Pasowanie na Świetliczaka

22.10.2021 11:16

Pasowanie na Świetliczaka

W połowie października w świetlicy szkolnej odbyła się uroczystość
      „Pasowania na Świetliczaka”, która miała na celu przyjęcie do grona świetliczaków uczniów klas pierwszych naszej szkoły. Ze względu na obostrzenia związane z pandemią Covid-19 wydarzenie miało charakter kameralny. Każdy wychowawca świetlicy przeprowadził ślubowanie indywidualnie ze swoją klasą.

Uczniowie klas pierwszych przeszli test gotowości świetlicowej. Czekało ich wiele prób sprawdzających wiedzę i umiejętności. Były to m.in. próba wiedzy, próba wygimnastykowania języka, próba sprawności  oraz próba znajomości regulaminu świetlicy. Po zabawach i konkurencjach nastąpiło uroczyste ślubowanie i pasowanie na Świetliczaka. Na pamiątkę uczniowie otrzymali odznaki oraz otrzymali drobne upominki.

Nowym Świetliczakom życzymy wielu miłych chwil spędzonych w świetlicy!

Sport festival - świetlicowy mini turniej piłki nożnej klas 3

19.10.2021 16:04

#łączynaspiłka vol.2

Mini Świetlicowego Turnieju Piłkarskiego ciąg dalszy! Tym razem swoje siły zmierzyli uczniowie klas trzecich. Pomimo przeciwności losu w postaci niesprzyjającej pogody wydarzenia na boisku dostarczyły samych gorących emocji! Z dziewięciu drużyn po długich minutach gry i wielu bramkach na piedestale stanęły trzy zespoły. Złoto zdobyły Zwinne Lisy z klasy 3D, srebro zespół Bramka z klasy 3C, podium zamknęła drużyna UKS Gool Warszawa z klasy 3A. Jesteśmy przekonani, że wśród naszych uczniów jest wiele wschodzących gwiazd piłki nożnej! Dziękujemy za udział i do zobaczenia następnym razem.

Besos <3
      Pani Kasia i Pani Sylwia

Sport festival - świetlicowy mini turniej piłki nożnej klas 2

19.10.2021 16:10

#łączynaspiłka

Czy są wśród nas fani piłki nożnej? Bo wspaniałych piłkarzy mamy na pewno! Świetlica połączyła siły z trenerem Tomaszem Kaplą i wspólnie zorganizowaliśmy Mini Świetlicowy Turniej Piłkarski vol.1 dla uczniów klas drugich. Ach, co tam się działo! Co to były za emocje! Sześć drużyn zmierzyło się w meczach „każdy z każdym” walcząc dzielnie o punkty. Ostatecznie trzy zespoły stanęły na podium, ich szyje ozdobiły medale a w rękach dzierżyli wielkie złote puchary. Gratulujemy drużynom FC Bemowo, Paryż oraz Ognista 2c. Jesteśmy z was dumni!

Besos!
      Pani Kasia i Pani Sylwia

Dzień Spadającego Liścia - konkurs plastyczny

15.10.2021 15:09
      Z okazji Dnia Spadającego Liścia w świetlicy szkolnej został przeprowadzony konkurs plastyczny pn. "Jesienny pejzaż". Napłynęło 50 wspaniałych prac! Wszyscy uczestnicy wykazali się ogromną kreatywnością, zrozumieniem tematu i dbałością o estetykę swojego dzieła. Wyłonienie zwycięzców konkursu było dla jury dużym wyzwaniem.
      I miejsce - Maria Kimak 2b
      II miejsce - Aleksandra Kolankowska 3b
      III miejsce - Oliwia Boczula 3c
      Przyznano 3 wyróżnienia dla:
      - Moniki Czyrkowskiej 3b
      - Jana Molis 3c
      - Kateryny Yaskovych - 1e
      Dziękujemy za zaangażowanie i piękne prace!
      Gratulujemy!
      Ewa Wyskielska i komisja konkursowa

Przybij piątkę, podaj łapę!

05.10.2021 13:45

Szanowni Rodzice, Drogie Dzieci.

Jak co roku w związku ze Światowym Dniem Zwierząt (04.10), świetlica SP 82 organizuje zbiórkę darów dla organizacji świadczących pomoc dla zwierząt.

W tym roku chcielibyśmy zachęcić Państwa do pomocy Fundacji dla Zwierząt Judyta.

Fundacja zajmuje się pomocą dla szczeniąt, piesków niepełnosprawnych, często ciężko chorych, zaniedbanych, bezdomnych.

W związku ze szczególnymi potrzebami podopiecznych Fundacji zbierać będziemy:

- podkłady higieniczne,

- rękawice jednorazowe,

- ręczniki papierowe,

- środki czystości,

- płyny/proszki do prania.

Szczegółowe informacje na temat działalności Fundacji są ogólnie dostępne w internecie i mediach społecznościowych.

Akcja trwać będzie w dniach 04-08 października. W holu głównego wejścia do szkoły zostanie wystawiony oznakowany wózek na dary.

Liczymy na Państwa wsparcie i zaangażowanie.