• Wybory do Samorządu Uczniowskiego Klas Młodszych

• 20.08.2018 21:40
        • Wybory do Samorządu Uczniowskiego Klas Młodszych25 września 2017 roku odbyły się wybory do samorządu Uczniowskiego Klas Młodszych.

Wybory były poprzedzone kampanią wyborczą, w trakcie której kandydaci prezentowali swoje programy w formie plakatów.

W czasie wyborów społeczność klas młodszych zapoznała się z kandydatami. W dniu wyborów wszyscy uczniowie klas II i III  wybierali swoich przedstawicieli spośród 20 kandydatów.

Nauczycielami nadzorującymi przebieg wyborów byli wychowawcy i opiekunowie Samorządu Uczniowskiego Klas Młodszych.

W roku szkolnym 2017/2018 Samorząd Uczniowski Klas Młodszych reprezentowany będzie przez:

Przewodniczący: Filip Dworakowski kl. III g –  36 głosów

Zastępca: Hanna Mogielnicka kl. III c – 25 głosów

Członkowie:

Aleksandra Ryś kl. III c – 22 głosy

Wszystkim kandydatom bardzo dziękujemy za udział w wyborach, nowym członkom Samorządu Uczniowskiego Klas Młodszych serdecznie gratulujemy.

Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego Klas Młodszych

• Uroczystości przy pomniku Poległym i Pomordowanym na Wschodzie

• 20.08.2018 21:39
        • Uroczystości przy pomniku Poległym i Pomordowanym na WschodzieW dniu 18 września  o godzinie 12.00, poczet sztandarowy z naszej szkoły w składzie: Joanna Kowalczyk, Marianna Dołęga, Mateusz Karpiński i Dawid Krysiński, wziął udział w uroczystości patriotycznej przy pomniku Poległym i Pomordowanym na Wschodzie.

W 78 rocznicę napaści wojsk bolszewickich na Polskę, uczniowie ze  szkół warszawskich dołączyli do wspólnej modlitwy i uczcili pamięć wielu milionów Rodaków pomordowanych na „nieludzkiej ziemi”.

W hołdzie pomordowanym Polakom delegacje szkół złożyły symboliczne wiązanki i zapaliły znicze.

Opiekun sztandaru szkolnego: Alina Sekuła

• Międzynarodowy Dzień Kropki

• 20.08.2018 21:38
        • Międzynarodowy Dzień Kropki

Dnia 15 września w naszej szkole po raz pierwszy obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. To święto powstało już w 2008 roku. Obecnie obchodzone jest aż w 108 krajach. Ma ono na celu pobudzać kreatywność i pomysłowość uczniów - nie inaczej było u nas.

Nauczyciele zaserwowali nam wiele atrakcji. Jedną z nich był konkurs, który polegał na założeniu stroju z motywem  kropki.

Lekcje języka polskiego także były inne niż zwykle. Pracowaliśmy w grupach nad przeróżnymi zadaniami. Na przykład musieliśmy rozszyfrować wypowiedzenia, które zapisane były alfabetem Braille`a, tworzyliśmy rysunki z kropek i układaliśmy do nich wiersze. Oprócz tego musieliśmy korzystać z posiadanych umiejętności i do tekstu dopisywać znaki interpunkcyjne zawierające kropki lub wyszukiwać synonimów, oczywiście kropki  Świetnie się przy tym bawiliśmy.

Temat na plastyce również nawiązywał do kropki. Musieliśmy wykonać pracę techniką "kropkowania". Tutaj mogliśmy pochwalić się swoją wyobraźnią i pomysłowością, ponieważ każda praca mogła wyglądać, jak tylko tego chcieliśmy.

Międzynarodowy Dzień Kropki był w naszej szkole czymś nowym, czymś bardzo ciekawym. Wszystkie cele zostały spełnione. Myślę, że każdy z uczniów chciałby, aby za rok znowu nasza szkoła obchodziła ten dzień. Lubimy takie kreatywne zadania.

klasa 7B

• "Nakręć się i Pomóż Dawidkowi”

• 20.08.2018 21:35
        • "Nakręć się i Pomóż Dawidkowi”

W imieniu rodziców Dawidka Cętkowskiego serdecznie dziękujemy za włączenie się

do akcji „Nakręć się i Pomóż Dawidkowi”.

Dzięki Państwa wsparciu udało się zakupić wózek, urządzenie multifunkcyjne- pionizator z funkcją siedziska.
          W tym roku szkolnym także zachęcamy do zbierania nakrętek.

Dzięki temu chłopiec będzie mógł kontynuować rehabilitację i dalsze leczenie.

Nakrętki można przynosić do pojemników znajdujących się w szatni szkoły.

Koordynatorzy akcji

Renata Zygadło

Jolanta Trych

• Apel „Bezpieczny uczeń”

• 20.08.2018 21:37
        • Apel  „Bezpieczny uczeń”Dnia 15 września 2017 roku odbył się w naszej szkole apel porządkowy, na którym uczniowie z klasy 7c i 7d przedstawili społeczności szkolnej bardzo ważne informacje dotyczące zasad bezpieczeństwa w szkole i poza nią.

Zagadnienia związane z tematem bezpieczeństwa podczas przerw zostały również dokładnie omówione przez wicedyrektora szkoły, panią Grażynę Krawczyk.

Koordynator Samorządu Uczniowskiego p. Ewelina Baran zapoznała uczniów z regulaminami regulującymi wybory do SU, akcją „Szczęśliwy numerek”, konkursem „Klasa na medal”.

Każdy uczeń, i ten młodszy i ten starszy, chce czuć się w szkole bezpiecznie. Dbajmy więc o to i zachowujmy się tak, aby każdy mógł poczuć, że szkoła jest przyjazna i bezpieczna.

Ewelina Baran