• Planujemy, współpracujemy, kreujemy!

27.11.2019 14:15

Na początku roku szkolnego wspólnie z uczniami świetlicy stanęliśmy przed wyzwaniem udekorowania tablicy ściennej w sali 110. Postanowiliśmy stworzyć pracę plastyczną o ekologii, postrzegając jej wartość jako nadrzędną, bo przecież każdy z nas pragnie żyć w zdrowym otoczeniu. Wszyscy zgadzamy się z tym, że nasze oddziaływanie na świat przyrody jest często destrukcyjne i niszczy go bezpowrotnie. Nasze ekologiczne świetlicowe dzieci mają świadomość, że wszyscy jesteśmy częścią przyrody i dbając o nią, dbamy o samych siebie. Bycie przyjaznym środowisku wymaga od nas wiele poświęcenia oraz wytrwałości w oczekiwaniu na rezultaty wspólnie i indywidualnie podjętych działań, często odległych w czasie. Tym samych charakteryzowała się praca uczniów nad kompozycją dekoracyjną. Elementy do niej były tworzone techniką „quillingu”. Dzieci z wielu grup świetlicowych wycinały, zwijały i kleiły cienkie, różnokolorowe paseczki, z których to powoli powstawały: źdźbła trawy, kwiaty, pszczoły, motyle, drzewa, chmury, Słońce…obraz świata przyrody, który zachwycił nas wszystkich i przyniósł ogromną satysfakcję. Przyjdźcie zobaczyć sami. Zapraszamy do sali świetlicowej nr 110. Zaś wszystkim uczniom klas drugich, trzecich czwartych i piątych, którzy uczestniczyli w wykonaniu dekoracji,

serdecznie dziękujemy za zaangażowanie.

Nauczyciele świetlicy

Ania Kozicka

Ewa Wyskielska

Niezły wycisk!

07.01.2020 15:45

Niezły wycisk!

Co dobrego wyjdzie z połączenia chrupiącej marchewki oraz soczystego jabłka? Oczywiście świeży, pełen witamin i pyszny sok! Podczas obchodów Szkolnego Dnia Dobrego Jedzenia uczestnicy świetlicy wraz z wychowawcami obierali, kroili i wyciskali do ostatniej kropli warzywa i owoce. W nagrodę po tym niezłym wycisku każdy mógł skosztować efektów w postaci świeżego, pełnego witamin soku. Pozostaje rzec, na zdrowie!

Grażyna Łada-Krasnowska

Sylwia Konfederak

"Wprowadzenie do kodowania"

25.11.2019 17:20

Co to jest kod? Jak go odnaleźć? Jak stworzyć kod? Odpowiedzi na te pytania poznali pierwszoklasiści podczas cyklicznych zajęć "Kodowanie na dywanie". Głównym celem zajęć było poznanie zasad kodowania z użyciem mat i kolorowych kubeczków oraz  doskonalenie orientacji przestrzennej. Pierwsze z zadań odbył się na kartce papieru (planszach), a następnie  uczniowie przeszli do zadań z wykorzystaniem mat i kolorowych kubeczków. W trakcie wykonywania zadań wszyscy poszukiwali optymalnych rozwiązań tego samego problemu rozwijając tym samym logiczne myślenie i umiejętność planowania pracy.

Nauczycielka świetlicy
      Karolina Fus

Świąteczna paka dla zwierzaka.

19.11.2019 15:58

Drodzy uczniowie, Szanowni Państwo.

W dniach 04-08 listopada w Naszej Szkole przeprowadzona została zbiórka darów dla schronisk w Józefowie i
      Nowym Dworze Mazowieckim w ramach akcji

„Świąteczna paka dla zwierzaka”.

Zebraliśmy sporo karmy dla zwierząt, pościeli, ręczników, legowisk, zabawek i wiele innych rzeczy.

We wtorek 12 listopada br., wszystkie dary zostały odebrane przez organizatora, Urząd Dzielnicy Bemowo m. st. Warszawy i przekazane  do Schronisk.

Cieszymy się, że cała społeczność szkolna włączyła się w to przedsięwzięcie. Serdecznie dziękujemy uczniom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom szkoły za zaangażowanie.

Mamy nadzieję, że dzięki zebranym przez nas darom,  zwierzakom łatwiej będzie przetrwać zimę.

Roma Nguyen Anh

Wiem, mówię prezentuję.

19.11.2019 15:55

Nawet z pozoru najskromniejsza pasja
      jest czymś bardzo, ale to bardzo cennym.

Każdy z nas ma pasje, którymi może zainteresować innych. Dlatego w naszej świetlicy zachęcamy do dzielenia się nimi. Stwarzamy możliwość zaprezentowania swojej wiedzy, kształtując jednocześnie umiejętność kulturalnego dyskutowania, organizacji pracy i  selekcji zebranych materiałów.

Pierwsze zajęcia już za nami. W rolę ekspertów wcielili się sami uczniowie, którzy podeszli do swojego zadania bardzo profesjonalnie. Przygotowali nie tylko wykład na wybrany przez siebie temat, ale także testy, quizy, kolorowanki oraz  prezentacje.

Mieliśmy możliwość zapoznać się ze światem roślin owadożernych (muchówka, rosiczka, dzbanecznik), a także usłyszeć wiele informacji i ciekawostek geograficznych.

Dziękujemy tym, którzy mieli odwagę podjąć wyzwanie i jeszcze raz serdecznie gratulujemy doskonale wykonanej pracy.

Z niecierpliwością czekamy na kolejnych pasjonatów.

Grażyna Łada -  Krasnowska
      Izabela Rogowska