• Unihokej chłopców, awans do 12 najlepszych drużyn Warszawy

• 20.08.2018 22:14
        • Unihokej chłopców, awans do 12 najlepszych drużyn WarszawyW dniu 20 listopada 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 175 przy ul. Trzech Budrysów 32, odbyły się Finały Warszawskiej Olimpiady Młodzieży Zawody Unihokeja chłopców  Szkół Podstawowych klas VI.

Naszą szkołę reprezentowali  chłopcy klas VI-VII w składzie: Mikołaj Kawala, Piotr Michalski, Maciej Omelańczuk, Piotr Kukliński, Eryk Wolnik, Oskar Konior ( Bramkarz ),Maciej Knych, Witek Plebanek, Maciej Zaorski, Mateusz Wroński, Kacper Wrona, Mateusz Stańczak, Tymon Majka.

Po zaciętej i walecznej rywalizacji chłopcy awansowali do 12 najlepszych drużyn Warszawy.

Pierwszy mecz Śródmieście - Bemowo 0-2, drugi mecz Ursus - Bemowo 2-3

Kolejne zmagania 23.11.2017 - trzymamy kciuki i życzymy sukcesów!!!

Opiekun grupy:

Tomek Kapla

• Dni Tolerancji, Integracji i Życzliwości

• 20.08.2018 22:13
        • to stały punkt w kalendarzu imprez naszej szkoły. W tym roku akcja ta przypadła na dni
          13, 14 i 15 listopada. Każdy dzień miał inny charakter, ale wszystkie odbywały się pod wspólnym hasłem:
          Dni Tolerancji, Integracji i Życzliwości  - Obrazek 1
        • BEZPIECZEŃSTWO NA DRODZE- obchody Światowego Dnia Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych

• 20.08.2018 22:12
        • Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych ( WDR ) w  2017r. obchodzony jest  19 listopada ( każdego roku jest to trzecia niedziela listopada).

Społeczność międzynarodowa obchodzi ten Dzień Pamięci w wielu krajach pod auspicjami ONZ i Europejskiej Federacji Ofiar Wypadków Drogowych ( FEVR ). Obchody przybierają różne formy: konferencje, pochody, spotkania w zadumie i refleksji….

Przed wyjściem na ulicę, przed przekroczeniem jezdni, pomyślmy w tym dniu o Tych, którzy utracili na drodze tak wiele, czasem wszystko. Wszyscy jesteśmy uczestnikami ruchu drogowego, dlatego pamiętajmy, że ŻYCIE MAMY TYLKO JEDNO!

Zapraszamy do obejrzenia filmu edukacyjnego, w którym zostały umieszczone prace uczniów SP nr 82. Życzymy miłego oglądania i zapraszamy również  w tym roku do udziału w konkursach „Bezpieczeństwo na drodze” (zakładki: konkursy, ogłoszenia)

https://www.youtube.com/watch?v=ArdkfK1iVaw (FILM)

Joanna Cegielska

• Pierwsza pomoc przedmedyczna

• 20.08.2018 22:11
        • Pierwsza pomoc przedmedycznaDnia 16.11 odbyły się warsztaty z pierwszej pomocy przedmedycznej przeprowadzone przez pracowników Polskiego Czerwonego Krzyża, w których uczestniczyły klasy: 1b, 1e, 1f i klasa zero. Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się, jak prawidłowo udzielić pierwszej pomocy osobie poszkodowanej (niemowlakowi i dziecku w ich wieku, czyli 6;7 latkowi) i wezwać pogotowie ratunkowe. Mogli też przećwiczyć zdobytą wiedzę w praktycznym działaniu przy użyciu fantomów. Zajęcia zorganizowała p. Małgorzata Obrębska- Gołoś- członek zespołu projektu ds. Szkoły Promującej Zdrowie.

Koordynator ds. projektu Szkoły Promującej Zdrowie

Magda Orzoł- Długołęcka

• Apel z okazji Odzyskania Niepodległości przez Polskę

• 20.08.2018 22:10
        • Apel z okazji  Odzyskania Niepodległości przez Polskę13 listopada w naszej szkole odbył się uroczysty apel  z okazji Święta Niepodległości. Uczciliśmy 99 rocznicę tego pamiętnego wydarzenia, kiedy po 123 latach Polska odzyskała wolność i powróciła na mapę Europy.

Klasy 3f i 3h pokazały  krótką podróż do przeszłości Uczniowie opowiedzieli dzieje Polski, recytowali wiersze i śpiewali piosenki. Dzień ten dla wielu jest lekcją patriotyzmu i historii. Uczestnicząc corocznie  w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.

Aneta Sołtysiak

Marta Kobielska