• „O ZBĘDNE GROSZE NA POMOC PROSZĘ”

• Drodzy Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele!

Skrzyneczka z grosikami, która stała w holu naszej szkoły w ubiegłym roku napełniła się po brzegi. W profesjonalnej maszynie liczącej w NBP na ul. Wareckiej wszystkie Wasze grosiki zostały policzone, a było ich 17.779 sztuk, czyli 408,44zł. Te pieniądze zostały przekazane potrzebującym, fundacji Stowarzyszenie Waleczne Elfiki oraz na OPS Dzielnicy Bemowo.

Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy.

Skuteczność zbiórki zachęciła nas do jej kontynuacji pod hasłem „O ZBĘDNE GROSZE NA POMOC PROSZĘ”.

Skarbonka na drobne grosiki na wielkie rzeczy, zakupiona przez Radę Rodziców, znajduje się w holu naszej szkoły.

Marzenna Przechowska-Raczmańska

przewodnicząca zespołu edukacji ekonomicznej

oraz członek zespołu ds. wolontariatu i akcji charytatywnych

• Szkolne Dni Świadomości Dysleksji

• Za nami Szkolne Dni Świadomości Dysleksji. Jako że jesteśmy szkołą z oddziałami integracyjnymi szczególnie zależy nam, by przypominać uczniom oraz rodzicom, że wśród naszych podopiecznych są dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Uczniowie z dysleksją również należą do tej grupy.

Szkolne Dni Świadomości Dysleksji to dobra okazja do tego, aby dowiedzieć się lub przypomnieć sobie, czym jest dysleksja, a przy okazji dobrze się bawić.

W tym roku hasło przewodnie akcji brzmiało „Porusz umysł”. Cała szkoła została oklejona łamigłówkami, zagadkami logicznymi, rebusami oraz różnymi ćwiczeniami wymagającymi twórczej aktywności. Dzieci miały okazję wykazać się spostrzegawczością, wyobraźnią przestrzenną, logicznym myśleniem, kreatywną postawą, a przy okazji w aktywny i ciekawy sposób spędzić przerwy lekcyjne.

A może Państwo chcieliby przypomnieć sobie, czym jest dysleksja oraz „poruszyć umysł”?

Karolina Sosin-Pospiszy

• Pasowanie na czytelnika klas I

• W dniach 12 i 13 stycznia w naszej bibliotece odbyła się ceremonia pasowania na czytelników klas pierwszych. Nasi najmłodsi uczniowie poznali zasady panujące w bibliotece, a po uroczystym ślubowaniu odebrali pamiątkowe wyprawki czytelnicze i zakładki. Nie zabrakło także słodkiego poczęstunku oraz twróczego zadania w postaci uzupełnienia przygotowanego na tę okazje plakatu. Witamy bardzo serdecznie nowych czytelników w naszej bibliotece!

Fot. Agata Kluczyńska i Antoni Kaszuba

Nauczyciele bibliotekarze

• Program ćwiczeń w wodzie i na lądzie dla dzieci z zespołem postcovidowym" AWF Warszawa

• Szanowni Państwo,

AWF uruchomiła projekt naukowy zatytułowany „Program ćwiczeń w wodzie i na lądzie dla dzieci z zespołem postcovidowym”. Jest on realizowany na Wydziale Rehabilitacji Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie.

Zaproponowany program postCOVIDkids przeznaczony jest dla dzieci w wieku 10-12 lat, które przechorowały lub miały kontakt z osobą chorą na COVID-19. Zajęcia na pływalni bądź w sali gimnastycznej odbywać się będą przez okres 8 tygodni (2 x w tyg. po 45 min) w dzielnicy Wola i/lub Bielany.

Udział w programie jest całkowicie bezpłatny.

Rejestracja do projektu jest już otwarta!

Z poważaniem,

Joanna Żuchowska.

Kierownik Rekrutacji

Projekt PostCOVIDkids

e-mail: postcovidkids@awf.edu.pl

adres: www.postcovidkids.pl

Urszula Szczyplińska

• Wyniki konkursu

• Uczeń naszej szkoły z klasy 5d Mateusz Mańko zakwalifikował się do 3 etapu konkursu informatycznego InstaLogik.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Nauczyciele informatyki