
GALA FINAŁOWA WOJA
Gala Finałowa Warszawskich Olimpiad Języka Angielskiego odbędzie się 08 czerwca o godzinie 10.00 w formie online.
Zapraszamy wszystkich uczestników do udziału w Gali. Wszystkie informacje dotyczące dyplomów oraz nagród zostaną przekazane podczas Gali Finałowej.
Kamila Zimińska
Szkolny Koordynator WOJA
Wyzwanie mierzenia kroków "Aktywnie z Bemowem"
W związku z inicjatywą bemowskiej młodzieży, Akademia Młodego Bemowiaka stworzyła wyzwanie mierzenia kroków dla wszystkich bemowskich szkół.
W aplikacji Pho3nix Kids dziś uruchomione zostało wyzwanie mierzenia kroków "Aktywnie z Bemowem", które potrwa do 3 czerwca 2022r.
Wyzwanie będzie miało charakter wyzwania międzyszkolnego – w aplikacji, po wcześniejszej rejestracji i przypisaniu swojej szkoły do konta będzie widoczny ranking szkół (12) oraz ranking indywidualny uczniów każdej szkoły.Na uczestników czekają atrakcyjne nagrody w postaci bonów do Empiku. W każdej szkole biorącej udział w wyzwaniu nagrodzeni zostaną uczniowie z trzema najwyższymi wynikami przebytej liczby kroków w czasie trwania wyzwania. Nagrodzona zostanie także szkoła, której uczniowie w sumie zbiorą największą liczbę kroków.
Więcej szczegółów pod tym adresem: https://pho3nix-kids.com/polska/aplikacjamobilna/
Gorąco zachęcamy naszych uczniów do wzięcia udziału w wyzwaniu!
koordynator wyzwania: Bartłomiej Maciąg
ZAPROSZNIE
"Po ponad dwuletniej pandemicznej przerwie, niezmiernie miło jest mi ogłosić, iż dokończyliśmy pracę na musicalem Alicja w krainie czarów!
Kto? Grupa wiernych i oddanych, ale też nowych i z wielkim zapałem Rodziców. W przypadku niektórych będzie to już udział w czwartym przedstawieniu edukacyjnym, w formie muzyczno-teatralnej, opartym na wartościach z Koncepcji Pracy Szkoły. Towarzyszyć im będą Uczniowie oraz Nauczyciele z naszej szkoły.
Kiedy i gdzie? Wystąpimy niezmiennie w sali widowiskowej naszej szkoły, w piątek 20 maja. Musical będą miały okazję zobaczyć WSZYSCY Uczniowie podczas lekcji. Po południu natomiast przygotowaliśmy poszerzoną wersję, na którą zapraszamy całą społeczność naszej placówki!
Co? Z pasją i wspólnymi siłami tworzymy musicale. Po Pięknej i Bestii oraz Małym Księciu, przyszedł na czas teatralną wersję pięknej książki Levisa Carrolla. Pracę rozpoczęliśmy zimą 2020 roku, jednak z wiadomych względów do premiery wtedy nie doszło. Już nie możemy się doczekać tegorocznej!
Jak? Na scenie aktorzy grają, śpiewają i tańczą na żywo. Wszystko okraszone jest grą świateł i animacji, mających na celu wprowadzenie widza w ten jakże nieoczywisty świat, w którym rządzą wariaci, bo... "(...) tylko oni są coś warci".
Dlaczego? Bo naszą pasją jest w artystyczny sposób ukazać młodemu widzowi najważniejsze i najpiękniejsze wartości. Alicja szuka siebie, swojego ja, dorasta na naszych oczach, błądzi, szuka swojej drogi, zrozumienia, gdyż czuje się inna i wyobcowana... Czy jej się to uda?
Zapraszamy w świat magii, gdzie czas na chwilę się zatrzyma...
Joanna Chochlewicz, Rodzice, Nauczyciele i Uczniowie SP 82
„Wybiegaj sprzęt sportowy dla swojej szkoły”
Szanowni Państwo,
W imieniu Akademickiego Związku Sportowego Warszawa gorąco zapraszamy Państwa oraz uczniów Państwa szkoły do wzięcia udziału w akcji „Wybiegaj sprzęt sportowy dla swojej szkoły”na TEŚCIE COOPERA DLA WSZYSTKICH w ramach Ogólnopolskiej Akcji Promowania Sprawności Fizycznej.
WARSZAWSKI TEST COOPERA DLA WSZYSTKICH:
Bemowo – bieżnia Szkoły Podstawowej nr. 364, ul. Andriollego 1
21.05.2022 r., godz. 10:00– 16:00
Ta szkoła, dla której pobiegnie najwięcej osób otrzyma bon na zakup sprzętu sportowego o wartości 1 500 zł! Wystarczy zachęcić uczniów, nauczycieli, znajomych, przyjść licznie i biegać! Akcję Warszawski Test Coopera dla Wszystkich kierujemy do wszystkich mieszkańców Warszawy i okolic, a w szczególności do uczniów szkół podstawowych i średnich, uczelni wyższych wraz z ich rodzicami. Liczymy, że wspólnie przyjdą na bieżnie, aby „wybiegać sprzęt sportowy”. Współorganizatorem Testu Coopera na Bemowie jest Urząd Dzielnicy Bemowo m. st. Warszawy. Akcję wspiera Ministerstwo Sportu i Turystyki, Miasto Stołeczne Warszawa, PZU, Veolia Energia Warszawa, Gepard.
Test Coopera
Próba wytrzymałościowa opracowana przez amerykańskiego lekarza Kennetha H. Coopera na potrzeby armii USA w 1968 roku, polegająca na 12-minutowym nieprzerwanym biegu. Obecnie jest szeroko stosowany do badania sprawności fizycznej przede wszystkim sportowców. Kenneth Cooper opracował zestaw ćwiczeń obejmujących bieg, chód, pływanie i kolarstwo. Jednak to próba biegowa cieszy się największą popularnością.
Cel
Celem Testu jest określenie maksymalnej wydolności tlenowej (tzw. pułap tlenowy V02max), która jest wyznacznikiem kondycji fizycznej. Kondycję fizyczną, w zależności od wieku i płci określa się na podstawie pokonanego dystansu. Akcja ma za zadanie uświadomienie uczestnikom poziomu ich kondycji fizycznej i zachęcenie ich do uprawiania regularnie ćwiczeń fizycznych.
Udział w akcji jest bezpłatny Każdy uczestnik ma możliwość sprawdzenia swojej kondycji fizycznej oraz otrzyma numer startowy, certyfikat potwierdzający przebiegnięty dystans. Mamy przygotowane także 400pamiątkowych koszulek. Uczestnictwo w Teście Coopera przez Państwa uczniów może stać się cenną informacją dla nauczycieli wychowania fizycznego o sprawności fizycznej ich podopiecznych oraz może przyczynić się do jeszcze lepszego dostosowania programów zajęć wychowania fizycznego do potrzeb i możliwości ucznia. Może także być wspaniałym sposobem na aktywny wypoczynek dzieci z rodzicami.
Urszula Szczyplińska
ZAPROSZENIE
Szanowni Państwo,
informujemy, że w dniach 16.05.2022 r.(poniedziałek) oraz 17.05.2022 r.(wtorek), od godz. 17:30 do 19:00, zaplanowane zostały Dni Otwarte dla rodziców uczniów klas I- VIII:
- poniedziałek - spotkania z rodzicami uczniów klas I_III;
Przydzial_sal_16.05.2022_r._kl._I_III.pdf
- wtorek - spotkania z rodzicami uczniów klas IV - VIII.
Przydzial_sal_17.05.2022_r._kl._IV_VIII.pdf
Spotkania odbędą się w trybie stacjonarnym.
zespół kierowniczy SP 82
Święta majowe. Z udziału w akcji: Wywieś flagę na Dzień Flagi!
Uczniowie z klasy 6a godnie uczcili święta majowe: 2 maja - włączając się w akcję społeczną Wywieś flagę na Dzień Flagi! czy też Święto Narodowe Trzeciego Maja - upamiętniające uchwalenie Konstytucji 3 Maja w 1791 roku. Wyraz patriotyzmu w powyższym obrazują załączone fotografie. Jesteśmy dumni z Waszego zaangażowania.
Tekst: Agata Kluczyńska, Fot. nadesłane
1
Gazetka "Sami o szkole"
Zapraszamy do przeczytania nowego numeru gazetki szkolnej
wydanego z okazji Jubileuszu 60- lecia szkoły.
Kinga Dworakowska
Gala Warszawskiej Edukacyjnej Nagrody im. Marka Edelmana
- 7
Dnia 27.04.2022 delegacja SP82 uczestniczyła w uroczystej Gali Warszawskiej Edukacyjnej Nagrody im. Marka Edelmana, odbywającej się w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.Wydarzenie było podsumowaniem oraz uhonorowaniem laureatów trzech edycji. Nasza Szkoła bierze udział w rywalizacji od dwóch lat. Podczas uroczystości delegaci dwukrotnie wychodzili na scenę by odebrać dyplom uznania oraz gratulacje z rąk Prezydent m.st. Warszawy - Pani Renaty Kaznowskiej. Po pełnej emocji oficjalnej części, uczniowie raz z Panią Julią Rudecką udali się na zwiedzanie Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN- to była niesamowita wyprawa w przeszłość.
Julia Rudecka
"Jubileuszowy turniej piłki siatkowej"
- 12
W dniu 24 kwietnia 2022 w naszej szkole odbył się "Międzypokoleniowy turniej piłki siatkowej". Była to impreza zorganizowana w ramach obchodów Jubileuszu 60 lecia szkoły. W turnieju brały udział cztery drużyny: nauczyciele, uczniowie, rodzice oraz absolwenci naszej szkoły. Turniej otworzyła pani dyrektor szkoły Barbara Makowska- Opala, która dołączyła do zespołu nauczycieli. Drużyny rozegrały mecze w systemie "każdy z kazdym". Mecze sędziowali nauczyciele wychowania fizycznego. Gra odbywała się na wysokim poziomie w związku z czym wszyscy zostali uhonorowani złotymi pamiątkowymi medalami.Turniej przebiegał w przyjaznej i sportowej atmosferze. Spotkanie było nie tylko okazją do sportowej rywalizacji ale również do rozmów i wspomnień. Turniej zakończył się postanowieniem spotkania ponownie.
Koordynatorami turnieju byli Agata Kutnik, Michał Radomirski.
Urszula Szczyplińska
Łączy nas pamięć, czyli akcja „ Żonkile”
19 kwietnia to rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim – największego zbrojnego zrywu Żydów podczas II wojny światowej. Tego dnia Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN organizuje corocznie akcję społeczno-edukacyjną Żonkile. Dla naszej szkoły historia Warszawy jest bardzo ważna, dlatego przyłączyliśmy się do obchodów rocznicy. Przez cały tydzień uczniowie mogli przeczytać najważniejsze informacje na przygotowanej gazetce czy plakatach. Podczas lekcji prezentowane były filmiki przygotowane przez młodzież współpracującą z Muzeum POLIN, uczniowie poszerzali swoją wiedzę o informacje, których nie ma w szkolnych podręcznikach, a także sami wykonywali żonkile upamiętniające to wydarzenie. Wierzymy, że pamięć o przeszłości jest jedną z tych wartości, które nas jednoczą i nadają nam wspólną tożsamość.
Anna Dubieniecka
SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNO – TECHNICZNO - EKOLOGICZNY „SPRAWNE RĘCE MOGĄ WIĘCEJ, CZYLI ZRÓB COŚ CIEKAWEGO Z ODPADU ZWYKŁEGO”
22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi. To coroczne wydarzenie obchodzone jest w celu promowania ochrony środowiska, poszerzania świadomości ekologicznej i inspirowania do życia w zgodzie z naturą. Z okazji święta odbył się szkolny konkurs plastyczno-techniczno-ekologiczny dla klas I-III pod hasłem: „Sprawne ręce mogą więcej, czyli zrób coś ciekawego z odpadu zwykłego”. Konkurs miał na celu wspieranie edukacji ekologicznej dzieci
w wieku wczesnoszkolnym, wykazanie się umiejętnością tworzenia prac
z surowców wtórnych, rozumienie zasad segregowania i możliwości przetwarzania odpadów z różnych materiałów: papieru, drewna, tworzyw sztucznych. Uczniowie mogli również rozwijać umiejętności plastyczno–techniczne oraz manualne, kształtować swoją wyobraźnię i wrażliwość estetyczną.Organizatorzy konkursu:
Beata Piotrowska
Justyna Galant-Ignasiak
Beata Wieteska
Anna Kostecka
WIELKA SZKOLNA ZBIÓRKA MAKULATURY
odbędzie się
19 maja 2022 r. (czwartek)
od godziny 7.30 do 12.30
Zachęcamy do zbierania makulatury!!!
Już TERAZ można również zawozić makulaturę bezpośrednio do dowolnego
skupu makulatury, a wychowawcy dostarczyć pokwitowanie
ilości kilogramów i pieniądze do 26. 05. 2022 r.
Najbliższy skup znajduje się na ul. Górczewskiej 179
Tel. 601 829 087
Każda kartka, papierowe pudełko, gazeta oddana do skupu
to uratowane drzewo, więcej zieleni i tlenu wokół nas,
a przede wszystkim – mniejsza góra śmieci.RECYKLING TO WAŻNA RZECZ!
Nie wyrzucajmy pieniędzy na śmietnik!!!
Zebrane pieniądze będą przeznaczone
na nagrody dla najlepszych klas!koordynatorzy akcji
Renata Zygadło
Beata Wieteska
Marzena Przechowska -Raczmańska
FINAŁ - Warszawska Olimpiada Języka Angielskiego
WYNIKI FINAŁU
Z ogromną przyjemnością informuję, że:
Helena Bąbel zdobyła 1 miejsce (104 punkty) w kategorii klas 5-6
Małgorzata Siecińska zdobyła 7 miejsce (84 punkty) w kategorii klas 5-6
Julia Stępień zdobyła 3 miejsce (102 punkty) w kategorii klas 7-8
Maciej Andrzejuk zdobył 6 miejsce (89 punktów) w kategorii klas 7-8
SERDECZNIE GRATULUJĘ! BRAWO DLA WSZYSTKICH UCZESTNIKÓW!
Kamila Zimińska
Szkolny Koordynator WOJA
Warszawska Olimpiada Języka Angielskiego
FINAŁ
W dniach 6. i 8. kwietnia odbędą się prezentacje finałowe online w Naszej Szkole.
6 kwietnia 2022 godz. 10:00 Helena Bąbel oraz Małgorzata Siecińska
6 kwietnia 2022 godz. 11:00 Julia Stępień
8 kwietnia 2022 godz. 9:20 Maciej Andrzejuk
Numer sali zostanie podany w osobnej informacji.
Przypomnienie z Regulaminu:
1. Finał odbędzie się w formie online za pomocą platformy Microsoft 365 (Teams). Podczas tego etapu uczestnik prezentuje ustnie w języku angielskim wcześniej przygotowany projekt na dowolny temat kulturoznawczy dotyczący aktualnej tematyki konkursu.
2. Klasy III-IV: Prezentacja powinna trwać od 3 do 5 minut.
3. Klasy V-VIII: Prezentacja powinna trwać od 5 do 7 minut. Po zaprezentowaniu swojego projektu, komisja finałowa zadaje uczestnikowi jedno pytanie dotyczące jego wystąpienia.
4. Prezentacje dłuższe niż określony limit czasowy będą przerywane.
5. W trakcie wystąpienia uczestnik zobowiązany jest do włączenia kamery.
6. Wszystkie wystąpienia powinny odbywać się jedynie w obecności opiekuna konkursu oraz komisji finałowej. Opiekun konkursu nie może ingerować w wystąpienie uczestnika w trakcie konkursu. Informujemy, że wszystkie wystąpienia zostaną nagrane w celu dokonania oceny prezentacji.
7. Komisje finałowe oceniając wystąpienia będą brać pod uwagę następujące zagadnienia: pomysłowość, samodzielność i wkład pracy, płynność wypowiedzi, wymowę i intonację, bogactwo leksykalne, poprawność gramatyczną oraz stopień trudności wystąpienia.
5. Wyniki Finału zostaną przesłane na podany adres mailowy szkoły.
Ocena Komisji finałowej jest niepodważalna, ostateczna i nie przysługuje od niej odwołanie.
Ostateczny wynik jest sumą punktów uzyskanych przez uczestnika w II etapie olimpiady oraz w finale.
Nagrody
Organizatorzy przewidują nagrody i dyplomy dla laureatów (trzech najlepszych uczestników z każdego poziomu) oraz uczniów wyróżnionych.
POWODZENIA!!!
Kamila Zimińska
Szkolny Koordynator WOJA
Zaproszenie
Magdalena Stanisz
pedagog szkolny
Nasz świat za 100 lub 1000 lat. Opowieści nie z tej ziemi. Rozstrzygnięcie konkursu
- 7
13 kwietnia 2022 r. odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu. Na spotkanie z uczestnikami konkursu przybyły: pani dyrektor szkoły, Barbara Makowska-Opala oraz dziennikarka, Justyna Suchecka. Laureaci konkursu otrzymali dyplomy, nagrody książkowe oraz bony upominkowe, a wszyscy uczestnicy podziękowania oraz książki.
Konkurs miał upamiętnić setną rocznicę urodzin Stanisława Lema oraz obchody sześćdziesięciolecia istnienia naszej szkoły. Nadrzędnym celem konkursu było rozwijanie i wspieranie talentów oraz zainteresowań dzieci i młodzieży. Co zakładał regulamin konkursu? Chcieliśmy, by młodzi ludzie spojrzeli w niebo w ciągu dnia lub nocą. Przyjrzeli się uważnie chmurom i gwiazdom. Widok nieba i futurystyczne wizje przyszłości opisane przez Stanisława Lema miały stać się inspiracją do stworzenia pracy literackiej, wykonania pracy plastycznej lub łączącej zarówno literaturę i sztukę oraz techniki multimedialne. Uczniowie mogli również opisać, jak w przyszłości będzie wyglądała szkoła i lekcje za… 100 lub 1000 lat.
Na konkurs wpłynęły prace różnorodne, ciekawe, wymagające zaangażowania autora – twórcy. Prace przeczytały oraz obejrzały jurorki:
Ewa Martynkien – pisarka, autorka scenariuszy filmowych i filmów dokumentalnych;
Anna Perzyńska – dr nauk humanistycznych, literaturoznawczyni współpracująca z Pracownią Badań Literatury dla Dzieci i Młodzieży (Uniwersytet Warszawski);
Justyna Suchecka – dziennikarka zajmująca się szeroko pojętą edukacją, autorka książki „Young Power”.
Werdykt jury:
NAGRODA GŁÓWNA
Hanna Lenart, kl. 4f, „List do Hani”
WYRÓŻNIENIA
Melania Bieniak, kl. 7c praca plastyczna pt. „Miasto za 100 lat”
Dominik Dobrowolski, kl. 8a, „Czterej wynalazcy”
Małgorzata Poniatowska, kl. 3b, „Misja Tobora”
Karolina Rewińska. kl. 3d, „Jak wygląda świat Robotów”
Michał Wismont, kl. 3d, „Franek i jego rakieta czasu”
Pola Wygocka, kl. 3c, „O czym śnią roboty”
PRACE DOSTRZEŻONE, czyli takie, które zwróciły uwagę jednego z trzech jurorów
Aleksander Gergelewicz, kl. 1f, „ROBOT, KTÓRY ZASNĄŁ U MOJEGO BOKU”
Igor Pszenny, kl. 5f, praca plastyczna pt. „Przeszłość. Teraźniejszość. Przyszłość”
Ada Wachowiak, kl. I b, książeczka „Przygody Robota Ringusia”
Nasi uczniowie rzeczywiście wyruszyli w kosmicznie twórczą wyprawę do krainy przyszłości i wyobraźni. Wszystkie prace, według jurorek, dają do myślenia i poruszają ważne kwestie takie jak: dbanie o czystość naszej planety, konsekwencje katastrofy ekologicznej, współpraca robotów i ludzi, przyjaźń, szacunek wobec drugiego człowieka (lub robota). Jurorki dostrzegły bogatą wyobraźnię młodych twórców i duży wklad pracy każdego autora.
Nagrody w konkursie ufundowała Rada Rodziców SP 82.
Patronat nad konkursem objął spadkobierca dorobku literackiego pisarza, pan Tomasz Lem (Rok Lema - ROK LEMA)
Wszystkim uczestnikom, jurorkom, Radzie Rodziców oraz Dyrekcji Szkoły pięknie dziękujemy!
Organizatorki: Beata Gabriela Piotrowska i Magdalena Sadowska-Maciejewska
Archiwum aktualności