KONTYNUACJA EDUKACJI ZDALNEJ DO 3.01.2021 r.
Szanowni Państwo,
na podstawie Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dn. 31 grudnia 2002 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach (t. j. Dz. U z 2020 r. poz. 1604) w związku z Rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 25 listopada 2020 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 ( Dz. U. z 2020 r. poz. 2087) szkoła realizuje kształcenie zdalne do 3 stycznia 2021 r.
Świetlica szkoły zapewnienia opiekę stacjonarną dla wszystkich dzieci rodziców zatrudnionych w podmiotach wykonujących działalność leczniczą oraz innych osób realizujących zadania publiczne w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, uczęszczających do klas I - III. Świetlica pracuje w dotychczasowym przedziale czasowym umożliwiając dzieciom realizację kształcenia zdalnego na terenie szkoły.
Szczegóły organizacji pracy szkoły przekazywane są uczniom, ich rodzicom i nauczycielom na bieżąco za pomocą dziennika elektronicznego.
Barbara Makowska – Opala
dyrektor szkoły
Dni Tolerancji, Integracji i Życzliwości
Drodzy Rodzice i Uczniowie
W dniach 18-20.11.2020 r. odbyły się w naszej szkole Dni Tolerancji, Intergracji i Życzliwości.
W tym nietypowym okresie zdalnego nauczania odbyło się wiele wydarzeń, które miały przypomnieć wszystkim, jak niezmiernie ważnymi wartościami są tolerancja i życzliwość. Szczególną uwagę warto poświęcić zajęciom cyrkowym, organizowanym przez fundację „Odskocznia”, w czasie których uczniowie klas 2,3 i 4 poznawali cyrkowe triki, rozwijali koncentrację, a przede wszystkim dobrze się bawili. Również ciekawą inicjatywą jest projekt rodziców z koła teatralnego, dzięki ich zaangażowaniu powstał krótki animowany film “Co w trawie piszczy”. Jeśli ktoś jeszcze nie widział, zachęcamy do obejrzenia. Warto!
Ponadto nauczyciele zaproponowali konkurs „Życzliwość w Kadrze”, dzięki któremu uczniowi mogli wykazać się kreatywnością oraz artystycznym duchem. Co więcej, uczniowie byli zachęceni do rozwiązywania zagadek logicznych, sprawdzenia swoich wiadomości na temat wartości, poszerzenia wiedzy o życzliwości oraz zrelaksowania się przy kolorowankach i piosenkach. Dodatkowo uczniowie otrzymali dostęp do ciekawych poradników na temat pozytywnego myślenia z zawartymi propozycjami technik i aktywności.
To były intensywne trzy dni. Bardzo dziękujemy uczniom i rodzicom za zaangażowanie i aktywny udział.
Zachęcamy do zapoznania się z galerią zdjęć.
Zespół ds. integracji
Warsztaty profilaktyczne
W dniach 2.11.2020 r. – 20.11.2020 r. w naszej szkole w klasach siódmych i ósmych odbyły się warsztaty profilaktyczne finansowane przez m.st. Warszawa Urząd Dzielnicy Bemowo, prowadzone przez Stowarzyszenie Moja Białołęka.
Uczniowie klas siódmych wzięli udział w zajęciach pn. „Ja lider - moje wybory należą do mnie”, podczas których rozmawiali o sile i korzyściach, jaką daje zdrowy styl życia, wolny od uzależnień i przemocy. Omawiali, co wpływa na dobre decyzje, jak sobie pomóc w pokonywaniu słabych stron.
Uczniowie klas ósmych wzięli natomiast udział w warsztatach pn. „Stres po lupą”, podczas których wzmacniali postawy asertywne, pewność siebie i pracę zespołową. Ćwiczyli sposoby podniesienia samooceny poprzez m.in. pokonanie negatywnego myślenia.
Dzień Otwartości
Drodzy Rodzice!
Dnia 20.11 w naszej szkole odbędzie się Dzień Otwartości. Z tej okazji, przygotowaliśmy grę planszową online dla uczniów młodszych klas. Gra zawiera krótkie animacje oraz przykłady zachowań, które mogą wydawać się niewielkie ale dla innych są znaczące.
Gorąco zachęcamy rodziców klas 1-3, do udostępnienia dzieciom gry pt. Małe gesty -Wielkie zmiany.
https://liblink.pl/TgaOyl4wYyPozdrawiamy
Julia Rudecka, Prygiel Aleksandra
CO W TRAWIE PISCZY...
Drodzy Rodzice i Uczniowie, jak co roku w Naszej Szkole listopad to miesiąc TOLERANCJI, ŻYCZLIWOŚCI, INTEGRACJI.
W tym miesiącu szczególnie głośno mówimy o tych wartościach, które nasza Szkoła promuje codziennie.
W związku z tym Nasi rodzice z koła teatralnego przygotowali krótki animowany film na ten temat.Przygotowanie tego projektu zdalnie nie było łatwe, wymagało od wszystkich dużej mobilizacji i kreatywności.
Tym bardziej zachęcam Wszystkich do obejrzenia. REZULTAT PRZERÓŚŁ NASZE OCZEKIWANIA.
Dziękuję Wszystkim Rodzicom i Uczniom zaangażowanym w ten projekt !!
Agata Gidzińska
Dni Tolerancji
Szanowni Państwo,Cudowni Uczniowie!
W dniach 18-20.11.2020 roku w SP 82 obchodzimy Dni Tolerancji. W tym roku klasy 2, 3 i 4 świętują biorąc udział w zajęciach cyrkowych online.
Najważniejsza jest DOBRA ZABAWA Uczestników.
Ponadto warsztaty mają na celu pobudzenie koncentracji, wzmocnienie wytrwałości, rozwijanie koordynacji ruchowej oraz zdobycie nowych umiejętności.
Życzymy samych pozytywnych doświadczeń związanych z udziałem w projekcie Odskocznia dla ucznia organizowanym przez Studio Odskocznia.
Julia Rudecka, Aleksandra Prygiel
Dzień Życzliwości w SP82
Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie!
21 listopada obchodzony jest jako Światowy Dzień Życzliwości, ale również pozdrowień, dobrych uczynków i pozytywnych emocji. Zapraszamy wszystkich do zapoznania się z przygotowaną na ten dzień prezentacją. Dla chętnych - na ostatnim slajdzie czeka relaksująca kolorowanka.
Bądźmy życzliwi dla siebie i dla innych każdego dnia!
Dzien_Zyczliwosci_SP_82_21_listopada.pdf
Małgorzata Jarzębska
Jadwiga Stępień
Zaproszenie
Koncert Galowy VI edycji Festiwalu Piosenki Patriotycznej „Zapytaj o Polskę” edycja on-line będzie można obejrzeć od 10 listopada na kanale youtube Scena Sp82.
ZAPRASZAMY
Organizatorzy
Lekcja z Mistrzynią Reportażu
Chętni uczniowie z kl. 8d i 8e wzięli udział w projekcie Lekcja z Mistrzem Reportażu. Jest to cykl spotkań z autorami książek nominowanych do Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego za Reportaż. Od kilku lat projekt polegał na bezpośrednim kontakcie pisarza, dziennikarza, autora z młodymi warszawiankami i warszawiakami. Natomiast w tym roku, z uwagi na wyjątkową sytuację w kraju, lekcje odbywają się w formule online. Uczniowie zapoznali się z wybranymi reportażami z książki Marty Mazuś pt. „Historie dziwnych samotności” i ułożyli pytania związane z lekturą tekstu. Zostały one przekazane organizatorom. Lekcja odbyła się 4 listopada 2020 r. Spotkanie transmitowane było na żywo, prowadziła je Bożena Dudko, redaktorka i dziennikarka, sekretarz jury Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego za Reportaż Literacki. Nasi ósmoklasiści otrzymali podziękowanie za ciekawy zestaw pytań i zaangażowanie.
Nagrania z tej i innych lekcji można obejrzeć na stronie organizatora https://scek.pl/2020/12/12/lekcja-z-mistrzem-reportazu-2/
Magdalena Sadowska-Maciejewska
ZDROWO I KOLOROWO!
- 4
W ubiegłym tygodniu uczniowie klas I-III brali udział w akcji „ Zdrowo-kolorowo” z elementami wydarzenia „ Jesienne owoce i warzywa”. W poniedziałek wychowawcy zaprezentowali swoim małym podopiecznym filmiki oraz prezentacje o jabłkach, przedstawiając ich właściwości zdrowotne oraz możliwości ich wykorzystywania. Uczniowie do szkoły przychodzili codziennie w innych barwach i tak we wtorek ubrani w kolor czerwony zajadali się owocami i warzywami w tym właśnie kolorze. Następnego dnia w murach placówki gościł kolor zielony, a w śniadaniówkach uczniów gruszki, ogórki i papryka. W czwartek żółty kolor rozjaśniał sale lekcyjne. W piątek z kolorem niebieskim zachęcaliśmy do częstego picia wody. Dodatkowo uczniowie klas pierwszych mogli wykonać stemple z ziemniaków, klasy drugie tworzyły owocowo-warzywne ludziki, a dzieci z trzecich klas wczuwając się w rolę artysty rzeźbiły w ziemniaku.
Efekty prac niektórych uczniów dostępne są w formie zdjęć – zachęcam do obejrzenia!
Koordynator Zespołu ds. Szkoły Promującej Zdrowie
Aleksandra Osińska
Przesłuchania wewnątrzszkolne do Festiwalu Piosenki Patriotycznej „ZAPYTAJ O POLSKĘ”
- 4
W dniu 23 października br. w sali widowiskowej szkoły odbyły się wewnątrzszkolne przesłuchania do Festiwalu Piosenki Patriotycznej „ZAPYTAJ O POLSKĘ”.
Jury w składzie: p. Joanna Chochlewicz, p. Maria Olszak, p. Monika Urlik - wyłoniło reprezentantów szkoły do konkursu międzyszkolnego.
Konkurs obejmował trzy kategorie wiekowe:
I kategoria – klasy 1-3
II kategoria – klasy 4-6
III kategoria – klasy 7-8
Do kolejnego etapu decyzją komisji zakwalifikowali się:
I kategoria – Stanisław Czyżniak klasa 3c
II kategoria – Kamila Pachniewska klasa 4b; Chór klasy 6b pod kierownictwem p. Moniki Siuchty
III kategoria – brak reprezentanta
Wszystkim uczestnikom dziękujemy i życzymy owocnego rozwijania swoich talentów artystycznych.
Organizatorzy
WYBORY DO SU - WYNIKI
W wyborach oddano 508 ważnych głosów. W jego efekcie wyłoniono skład Samorządu Uczniowskiego.
Przewodniczący Samorządu
Eryk Kobus 7a - 45% uzyskanych głosów
zastępca Przewodniczącego Samorządu
Mateusz Powichrowski 7c - 30% uzyskanych głosów,
członek Samorządu Uczniowskiego: Karolina Machynia 5a - 9% uzyskanych głosów
członek Samorządu Uczniowskiego: Emilia Pęsik 6i - 8% uzyskanych głosów,
członek Samorządu Uczniowskiego: Maja Galska 4e - 8% uzyskanych głosów
Agnieszka Wenda
Archiwum aktualności