• Zakończenie Roku Szkolnego 2020/2021

• „Nauka to podróż, która trwa przez całe życie. Dla otwartych umysłów świat jest pełen pytań, na które warto poznać odpowiedzi.”

25 czerwca uczniowie wszystkich klas Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi  im. Jana Pawła II zakończyli naukę. Tego dnia przybyli, aby spotkać się po raz ostatni w tym roku szkolnym ze swoimi koleżankami, kolegami i wychowawcami oraz otrzymać świadectwo.

Zakończenie klas ósmych odbyło się w sali widowiskowej. Uczniów, absolwentów szkoły pożegnała w swym przemówieniu dyrektor szkoły, Barbara Makowska-Opala.

Klasy 1-7 spotkały się w salach lekcyjnych ze swoimi wychowawcami.

Uczniowie ze średnią powyżej 4,75 oraz zachowaniem co najmniej bardzo dobrym odebrali świadectwo z wyróżnieniem i nagrody w postaci voucherów upominkowych, które ufundowała Rada Rodziców. Uczniowie, którzy osiągnęli średnią powyżej 5,00 otrzymali stypendium naukowe.

Ten rok był dla wszystkich rokiem pełnym wyzwań, niepokoju i oraz trudności związanych w epidemią. Lekcje online i zdalne nauczanie to nasze wspólne, nowe doświadczenie.

Życzymy Wam, aby czas wakacji był czasem zasłużonego odpoczynku, czasem ładowania akumulatorów dobrą słoneczną energią,  czasem podróży i czasem stawiania własnych pytań i zdobywania nowych doświadczeń.

Czas na wakacje offline!

Magdalena Sadowska- Maciejewska

• Dni Sportu w naszej szkole

• Wielkie Święto sportu szkolnego, zwane Dniem Sportu w naszej szkole odbyło się w dniach 21-22-23 czerwca 2021. Organizatorami tego wydarzenia byli nauczyciele wychowania fizycznego. W programie znalazło się dziewięć  konkurencji sportowo-ruchowych dla uczniów klas IV-VIII. Po uroczystym otwarciu imprezy przez Panią Dyrektor młodzież przystąpiła do realizacji wytyczonych zadań. Uczniowie rywalizowali w kategoriach wiekowych, czyli klas IV, V, VI, VII i VII. Drużyną była cała klasa, która wspólnie walczyła o zwycięstwo. Do pokonania klasy miały szereg konkurencji sportowych m.in. rzut do kosza, rzut do bramki, strzał piłką nożną do bramki, skoki przez płotki, slalom unihokeja, bieg z przeszkodami.
            Po zakończeniu wszystkich konkurencji sportowych i zliczeniu punktów odbyła się uroczysta dekoracja zwycięzców. Nauczyciele wychowania fizycznego wręczyli medale uśmiechu trzem najlepszym zespołom  klasowym  w każdej kategorii wiekowej.
            Trzydniowe  zmagania sportowe dostarczyły uczestnikom dużo radosnych wrażeń, sporą dawkę sportowej adrenaliny i pozwoliły w miłej atmosferze spędzić  aktywnie ten  dzień roku szkolnego.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za sportowa postawę. Dziękuję nauczycielom, którzy aktywnie zaangażowali się w organizację Dni Sportu.

Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców, która sfinalizowała medale dla naszych zwycięzców.

Koordynator imprezy Urszula Szczyplińska