• 30 listopada – 185 rocznica urodzin Marka Twaina

• 30.11.2020 09:15
        • Mark Twain, właściwie Samuel Langhorne Clemens – amerykański pisarz pochodzenia szkockiego, satyryk, humorysta, wolnomularz. Do jego najbardziej znanych powieści należą Przygody Tomka Sawyera, Przygody Hucka i Książę i żebrak. Pisarz William Faulkner nazwał Twaina „ojcem amerykańskiej literatury”.

• Recenzja książki – Barbara Kosmowska „Gwiazda z pierwszego piętra”

• 20.11.2020 09:23
        • Helena straciła siostrę, Mikołaja opuścił ojciec. Oboje nie mieli wpływu na to, że ich życie zmieni się nie do poznania i nigdy już nie będzie takie jak dawniej. Dwójkę sąsiadów połączy niewinne nieporozumienie, dające początek przedziwnej przyjaźni, ale czy ta więź przetrwa czyhające na nią problemy?

• Recenzja książki - Ewa Martynkien „Mój kumpel Jeremi”

• 16.11.2020 10:53
        • Koniec wakacji to nie koniec przygód. Wie o tym doskonale dziesięcioletni Oskar, któremu nowy rok szkolny przyniesie nowe radości, wyzwania, ale także niespotykane dotąd problemy. Wszystko miało się zmienić: szkoła, relacje Oskara z rodziną, a nawet jego przyjaźń z Jeremim. Czy ich znajomość wytrzyma najważniejszą próbę lojalności i oddania?
          I czy miłość, nawet ta pierwsza, zawsze okazuje się silniejsza niż przyjaźń? Na te właśnie pytania będzie musiał sobie odpowiedzieć Oskar.

• 11 listopada - Święto Niepodległości

• 10.11.2020 11:56
        • Święto 11 listopada ustanowione zostało ustawą z dnia 23 kwietnia 1937, a następnie zniesione ustawą Krajowej Rady Narodowej 22 lipca 1945 roku. Święto to przywrócono dopiero ustawą w okresie transformacji systemowej, która miała miejsce 1989 roku. Warto także mieć na uwadze, że rokrocznie Narodowe Święto Niepodległości 11 listopada jest dniem ustawowo wolnym od pracy.

• Wakacje!

• 25.06.2020 06:52
        • Zakończył się  trudny i nietypowy ze względów epidemiologicznych czas  wytężonej pracy całej społeczności szkolnej: nauczycieli, uczniów i rodziców.

Nadchodzi czas wypoczynku. Dziękując wszystkim życzymy dzieciom, dyrekcji, nauczycielom i pracownikom szkoły zasłużonego odpoczynku.

Wypoczywajcie, nabierajcie sił, „ładujcie akumulatory” ale  pamiętajcie o zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa.

nauczyciele biblioteki

• Cykl książek z serii „  Nela  Mała  Reporterka” pozwala dzieciom poznawać przyrodę i świat nie wychodząc z domu.
        • Cykl książek z serii „ Nela Mała Reporterka” pozwala dzieciom poznawać przyrodę i świat nie wychodząc z domu.

• 24.06.2020 15:29
        • Dziewczynka wraz ze  swoimi  rodzicami  zwiedziła niemal wszystkie  kontynenty  na  świecie. W swoich  książkach  dzieli  się ze  swoimi  rówieśnikami  relacjami  z  przeżytych przygód  w  kolejnych podróżach.

Na pewno zainteresują młodych czytelników przeżycia i przygody  opisane w książce „ Nela w krainie orek”.

Spotkanie i pływanie z orkami, czy to możliwe i czy na pewno bezpieczne ?

Orki, to drapieżniki mórz  i oceanów, które budzą  powszechny  strach.

Jakie  naprawdę  są  orki ?  Razem  z  Nelą  poznasz te  bardzo  ciekawe zwierzęta,  ich  inteligencję, życie  i  sposób komunikowania.

Warto  sięgać po te książki  i  przeżywać  z  Nelą  fascynujące  przygody.

nauczyciele biblioteki

• Katarzyna Gacek  „Supercepcja. Początek"
        • Katarzyna Gacek „Supercepcja. Początek"

• 22.06.2020 08:37

• "Julka, Klara i Tymon poznają się przez przypadek, jednak jest coś, co ich łączy: wszyscy mają pewien tajemniczy dar. Sprawia on, że mogą dokonywać niemożliwego, ale i sprowadza na nich mnóstwo kłopotów. Być zwyczajnym nastolatkiem z niezwykłymi zdolnościami – to nie takie proste, jak się wydaje! Na dodatek, kiedy wychodzi na jaw, że oszuści planują zagarnąć dom Julki, cała trójka musi wykorzystać swoje moce, by uratować rodzinę dziewczynki przed bankructwem. I przy okazji – nie dać się zdemaskować!”