• KODOWANIE NA DYWANIE

• 24.03.2019 14:25
        •            W dzisiejszych zajęciach z cyklu „Kodowanie na dywanie” noszących tytuł „Zakodowana ortografia i zakodowany kalendarz” wzięli udział uczniowie klas III.  Dzieci te również zostały wprowadzone w świat kodowania i obowiązujące w nim zasady. Podczas wykonywania zadań utrwaliły nazwy dni tygodnia i ich kolejność, rozwijały logiczne myślenie ustawiając z kolorowych kubków drogę zgodnie z kodem tj. przez wskazane dni tygodnia. Utrwalały również zasady ortografii, normy zgodnej współpracy grupowej oraz kształtowały orientację przestrzenną w trakcie zadań polegających na ułożeniu drogi zgodnie z kodem obejmującym litery: u, ó, ch, h, ż, rz. Z ostatnim zadanie w trakcie zajęć, które polegało na ułożeniu przez nie kodu do wybranego kwiatu zwiastującego wiosnę poradzili sobie bardzo dobrze.

Kolejne zajęcia odbędą się już 3.04.2019.
          Zapraszamy!

Karolina Fus
          nauczycielka świetlicy

• GALAKTYKA

• 13.03.2019 21:00
        •

Próbowaliście  kiedyś zamknąć całą „galaktykę” w słoiku? My spróbowaliśmy i wiecie co? Udało nam się! I wcale nie było to takie trudne. Do przygotowania „galaktyki” potrzebnych jest tylko kilka rzeczy: słoik, woda, barwniki spożywcze, wata oraz brokat. Słoiczki z „galaktyką” wyglądały tak pięknie, że mogą być ozdobą każdego dziecięcego pokoju. Drugi eksperyment wykonany w tym dniu, był bardzo prosty, krótki i efektowny. Na mleku tworzyły się niesamowite wiry i najfajniejszy był właśnie sam moment zachodzenia reakcji, a nie efekt końcowy. „Wiry na mleku” – polecamy!!!

Zapraszamy na następne EKSPERYMENTY!!!

Joanna Szoka
          Monika Kaczorowska
          nauczycielki świetlicy

• KODOWANIE NA DYWANIE

• 06.03.2019 16:34
        •         W drugich zajęciach z cyklu „Kodowanie na dywanie” noszących temat „Kwiaty zwiastujące wiosnę” wzięli udział uczniowie klas pierwszych. Również im podobnie jak uczniom klas starszych zostało wyjaśnione pojęcie kodowania oraz zasady korzystania z mat i kolorowych kubków.  Dzieci w trakcie zajęć rozwijały umiejętności: zadaniowego podejścia do stawianych problemów i swobodnej wypowiedzi oraz zgodnej współpracy. Kształtując jednocześnie orientację przestrzenną uczniowie ułożyli zgodnie z kodem kwiaty zwiastujące wiosnę- przebiśnieg i tulipan. Nagrodą za aktywny udział w zajęciach oraz zgodną współpracę było zadanie polegające na ustawieniu wieży zgodnie z kodem wymagające od uczniów precyzji ruchów.

Na kolejne zajęcia zapraszamy 20 marca!

Karolina Fus
          nauczyciel świetlicy

• ZABAWA KOLORAMI

• 22.02.2019 22:09
        • Kto z nas nie marzy o podróży w kosmos??? Nasi uczniowie podczas świetlicowych eksperymentów mieli możliwość aby stworzyć własną galaktykę i zamknąć ją w ......słoiku:) Doświadczenie to udowodniło, że mamy bardzo zdolnych i twórczych uczniów. Ostatnie stwierdzenie potwierdziło się również podczas wykonywana kolejnego eksprymentu, a mianowicie "Burzy kolorów w mleku." Powstały prawdziwe burze, sztormy.....po których pojawiła się piękna tęcza.

Zaczkiewicz Sylwia
          nauczyciel świetlicy
        • WULKAN? TO NIC TRUDNEGO

• 11.02.2019 19:42
        • Kilka dni przed feriami odbyły się uwielbiane przez uczniów - świetlicowe eksperymenty. Nasi "naukowcy" wykazali się wielką inicjatywą oraz kreatywnością. Pozytywne emocje oraz skupienie dominowały przez całe zajęcia....a wulkan???? Wulkan wszystkich zaskoczył. Był to eksperyment który wywołał najwięcej emocji wśród dzieci, dlatego podajemy na niego "przepis".
          CYTRYNOWY WULKAN
          • cytryna
          • płyn do naczyń
          • soda oczyszczona
          • barwniki
          • talerzyk
          • mały kubeczek lub słoiczek
          WYKONANIE
          Na talerzku stawiamy cytrynę umieszczoną w małym kubeczku lub słoiczku. Odcinamy jej końcówkę natomiast pozostałą część "ugniatamy" łyżeczką by cytryna puściła soki. Następnie dodajemy wybrany barwnik (kilka kropelek), łyżeczkę sody i czekamy na wybuch wulkanu. Jeżeli lawy jest za mało, można dodać kilka kropel soku z cytryny (odcięta końcówka) lub odrobinę płynu do naczyń. Udanej zabawy!

Kolejny eksperyment to
          "Burza kolorów w szklance". Bardzo proste doświadczenie a przy tym niezywkle efektowne. Prawie jak czary.....

Zapraszamy na kolejne zajęcia.
          Zaczkiewicz Sylwia
          Kaczorowska Monika