• I etap Konkursów Przedmiotowych 
          • I etap Konkursów Przedmiotowych 

          • W dniach 10 października - 4 listopada odbył się I etap Konkursów Przedmiotowych  dla uczniów szkół podstawowych, organizowanych przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty.

            Z przyjemnością informujemy, że do II etapu zakwalifikowali się:

            Konkurs języka francuskiego:

            Maciej Paliwoda – klasa 8b

            Konkurs chemiczny:

            Iga Marusik – klasa 8b

            Tymoteusz Nowak – klasa 8a

            Konkurs języka angielskiego:

            Mateusz Opala – klasa 8a

            Iga Marusik – klasa 8b

            Nadia Stańczyk – klasa 8a

            Konkurs historyczny:

            Mateusz Gołoś – klasa 8a

            Kacper Pędzik – klasa 8c

            Konkurs matematyczny:

            Tymoteusz Nowak – klasa 8a

            Wiktor Biały – klasa 7a

            Iga Marusik – klasa 8b

            Jakub Wyrzykowski – klasa 8a

            Marek Sawiak – klasa 7a

            Konkurs wiedzy o społeczeństwie:

            Joanna Dłużniewska – klasa 8a

            Konkurs języka rosyjskiego:

            Wadim Łoś – klasa 8b

            Maria Bludova – klasa 8b

            Konkurs geograficzny:

            Mateusz Gołoś – klasa 8a

            Serdeczne gratulujemy i życzymy powodzenia w II etapie konkursu.

            Ewelina Baran

          • DNI INTEGRACJI, TOLERANCJI I ŻYCZLIWOŚCI

          • W dniach 20-22 listopada w naszej szkole odbyły się Dni Integracji, Tolerancji i Życzliwości. Zespół specjalistów, jak co roku postarał się, aby jak najlepiej wprowadzić uczniów w te ważne zagadnienia.

            Uczniowie klas 0-III tworzyli w tym tygodniu pod opieką nauczycieli klasowe drzewka integracji oraz łańcuchy tolerancji. Trochę nauki, trochę zabawy, a efekty tych działań możemy podziwiać na gazetkach ściennych w klasach i na korytarzach. Podczas przerw śródlekcyjnych, specjaliści przygotowali zabawy mające na celu uprzyjemnić przerwy a jednocześnie stymulować funkcjonowanie zmysłów, usprawnianie małej motoryki czy aparatu artykulacyjnego.

            Dla młodszych uczniów zorganizowane były także pokazowe lekcje szermierki przygotowane przez przedstawicieli Polskiego Związku Szermierczego - Stefana Makowskiego będącego medalistą Igrzysk Paraolimpijskich oraz wielokrotnym medalistą mistrzostw Europy i Świata a także Jacka Słupskiego – Dyrektora Generalnego Polskiego Związku Szermierczego. Spotkanie te poprowadziła Pani Małgorzata Słupska.

            Starsi uczniowie brali udział w happeningu z okazji „Dnia Mózgu”. Każda lekcja tego dnia rozpoczynała się krótkim ćwiczeniem koncentracji uwagi, pamięci czy spostrzegawczości. Dodatkowo, podczas przerw uczniowie mogli rozwiązywać przygotowane przez specjalistów zadania, zagadki oraz quizy.

            W ramach treningu życzliwości, pedagodzy przygotowali słoneczne przypinki „dzień dobry”. Dodatkowo na terenie całej szkoły można podziwiać prace plastyczne uczniów, które przypominają nam o prostych, lecz bardzo ważnych na co dzień słowach „Dzień dobry!”

            Wybrane losowo klasy układały „wieżę życzliwości”. Na ścianach pojawiły się także plakaty „coś życzliwego dla każdego”, z których każdy mógł zabrać swoją zrywkę z dobrym słowem.

            Światowy Dzień Życzliwości stał się również tematem konkursu plastycznego „ Życzliwość wokół nas”, w którym uczniowie naszej szkoły chętnie brali udział. Młodzi artyści wykonali bardzo ciekawe i wartościowe prace. W kategorii dla klas młodszych 1-3 zwycięskie prace przygotowali:

            1. miejsce Maciej Michalik klasa 3a

            2. miejsce Paweł Mackun klasa 2e

            3. miejsce Michał Wismont klasa 1e

            W kategorii dla klas starszych 4-6 nagrodzone prace wykonali:

            1. miejsce Milena Maciejewska klasa 4c

            2. miejsce Hanna Przystałkowska klasa 6h

            3. miejsce Milena Mackun klasa 6a

            Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

            Jesteśmy przekonani, że staliśmy się jeszcze bardziej życzliwi, zintegrowani i tolerancyjni, a przy tym skoncentrowani! 😊

            Anna Dubieniecka

          • Laureaci Dzielnicowego Konkursu Fotograficznego "Jesienne Bemowo"

          • Niezmiernie nam jest milo ogłosić, że uczniowie naszej szkoły zostali laureatami Dzielnicowego Konkursu Fotograficznego "Jesienne Bemowo" organizowanego przez SP 357.

            W kategorii klas I-III - I miejsce zajął Jakub Charkiewicz z klasy 3d, a miejsce III Matylda Busz z klasy 1a.

            W kategorii przedszkolnej wyróżnienia zdobyli: Zuzanna Osmólska i Dawid Jamrozy z oddziału "0"

            Gratulujemy!

            Joanna Chochlewicz

          • Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka oraz 30 rocznica uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka

          • „Nie ma dzieci. Są ludzie” Janusz Korczak

            W środę, 20 listopada społeczność szkoły spotkała się na uroczystym apelu. Obchodziliśmy  po raz piąty Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka oraz 30 rocznicę uchwalenia najważniejszego dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych, Konwencji o Prawach Dziecka, przyjętej w 1989 roku przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych i ratyfikowanej przez Polskę w 1991 roku. Dokument obowiązuje w niemal wszystkich państwach świata. O tym, jak ważne są w naszym kraju prawa dziecka świadczy również fakt, iż zostały one uwzględnione w Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej. W 1968 r. zainicjowaliśmy przyznawanie Orderu Uśmiechu, czyli międzynarodowego odznaczenia, którym dzieci nagradzają dorosłych wyróżniających się w swojej pracy – za działania przynoszące dzieciom radość.

            Niestety, w XXI w. w wielu krajach prawa dziecka nadal nie są respektowane. Pomocą tym najbardziej bezbronnym zajmuje się UNICEF -  Fundusz Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci, UNICEF (United Nations International Children’s Emergency Fund).

            Upowszechnianie wiedzy o prawach dziecka nie jest wymierzone przeciwko rodzicom. Zarówno rodzice, opiekunowie jak i nauczyciele powinni mieć świadomość, że prawa dziecka nie kolidują z prawami dorosłych, lecz się uzupełniają. Warto znać prawa, bo nie są one dane bez konsekwencji. Z  tych samych praw wynikają także obowiązki. Uczniowie obejrzeli film zrealizowany przez uczennice warsztatów dziennikarskich, Tosię i Julię oraz część artystyczną przygotowaną przez klasę 7d. W apelu wzięli także udział uczniowie z klasy 5g oraz Nikola z kl. 7a.

            W bibliotece szkolnej została przygotowana wystawka książek podejmujących tematykę praw najmłodszych.

            Na recepcji w holu głównym szkoły obok recepcji można obejrzeć wystawę prac plastycznych inspirowanych tematem praw dziecka.

                      Mamy nadzieję, że ten apel stanie się inspiracją do rozmów o naszych prawach i obowiązkach: w domu, na lekcjach, na szkolnym korytarzu. 

             

            Magdalena Sadowska-Maciejewska,

            Małgorzata Jarzębska

             

          • Finały WOM Warszawa w Badmintonie

          • Dnia 18.11.2019 r. w Arenie Ursynów odbył się finał Warszawskich rozgrywek Badmintonowych. Drużyna młodzików w składzie Maciej Knych, Jakub Wróblewski, Piotr Walczak, opiekun grupy Tomasz Kapla reprezentowała Bemowo. W klasyfikacji ogólnej po wielu trudnych i emocjonujących meczach zajęliśmy II miejsce w Warszawie !!

            Tomasz Kapla

          • Unihokejowe sukcesy naszych reprezentacji dziewcząt i chłopców

          • W dniach od 12-15 listopada odbyły się turnieje unihokejowe Bemowskich Szkół. 

            12.11.2019 r.  reprezentacja dziewczynek z klas IV-VII zajęła IV miejsce w składzie: Natalia Chrzanowska, Anna Janczura, Martyna Kokocińska, Irina Politanska, Weronika Krakowiak, Milena Mackun, Amelia Kopczewska, Weronika Wilczek, Patrycja Narożańska, Klaudia Borowicz, Nikola Chomicz, Anna Zejglic

            13.11.2019 r. reprezentacja chłopców z klas VI zajęła II miejsce w składzie: Jakub Ciesielski, Szymon Werner, Jan Okniński, Bartosz Wróblewski, Hubert Grzymała, Karol Włodarczyk, Mikołaj Czerwiński, Mateusz Krawczyk, Damian Skawiński, Kacper Pluta 

            14.11.2019 r. reprezentacja młodziczek z klas VII-VIII zajęła III miejsce w składzie: Wiktoria Boczarska, Weronika Wyśmierska, Maja  Konarzewska, Amelia Fukowska, Godlewska Kamila, Julia Zozula, Nikola Chodinow, Małgorzata Runo, Oliwia Pawłowska

            15.11.2019 r. reprezentacja młodzików zajęła I miejsce w Dzielnicy Bemowo w składzie: Maciej Knych, Maksymilian Polański, Maciej Omelańczuk, Wiktor Król, Tymoteusz Nowak, Stańczak Mateusz, Daniele Cozollino, Maciej Milewski, Kacper Wrona

            Wszystkie drużyny walczyły z wielkim zaangażowaniem i determinacją. Gratulujemy wyników !!! 

            Życzymy dalszych sukcesów reprezentacji młodzików w Finałach Warszawy dnia 2.12.2019 r. 

            Opiekun drużyny

            Tomasz Kapla, Urszula Szczyplińska

          • Uroczysty apel dla klas młodszych

          • 15 listopada odbył się uroczysty apel dla klas młodszych poświęcony trzem ważnym rocznicom przypadającym w tym roku- 101 rocznicy odzyskania niepodległości, 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej i 75 wybuchu Powstania Warszawskiego. Apel przygotowali uczniowie z koła artystycznego klas trzecich pod kierunkiem p. Joanny Chochlewicz oraz uczniowie z klasy 3a, którzy wsparli artystów w śpiewie, a w przygotowaniach pomogła p. Aleksandra Osińska.

            Na scenie niemało było wzruszeń, bo tematyka poruszała historycznie ważne wydarzenia dla naszego kraju. Uczniowie wyszli z uroczystości z przekonaniem, że być patriotą w dzisiejszych czasach, to doceniać każdą chwilę życia w wolnej ojczyźnie!

            Joanna Chochlewicz

            Aleksandra Osińska

          • Szkolny Dzień Dobrego Jedzenia kl. 0- III

          • W zeszłym tygodniu obchodziliśmy Szkolny Dzień Dobrego Jedzenia. Na uczniów czekały różnorodne i ciekawe atrakcje. We wtorek w klasach 0-III dzieci w ramach świętowania  Dnia Jabłka wykonywały szereg interesujących aktywności: kodowanie z jabłkiem, przygotowywanie przekąsek, kosztowanie przysmaków, konkurencje sportowe itp.

            Oprócz tego dzieci poszerzyły swoją wiedzę na temat odmian jabłek i ich wpływu na organizm człowieka. Nie zabrakło również zajęć plastycznych, w których uczniowie mogli wykazać swoje artystyczne umiejętności poprzez wykonanie plakatu na temat zdrowych przekąsek.

            W środę natomiast najmłodsi uczniowie naszej szkoły z grupy " O" wraz z uczennicą klasy III d wcielili się w małych aktorów i pokazali społeczności szkolnej jak ważne jest spożywanie owoców i warzyw przedstawiając apel „Jedz owoce, chrup warzywa  - to na zdrowie świetnie wpływa”.  Również tego dnia każda klasa miała za zadanie przygotować zdrowe śniadanie. 

            W świetlicy można było rozkoszować się witaminowymi  sokami  i koktajlami.

            W klasach starszych z okazji Dnia Dobrego Jedzenia ogłoszony został konkurs pod hasłem "Pomysły na... Jak nie marnować jedzenia". Prace konkursowe można składać do Pani Małgorzaty Jarzębskiej do 13 grudnia. Ponadto na lekcjach wychowawczych uczniowie zapoznawali  się z prezentacjami multimedialnymi przygotowanymi przez innych uczniów naszej szkoły. Wszyscy wspólnie zastanawialiśmy się nad tym jak jeść zdrowo i nie marnować żywności.  Mamy nadzieję, że udało nam się przekonać uczniów jak ważne jest zdrowe odżywianie  ! :)

            Aleksandra Osińska

            Marzena Szewczuk

          • Dzielnicowe rozgrywki w Badmintona 2019

          • W dniach 7- 8 listopada w SP 150 ul. Thommego odbyły się Dzielnicowe Zawody Badmintona. Celem zawodów było propagowanie dyscypliny sportowej jaką jest badminton i wyłonienie najlepiej grających zawodników wśród szkół bemowskich. Rozgrywki odbyły się w dwóch kategoriach wiekowych: grupa młodsza i grupa starsza, dziewczęta i chłopcy. Uczniowie naszej szkoły  wystartowali we wszystkich kategoriach wiekowych. Umiejętności naszych badmintonistów były bardzo wysokie, a efektem są miejsca medalowe.  Złoci medaliści będą reprezentowali  Bemowo na WOM.

            Grupa młodsza :  

            dziewczęta - II miejsce : Anna Janczura, Anna Zejglic, Martyna Kokocińska.

            chłopcy - III miejsce: Bartosz Wróblewski, Antoni Zieliński, Jan Okniński.

            Grupa starsza :

            dziewczęta - II miejsce: Nikola Chodinow , Magdalena Banasik.

            chłopcy  -   I miejsce: Maciej Knych, Jakub Wróblewski, Piotr Walczak.

            Gratulujemy wszystkim zawodnikom  zaangażowania,

            i walki do ostatniej lotki w grze!!!

                                                                 Opiekunowie:

            Urszula Szczyplińska,Tomasz Kapla

        • Jacek Włodarczyk - Stypendysta m. st. Warszawy SAPERE AUSO
          • Jacek Włodarczyk - Stypendysta m. st. Warszawy SAPERE AUSO

          • 30 października 2019 r., w Teatrze Współczesnym w Warszawie odbyła się uroczysta gala stypendystów m.st. Warszawy SAPERE AUSO.

            Gala zwieńczyła dwunastą edycję projektu stypendialnego m.st. Warszawy, adresowanego do najzdolniejszych uczniów i uczennic warszawskich szkół ponadpodstawowych, którzy odnotowali wybitne osiągnięcia naukowe, twórcze lub społeczne w minionym roku szkolnym 2018/2019. 

            W tegorocznej edycji przedłożono ponad pół tysiąca wniosków, spośród których wyłoniono 269 stypendystów, w dwóch kategoriach:
            – za osiągnięcia odnotowane w szkołach ponadgimnazjalnych (102 stypendia) oraz
            – za osiągnięcia odnotowane w trzecich klasach dotychczasowych gimnazjów i równoległych ósmych klasach szkół podstawowych (167 stypendiów).

            Wśród tegorocznych stypendystów m. st. Warszawy SAPERE AUSO dla uzdolnionych uczniów za osiągnięcia w roku szkolnym 2018/2019 w klasach ósmych znalazł się nasz absolwent Jacek Włodarczyk.

            Jacek reprezentował naszą szkołę w konkursach i olimpiadach odnosząc w nich znaczące sukcesy. Chętnie rozwija swoje zainteresowania i uzdolnienia, szczególnie z modelarstwa, matematyki, informatyki, harcerstwa. Źródłem jego osiągnięć są talent i pasja, wsparte wieloletnią i systematyczną pracą.

            Jacku - składamy wyrazy uznania, serdecznie Ci gratulujemy i życzymy wielu kolejnych, wspaniałych sukcesów. Jesteśmy z Ciebie dumni!

        • Koncert Galowy V Festiwalu Piosenki Patriotycznej „ZAPYTAJ O POLSKĘ”
          • Koncert Galowy V Festiwalu Piosenki Patriotycznej „ZAPYTAJ O POLSKĘ”

          • 7 listopada br. odbył się Koncert Galowy V Festiwalu Piosenki Patriotycznej „ZAPYTAJ O POLSKĘ”, którego celem jest promowanie wartości patriotycznych. Na Festiwal zgłosiło się 284 uczestników z 40 szkół. Wszyscy uczestnicy Festiwalu prezentowali bardzo wysoki poziom, zatem tegoroczne jury w składzie: Marzena Kawa, Małgorzata Szarek, Karolina Drewnik i Zuzanna Gołąb nie miało łatwego zadania, by wyłonić laureatów.

            Miło nam poinformować, że tegoroczny Koncert Galowy, został dedykowany Panu Witoldowi Kruczkowi – Abuładze ps. „Kruk”, reprezentantowi „Pokolenia Kolumbów”, walczącego na barykadach stolicy w czasie Powstania Warszawskiego.  Pan Witold jest emerytowanym pracownikiem Politechniki Warszawskiej i pomimo sędziwego wieku (98 lat) wciąż udziela korepetycji z fizyki. Nasz gość specjalny otrzymał owacje na stojąco od licznie zgromadzonej publiczności festiwalowej.

            Na Koncert przybyli zaproszeni goście reprezentujący wiele instytucji w tym: Radę Dzielnicy  Bemowo m. st. Warszawy, Urząd Dzielnicy Bemowo m. st. Warszawy,  Parafię pw. Św. Łukasza Ewangelisty, Wojskową Akademię Techniczną, Muzeum Powstania Warszawskiego, Bibliotekę  Publiczną i Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Bemowo m. st. Warszawy, Spółdzielnię Mieszkaniową Wola, Dom Kultury SM Wola, Halę Wola, Związki Zawodowe: Solidarność i ZNP. Z radością powitaliśmy również dyrektorów, nauczycieli, rodziców i uczniów z zaproszonych szkół.

            V edycja Festiwalu uzyskała honorowy patronat: Mazowieckiej Kurator Oświaty i Wychowania p. Aurelii Michałowskiej,  Instytutu Pamięci Narodowej, Muzeum Powstania Warszawskiego oraz Burmistrz Dzielnicy Bemowo m. st. Warszawy p. Urszuli Kierzkowskiej. Patronat medialny Festiwalu - TV Górczewska.

            Nagrodę Grand Prix V Festiwalu „ZAPYTAJ O POLSKĘ” zdobył uczeń Szkoły Podstawowej nr 132 znajdującej się przy ulicy Grabskiej 1 na warszawskiej Woli. Szymon zachwycił jury  swoim wykonaniem piosenki „Ostatni nabój” - przejmującego utworu oddającego hołd żołnierzom „wyklętym”.

            Gratulujemy wszystkim laureatom naszego Festiwalu i ogromnie dziękujemy za przepiękne wykonanie przygotowanych przez siebie pieśni i piosenek, które dostarczyły nam wielu wzruszeń i emocji.

            Tradycyjnie w finale koncertu usłyszeliśmy piosenkę dedykowaną wszystkim uczestnikom i gościom koncertu na czele z gościem honorowym – byłym żołnierzem Powstania Warszawskiego. Piosenkę pt.: „Biały krzyż” wykonali jurorzy oraz nauczyciele przygotowujący laureatów Festiwalu.

            Wśród twórców koncertu laureatów warto wyróżnić osoby przygotowujące tradycyjną i multimedialną oprawę prezentowanych utworów muzycznych.

            Do zobaczenia za rok, na VI Festiwalu Piosenki Patriotycznej „ZAPYTAJ O POLSKĘ”. Już dziś serdecznie ZAPRASZAMY!

            Agnieszka Przybyszewska

          • WF na wrotkach!

          • Wychowanie fizyczne na wrotkach, rolkach? Czemu nie:)

            Kolorując szare dni jesienne Dwujęzyczne klasy spróbowały swoich sił z Panią Marysią na dziedzińcu szkoły.

            Maria Wojsław

        • Sukces w konkursie historycznym
          • Sukces w konkursie historycznym

          • W związku z 75 rocznicą Powstania Warszawskiego Muzeum Niepodległości i Fundacja "Warszawa Walczy 1939-1945" ogłosiły konkurs historyczny pt. "Powstanie Warszawskie w świadomości potomnych".

            Była to 7 edycja konkursu, której celem było utrwalenie w pamięci bohaterskiego czynu powstańców, żołnierzy  i ludności Warszawy o wolność naszej stolicy.

            Uczniowie naszej szkoły odnieśli w tym konkursie duży sukces.

            Julia Ciosek z klasy VII D zajęła III miejsce, a uczennice z klas VIII - Iga Marusik i Oliwia Zięba - wyróżnienie.

            Opiekun uczennic 

            Wiesława Karasiewicz

          • „Szkolne Młodzieżowe Ośrodki Koszykówki a podstawy nauczania w koszykówce w pierwszym etapie szkolenia”

          • Nasza kadra nauczycieli wychowania fizycznego wzięła udział w szkoleniu „Szkolne Młodzieżowe Ośrodki Koszykówki a podstawy nauczania w koszykówce w pierwszym etapie szkolenia”. Celem warsztatów była popularyzacja koszykówki w Naszej szkole oraz poszerzenie wiedzy i poznanie nowatorskich metod prowadzenia zajęć z tej dyscypliny. Każdy uczestnik szkolenia otrzymał certyfikat oraz encyklopedię wiedzy o koszykówce. 
            Inicjatorem wydarzenia była Anna Kolad oraz Polski Związek Koszykówki. Szkolenie poprowadził Maciej Szelągowski – koordynator Młodych Asów Parkietów, asystent trenera Reprezentacji Polski rocznika 2000, trener z wieloletnim doświadczeniem w pracy z młodzieżą, mi.in. w Zespole Sportowych Szkół Ogólnokształcących w Gdyni, trener pierwszoligowego zespołu SKK Polonia Warszawa, z którym uzyskał awans na zaplecze ekstraklasy, były zawodnik zaplecza ekstraklasy Asseco Prokom 2 Gdynia.  

            Anna Kolad

      • Kontakty

        • ul. S. Konarskiego 20 01-464 Warszawa Poland
        • Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 82 im. Jana Pawła II
        • (22) 6641098
        • Jolanta Skoczeń 22) 6640699 wew.1 Godz. pracy sekretariatu: Poniedziałek 8.00-16.00 Wtorek 9.00- 17.00 Środa 8.00-16.00 Czwartek 8.00-16.00 Piątek 8.00-16.00 dzień bez interesanta
        • Dorota Nowak (22) 6641098 wew. 218 Specjalista do spraw kadr: Małgorzata Struzik (22) 6640699 wew. 4
      • Logowanie