Idą święta, nie o smsie lecz o kartce pamiętaj

19.01.2022 11:53
      W związku z ogólnopolską akcją pisania kartek świątecznych "Idą święta, nie o smsie lecz o kartce pamiętaj", uczestnicy świetlicy tworzyli piękne kartki wraz ze swoimi wychowawcami, a następnie wysyłali je wraz z rodzicami do swoich dziadków oraz innych członków rodziny.
      W galerii poniżej znaleźć można przykłady prac dzieci.

wychowawcy świetlicy szkolnej

Konkurs świąteczny - Zaprojektuj czapkę Świętego Mikołaja!

13.12.2021 12:10
      Świetlicowy konkurs plastyczny - Zaprojektuj czapkę św. Mikołaja!

Opis konkursu i regulamin:

Cele konkursu:
      • kształtowanie inwencji i wyobraźni twórczej,
      • kształtowanie i rozwijanie zainteresowań artystycznych,
      • rozwijanie wrażliwości estetycznej.

REGULAMIN:

1. Zadaniem uczestników konkursu jest wykonanie pracy plastycznej przedstawiającej PROJEKT CZAPKI ŚWIETEGO MIKOŁAJA.
      2. Praca może zostać wykonana dowolną techniką plastyczną płaską przy użyciu np. kredek, farb, flamastrów itp., jak również technikami takimi jak wydzieranka, wyklejanka, kolaż.
      3. Prace powinny być wykonane samodzielnie.
      4. Każda dostarczona praca musi zawierać metryczkę z imieniem i nazwiskiem autora oraz klasę.
      5. Prace należy składać w sali 129 do dnia 16.12.2021 r. do pani Ani.

Zaskocz Świętego Mikołaja i zaprojektuj mu w prezencie
      wyjątkową i oryginalną czapkę!

Zachęcam do udziału w konkursie i czekam na Twój projekt!

Organizator: Anna Kwil

Ekomisja w podstawówkach!

13.12.2021 09:40
      Świetlica szkolna przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji Ekomisja w podstawówkach, organizowanej przez Banki żywności i Lidl Polska. Uczniowie brali udział w cyklu zajęć dotyczących zapobiegania marnowaniu żywności i edukacji ekologicznej. W poniższej galerii kilka zdjęć z naszych zajęć.

Świetlica śpiewa Hymn Polski!

17.11.2021 08:22
      Świetlica uczciła obchody Święta Niepodległości 10 listopada w ramach akcji Świetlica śpiewa Hymn Polski. Uczniowie pod opieką nauczycieli świetlicy wykonali wspólnie hymn. O godzinie 10.30 i 14.30 wszyscy na baczność odśpiewali Mazurek Dąbrowskiego. Przedtem, uczniowie omawiali zagadnienia związane z historią naszego kraju i jego symboli.
      Akcja przeprowadzona została z zachowaniem bezpiecznych odstępów między grupami.
      Poniżej odnośnik do galerii.

Agnieszka Papis

Dokąd tupta jeż?

17.11.2021 07:55
      Dzień Jeża to świetna okazja, by 10 listopada uświadomić naszym pierwszakom jaką rolę w środowisku pełnią jeże, co im zagraża i jak im pomóc. W zależności od tego, co nam w duszy gra, można tę uroczystość wykorzystać także jako inspirację do różnorakich warsztatów, my postawiliśmy na zajęcia plastyczne. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z zajęć grupy IV i V.
      Agata Michalak
      Barbara Kozieł