Trójwymiarowe obrazy - zajęcia z arteterapii w świetlicy.
16.04.2025 12:14Podczas zajęć z arteterapii, które odbyły się 28. 03. uczniowie klasy 3a tworzyli trójwymiarowe obrazy przy użyciu specjalnie przygotowanej masy plastycznej. Masa powstała z połączenia papieru, kleju oraz farb akrylowych – po uformowaniu zastygała, tworząc ciekawe, przestrzenne struktury. Dzieci pracowały na podobraziach malarskich, eksperymentując z formą i kolorem. Dzięki połączeniu różnych technik mogły wyrazić swoje emocje i pomysły w bardzo kreatywny sposób. Zajęcia sprzyjały rozwojowi wyobraźni przestrzennej, wrażliwości artystycznej oraz umiejętności manualnych. Panowała twórcza, radosna atmosfera, a efekty pracy są naprawdę imponujące.
Monika Kaczorowska
“Arteterapia w świetlicy szkolnej SP82”
14.04.2025 11:30Podczas zajęć arteterapii w ramach projektu Warszawskich Inicjatyw Edukacyjnych uczniowie klasy IIIC i IIIF tworzyli abstrakcyjne obrazy z plasteliny. Malarstwo abstrakcyjne nie wymaga specjalnych zdolności plastycznych ale wymaga odwagi i kreatywności. Zaskakujący i spektakularny efekt końcowy podnosi samoocenę i wiarę we własne możliwości twórcze. Dodatkowo „malowanie’’ za pomocą plasteliny wyrabia prawidłowy nacisk i ćwiczy precyzję, daje dotykowe doznania sensoryczne.
Magdalena Kowalska
Wyniki świetlicowego konkursu " Mama Talent
09.04.2025 15:51Jest nam miło poinformować o wynikach świetlicowego konkursu " MAM TALENT"
I miejsce - Maja Porczyk – Lachowska kl. 3d
II miejsce - Julia Rydzkowska kl. 2e
III miejsce - Maja Małek kl. 2f
Wyróżnienie - Ksenia Buronkina kl.4d
“Arteterapia w świetlicy szkolnej SP82" - praca z gliną
07.04.2025 07:48Pierwszy dzień wiosny klasa 3a przywitała wykonując przepiękne prace z gliny. Wykorzystaliśmy do tego celu pierwsze gałązki, dzięki którym uzyskaliśmy piękne naturalne zdobienie na naszych świecznikach. Pracę umiliły nam świeczki zapachowe oraz muzyka relaksacyjna. Praca z gliną ma wiele korzyści dla dzieci, zarówno pod względem rozwoju motorycznego, jak i emocjonalnego. Ugniatanie, wałkowanie i formowanie gliny wzmacnia mięśnie dłoni i palców, co wspiera rozwój sprawności manualnej, potrzebnej np. do pisania. Glina ma unikalną teksturę, co pobudza zmysł dotyku i pomaga w integracji sensorycznej, zwłaszcza u dzieci z nadwrażliwością dotykową. Praca z gliną to świetna forma edukacyjnej zabawy, która łączy naukę, sztukę i terapię w jednym.
Dzieci z zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach, rozwijały swoją kreatywność i zdolności manualne.
MONIKA KACZOROWSKA“Arteterapia w świetlicy szkolnej SP82”
21.03.2025 10:0413 marca w klasie 3a odbyły się pierwsze w tym roku zajęcia arteterapii w ramach projektu Warszawskich Inicjatyw Edukacyjnych. Uczestnicy stworzyli unikalne wazony techniką decoupage.
Decoupage daje możliwość eksperymentowania z kolorami, wzorami i fakturami, co pobudza wyobraźnię. Praca z papierem, pędzlem i lakierem ćwiczy koordynację ręka-oko oraz precyzję ruchów.
Uczniowie z dużym zaangażowaniem podeszli do zadania, doświadczyli satysfakcji z własnoręcznie wykonanej pracy.
Koordynator projektu
Zapraszamy do obejrzenia filmu prezentujacego pracę uczniów i jej efekty.
Monika Kaczorowska